Babamın bize gelmesi...ve üzerine eşimle tartışmamız :(

Gereksiz uzatmışsın sona dogru. Evet başta haklı tarafların var, ama uzatmanın eski meseleleri açmanın size hiiiç bir faydası yok.

Allah Allah düşündüm törpülicem dedim ya arkadaşım.Okumuyor musun

Siz birbirine olan sevgisini tüketmiş bir çift değilsiniz ki sadece aksine bağlısınız birbirinize sadece evliliğiniz yeni olduğu için oturmamış şeyler var ve karı koca olgun değilsiniz. Bebeğiniz için çok üzüldüm. Elbette onun gerginliği de yansımıştır. Umarım bir sonraki gebeliğinizde bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız.
Acaba psikolojik destek mi alsanız? Yanlış olduğunuz noktalar belli kendinizi törpülemeye çalıştığınıza göre farkındasınız hatalarınızın.
Bu arada hafızam gerçekten iyidir ama bende bu durumdan memnun değilim. İnsanlara bakınca her yapılanı, her söyleneni hatırlamak pek iyi olmuyor. İnsan bazen unutmak istiyor

Kesinlikle eşinizin verdiği tepkiyi verirdim.

Bunun adı nankörlük . Araç bul, işten gel karşıla, kahvaltı yap. Sohbet et ilgilen , iki dakika göz kontağı kurma diye tüm yaptıkların çöpe atılsın.

Üstüne de bana doğru dürüst cevap Vermeliydin sitemimde diye serzenişte bulunuluyor.

14 gün kalacak , tek günlük bir misafirlikte değil üstelik.

Sizi kaprisli ve sorun çıkaran olarak gördüm bu konuda.

Babanızın da sürekli olarak moraliniz mi bozuk diye sorması doğru değil.

Karı koca sonuçta olmuştur bir şeyler diyip görmemezlikten gelmeli.

Siz herşeyi çok büyütüyorsunuz ve uzatıyorsunuz. Eşiniz size nazaran daha mantıklı bir insan. Babanızda, damat film izliyor madem konuşmasın. TV de kapatılabilir. Dediğiniz gibi saçma.
Size bir örnek vereyim. Benim kaynımın k.pederi geldi k.v.mlere. Gündüz saat. 1 Kaynım, uyuyordu. Uyandırdılar diye kızdı. Uyuyor deseydiniz k.pederim birşey demezdi. Uyandırmayın derdi diye.Üstelik bayram yani.
Siz eltim olsaydınız bu olayda kıyamet kopardı. Göz temasından nereye gelmişsiniz. Lütfen yanlış anlamayın. Hayat böyle geçmez.

Evde misafir varken de bi zahmet telefon tablet bilgisayar almasınlar ellerine.

Karşıdaki bir şey anlatırken malak gibi telefona bakan insanlardan hoşlanmıyorum saygısızlık bana göre.
Bir iki saat beraber oturulacak misafir olsa haklısınız. Ama sabah kahvaltıdan gece yatmaya kadar beraber olunca kesintisiz sohbet edilemez yani. Ben adama çok hak verdim insanın kafası tutar artık dikkat kalmaz

Canım çok geçmiş olsun öncelikle bebeğin için. Bunun gerginliği vardır ikinizin üstünde. Insallah istediğiniz vakit tekrar nasip olur.
Asıl konuya gelecek olursak: Asıl sorun burda iletişimsizlik ve sizin "hayalkırıklığı" yaşamanız. Esiniz babanizin gelmesini sizin için ne kadar önemli olduğunu kavrayamamis. Siz bununla ilgili hayaller kurmussunuz, oda "oyunbozanlik" yaptı sizin gözünüzde. Ama: Adam bunu nerden bilsin? Elinden geldiği kadar ilgilenmiş kendince. Sizde ona öyle tepki gösterince hakli olarak bozulmuş. Biz evimizde ailemizi "aile" olarak ağırlariz. Herkes nasıl rahat ediyorsa öyle davranabilir.isteyen ayağını uzatır koltukta. Isteyen film izler. Kayinpederim mesela dizisini izlemek ister. Bu konularda birbirimizi sıkbogaz etmeyiz. Esiniz sizin için önemini anlamamış olduğu gibi davranmış. Bu kötü birşey degil. Tam tersi: asıl babanın yanında diken üstünde durur gibi olsa sıkıntı olur. Bence eşinizle neden böyle tepkiler verdiğinizi konusun. Sizin için önemini. Kimse sizin ne düşündüğünüzü ve hissettiginizi öyle kendinden bilemez. Ilk zamanlar olur böyle şeyler. Uzatmanin anlamı da yok. Siz eşsizin. Zamamla herşey daha yerine oturur.

