Babamın bize gelmesi...ve üzerine eşimle tartışmamız :(

Canım çok geçmiş olsun öncelikle bebeğin için. Bunun gerginliği vardır ikinizin üstünde. Insallah istediğiniz vakit tekrar nasip olur.
Asıl konuya gelecek olursak: Asıl sorun burda iletişimsizlik ve sizin "hayalkırıklığı" yaşamanız. Esiniz babanizin gelmesini sizin için ne kadar önemli olduğunu kavrayamamis. Siz bununla ilgili hayaller kurmussunuz, oda "oyunbozanlik" yaptı sizin gözünüzde. Ama: Adam bunu nerden bilsin? Elinden geldiği kadar ilgilenmiş kendince. Sizde ona öyle tepki gösterince hakli olarak bozulmuş. Biz evimizde ailemizi "aile" olarak ağırlariz. Herkes nasıl rahat ediyorsa öyle davranabilir.isteyen ayağını uzatır koltukta. Isteyen film izler. Kayinpederim mesela dizisini izlemek ister. Bu konularda birbirimizi sıkbogaz etmeyiz. Esiniz sizin için önemini anlamamış olduğu gibi davranmış. Bu kötü birşey degil. Tam tersi: asıl babanın yanında diken üstünde durur gibi olsa sıkıntı olur. Bence eşinizle neden böyle tepkiler verdiğinizi konusun. Sizin için önemini. Kimse sizin ne düşündüğünüzü ve hissettiginizi öyle kendinden bilemez. Ilk zamanlar olur böyle şeyler. Uzatmanin anlamı da yok. Siz eşsizin. Zamamla herşey daha yerine oturur.
Konuştuk anlaştık.Ben özür diledim o da abartılı tepki verdiği için özür diledi.Dün güzel geçti babamı gezdirdik.Babam iki kere çok güzel geçti bugün dedi

Şimdi düşünüyorum misal,eşimin ailesi gelmiş sabah beri 4 dönmüşüm, el üstünde tutmuşum bir an dalmışım ve eşim beni eleştirmiş :KK64:
Ben bir daha eşimin ailesine nasıl davranırım acaba?
Buraya da bu şekilde konu açsam zaten bana, yüz verme,ilgilenme,asık suratla dolaş, istemediğini anlasınlar 14 gün misafirlik mı olur,nasıl düşüncesizce 14 gün kalırlar v.b. yorumlar yapılırdı

Esınızı uyaran sızssınuz babanıza hıssetırmeyın dıye ama uzatanda sız olmussunuz kusura bakma ama esın haklı sen bıseyler beklmıssın naz yapmıssın ama baban olunca adamıda germıssın. Keske babanı dusunup uzatmasaydınn

Şimdi düşünüyorum misal,eşimin ailesi gelmiş sabah beri 4 dönmüşüm, el üstünde tutmuşum bir an dalmışım ve eşim beni eleştirmiş :KK64:
Ben bir daha eşimin ailesine nasıl davranırım acaba?
Buraya da bu şekilde konu açsam zaten bana, yüz verme,ilgilenme,asık suratla dolaş, istemediğini anlasınlar 14 gün misafirlik mı olur,nasıl düşüncesizce 14 gün kalırlar v.b. yorumlar yapılırdı

Biz ailelerimizden ayrı kaldık.Gurbetteyiz.O kadar uzağız ki senede 1 defa vakit bulup ancak geliyorlar.Değil 14 gün 1 ay kalsınlar..hem eşimin ailesi hem benim ailem..yeter ki ailelerimiz gelsin.

Ben anlaşamayan bir anne ve babayla büyüdüm...Ayrıldılar ama 18 yaşımdayken ayrıldılar...ne kadar istemesem de anneme ve babama benzediğimi görüyorum...Annemi memnun etmek çok zordur...elimden geleni yapsam da kulp takar mesela...Kafaya her şeyi çok takar ve ayrıntı düşünür...Babam ise aşırı parlar birden yakar yıkar sonra sakinleşince pişman olur...İşte bu kızdığım,reddettiğim,nefret ettiğim huylar bana bulaşmış.Evet farkındayım,eşime bu zayıf yanı söylemek istemiyorum anneme babama çekmişim diyemiyorum.Ama içten içe biliyorum..burada yorumları okudukça daha da emin oluyorum...Söz veriyorum kendime ama sonra bir an geliyor bir bakmışım tutamamışım kendimi...Bana bulaşmış bu huylar,sevmediğim o huyları kapmışım işte...Oysa ne kadar söz verdim kendime...Küçücükken bile büyüyünce evliliğimde böyle yapmayacağım diye...ama işe yaramamış..bilinçaltıma girmiş.

İşte o yüzden psikolojik destek öneriyorum size. Siz zoru başarıp sorunun kaynağını bile bulmuşsunuz. Kendi kendinize yardımcı olamıyorsanız bir uzmana danışmakta fayda var. Ben de çok kavga eden ebeveynlerle büyüdüm bu yüzden hayatta bağır çağır kavga edemem mesela biraz ses yükselsin elim ayağım titrer hemen bu yüzden psikoloğa gittim çokta faydasını gördüm. Sizin gibi eğitimli ne istediğini bilen bir insan biraz destekle bu sorunun üstesinden gelebilir bence

Tabiki okudum hanımefendi! Fevri olduğunuz noktasında dikkatinizi çekmeye çalışmıştım size azar yada başka bişey mi söyledim? Gerginliğinize ve toyluğunuza veriyorum bu tavrınızı. Konu açan arkadaşlar lütfen bir noktayı dikkatinizde tutun, fikir istediğiniz insanların sizi sadece tasdik etmesini mı bekliyorsunuz?? Eleştiriye açığım ben yorum yapın diyorsunuz hem de yapilan yorumu begrnmediginizde tavır alıyorsunuz.

