eşimin kötü niyet okumalarından sıkıldım

Ayyy
merhabalar. Eşimin şöyle bir huyu var ve bu artık beni yoruyor nasıl aşacağımı bilmiyorum. İyi niyetle yapılan bir şeyi bile öyle bir açıdan yorumluyor ki inanamıyorum bazen. Mesela geçenlerde İstanbula benim ailemin yanına gittik. eşimle meşhur caddelerden birine gidecektik babamın arabasıyla gideriz dedik. Babam da o gideceğiniz yerde park yeri bulmak çok sıkıntılı bulsanız da gideceğiniz yere uzak düşerse bebekle perişan olursunuz ben bırakırım sizi yavrum dedi. tamam dedim babam bunu tamamen iyi niyetli söyledi ama eşimin tepkisi aynen şu “baban arabayı vermek istemediğini bu kadar belli etmesin ya bırakmasın bizi istemiyorum taksiyle gideriz “ diye tutturdu. Babamın böyle bir şey aklına bile gelmez yedi kat ele bile verir öyle kıymetli değildir malı. Anlatıyorum tabi canım baban ya diyor bu ve buna benzer şeyleri çok yaşıyoruz. Mesela eşim dün işten geç geldi. Mobilya yapıyor. Dün bir siparişi yetiştrmek için çok uzun çalıştı o yuzden bugun izinliydi. çocuk çok huysuzdu sabah içerden sesleri geliyor ben iş yapıyordum baş edemedi oflayıp puflama sesi geliyordu biraz kızdı çocuğa ne istiyosun ne diye ben de kıyamadım kahvaltı hazırlarken o dinlensin diye “bnm yanımda duruyo fazla huysuzlanmıyo burda dursun dedim” çocuğu yanıma aldım bunu yine kötüye yorup ben çocuk bakamıyorum zaten en iyi sen bakarsın tabiye yordu oysaki dünden yorgun diye iyi niyetle yanıma aldığımı söyledim
her şeye bu kadar olumsuz bakmasını nasıl değiştiririm bilmiyorum çok meraklıyım sanki iş yaparken paçalarıma dolanmasına
Ayyyyy prenses mi kendisi ?

Gerçekten çok yorucu. Bütün yaşam enerjisini emcükleyen tipler. Kendileri mutsuz herkes mutsuz olsun.
Aynısından bir tane de bendr var oradan biliyorum

Böylesinin var ya her dediğine trip atacaksın,her dediğine kılıf bulacaksın ancak o zaman anlar.
Eve geldi “off çok yoruldum” mu dedi. “Ne demek istiyorsun ben bütün gün evde boş oturdum onu mu kastediyorsun” diyeceksin.
“Canım sıkıldı” dese “benden sıkıldın yani öyle mi?” Diyeceksin

Gerçekten çok yorucu. Bütün yaşam enerjisini emcükleyen tipler. Kendileri mutsuz herkes mutsuz olsun.
Aynısından bir tane de bendr var oradan biliyorum
allah yardımcımız olsun
Böylesinin var ya her dediğine trip atacaksın,her dediğine kılıf bulacaksın ancak o zaman anlar.
Eve geldi “off çok yoruldum” mu dedi. “Ne demek istiyorsun ben bütün gün evde boş oturdum onu mu kastediyorsun” diyeceksin.
“Canım sıkıldı” dese “benden sıkıldın yani öyle mi?” Diyeceksin
ya cidden yapasım var da bu sefer de her günn hzursuzluk çıkacak

Ya benim böyle bir sevgilim vardı. Adam her şeyin altında art niyet arıyor gibiydi katlanamadım. Sürekli kendimi açıklamak zorunda kalıyordum.
Yok ya değişmiyorlar, insanın ömrünü yer öyleleri

Keşke benim eşim de biraz böyle olsa. Melek melek bakar herkese her duruma. Adami hasta eder polyanna eli öpmüş gibi. Kibar yazdım. O da beni fesat bulduğu icin bazen abartır benim gibi laflar eder o zaman yumuşarim. Yani sen de bazen ondan daha kotucul yorumlar yap kendine gelir guldukce.

İyilik yapmayı bırakın. Bazı insana değer vermezsen yaranıyorsun. Erkekler için bu kadar çaba fazla. Bir oğlum var eşine böyle davransa gelinime de aynı tavsiyeyi veririm. Ne psikolog gez ne terapi ne araştırma. Komşum dese ki ver çocuğu biraz bakayım dinlen 1000 kez teşekkür ederim.

Hahaha resmen gözümde canlandı tüm sohbetler :KK70: :KK70:
Eşiniz babanızı ne kadar iyi tanıyor bu önemli. Siz bilirsiniz niyetini, düşüncesini kendi babanız sonuçta ama eşiniz sizin gibi her zaman aynı açıdan göremeyebilir. Fakat böyle söylenmesine gerek yok, gerçekten adam vermek istemeye de bilir arabasını. İlla kötü niyet aramaya gerek yok. Bende çok fazla sevmem herhangi bir eşyamı/giysimi birine ödünç vermeyi kendi ailem bile olsa. Mutlaka başına bir iş gelir çünkü :KK70: :KK70: (Çok zaruri, gerçekten ihtiyaç durumları hariç)
Diğer konuda da, anladığım kadarıyla eşinizin psikolojisi çok iyi değil. Kendine güveni çok fazla yok bence. Tanıştığınızdan beri hep böyle miydi? Kendini biraz yetersiz hissediyormuş, büyürken gerektiği kadar ilgi ve övgü görememiş, bir şeyler kendisinden maddi/manevi sakınılmış gibi hissettim. Belki daha çok sözlü olarak desteklenmeye, değerli hissettirilmeye ihtiyacı olabilir. Bunun eksikliğini dışarı bu şekilde vuruyor olabilir.

X