Aynı Evin İçinde 20 Günlük Küslük

Benim eşimde de küsme huyu var. Normalde cok iyidir. Ama kusunce acimasiz duygusuz birine dönüşüyor. Hatta dün tartıştık yine küstü. Her yolu denedim. Başlarda ben adim atıyordum. Sonra umursamayıp kendisi barismasini bekledim ama yok. O da barışmiyor ve bende umursamaz davrandigimda iletisimsizlikten sorunlar çıkıyor. Çoluk çocuk derken mutlaka konusman gerekiyor ama adamda tik yok. Soğuk cevap veriyor o kadar.
Ömrümüz bitiyor yıllar geçiyor ve enerjimi mutluluğumu emiyor. Soğudum artık.
Bazen neye küstügünü bile anlamıyorum.
Geçen yil oturdum konuştum. Eğer böyle küsme huyun devam ederse sonuçları hiç iyi olmaz dedim. Benim ve çocukların omurlerin den çalıyorsun dedim. Bir daha ne kızdığımı söyleyeceğim küsmeyecegim dedi. Ama şimdide kızdığı şeyi söyleyip küsüyor😓

bana gizlice deseydin yine öperdim dedim

Sebep? Öpmek zorunda mısınız?
Eşim bana böyle bir konuda surat assa kahkahayı basarım gerçekten.
İnsanlar yoldan gelmiş ki yoldan gelmeyip direkt evde yeşerseler bile niye öpesiniz milletin pis mi temiz mi bilmediğiniz elini? Ayrıca korona diye bir şey var eşinizin haberi yok galiba.
Siz bu tarz saçmalıkları ciddiye alıp bu ve benzeri cevaplar verdiğiniz için eşiniz de saçmaladığını fark etmiyor bence. Bu kadar alttan almayın.

bu erkeklerin evlendikten sonra annelerine aniden aşırı düşkün hale gelmelerini anlamıyorum. ne elmiş arkadaş. annesinin terli elini yüzünü öpmedin diye küsecekse de gram umrumda olmaz açıkçası. çok alışmış sizin gidip gönül yapmanıza şimdi içten içe kendini yiyordur. bırakın kalsın böyle. belki biraz egosunu dizginler.

Çook eski üyeyim 2012’de tanışmıştım KK ile ilk evliliğim ile ilgili çok konu açmıştım. Tabi bitti gitti hepsi mazide kaldı. Yeni üyeliğim bu da çok uzun süredir girmiyordum ama sanırım biraz yoruma ihriyacım var..

İkinci evliliğim kızlar. 29 yaşındayım 10 aydır evliyiz. Evlendiğimizde 3.5 senelik bir ilişkimiz vardı. Birlikte tatile çıkıldı yeri geldi aynı evde kalındı ama bir huy var ki gözlerden kaçmış. Küsme huyu..

Ayrı odalarda takılma, yatak ayırma hepsini yaptı. Ya da kavga edince annesinin evine gitmeler (bi saat uzaklıkta)

