Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

Belediye 30 sene önce arsalarımızı imarda kısıtladı.şimdi yargıtay kararı ile kamulaştırmasız el atma ile ilgili kararla hakkımızı alabilme ihtimali olmuş.park ve yollar yapılmadı.vergisini ödüyoruz.imar müdürü yerler hisseli olduğu için yapıldı dedi.

Belediyeye tazminat davası mı yoksa idari dava açmalı mıyız?dava kaç sene sürer?

ödenmeyen kamulaştırma bedelini almak için ne yapmalıyız.?ayrıca kazanmamız halinde 30 sene önceki değerinden mi yoksa şimdiki değerinden mi bir bedel ödenir?

5000 m2 arsamızın en değerli anayola bakan kısmından enerji nakil hattı telleri geçti.direkler dikildi.yer hisseli olduğu için mahkeme sürerken teller ve direkler geçti.babam para almadı.tebligat gelmeme durumu oluyormu?

Hiç kimseye sormadan tel geçirip arsanın değerini düşürdüler.

Parada alamadık.müteahhit inşaat yapmak istemiyor.bu zararı nasıl karşılarız?dava açsak kaç sene sürer?(yer daha ifraz edilmedi)

babanızın şikayetçi olmaması dava açma hakkını etkilemez, durumu gerçekten kötüyse iş kazasından doğan maddi ve manevi tazminat davası açma hakkınız var. Babanız ve aileni diğer fertleri de dahil manevi tzminat talep edebilirsiniz. talep ederken fazlaya dair haklarınızı saklı tutmayı unutmayın. Av. Nazlı

arkadaşlar lütfen bilgilendirin yardıma ihtiyacım var..

evet ıcra yoluna basvuracaksanız gercek bedel yazın. aksi halde itiraz ederler ve durum mahkemeye ıntıkal ettıgınde gercek bedel zaten anlasılacaktır. Itiraz etmelerine fırsat vermiş olursunuz.

Evet, icra tebligatına itiraz ettiler. Ben zaten gerçek bedeli yazmıştım ama itiraz ettiler işte. İşi yokuşa sürüyorlar.
Ama ben vazgeçmeyeceğim. İtirazın iptali davası açacağım.

davayı iş mahkemesinde açmayı unutmayın.

Ben bu işi (iptal davasını yani) ica dairesinden yapacağım zannediyordum.
Bir tanıdık var, buraya gel sana yardımcı olurum demişti.

Doğrusu iş mahkemesinde açmak mıdır? Çünkü ben doğrudan (iş mahkemesine hiç gitmeden) icra dairesine gitmiştim.

merhaba eşim ceza evıne girdi toplam cezası 2 sene 3 ay,eşim daha önce yattıklarım var bunları vereceğim bu yüzden yakında açığa cıkacağım diyor,açığa cıkınca sanırım 3.yargı paketı varmış bu şekilde denetimli serbest kalacağım dedi..böyle birşey olabılır mı??

ikinci sorum ise eşim ceza evıne girmeden önce cezam ertelensın dıye 3 mılyar para yatırdı savcıya sanırım,neyse cezası ertelendı içeri girme günü geldi girince avukatı 3 mılyarı aldı ve şimdi ödemıyor bize eşimde içeride ben bu parayı avukattan nasıl alırım avukatlık burosuna gitsem şikayet etsem verirler mi? birde bu avukat bizi borclu cıkarır mı??

merhaba benim bir kaç bankaya kredi ve kart borçlarım var.çalışırken maaşlarım uzun süre ödenmediği için borçlarım çoğaldı ve ödeyemedim..şimdide şirket kapandığı için işten çıktım ve işsizim..yaklaşık olarak 40000 tl gibi borcum toplamı bunu ödemem şu an için imkansız..3 aydır ödeme yapamıyorum..tekrar çalıştığımda maaşıma haciz gelir ama bu bankalar sıraylamı alıyolar? ve acizlik belgesi verilirse bana zaman aşımından sonra evim olursa yine el konurmu? emekli olursam maaşıma haciz gelirmi ya da babamdan emekli maaşı alırsam haciz gelirmi ? eğer acizlik belgesi olmazsa zaman aşımına uğradığında ne olur? ve son olarak düzenli ödediğim borcu olmayan bir kartım var oda kapatılırmı lütfen bunlara cevaplandırırmısınız çok teşekkür ederim

merhaba benim bir kaç bankaya kredi ve kart borçlarım var.çalışırken maaşlarım uzun süre ödenmediği için borçlarım çoğaldı ve ödeyemedim..şimdide şirket kapandığı için işten çıktım ve işsizim..yaklaşık olarak 40000 tl gibi borcum toplamı bunu ödemem şu an için imkansız..3 aydır ödeme yapamıyorum..tekrar çalıştığımda maaşıma haciz gelir ama bu bankalar sıraylamı alıyolar? ve acizlik belgesi verilirse bana zaman aşımından sonra evim olursa yine el konurmu? emekli olursam maaşıma haciz gelirmi ya da babamdan emekli maaşı alırsam haciz gelirmi ? eğer acizlik belgesi olmazsa zaman aşımına uğradığında ne olur? lütfen bunlara cevaplandırırmısınız çok teşekkür ederim

Arkadaşlar merhaba...
9 yıllık evliyim.3.5 yaşında kızım var.
Çok zorlu bir evlilik süreci geçirdim
Ve maddi- manevi anlamda çok çektim bu evlilikten.

