Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

arkadaşlar bi süredir net üzerinden elemeklerimi satıyorumsipariş alıp yapıyorum emeğimi paraya çeviriyorum akmasada damlıyor evime katkı oluyor zor zamanlarda...bir kişi benden 300 liralık ürün istedi beğendi şöyle olsun böyle olsun tamam anlaştık şubat ayında verdi siparişini ve eylül ayındayız hala paramı vermedi tam 9 kere şugün yolluyorum bugün yolluyorum diye beni oyaladı ben en başından bu yana hep kibarlıkla iyi niyetle yaklaştım ve paramı istedim ama ciddi şekilde emeğimin karşılığını paramı isteyince bana birsürü hakaretler tehditler yağdırdı.facebook profilimde ettiği hakaretleri falan hep resimleyip paylaştım bende arkadaşlar dikkat edin bu kişi dolandırıcıdır alışveriş etmeyin diye ondan sonra gene devam etti hakaretleri engelledim sonra kendisini sonrada kardeşinin facesinden birsürü küfür hakaret tehdit mesajları geldi kapıma gelirmiş kaldırmazsam onları yiyosa kaldırmayacakmışım daha ağzıma alamadığım küfürler bunların hepsini resimledim belgeledim.şimdi ben bu kişiye hakaret tehdit küfürden dava açmak istiyorum aynı zamandada bana verdiği sipariş için aldığım malzemeler verdiğim emek ve onun sipairşlerini yaparken başka siparişlerime engel olması bana zarar ettirdi bu durumda ne yapabilirim.elime ne geçer mahkeme kimin leyhine sonuçlanır.bide aile içi bir tartışmadan dolayı geçtiğimiz yıl mahkeme para cezası vermişti bana ama sabıka olmayışı sicilin temizliği nedeniyle ödemedim parayı şimdi dava açarsam onuda etkilermi bu dava ? acil bilgiye ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirm pazartesi işlemlere başlamak istiyorum o yüzden acil

tehdit sebebiyle Savcılığa suç duyururunda bulunun
alacağınız sebebiyle senet veya fatura vs elinizde olmadığı için 7 ornek dediğimiz yolla icra emri gönderebilirsiniz. ancak borca itiraz ederse dava açıp borcu ispatlamak zorunda kalırsınız
sizin davacı olmanız geçmiş ertelenen cezanıızı etkilemez. herhengi bir sbepten oturu ceza almış olmanız gerekir Mahkemeden etkilemesi için

merhaba benim bir kaç bankaya kredi ve kart borçlarım var.çalışırken maaşlarım uzun süre ödenmediği için borçlarım çoğaldı ve ödeyemedim..şimdide şirket kapandığı için işten çıktım ve işsizim..yaklaşık olarak 40000 tl gibi borcum toplamı bunu ödemem şu an için imkansız..3 aydır ödeme yapamıyorum..tekrar çalıştığımda maaşıma haciz gelir ama bu bankalar sıraylamı alıyolar? ve acizlik belgesi verilirse bana zaman aşımından sonra evim olursa yine el konurmu? emekli olursam maaşıma haciz gelirmi ya da babamdan emekli maaşı alırsam haciz gelirmi ? eğer acizlik belgesi olmazsa zaman aşımına uğradığında ne olur? lütfen bunlara cevaplandırırmısınız çok teşekkür ederim

maaşınızın 1/4 une haciz gelir ve siz istemediğiniz sürece diğer alacaklılar sıraya girer. bu surecte faiz sureklı işler. emekli maaşlarına haciz konulmaz. muvafakatınız gerekir.

Merhaba arkadaslar,
calistigim sirketin merkezi yurtdisinda! Yurtdisinda Temmuz ayinda iflans beyaninda bulunarak, kayyuma devrettiler. Kayyum 30.09.12´ye kadar devam edip edilmeyecegine karar kilacak. Eger yeni bir ortak bulunursa, devam edilecek. Simdiye kadar biz Türkiye de maaslarimizi aldik. Fakat orasi iflas ederse, bizde ayni sekilde iflas bayragini cekecegiz!

Türkiye´deki sirket iflas beyan ederse, tazminat alma imkanim varmi? Nasil bir sürec bekliyor beni? Nasil bir hukuki yol izlemeliyim?

Tesekkür ederim!!!

merhaba avukat arkadaşlar bir sorum olacak. 4 5 sene kadar uzun süren bir ilişkide aldığım ayrılık kararından sonra bu kararı hazmedeyen erkek arkadasım tarafından ilk önce telefonla cok sayıda çağrılarla rahatsız edildim. bunun üzerine numaramı değiştirdim. bunu da kabullenemediği ve bana ulaşamadığı için işe giderken arkadan gelip aniden elimdeki telefonu zorla aldı sokak ortasında.bu olaylar yüzünden işimden oldum. evimizin karsı duvarına adımın geçtiği hakaret içerikli yazılar yazdı. ben ve babam savcılığa şikayette bulunduk. karakolda idafemiz alındı. şahıs ifadeye çağrıldığında telefonu kırdıgını soyleyıp sadece hattımı vermıs. ve mahkeme kagıdı geldı bize. yaklasık 15 gün sonra mahkeme var.bu süre içinde internet üzerinden mesajlarla bır kac defa rahatsız ettı ve iznim olmaksızın benim resimlerimi paylaşmıstı. ve ben bunların ekran görüntüsünü kaydettim. bunlar kanıt sayılır mı? sayılırsa bunları mahkemeye sunmalı mıyım? bu davanın sonucu ne olur? ceza alır mı alırsa ne cezası alır? ve avukat tutmamız gerekiyor mu mahkeme bıldırım kagıdından sonra bunla ılgılı hıc bı ıslem yapmadık da. ve ceza aldığı takdırde daha sonra tekrar musallat olmasından korkuyorum. çünkü şu an başka bir ciddi ilişkim var kısmetse önümüzdeki yaza evlenicez.

