Bacaklarının arası ayrık olanlar

bir de ben de size bir hareket önereyim, parmak ucunda durmak dışında; ayakta ya da yatakta uzanırken hiç farketmez, kalçanızı tüm gücünüzle sıkın. aynı anda ayrık olan baldırlarınızında hareketin etkisiyle birbirine doğru bir yönelimi olduğunu göreceksiniz. bir 20 saniye tutup bırakın 5-10 saniye durup tekrar yapın. yaklaşık 5-6 kere en az yapın. bu hareket hem bacaklarınızda etkili olacak hem de harika bir kalçanız olacak. kalçayı yanlardan toplayıp dışa doğru yöneltiyor ve mükemmel oluyor. tepsi göte bile çözümdür istikrarlı yapıldığı takdirde, o kadar diim yani. ben bi dönem hiç kilo almadığım halde bu hareketi yaptığım için herkes bana kilo mu aldın kalçaların çok hoş olmuş diyordu. oysa 1 kilo bile almamıştım, sadece şekle girmişti

kızlar benim bi bacağımın diz kapağı içe dönük annem ve ablam fazla abarttığımı söylüyo ama bariz içe dönük aslında onlarda kabul ediyio farklı olduğunu ama doktora gitme fikrini saçma buluyolar sizce doktora gitsem mi ki?:119:

Son düzenleme:
o şekilde ne kadar kalması gerekiyormuş peki evet bende gördüm onu forumda ama bir de sanırım burda yokmuş o yine netten alınması gerekiyor bir de o feridun kunak ın sitesine de baktım ben daha önceden çarpık bacakları ameliyatsız düzeltiyormuş ama ankarada :/

woooooooooooow amelyatsız carpıklıgı duzeltmek ha cıddımısınız ???? :KK53::KK53::KK53:
benımde alt bacagım kalın yanı bence ole ama cok degıl bazıarı ınce dıyo bazıları kalın dıyo goren goze baglı dıyım :KK52:
veee tabıkı carpık duzelmez nasısa dıye hıc bı ıslem yapmadım su parmak ucunde yukselıp ınme ıslemını ıp atlar gıbı yaptım bı sag bı sol 50 ser defa bıraktım tekrara baslıcam faydasını gorenler olmus okuduguma gore
benım sol bacagım hafıfı dısa dogru Allah a sukur saglıgım yerınde ama sıte bı etek gıymeye cekınıyorum gıymıyo degılım ama bacaklarımı bırlestıremıyorum utanıyorum bırı bısey derse aklındna suna bak dıye falan fısman ıste
ankarada oturdugum ıcın soruyum dedım fıyatı nedır aslı astarı nedrı babam ferıdun kunagın hastasıydı bı zamanlar amelıyat yapmıs onu memnun yanı guvenım de var o doktora cıdden amelıyatsız duzetıyosa gıtmek ısterım lutfen ayrınntılı bılgı verırımısınız umutlandım valla cok soglun :KK52:

arkadaşlar size tavsiyem spor yapın ve alt bacak çalışın. Şikayetiniz özellikle bacağınızın altının ince olmasıysa tek çareniz spor. zaten spor yapmaya başlayınca tüm vucunuzdaki değişime hayran kalacaksınız. Benimde alt bacağım ince önceleri implant taktırmayı düşündüm ama sonra doktor bile sporla düzelir deyince bende kendimi spora verdim bir ay düzenli gidince değişime hayran kaldım. tabii şuan silikon yaptırdığım için spora ara verdim ve bacaklarımda inceldi:KK43:

cnm bende de var carpıklık dogal yollarla once bı baslayım dıyoum bende
cunku bı zamanlar carpıklgıın tedavıısı yok amelyattan baska dıye hıc bacak agırlıklı spor yapmadım
bu konuya gırdım baktım kemık duzeltılmelı flaan demıssınız kafama da yattı neden olmasın dedım
ve az once yazdım am ayıne yazıyım bacak seklımı basenlerımı belımı kalcamı seklını severım sertlesmesını saglamak amaclkı arada spor yapıyorum kalcam ıcın am abu seferde kuculur dıye korkuyorum sen duzenlı spor yapıymıssunuz nedır bu konuda fıkrın soruyum dedım
ve de asıl konuya gelınce ust bacagımın arası acık altın da acık carpık bacaklıyım zaten sol bacagım hafıfı dısa dogru l sag ıyı
kısacca carpıklıgım bacak kalınlıgım falan normal sevıyede ma gel gor kı kılomla esıt gormuyorum ve o egrı olan kemıgımın duzelmesını ısıtıyorum
yardımcı olurmu bıleme ama boyum 1.70 kılom da olcmedıma ma bence 55 56 varımdır herkes ole dıyo hareket olarak ne onerıyosun cnm acıl yardımınızıa ıhtıyacım var etekler benı beklıyo :KK52:

bir de ben de size bir hareket önereyim, parmak ucunda durmak dışında; ayakta ya da yatakta uzanırken hiç farketmez, kalçanızı tüm gücünüzle sıkın. aynı anda ayrık olan baldırlarınızında hareketin etkisiyle birbirine doğru bir yönelimi olduğunu göreceksiniz. bir 20 saniye tutup bırakın 5-10 saniye durup tekrar yapın. yaklaşık 5-6 kere en az yapın. bu hareket hem bacaklarınızda etkili olacak hem de harika bir kalçanız olacak. kalçayı yanlardan toplayıp dışa doğru yöneltiyor ve mükemmel oluyor. tepsi göte bile çözümdür istikrarlı yapıldığı takdirde, o kadar diim yani. ben bi dönem hiç kilo almadığım halde bu hareketi yaptığım için herkes bana kilo mu aldın kalçaların çok hoş olmuş diyordu. oysa 1 kilo bile almamıştım, sadece şekle girmişti

canım ben bunu denedim benim dahada incellti altbacaklarımı, benim yakınmam dizimden aşağı çok düz iniyor sopa gibi yani, parmak ucu olayı iyice dümdüz yaptı ve hafif incetti, bunu yaparken ağırlıkla çalışırsa ancak kalınlaşırmış ve düzelirmiş, iyi bir bilene danıştım zaten o kasların şekillenmesi baya zormuş malesef, ağırlıksız yapılırsa kasları inceltirmiş, onuda yapmıyorum, spor salonuna yazılıyım diyorum ama oda bırakınca eskisi gibi olur yada çok kaslı olur diyede tırsıyorum, o kadar kilo aldım bacaklar hiç almadı bende artık eski zayıf halime döncem, ölede ince bölede nasılsa, azcık kilo gitmezmi yaa :KK14: anca yandan basenler fırtlıyor ama bacaklar çöppp :KK14:

cnm bende de var carpıklık dogal yollarla once bı baslayım dıyoum bende
cunku bı zamanlar carpıklgıın tedavıısı yok amelyattan baska dıye hıc bacak agırlıklı spor yapmadım
bu konuya gırdım baktım kemık duzeltılmelı flaan demıssınız kafama da yattı neden olmasın dedım
ve az once yazdım am ayıne yazıyım bacak seklımı basenlerımı belımı kalcamı seklını severım sertlesmesını saglamak amaclkı arada spor yapıyorum kalcam ıcın am abu seferde kuculur dıye korkuyorum sen duzenlı spor yapıymıssunuz nedır bu konuda fıkrın soruyum dedım
ve de asıl konuya gelınce ust bacagımın arası acık altın da acık carpık bacaklıyım zaten sol bacagım hafıfı dısa dogru l sag ıyı
kısacca carpıklıgım bacak kalınlıgım falan normal sevıyede ma gel gor kı kılomla esıt gormuyorum ve o egrı olan kemıgımın duzelmesını ısıtıyorum
yardımcı olurmu bıleme ama boyum 1.70 kılom da olcmedıma ma bence 55 56 varımdır herkes ole dıyo hareket olarak ne onerıyosun cnm acıl yardımınızıa ıhtıyacım var etekler benı beklıyo :KK52:

canım bacaklarımız aynı sporla falan düzelmez ya ben bir konu açmıştım X ve O bacak diye, üsttende eğrilik varsa X bacak ki benimde öyle, O olsa düzelmesi daha kolay, diz kapaklarım dışında hiçbiyer hiçbiyere değmiyor içe dönüklük var, ve çok inceler nası başa çıkcam bilmiyorum dolgu düşünüyorum ilerde , etek falan iğrenç duruyor resmen ya

kızlar benim bacaklarımda ayrık alt ve üst napcam bilmiorum çok sinirimi bozuo çok zayıfım acaba ondan mı azda olsa kapansın istiyorum napabilirm?