Ben yorumu beğenmedim mi dedim.3 kere üst üste ders verir gibi yazmışsınız.Ben zaten anladığımı söylemiştim size güzelce cevap da verdim.Hala diyorsunuz ki şapkanı önüne koy düşün.E ben diyorum ya farkındayım diye.

Fazla açıklama yapan, detaylara takılan , fazla eleştiri yapan , konuyu içinizde kapatamayan birisiniz :)

Eşiniz net biri. Çabuk unutan, suçunu anlayan, suclamayan, konuyu kapatan biri.

Bu şekilde değerlendirdim kafamda son mesajlardan sonra :)

Tatlıya baglanmasina çok sevindim. Umarım hep böyle gider.

Biz ailelerimizden ayrı kaldık.Gurbetteyiz.O kadar uzağız ki senede 1 defa vakit bulup ancak geliyorlar.Değil 14 gün 1 ay kalsınlar..hem eşimin ailesi hem benim ailem..yeter ki ailelerimiz gelsin.
Gelsinler zaten,gelinmemesi saçma. Ben çok severim aile ile zaman geçirmeyi ama karşındaki insanı gerersen gelen insana da yazık.

Haksızsınız hanfendi eşinize haksızlık etmişsiniz valla bravo benimki olsa sen delirdin mi der...tabiki bende ...eşiniz sizi seviyor lütfen onu kırmayın..tartışacak şeyler bulmayın..

Fazla açıklama yapan, detaylara takılan , fazla eleştiri yapan , konuyu içinizde kapatamayan birisiniz :)

Aynen, aynı durumda konu sahibi olsa eminim çok uzatırdı. Eski konularına istinaden yazıyorum

İşte o yüzden psikolojik destek öneriyorum size. Siz zoru başarıp sorunun kaynağını bile bulmuşsunuz. Kendi kendinize yardımcı olamıyorsanız bir uzmana danışmakta fayda var. Ben de çok kavga eden ebeveynlerle büyüdüm bu yüzden hayatta bağır çağır kavga edemem mesela biraz ses yükselsin elim ayağım titrer hemen bu yüzden psikoloğa gittim çokta faydasını gördüm. Sizin gibi eğitimli ne istediğini bilen bir insan biraz destekle bu sorunun üstesinden gelebilir bence
Bulunduğum şehirde psikolog yok biliyor musunuz.Bir tane yeni gelmiş ve psikiyatri onayıyla gidilebiliyormuş.Psikiyatri bana onay vermez ki benim direk özele gitmem lazım.Sürekli olması gereken bir şey olduğu için şehir dışına çok vakit ayıramam çünkü anlık işlerim çıkabiliyor.Psikolog size neler önerdi??

Haksızsınız hanfendi eşinize haksızlık etmişsiniz valla bravo benimki olsa sen delirdin mi der...tabiki bende ...eşiniz sizi seviyor lütfen onu kırmayın..tartışacak şeyler bulmayın..
Evet onu kırmak istemiyorum.Herkes çok şanlısın diyor...ama ben bu gidişle onu küstüreceğim,bıktıracağım...

Bu mesajlar tabi artık en dinginleşmiş halimiz.Bana söyledikleriniz konusunda çok haklısınız.Ama eşimin en dertli olduğum ve tek huyu beni suçlaması...Sen şöyle yaptığın için ben böyle yaptım..ya da sen şöyle söylediğin için ben böyle söyledim gibi sen sen senli cümleleriyle beni çıldırtır.Senin yüzünden diye üzerime gelir.Yani ben sussam tamam desem de susmaz o an.Sen yaptın,sen niye böyle yaptın diye sonra ben patlar bağırırım yeter diye.Mesela geçen yaz sinek öldürmeye çalışıyorduk.Sineği ben öldürdüm ve eşim onu ben sarstığım için sen öldürdün dedi...Bu derece :KK70: Ya da çiftli oyun oynadığımızda ben el açamadığımda sen takip edemiyorsun diye söyler uyarır beni.Ama ben sürekli açıp o açamadığında ben hiç sesimi çıkarmam o da susar :) eşim bu konularda zordur.çok suçlar beni.Bir cümleme 10 cümleyle karşılık verir konuşamam bile.Başka da bir huyu yok.Ama hatalarımı güzel bir şekilde uyarmaz çok suçlar abartır.
Ama evet sonradan suçunun bir kısmını anlar bazen anlamaz anlamış gibi yapar uzamaması için,konuyu kapatır gönlümü yapar.Beni normal zamanlarda çok ilgiye sevgiye boğar.

Gelsinler zaten,gelinmemesi saçma. Ben çok severim aile ile zaman geçirmeyi ama karşındaki insanı gerersen gelen insana da yazık.
Eşimin ailesi geldiğinde de ben geriliyorum.O kadar çok anlattı ki yok babamın yanında bacak bacak üstüne atamazdık,yok kardeşim çok cazgır onu hep alttan aldık,yok o öyledir bu böyledir,yok bizimkiler hizmet bekler...Ben o beni uyarmasa da geriliyorum.En azından bizimkilerin kuralları yok.

X