Babam evlenmeme karşı onu nasil ikna ederim ?

21 yasinda isen gercekten, baban gozunun ustunde kasi var diye biile dese haklidir, bu yasta evlenilir mi!

ancak ben analar babalar hisseder demiyorum, ana baba olunca birden bir ulviyet gelmiyor insanlara, neticede onlar da insan, siz de insansiniz. Herkes de hata yapabilir. Onemli olan siz kendi kararlarinizi alabilecek, kendi kararlarinizin zsonucuna katlanabilecek olgunlukta misiniz?
21 yasindaysaniz hic bir seyi aceleye getirmeyin tavsiyem.

Kaç yaşındasınız ? Babanız sizin yuvadan uçup gitme fikrini düşününce şok olmuş anlaşılan :)
Öncelikle evlilik için hazır mısınız? Eş adayının askerlik, iş ve ev kurmak için mevcut durumu nedir? Siz çalışıyor musunuz ya da öğrenci misiniz?
Önce bir annenizle tanıştırın ve bırakın biraz zaman geçsin. Anneniz bu işin olacağını inandığında zaten alttan alttan babanızı ikna edersiniz. Öyle adamın hemen tamam kızım gelsin vereyim demesini beklemeyin. Sonuçta siz onun yıllarca kötülüklerden sakındığı bir tanecik kızısınız. Çok ısrarcı olmayın ama yavaş yavaş bu fikre babanızı alıştırın.

Öncelikle şunu söyleyeyim sevgiliyken eminim üzmemiştir ama daha tanışma, nişanlılık gibi evreleri gelmemişsiniz. O evrelerde işler öyle bir değişiyor ki gözünüze bakan adam bir anda değişebilir. Tabi bu herkeste böyle olmuyor ama genelde bu şekilde.
Tanışmadan nasıl biri olduğunu bilemezler. Tanıştırmak için çabalayın. Yalnız belirteyim ailelerin dediğinde illa doğruluk payı oluyor. Babanız neye dikkat etti bilemiyorum.

21 yaşında, 6 yıllık sevgilinin seni gerçekten üzüp üzmeyecek bir adam olduğunu bilemezsin. Çünkü ortada henüz bir adam yok. Bunu hakaret olarak algılama lütfen. 15 yaşında tanıştığınızda bir çocuktu, tıpkı senin gibi (belki birkaç yaş büyüktür, bu bir şey değiştirmez). Şimdiyse toy bir genç. Daha hayatın gerçekleriyle baş başa kalacağınız, işlerin ciddiye binmeye başlayacağı yaşlara yeni gelmişsiniz. Daha karakterleriniz bile ne kadar şekillenecek, değişecek, bilsen; beni üzmez eminim derken kırk kere durup düşünürsün. Sevgililik döneminizin çoğu çocukluk, gençlik yaşları içerisinde geçmiş. O yüzden bana göre ciddi düşünülmesi gereken yaşlardan çok uzaktasın. Baban önyargılı, anne baba hisseder laflarına inanmam, her anne baba insan sarrafı olmuyor ama 21 yaşındaki çocuğum ciddi düşündüğüm sevgilim var diye gelse, totomla gülerim. Sevgiliyle ciddi düşünmeden önce, ciddi ciddi düşünülmesi gereken öncelikli meseleler var çünkü. Okul gibi, iş gibi, kendi ayaklarının üstünde durmak gibi, kendini geliştirmek gibi... Asıl bunları yaparken tanıyın birbirinizi, evlilik sonranın işi.

Baska bir foto gösterseydiniz :) belki o an giyimi bakışı hosuna gitmemiştir babanizi karsiniza almayin elbet yumusar

Anne yada baba eğer ısınmıyosa bi yamukluk net oluyo benimde başıma geldi allahtan kurtuldum o kişiden ayrıca evlilik hiçte acele edilicek bi kurum dğl hayatın tadını çıkarın nacizane fikrim elin derdi bitmiyo valla

Önyargılı davranmış
Ha konuşur ölçer tartar beğenmez o ayrı konu
Ama bir insanın fotosuna bakarak bu iyi yada kötü denmez .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…