Kavga edince git dolaş ama evine gel dedim. Ama annenin evine gitme. Ya da küserdi ikinci üçüncü günde artık yeter diyip odaya girer konuşurdum. Bu böyle olmaz aynı evin içinde görmüyorum bile seni böyle evlilik mi olur diye.
Ama dinlemedi yeri geldi doğum günümde yaptı sonradan kutlamadı. Zaten cimri biri çok biyere de gitmeyiz. Ufacık bi hediye beklerim yani içinden gelsin parası önemli değil ama hiçbir şey yok. Zaten bunu falan kabul ettim evlenirken biliyordum ama küsme huyunu hiç kestiremedim kızlar. En son artık bende lanet ettim dedim konuşmicam ve 20 gün oldu.
Bu tartışma öncesinde de zaten aramız iyi değildi limoniydik. Zar zor gidiyordu son olayla patladı ki bence bi durumda yoktu.
Olayı anlatayım. Annesigil geldi yatılı. Antalya’yı bilen bilir nemini terini insan yapış yapış olur. Ben geldiklerinde açıkçası hoşgeldiniz dedim ama ellerini öpmedim terli oldukları için. Ellerini yıkarlar öyle içeri girerler diye düşündüm. Ama babası balkona gitti annesi banyoya bi on beş dakika bekledik gelirler diye gelen olmadı çünkü sıcakk. Neyse ben de o sırada yemek yapmıştım onları hazırladım geldiler yediler. Kalktılar mutfağı toparladım onlara kahve yaptım sonra meyve koydum yani elimden geleni yaptım. Sonra uykuya geçtik eşim dedi ki sen niye ellerini öpmedin? Dedim terlilerdi annen bile geldiğinde öf dedi attı kendini banyoya nası öpeyim. E yemekten sonra öpseydin falan. Dedim sen ne diyosun aradan geçmiş bi saat nasıl aklımda kalsın bana gizlice deseydin yine öperdim dedim yani. Sonra bana yok ben mi hatırlatıcam dedi? Evet dedim yemek hazırla topla unuttum napıyim dedim. Ve bu arada ailesini ayda bi görüyorum yani öyle senede bi gelmişler ve el öpülmemiş değil yani.
Bu sebepten tartışma çıkarma çıkardı. Ben de dedim ki sen nankörsün onca hizmet ettim sen neye takılıyosun. Ki annesi bile ertesi gün aradı napıyosun diye. Yani kimsenin dikkatinde değil el öpme mevzusu. Çünkü güler yüz gösterdim hizmet ettim yeterince.
Neyse tartışma ondan çıktı sen nankörsün dedim o da bi kaç bir şey demişti böylece biz küstük. Ben dedim artık bida gitmem diye çünkü kırıldım bu sefer. O da gelmiyor. 20 gün oldu daha ne kadar sürecek belli değil. Çok umrumda da değil açıkçası seven insan bu kadar küs kalmaz bence..

Bu konuda yapabileceğiniz herhangi bi yorum benim için önemli kızlar. Her ne kadar güçlü görünmeye çalışsamda bi kadın olarak içten içe kırılıyorum.. kafam karmakarışık.
Küsen erkekle evli olmak gerçekten çok zor. Benim de eşim çok küser. 12 yıllık evliyim. İlk yıllar küstüğünde çok üzülürdüm. Haklı da olsam, haksız da olsam yanına gidip konuşurdum. Barışana kadar içim rahat etmezdi. Ama artık beni de kendisine benzetti. Duyarsızlaştım bu duruma. Artık küstüğünde o kadar da umrumda olmuyor, tabii yine huzursuz oluyorum ama eskisi kadar etkilenmiyorum artık. Hatta körle yatan şaşı kalkarmış ya ben de küsmeye başladım. Çok kötü bir huy gerçekten de. Artık küslüklerde yanına gitmiyorum. 3 hafta boyunca konuşmadığımız oluyor bazen, ama sonunda kendisi gelip özür diliyor. İncir çekirdeğini doldurmayacak şeyleri büyütüp kavga çıkarabiliyor. Allah akıl fikir versin bu adamlara

Bir annesinin eli opulmedi diye bu kadar küsen adam tersleşseniz annesiyle canınıza kast edebilir bence kendinize çok dikkat edin . Bu evlilik devam edecekse bir daha ailesiyle ilgili "a" bile dememelisiniz. Çünkü onun için tek ve en önemli şey ailesi . Bunu kabul ederek devam etmelisiniz can ve ruh sağlığınız için .

Ayrıca adam gelip bana elini opmedin diyecek bende gelip söyleseydin öperdim diyeceğim beni yine de cezalandıracak hey yavrum hey çalışan da birisiniz neden bu kadar taviz ?

esininde mi ikinci evliligi. uzuldum valla kus erkek cekilmez seni sevmiyomu yoksa oyle gibi geldi bana
Hayır onun ilk. Güya seviyor ama bilmiyorum tabi artık hissetmiyorum.