slm kızlar.. bende bacak çarpıklığı ile ilgili okuduğum bi bilgiyi paylaşıyım sizlerle.. şimdi bi arkadaş banyodan sonra ( sıcak suyla kemikler açılıyormuş) dizden aşağısını yani çarpık olan yeri kemerle sıkıyormuş öylece oturup kalkıyormuş bi süre.. kemerede işaret koymuş yani bağladığı yerden delik delmiş..her banyodan sonra bu işlemi yapıyormuş.. zamanla bacaklarında düzelme olmuş.. kemerle bacağı bağlayınca bacak içe doğru geldiği için kemerde gevşek gelip tekrar delmek zorunda kalıyormuş... yaklaşık 1 sene içinde 3 delik gelmiş.. buda yaklaşık 1 cm felan geliyormuşş.. bilginizee..

slm kızlar.. bende bacak çarpıklığı ile ilgili okuduğum bi bilgiyi paylaşıyım sizlerle.. şimdi bi arkadaş banyodan sonra ( sıcak suyla kemikler açılıyormuş) dizden aşağısını yani çarpık olan yeri kemerle sıkıyormuş öylece oturup kalkıyormuş bi süre.. kemerede işaret koymuş yani bağladığı yerden delik delmiş..her banyodan sonra bu işlemi yapıyormuş.. zamanla bacaklarında düzelme olmuş.. kemerle bacağı bağlayınca bacak içe doğru geldiği için kemerde gevşek gelip tekrar delmek zorunda kalıyormuş... yaklaşık 1 sene içinde 3 delik gelmiş.. buda yaklaşık 1 cm felan geliyormuşş.. bilginizee..

kemer olayını çok duydum ama pek işe yaradığını hiç duymadım bir ara bende yapıyordum ama istikrarlı değildim hiç tabi, denemek lazım ara sıra sağol :KK34:

kızlarrr yardımmmmmm kilom 46 boyum 1,70 bacaklarım çok ayrık sinir oluorum eskiden bu kadar yoktu topuklarım birbirine değdiginde alt bacak aralıgım 4,5cm diz kapagımın aralığı 3 cm üst bacak ise 6cm bi aralık var:S nasıl kapanır bu ya sinirimi bozmaya başladı iyicee:S:S:s

kızlarrr yardımmmmmm kilom 46 boyum 1,70 bacaklarım çok ayrık sinir oluorum eskiden bu kadar yoktu topuklarım birbirine değdiginde alt bacak aralıgım 4,5cm diz kapagımın aralığı 3 cm üst bacak ise 6cm bi aralık var:S nasıl kapanır bu ya sinirimi bozmaya başladı iyicee:S:S:s

sanırım hiç bi çözüm yok canım malesefff, spor salonuna git maddi durumun yeterliyse, ordaki hocalara danış düzelir mi değişim olur mu vs, ona göre spora başlarsın belki

canım bacaklarımız aynı sporla falan düzelmez ya ben bir konu açmıştım X ve O bacak diye, üsttende eğrilik varsa X bacak ki benimde öyle, O olsa düzelmesi daha kolay, diz kapaklarım dışında hiçbiyer hiçbiyere değmiyor içe dönüklük var, ve çok inceler nası başa çıkcam bilmiyorum dolgu düşünüyorum ilerde , etek falan iğrenç duruyor resmen ya

cnm sanırım yanlıs anlattım bak sole anlatıyım benım bacak yapıymı
benım ustten bı sıkıntı yok egrılık yok yanı ama altttan da bı bacagım dıgerıne gore bıraz dah adısa donuk cok bellı degıl ama dedıgın gıbı bacakları bıtıstırınce yapısmıyo bırbırıne mesafe kalıyo ve etek gıyınıce ıster ıstemez cekıynıyorums sankı bacagımın carpıklıgına bakıyolar gıbı gelıyo
kalınılgı da normal benım am acarpı kıste bakalım spora baslıcam bende derslerden ara buldugumda

ya pekı dedıgım gıbı spora baslıcam ama ama ben sabahın korunde kalkıpta hıc spor yapmadım gecelerı yatmadan once yapsam etkı edermı yıne bu konuda bılgın varmı ??

