Babam yüzünden konsere gidememe sorunum

Yani toplu taşımaya güvenmiyorsa babaniz, sizi alamaz mı veya beraber gideceğiniz arkadaşlarınızdan birinin annesi babası sizi bırakabilir. En kötü durak taksisine binersiniz, babanıza plakayı çeker atarsınız veya babanız tanıdıgınız bir duraktan konser çıkışına taksi gönderir. Ankara içinde ulasım cok zor olmasa gerek

Üniversiteye gidiyor musun?
Okuyorsan(sınav dönemin değilse) ya da sadece evde oturuyorsan full ya da part-time iş bakabilirsin.
İnsan bu yaşlarda ne var ki diyor ama 250 konser ücreti, harçlık,o saatte araç yoksa eğer taksi vs maddi olarak adamı zorluyor olabilir,ayrıca Ankara karışık bir şehir her tip insan var ebeveyn olarak korkabilir.
Ekonomik özgürlüğünü alana kadar ailenin kuralları geçerli oluyor,kendin için birşeyler yapmaya başladığında izin alman gerekmeyecek.

Ankara'ya okumak için gittiğimde senin yaşında akşam 9 da eve git diye annem arar kızardı,
Sonra işe girdim hayatıma okurken dahi müdahale ettirmedim. Senin elinde biraz bundan sonraki süreç ama şuan sana kimse dinleme git ya da zorla diyemez,dememeli ailenin maddi durumunu vs hiçbir şeyi bilmiyoruz.
Konserler hep olacak muhakkak gidersin elbet

Hangimiz gidebildik ki bacimm

parasal muhabbetle alakalı degildir tabi ki. Malesef çok kötü haberler görüyoruz saat olarak geç olacağı için içine sinmemis ikna etmek zor belki yanında erkek kardeşin veya kuzenin vs. Varsa onu goturursen bı şansın olabilir.

valla bilmiyorum demek ki ben farklı bir ortamda büyümüşüm. 17 yaşında tek başıma gezmeye giderdim dilini bilmediğim ülkelere, arkadaşlar edinir, konserlere gider, gezer tozardım. Ailemin de çok hosuna giderdi ne güzel kendi hayatını idame ettirebiliyor derlerdi. Devir farklı artık demek ki...

Eve makul bir saatte varacağınız şekilde ayrılın konserden, hiç gitmemekten iyidir. Ama maddi durum söz konusuysa anlayış gösterebilirsiniz sonuçta ileride önünüzde bir sürü konser fırsatı olacak :)

Bana da ailem guvenirdi, izin yerine planimdan bahseder "şunu yapacağım şuraya gideceğim" der giderdim bu sayede de öz guvenim, kendime yeterliliğim, bağımsızlığım çok dengeli oldu.

Devir ikiye kesilip yol kenarına atılma devri de ondan

Üniversitedwyim

Üniversitedwyim
bende 18 yaşında ve ünideyim ailemden ayrı okuyorum ama ben ve ben de lise hayatımı tek bir konsere festivale hiç bir şeye katılamadan geçirdim bursada yaşıyordum ben 19 mayısta gençlik bayramı diye düzenlenen belediyenin konserine bile bir kere gidemedim arkadaşlarım her sene giderken sizi o kadar iyi anlıyorum ki maalesef ailenin evinde olduğun sürece ne derlerse onu yapmak zorunda kalıyorsun farklı şehirde okumanıza izin mi vermediler acaba yoksa şehrinizde iyi okullar olduğu için falan siz mi tercih etmediniz ve herkes korkuyordur vs yazmış evet çok haklılar ülke resmen mülteci yuvası berbat bi halde ama gündüz vakti de olsa mekan neresi olursa olsun bu olaylar oluyor bence bi genç kızın aktivitelerinin kısıtlamaya çalışmak çözüm değil eve kapatsınlar o zaman bu ülkede markete giderken taciz edilen genç kız haberi bile gördük yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…