Evliliğimizin 2.5 yılında anlaşmalı boşanma davası açtık, ama karar temyizde iken geri barıştık eşimle.
Yani nüfus kağıtlarımız bile değişmeden.

Eşim son 1.5 yıldır kendi işi dışında ek iş de yapıyor.
ama evin ve çocuğun bütün maddi yükü bendeydi.Eşimden sıkıştığım zaman para isterdim.

Kazandığı paraları söylüyordu ancak ben 9 yıllık evliliğimizde onun nerede hesabı var , nereye borcu var hiç bilmedim
Çünkü ne zaman hesaplarını aç ,göster desem büyük tartışmalar çıkardı.

Son 2 aydır da özellikle benim maaşım geçim için yetmediği zamanlar iyice tartışır olmuştuk.
Bayramdan önceki gün içki yok,kumar yok, ek iş de yapıyorsun,
kendi maaşın da var bu paralar nereye gidiyor ya bu hesapları açıp gösterirsin
ya da ben evi terk ederim dediğimde her şeyi itiraf etti.

Eşim 6 yıldır internet üzerinden şans oyunları oynuyormus.
Bu güne kadar ne kazandı isek oralara gitmiş.Kayıplar çok çok büyük ..(3 ayda 22 milyar kaybettiğini gördüm ,bu sadece birisi)
Ailesinden , kız kardeşlerinden borç paralar almıs ,
arkadaşlarının üzerine krediler çektirmiş, alınan borç paralar ,çekilen krediler
yine kumara gitmiş.

9 yıllık evliliğim kredi ödemekle geçti.Ne zaman benim üstüme kredi olmasa beni bir şekilde ikna edip krediler çektirdi.
Hala da benim adıma çekilen bir kredi mevcut şu an ve meblağ yüksek olduğu için kendisi de kefil bu krediye.

Üstelik bu durumdan kendi ailesinin 1 yıldır haberi varmıs, onlardan da
yüklü paralar almıs ,borçlarımı kapatacağım ve bir daha kumara oynamayacağım diye sözler vermiş.

Şimdi de sözler veriyor, tedavi olacağını söylüyor, ama güvenim yok artık ona..

Yıllarca kandırılmışım, umutlarım, hayallerim yıkıldı.
Boşanmayı düşünüyorum.
Nolur yardım edin bu durumda ne yapılabilir, karşı tarafı zarara uğratmak için.

birşey sormak isterim
yardımcı olursanız çok sevinirim.
almış olduğum kutu colanın içinden yabancı cisim çıktı.coca cola yı arayıp bilgilendirdim.coca cola nın yetkilileri aradı ürünü alıp incelemek istediler.bende ürünü teslim edeceğimi fakat karşılığında yazılı kağıt istedim.veremeyeceklerini söylediler.bende ürünü veremeyeceğimi söyledim.
sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

merhaba,uzunca süredir çalıştığım işyerimle vardiya konusunda sıkıntı yaşıyorum,gece vardiyasından gündüze geçmek istiyorum ancak bu imkanı sağlamıyorlar.ne yapabilirim?yardım rica ediyorum.

arkadaşlar bi süredir net üzerinden elemeklerimi satıyorumsipariş alıp yapıyorum emeğimi paraya çeviriyorum akmasada damlıyor evime katkı oluyor zor zamanlarda...bir kişi benden 300 liralık ürün istedi beğendi şöyle olsun böyle olsun tamam anlaştık şubat ayında verdi siparişini ve eylül ayındayız hala paramı vermedi tam 9 kere şugün yolluyorum bugün yolluyorum diye beni oyaladı ben en başından bu yana hep kibarlıkla iyi niyetle yaklaştım ve paramı istedim ama ciddi şekilde emeğimin karşılığını paramı isteyince bana birsürü hakaretler tehditler yağdırdı.facebook profilimde ettiği hakaretleri falan hep resimleyip paylaştım bende arkadaşlar dikkat edin bu kişi dolandırıcıdır alışveriş etmeyin diye ondan sonra gene devam etti hakaretleri engelledim sonra kendisini sonrada kardeşinin facesinden birsürü küfür hakaret tehdit mesajları geldi kapıma gelirmiş kaldırmazsam onları yiyosa kaldırmayacakmışım daha ağzıma alamadığım küfürler bunların hepsini resimledim belgeledim.şimdi ben bu kişiye hakaret tehdit küfürden dava açmak istiyorum aynı zamandada bana verdiği sipariş için aldığım malzemeler verdiğim emek ve onun sipairşlerini yaparken başka siparişlerime engel olması bana zarar ettirdi bu durumda ne yapabilirim.elime ne geçer mahkeme kimin leyhine sonuçlanır.bide aile içi bir tartışmadan dolayı geçtiğimiz yıl mahkeme para cezası vermişti bana ama sabıka olmayışı sicilin temizliği nedeniyle ödemedim parayı şimdi dava açarsam onuda etkilermi bu dava ? acil bilgiye ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirm pazartesi işlemlere başlamak istiyorum o yüzden acil

merhabalar 1,5 yıllık evlıyım evliliğim sırasında kendı paramla bır ev aldım suan 2 aydır esımle ayrıyız evden hak talep etmem dıyor ama guvenemıyorum o yuzden noterden mal ayrılığı rejımı sözleşmesı yapmak ıstıyorum lakın noter yapamayacaklarını söyluyor noterden mal rejımı secme hakkım var dıye bılıyorum konuylailgili bılgı verırsenız sevınırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…