Çevremde gördüğüm kadarıyla iki arkadaşımın eşinde var bu küsme huylarını değiştiremediler biri boşandı maalesef daha fazla tahammül edemedim.
Diğer arkadaşım bu şekilde çekiyor yıllardır.
Konuşun uyarın konuyla ilgili yardım alın olmadı.
Zor valla bu evlilik olayı.
Biz eşimle küs kalmıyoruz ama onun da günlerce surat asma huyu var mesela ikinci şiddetli bir kavga olmadan aklı başına gelmiyor 😆
Nasıl bir şey bu gerçekten akıl alır gibi değil. Hiç yakışmıyor erkeklere bu huy. Eğer güzel bir şekilde barışırsak bigün çok ciddi konuşucam.

Küsüp anne evine giden koca zaten problemli de oğlunu git karının yanına sen napıyorsun diye geri göndermeyen kayınvalide ve kayınpedere ne demeli? Üstelik arayıp sormamışlar bile. Çok fena sorunlu bir aileye düşmüşsünüz.

Ayrıca küsen kendisi değil mi siz neden salonda yatıyorsunuz? Bu konuda bile taviz vermişsiniz bence
Evet onlara da kırıldım zaten iki hafta üst üste bensiz gitti o çaktırmasa bile belli ki karısı yok var bir şey. Hiç aramadılar yoksa ararlardı o çalışıyor dese bile keşke gelseydin diye.
Şöyle salon mutfak birleşik. Burda tv var klima var. Yatak odasında ben kalsam kafayı yerim orda o sebeple salondayım :)

Bunu eniştem ablama çok yapardı, aylarca konuşmadıkları olurdu. Yıllar geçti böyle, sinirleri yıpranmış antidepresan kullanarak hâlâ evliliğine devam ediyor ablam.
Kafaya takınca çok yıpratan bi durum. İşte öyle olmam istemem zaten kısa hayat ne gerek var bu kadar küslüğe. Ne bileyim keşke ayrılsaymış ablan kafası rahat olurdu ve belki daha mutlu..

Benim eşimde de küsme huyu var. Normalde cok iyidir. Ama kusunce acimasiz duygusuz birine dönüşüyor. Hatta dün tartıştık yine küstü. Her yolu denedim. Başlarda ben adim atıyordum. Sonra umursamayıp kendisi barismasini bekledim ama yok. O da barışmiyor ve bende umursamaz davrandigimda iletisimsizlikten sorunlar çıkıyor. Çoluk çocuk derken mutlaka konusman gerekiyor ama adamda tik yok. Soğuk cevap veriyor o kadar.
Ömrümüz bitiyor yıllar geçiyor ve enerjimi mutluluğumu emiyor. Soğudum artık.
Bazen neye küstügünü bile anlamıyorum.
Geçen yil oturdum konuştum. Eğer böyle küsme huyun devam ederse sonuçları hiç iyi olmaz dedim. Benim ve çocukların omurlerin den çalıyorsun dedim. Bir daha ne kızdığımı söyleyeceğim küsmeyecegim dedi. Ama şimdide kızdığı şeyi söyleyip küsüyor😓
Galiba kolay kolay değişmeyen bi huy. Eğer boşanma imkanın yoksa çocuklarına sarıl onlarla güzel vakit geçir boşver. Sinir, stres insanı hasta eder.

bu erkeklerin evlendikten sonra annelerine aniden aşırı düşkün hale gelmelerini anlamıyorum. ne elmiş arkadaş. annesinin terli elini yüzünü öpmedin diye küsecekse de gram umrumda olmaz açıkçası. çok alışmış sizin gidip gönül yapmanıza şimdi içten içe kendini yiyordur. bırakın kalsın böyle. belki biraz egosunu dizginler.
Ben de anlamıyorum inan. Evlenmeden gitmezdi bile annesi gelse terslerdi çok tuhaf. Benle derdi ne ben niye anneme düşkün olmadım erkekler çok tuhaf :)
Gerçekten küsme sebebi beni ondan uzak tutan. Yoksa iletişim kurardım illa ki. Geziyorum zaman geçiyorum sinir oluyo biliyorum.

