Babamın evine geldim eşim 10 gündür arayıp sormuyor ne yapamlıyım

Adam haksiz da, götü yiyosa yaptırsın demekte yanlış. Hakliyken haksiz duruma düşmek denir buna.
Ailesinin size yaptığı saygisizliklara ses çıkarmiyorsa degil 10 gün, bir ömür aramasin yani.

Kv'nin ne olduğunu bile bile oğluşuyla koşa koşa evlenmiş, kafanızda" ben kadinliğimla, erkeğimin aklını alırım anasının yüzünü görmez , istediğim her lafı söyler, tüm sınırları kendim çizerim " demişsiniz ......... Yemez tâbi karşılıklı saygısız ,laçka ilişkide plan,oyun işlemez.Boyle kalırsınız baba evinde.
Eş tercihi hatalı, evlilikte yapılan saçmalıklar baştan olmamış ,sonu da yok zaten .....

Ne yapmalıyım peki

İkiniz de batırmışsınız. Evinize dönün birbirinizi dinleyin anlayın. Empati yapın. İkiniz de haksızsınız ama siz alevlendirmişsiniz . Adam biz iyi olalım boşver demiş. Bitsin yani laf orda

Ne yapmalıyım peki
Ne yapmak istiyorsunuz?

Barışmak, evinize dönmek mi? Eğer öyleyse arayıp konuşmak istediğinizi söyleyin. Kavga etmeden, suçlamadan evliliğin başında böyle anlaşmazlıklar olabileceğini, sizin de söylenmemesi gereken bir laf ettiğinizi falan konuşun. Diğer yandan 10 gündür baba evinizdesiniz. İşin içine aileler girince çantanızı alıp hiçbir şey olmamış gibi evinize gidebilecek misiniz? Babanız, anneniz damatlarıyla konuşmak isteyecek mi bu konuyu? Eşiniz muhtemelen "nasıl gittiysen öyle gel" der.

Asla asla dönme. 3 aylık evlilikte defol diyen küfür eden adam ilerde neler der neler. O asla ailesinden vazgeçmez. Üzülen sen olursun.

Ne yapacağımı nasıl davranacağımı bilmiyorum ki. Akıl istiyorum aklım durdu çünkü

Babanın evine gelerek burnu mu surtunsun istedin. Ters tepmis. Huzurumuza bakalım demiş ,uzatmissin. Ortamda annesi için gotu yiyiyorsa yapsın demişsin o da senin anladığın dilden konuşup defol demiş. İlişkiniz bitmiş.

Empati kuruyorum... Aynı saygısız tavırları ailem eşime gösterse ilk olarak onları karşıma alır konuşurum sevmeseler de saygı da kusur etmemeleri konusunda ikaz ederim devam ederlerse mesafemi koyarım. İlla ki aileni silip atacaksın diye bi şey yok ama seni kaybetme korkularıyla birlikte evlatlarını seviyorlarsa nasıl davranmaları gerektiğini bilirler. Neden erkekler bu duruma hemen seni değil ailemi seçerim onlar benim anam babam diye dramaya bağlıyorlar anlamıyorum. Bana böyle yapılsa ben de konuşmam. Ama net olurum çünkü bu tarz evlilikler de ortası olmaz. Anacı bir eşe sahipsiniz maalesef o yüzden ya görmezden gelin ya da boşanın bence.

Aile sizi niye istemedi ?
3 yıl boyunca birliktelik boyunca ailenin böyle oldugunu anlamadınız mi ?
Olay nedir de ne geçti aranızda da tüm aile size cephe almış durumda ?
Kimse evlenmemizi istemeid diyorsunuz neden durumlar böyleyken evlendiniz ki ?
Hayır madem evlendiniz aileyle araya mesafe koyun geçin onları yok sayın hala yok şunu dedi yok bunu yaptı diye huzur kaciriyorsunuz anlamadım ?

Ailesinin sürekli laf sokması ve eşinin kardeşinin sadece eşine hoşgeldin diyip kadını insan yerine koymamaları bence tartışmak için yeterli bi sebep ve görmezden gelinecek bi durum değil. Ha patavatsız tipler olur ailede ona he der geçersin ama bu aile konu sahibini kabullenemedikleri gibi kalbini kırıyor.

Asla asla dönme. 3 aylık evlilikte defol diyen küfür eden adam ilerde neler der neler. O asla ailesinden vazgeçmez. Üzülen sen olursun.
Kocam benim annem için götü yerse derse bende kocama defol derim kapının önüne koyar arkasından da daha hızlı gitsin diye tekme de atarım. Herkes haddini yerini bilecek. Anne bambaşka eş bambaşka

Kocam benim annem için götü yerse derse bende kocama defol derim kapının önüne koyar arkasından da daha hızlı gitsin diye tekme de atarım. Herkes haddini yerini bilecek. Anne bambaşka eş bambaşka
İki tarafta şimdiden birbirlerine olan saygıları kaybetmişler. Yetmemiş bide aileleri karıştırmışlar.

Ne yapacağımı nasıl davranacağımı bilmiyorum ki. Akıl istiyorum aklım durdu çünkü
İyi de bu sizin hayatınız. Eşinizi ya da sizi ne kadar tanıyoruz ki biz... Boşan demekte kolay, barış demekte. Bu hayatı yaşayan sizsiniz. Siz önce ne istediğinizi, nasıl bir hayat istediğinizi biraz düşünün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…