Babam yüzünden konsere gidememe sorunum

Ben ankarada üniversite kazandım ve kazandıgım yer iyi oldugu icin burda kaldım

Ben ankarada üniversite kazandım ve kazandıgım yer iyi oldugu icin burda kaldım
evet doğru olanı yapmışsınız ankarada yaşasam ve orda bir üni kazanabilsem ben de kesinlikle kalırdım okullar çok iyi olduğu için okul yıllarınız biraz böyle geçer aileden dolayı belki ama sonrasında önünüz açık olacağı için çok rahatlarsınız

Üniversitedwyim
Ailen genel olarak baskıcı olduğu için mi izin vermiyor yoksa maddi olarak cidden zorlanırlar mı?
Hangi ünidesin bilmiyorum ama mesafen varsa öncelikle yurt olayına öncelik vermeli sonra part-time çalışmalısın.
Emin ol bizde böyle böyle kendi özgürlük alanımızı yarattık.
Genç olarak bu yaşlarda yapmak istediklerin çok normal ama ailen maddiyat mı genel olarak mı kısıtlayıcı sen daha iyi bilirsin.Kısıtlayıcılık bile aileye göre değişiyor.
İlk yapacağın şey yurt için diretmek olsun eğer maddi anlamda bir sorun yoksa.Maddi olarak kötüyse anlayış göstermelisin herkes ucu ucuna geçiniyor artık,gerekirse kendi masrafını sırtlanmalısın.

Baba evinde ben de gitmedim. İstanbul gibi bir yerde sadece kendi ilçemizdeki etkinliğe gidebiliyorduk. Üniversitede istediğim gibi gittim. Evlendim yine istediğim gibi gidiyorum.
Ergenlikte böyle hissetmen normal ama baban da korumak istiyor seni.

Devir değil aileler farklı . Sen bugün genç olsan ailen yine aynı imkanlari sağlamak için seferber olaack, konu sahibi seninle aynı zamanda da doğsa babası 'ne gerek var' diyecek.
Buyuyunce gidersin lafına da sinir oluyorum , hangimizin o çağlardaki yaşam hevesi var ki? Bir süre sonra artık o şey o tadı vermiyor.
Mesela ben lisede, üniversitede bayilirdim lunaparklara. Bahar şenliğine gelirdi kamikazeye binerdim, sevgilimle gondollada binerdim, kız arkadaşlarımla balerine binerdim. Hepsi zihnimde harika neşeli anılar olarak benle kaldı. Ama son 8-9 yıldır binsem de zevk alamiyorum , saçma bir şey gibi geliyor. Hayatta da gondola mondola binmem,midem bulanir.
Her şey çağında güzeldi
Eskiden konserlerde nasıl hevesle ziplardim, minik minik ilerleye ilerleye ön sıraya gecerdim . Oysa artık açık havada olan konserleri tercih ediyorum, cimenlikte örtü,sandalye, içki. Oh mis gibi takılıyorum. Ne ziplayacagim:)
Neden en eğlenme çağında eglenemesin ki?
Neden ailesinin aklı kalmasın diye gençliği boş boş geçsin,neden bir festivale katilmasin, bir kamp yapmasin, bir gece arkadaşlarıyla içip s*çmasin
Çok üzülüyorum geleneksel olduğunu iddia edip tek geleneksellikleri hiç bir şey yapmamak olan ailelerin isyan edecek gücü kendinde bulamayan kizlarina.
Sen kıza bir konseri bile çok görürsen, bir tatili bile kısıtlar , eve geliş saatine kısıtlamalar koyarsan o da gider karşısına çıkan ilk embesille 'ozgur bir hayat' için evlenir , sonra aileler birken iki olur, ebesinin örekesini görür.
Geride yasanmamis, keyifsiz bir hayat kalir

O kadar da tehlikeli değil aslında. Yaşadığınız ilçe neresi bilmiyorum ama ben M2 metro güzergahında oturuyorum , geçen bir etkinlik 12de bitti , etkinlik alanı zaten tiklim tiklimdi. Metro tıklım tiklimdi , indim araba yok diye eve kadar yürüdüm, sokaklar da tıklım tiklimdi.
Tabii bir Bağcılar böyle değildir ama merkezi yerler böyle. Ramazanda ve yaz aylarında gece 12 akşam 9 gibi

Sen bir genç kız olarak bakıyorsun ben ise bir ebeveyn olarak konuyu değerlendiriyorum benim de ekonomik olarak sıkıntılı bir dönemim olsa ve Türkiye gibi 72 milleti bağrında yaşatan bir ülkede her akşam bir taciz ya da suç haberi dinlesem göndermesem mi acaba diye düşünmem uzak ihtimal olmazdı.
Gece geç saatte bitmesi de cabası (yaşlanmak mı bu acaba ?..)

Benim babamda senin gibi ama babanda haklı yanında arkadaş olması lazım eve dönerken sıkıntı olur.

Aynen öyle

Arkadaşında kalamiyor musun?
Kız arkadaşın sık sık sizde kalsin, sonra sen de onlarda kalmaya başla aileni alıştır sonra da bu gece mervelerde kalicam dersin kim bilecek.
Gençlik bir daha gelmiyor.
Hamile kalma sadece.
No cinsellik no hamilelik, gerisi masum.

Şimdiki gençlere de çok üzülüyorum ebeveynlere de.Konserler gerçekten çok pahalı ve babanızın maddi gücü yetmiyorsa malesef anlayış göstermelisiniz.
Eğer maddiyat değil de gidiş geliş sorunu varsa, babanizin aklındaki sorulara çözüm bularak tekrar deneyin. Mesela kalabalık bir grup olacağız, su saatte döneceğiz ,metrodan siz alın falan gibi öneriler sunun. benimkinde ise yarardı açıkçası.
Ben o yaşlardayken gençlik festivallerine, üniversitelerin bahar şenliklerine katilirdim.eger yer sapa bir yerse babam gelir alırdı. Ama biz büyüdük ve gerçekten kirlendi dünya. şimdi düşünüyorum da kızımı bu tehlikeli coğrafyada güvenliği olmayan bir yere konsere göndermek istemem. Allah tüm evlatları korusun

Konserin parasini babandan istiyorsan o ne derse o, evet gidemezsin. Ben genc bir kizim konsere giderim diyorsan parasini kendin odeyebiliyor olman gerek

18 yaşıma yani üniversiteyi kazanana kadar, şehir içi dolmuşla ilçe bile değiştiremedim babamdan habersiz. Her şeye karışır her şeye kızardı.sosyal aktivite nedir atanınca öğrendim. 22 yaşında atandım, ne istediysem de o zaman yaptım. Malesef bazı ebeveynler bu tutumu sergiliyor. Maddi bağımsızlığınız olmadan bir şeyler yapmanız mümkün değil

Biz mahalledeki halk konserine gidemedik . Sen simge diyorsun

İleride aynısını kızınız da size yaparsa ya ? Aileyi bu şekilde kandırmak doğru değil bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…