Kızlar bi gelişme var.
Ben işten geldim yemek söylemiş onu yiyordu. Aç mısın ister misin dedi yok dedim.
Neyse o ara ben duşa girdim giyindim vs sonra geldim yerime oturdum. Sonra geldi diğer koltuğa oturdu. Konuşmaya çalıştı napıyosun diye. İşte çok çalışıyosun bu ara vs. Ben de kısa umursamaz cevaplar verdim.
Ne olacak böyle dedi? Sanki ben başlatmışım gibi küslüğü. Dedim iyi böyle ben memnunum o kadar kızdım sana zamanında küsüyosun diye ama iyiymiş böyle kafam rahat dedim. İyi memnunsan sıkıntı yok dedi.
Hazırlanıp çıkıyosun sürekli nereye gidiyorsun bilmiyorum ama evli olduğunu unutma dedi.
(Kafa dağıtmak için ya arkadaşımla ya da kendim kahve veya alışverişe çıkıyorum bazen) Çok umursamadım.
Sonra tamam halinden memnunsan rahat bırakayım seni dedi ve odasına gitti 😂😂

Kızlar bi gelişme var.
Ben işten geldim yemek söylemiş onu yiyordu. Aç mısın ister misin dedi yok dedim.
Neyse o ara ben duşa girdim giyindim vs sonra geldim yerime oturdum. Sonra geldi diğer koltuğa oturdu. Konuşmaya çalıştı napıyosun diye. İşte çok çalışıyosun bu ara vs. Ben de kısa umursamaz cevaplar verdim.
Ne olacak böyle dedi? Sanki ben başlatmışım gibi küslüğü. Dedim iyi böyle ben memnunum o kadar kızdım sana zamanında küsüyosun diye ama iyiymiş böyle kafam rahat dedim. İyi memnunsan sıkıntı yok dedi.
Hazırlanıp çıkıyosun sürekli nereye gidiyorsun bilmiyorum ama evli olduğunu unutma dedi.
(Kafa dağıtmak için ya arkadaşımla ya da kendim kahve veya alışverişe çıkıyorum bazen) Çok umursamadım.
Oo süper, ilk defa mi küsken adım atması? Ben bile sevindim ya artık bir umursama belirtisi göstermesine

22 gün nedir ya insan taş olsa çatlar...

22 gün eşim benle küsse benim o evliliğe bakış açım çok değişirdi herhalde

Benim de değişti. Bidaha hiçbir şey eskisi gibi olmicakmış gibi geliyo. Zaman soğuttu beni.

Ee ne olacak şimdi yine gitmiş odasına 😆

Bigün yine gelicek yine yüz vermicem yine gidicek. İsyan edene kadar ondan sonrada ben konuşucam bakalım 😅

Kızlar bi gelişme var.
Ne olacak böyle 😂 bir de memnunsan sıkıntı yok diyor. Sorun çıkartan kendisi.
Peki kendisi ne yaptığını, nereye gittiğini anlattı mi bu süreçte ?

Cimrilik falan melek bu huy yanında. Hediyeyi falan geçtim biyerlere götürüyordum zaten geziyorduk kendimizce. Her ay yakıt parasını katarım bir şeyler yaparım kendimce. Şu küslükle baş edemedim bi tek. Hep ben mi gideceğim? Ki bu mevzu el öpme konusu hiç gitmem
Şunu soyleyim
Genel de ben küserim eşim gelir gönlümü alır sonuç mutlu son
Bir önceki tartışmamız da 3 gün konuşmadı bende yine gelir arayı bulur dedim bekledim 3 gün ses seda çıkmadı tabi aynı yatakta yatarız kuş olsak bile
3. Gün geldi konuşmaya başladı yine kendi geldi
Kadinlar her zaman ulaşılmaz olmalı
Tabi bu yaptigimla ulasilmaz deilim ama en azından o hissin ufak bir kısmını da sağlamış oluyorum
Bilmiyorum kendi kendine küsüp barışan insanlardan nefret ederim

Çook eski üyeyim 2012’de tanışmıştım KK ile ilk evliliğim ile ilgili çok konu açmıştım. Tabi bitti gitti hepsi mazide kaldı. Yeni üyeliğim bu da çok uzun süredir girmiyordum ama sanırım biraz yoruma ihriyacım var..