Allah Allah düşündüm törpülicem dedim ya arkadaşım.Okumuyor musun

Tabiki okudum hanımefendi! Fevri olduğunuz noktasında dikkatinizi çekmeye çalışmıştım size azar yada başka bişey mi söyledim? Gerginliğinize ve toyluğunuza veriyorum bu tavrınızı. Konu açan arkadaşlar lütfen bir noktayı dikkatinizde tutun, fikir istediğiniz insanların sizi sadece tasdik etmesini mı bekliyorsunuz?? Eleştiriye açığım ben yorum yapın diyorsunuz hem de yapilan yorumu begrnmediginizde tavır alıyorsunuz.

Yani babanız farkedecek diye ben burdan gerildim..
Ne kadar eşinizi zorlamışsınız..Biraz olgunlaşmanın vakti gelmedi mi?

Sırf babanız için ilk tartışmadan sonra uzatmayacaktiniz..

Babanız gidince konuşur ortak noktada buluşurdunuz..

O hale sizin tek cümlenizle gelmediniz,erkeklerin geneli eşlerinin anne babası melek bile olsa kusur bulurlar surat asmak için,surat asmayanlar,normal davrananlar da vardır fakat onlar istisna.

Ailesi konusunda hassas olduğu için,ailesine saygı gösterilmesini beklediği için mi özür dilesin,özür dilesin de eşi yaptığının dozunu arttırsın

Misafirin yanında televizyon izlenmesine karşıyım, çok rahatsız olduğum bir konu onda haklısınız.
Amaa, ergen gibi bu ne böyle ne kadar da gereksiz uzatmışsınız durumu, konuyu babanız gidene kadar kapatıp o gittikten sonra istediğiniz kadar uzatabilirdiniz.

Ben anlaşamayan bir anne ve babayla büyüdüm...Ayrıldılar ama 18 yaşımdayken ayrıldılar...ne kadar istemesem de anneme ve babama benzediğimi görüyorum...Annemi memnun etmek çok zordur...elimden geleni yapsam da kulp takar mesela...Kafaya her şeyi çok takar ve ayrıntı düşünür...Babam ise aşırı parlar birden yakar yıkar sonra sakinleşince pişman olur...İşte bu kızdığım,reddettiğim,nefret ettiğim huylar bana bulaşmış.Evet farkındayım,eşime bu zayıf yanı söylemek istemiyorum anneme babama çekmişim diyemiyorum.Ama içten içe biliyorum..burada yorumları okudukça daha da emin oluyorum...Söz veriyorum kendime ama sonra bir an geliyor bir bakmışım tutamamışım kendimi...Bana bulaşmış bu huylar,sevmediğim o huyları kapmışım işte...Oysa ne kadar söz verdim kendime...Küçücükken bile büyüyünce evliliğimde böyle yapmayacağım diye...ama işe yaramamış..bilinçaltıma girmiş.

çok gereksiz konulardan tartışılmış. umarım kalan günleriniz güzel ggeçer ailenizle. üzmeyin birbirinizi.

Anlattığınız konuyu tam anlayamadım anlatım bozukluğu olmuş.Evet uyarmamalıydım.Onu sürekli uyarıyorum maalesef bu huyumdan vazgeçmem lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…