cnm sanırım yanlıs anlattım bak sole anlatıyım benım bacak yapıymı
benım ustten bı sıkıntı yok egrılık yok yanı ama altttan da bı bacagım dıgerıne gore bıraz dah adısa donuk cok bellı degıl ama dedıgın gıbı bacakları bıtıstırınce yapısmıyo bırbırıne mesafe kalıyo ve etek gıyınıce ıster ıstemez cekıynıyorums sankı bacagımın carpıklıgına bakıyolar gıbı gelıyo
kalınılgı da normal benım am acarpı kıste bakalım spora baslıcam bende derslerden ara buldugumda

ya pekı dedıgım gıbı spora baslıcam ama ama ben sabahın korunde kalkıpta hıc spor yapmadım gecelerı yatmadan once yapsam etkı edermı yıne bu konuda bılgın varmı ??

valla bilmiyorm ki tatlım en mantıklısı bilene danışmak , spor eğitmeni yada beden eğitimi hocası vs. ama ben bıraktım artık uğraşmayı öle kabullendim napim :KK70: etek giymiyorum şortla yine daha iyi duruyor en azından, ama etekle felakettt

valla bilmiyorm ki tatlım en mantıklısı bilene danışmak , spor eğitmeni yada beden eğitimi hocası vs. ama ben bıraktım artık uğraşmayı öle kabullendim napim :KK70: etek giymiyorum şortla yine daha iyi duruyor en azından, ama etekle felakettt

anladım cnm bende spora balsdım yarım yamalak sımdılık bı duzene oturtcam bakalım ıyı gelırse haber ederım burdan zaten strechıng hareketlerı yapıyorum bırde grow taller su ara duzenlı yapamıyorum malum bayram ve ustune bırde fınallrım var bayram sonu hemen :KK25::KK25:

Son düzenleme:
ben ayaklarmı yanyana kynca diz kapagı aralıgı 1.cm dizimn altındaki oyuntuda 2bucuk cm.fln..çokmu kötü bilemiyorum.bana ktu grnyolar ama etrfmdakiler abarttgmı syluo..üst bacagmdada 2-3 cm.bosluk vr..biraz zayfım.155 boyum 44 klom

ben ayaklarmı yanyana kynca diz kapagı aralıgı 1.cm dizimn altındaki oyuntuda 2bucuk cm.fln..çokmu kötü bilemiyorum.bana ktu grnyolar ama etrfmdakiler abarttgmı syluo..üst bacagmdada 2-3 cm.bosluk vr..biraz zayfım.155 boyum 44 klom

egzersiz yapıorum demişsin işe yaramadımı:S

ben çok zayıfım ya 1,70 boy 47 kilo:S

Son düzenleme:
evet bu hareket alt bacak kaslarını çalıştırıyor.Ben bu konuda baya araştırma yaptım.Yanlış birşeyler yapmamak için.İnternetten araştırdım,vücut yapanların forumunda sordum ve antrenörle de konuştum bir spor salonunda.Zaten ne kadar yaparsanız yapın hiçbir zaman profesyonel vücutçular gibi olmaz.O yüzden kötü olur diye korkmayın.İnceldi demiş bir arkadaş.Onun tek nedeni beslenme yanlışlığıdır.Hem ağırlıkla çalışıp hem normal beslenmeye devam ederse elbette ki incelir.Yoksa kas yapan bir hareket ters etki yapmaz.Ya hiç olmaz yada şişer.Dumbell la çalışın.Düzenli çalışmadan sonra farkı göreceksiniz =)) sorularınız olursa tekrar yardımcı olmaya çalışırım =)

benm hem alt bacağım hemde üst bacagım ayrık o hareketleri yapsam ikisinede iyi gelmezmi acaba:S

canım üst bacakların için squat hareketini yapabilirsin tüm bacak için iyi bir hareket aslında ben onu da yapıyorum mesela evde bulabileceğin en güzel ağırlık su bidonları ben 10 kiloluk suyla yapıyorum onu sırtına alıp çömelip kalkıcaksın yavaşça tabiki setler halinde ayakların omuz genişliğinde açık olucak ve çömelip kalkarken beklemiceksin aralarda

üst bacak için işe yaradımı bu yöntem:S

benim boyum 165 kilom 45ti ama artık 50 kiloyum ve üst tarafta bacaklarımın arasındaki boşluk kapandı ancak alt tarafa ne yapılabilir bilmiyorum benim de dizlerimden aşağısı içe dönük gibi ve ayak bileklerim çok ince kilo aldığım halde bi şey değişmedi yani...

tüm yazanlara yazıorum resmen yaa delirmek üzereyim :S 45 kiloyken üst bacağın ne kadardı aradaki boşluk tahmini

X