İkinci evliliğim kızlar. 29 yaşındayım 10 aydır evliyiz. Evlendiğimizde 3.5 senelik bir ilişkimiz vardı. Birlikte tatile çıkıldı yeri geldi aynı evde kalındı ama bir huy var ki gözlerden kaçmış. Küsme huyu..

Ayrı odalarda takılma, yatak ayırma hepsini yaptı. Ya da kavga edince annesinin evine gitmeler (bi saat uzaklıkta)

Kavga edince git dolaş ama evine gel dedim. Ama annenin evine gitme. Ya da küserdi ikinci üçüncü günde artık yeter diyip odaya girer konuşurdum. Bu böyle olmaz aynı evin içinde görmüyorum bile seni böyle evlilik mi olur diye.
Ama dinlemedi yeri geldi doğum günümde yaptı sonradan kutlamadı. Zaten cimri biri çok biyere de gitmeyiz. Ufacık bi hediye beklerim yani içinden gelsin parası önemli değil ama hiçbir şey yok. Zaten bunu falan kabul ettim evlenirken biliyordum ama küsme huyunu hiç kestiremedim kızlar. En son artık bende lanet ettim dedim konuşmicam ve 20 gün oldu.
Bu tartışma öncesinde de zaten aramız iyi değildi limoniydik. Zar zor gidiyordu son olayla patladı ki bence bi durumda yoktu.
Olayı anlatayım. Annesigil geldi yatılı. Antalya’yı bilen bilir nemini terini insan yapış yapış olur. Ben geldiklerinde açıkçası hoşgeldiniz dedim ama ellerini öpmedim terli oldukları için. Ellerini yıkarlar öyle içeri girerler diye düşündüm. Ama babası balkona gitti annesi banyoya bi on beş dakika bekledik gelirler diye gelen olmadı çünkü sıcakk. Neyse ben de o sırada yemek yapmıştım onları hazırladım geldiler yediler. Kalktılar mutfağı toparladım onlara kahve yaptım sonra meyve koydum yani elimden geleni yaptım. Sonra uykuya geçtik eşim dedi ki sen niye ellerini öpmedin? Dedim terlilerdi annen bile geldiğinde öf dedi attı kendini banyoya nası öpeyim. E yemekten sonra öpseydin falan. Dedim sen ne diyosun aradan geçmiş bi saat nasıl aklımda kalsın bana gizlice deseydin yine öperdim dedim yani. Sonra bana yok ben mi hatırlatıcam dedi? Evet dedim yemek hazırla topla unuttum napıyim dedim. Ve bu arada ailesini ayda bi görüyorum yani öyle senede bi gelmişler ve el öpülmemiş değil yani.
Bu sebepten tartışma çıkarma çıkardı. Ben de dedim ki sen nankörsün onca hizmet ettim sen neye takılıyosun. Ki annesi bile ertesi gün aradı napıyosun diye. Yani kimsenin dikkatinde değil el öpme mevzusu. Çünkü güler yüz gösterdim hizmet ettim yeterince.
Neyse tartışma ondan çıktı sen nankörsün dedim o da bi kaç bir şey demişti böylece biz küstük. Ben dedim artık bida gitmem diye çünkü kırıldım bu sefer. O da gelmiyor. 20 gün oldu daha ne kadar sürecek belli değil. Çok umrumda da değil açıkçası seven insan bu kadar küs kalmaz bence..

Bu konuda yapabileceğiniz herhangi bi yorum benim için önemli kızlar. Her ne kadar güçlü görünmeye çalışsamda bi kadın olarak içten içe kırılıyorum.. kafam karmakarışık.
Eşiniz optumu o anda kapıdan içeri girdiklerinde ? O anda eşiniz öptü ise sizdende beklemiş olabilir o tavrı. Ama kusecek bı sebepte değil bence her seferinde adım atan siz olmayın bekleyin bakalm daha kaç gün surecek

X