merhaba arkadaşlar,

benim isim değiştirme ile ilgili bir sorum vardı; bundan yaklaşık 2 sene önce ismimi değiştirmiştim, 6 ay kadar önce de kişisel nedenlerden dolayı din değişikliği oldu. Kanunlara göre ismin bir kere değiştirilebildiğini biliyorum fakat isim ekletmede buna dahil mi ? şimdiki dinime göre kendime bir isim ekletmem mümkün mü?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler ..

Mal ayriligi sozlesmesiyle yapilan evlilik.. Sozlesmede soyle bir madde var, her birimiz zilyetliginde bulunan mali ustun yarari oldugunu ispatlAmakla yukumludur. Ispat edilemeyen mallar ustun yarari oldugunu ispat eden tarafa devredecektir. Esimden ayrilirsam vana evlendikten hemn sonra aldigi ve birlikte yasadigiz bu evi geri mi alicak bosanma olursa??

Arkadaşlar bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.Aslında imza atmam gereken kağıt Üniversitede ders kaydı için verilen form kağıdı birşey olmaz diye düşünüyorum fakat yinede basite almayıp sizlere sormak istedim.Arkadaşım başka bir ilde olduğu için gelemiyecek ve pazartesi son gün benden rica etti eğer onun yerine imza atarsam sizce bi sorun olur mu?

Arkadaşlar bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.Aslında imza atmam gereken kağıt Üniversitede ders kaydı için verilen form kağıdı birşey olmaz diye düşünüyorum fakat yinede basite almayıp sizlere sormak istedim.Arkadaşım başka bir ilde olduğu için gelemiyecek ve pazartesi son gün benden rica etti eğer onun yerine imza atarsam sizce bi sorun olur mu?

Bildiğim kadarıyla(en azından benim okulumda öyle) arkadaşınız danışmanına bu konuda bilgi vermeli, ve imzayı sizin atacağınıza dair bir dilekçe fax yoluyla yollamalı.Bu durumda hiçbir sorun olmadan onun yerine imza atabilirsiniz, aksi halinde hem ders kaydı geçersiz sayılır hem de evrakta sahtecilikten başınız ağrıyabilir.Dediğiniz gibi bir şey de olmayabilir ama riske atılabilecek bir konu değil.

danışmanın haberi var fakat dilekçe falan gönderilmedi

Dilekçeyi danışmanın istemesi gerekirdi, istemediyse bir sorun olmaz bence.
Çünkü haberi var ve siz imzaladıktan sonra kaydı onaylayacak kişi yine danışman.
Bir sorun teşkil edebilecek olsaydı söylerdi diye düşünüyorum.

Dilekçeyi danışmanın istemesi gerekirdi, istemediyse bir sorun olmaz bence.
Çünkü haberi var ve siz imzaladıktan sonra kaydı onaylayacak kişi yine danışman.
Bir sorun teşkil edebilecek olsaydı söylerdi diye düşünüyorum.

Çooookkk teşekkür ederim saolun...

merhabalar kaza sonrası tarafımızdan tutulan kaza tespit tutanağı telaştan karşı taraf suçlu iken kendimizi suçlu göstermişiz sigorta şirketi ödemek istemiyor masrafı , karşı taraftan dilekçe aldık kusurlu tarafın kendini olduğunu ve tutulan tutanağın sehven tutulduğunu kabul eder dilekçe aldık sigorta şirketine snuduk başka neler yapaliliriz sigorta kabul edermi karşı tarafın tutanağın yanlış olduğunu yardımcı olursanız sevinirirm

merhaba arkadaşlar,

benim isim değiştirme ile ilgili bir sorum vardı; bundan yaklaşık 2 sene önce ismimi değiştirmiştim, 6 ay kadar önce de kişisel nedenlerden dolayı din değişikliği oldu. Kanunlara göre ismin bir kere değiştirilebildiğini biliyorum fakat isim ekletmede buna dahil mi ? şimdiki dinime göre kendime bir isim ekletmem mümkün mü?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler ..

Yanıtlayacak olan yok mu arkadaşlar ?

merhaba biraz acemice olacak sorum ama büyük bir şirketin vezne/tahsilat biriminde çalışıyorum.bundan 2 ay önce bir müşteri bana gelerek ödeme yaptığını (400Tl gibi bir meblağ iddiası )benim parayı aldığımı ama sistemden düşmediğimi yada sistemin düşmediğini makbuzu almadığını yada verilmediğini iddia ediyor.dediğine göre ödemeyi yapmış 3 gün sonra açılmadı diye tekrar gelmiş 2. geldiğinde ben izindeymişim vezneye gelerek hizmetim açılmadı bakarmısın 3 gün önce ödedim demiş.yerime bakan arkadaş ödenmediğini söylemiş.şu anda sadece kamera kayıtlarına bakılması için dilekçe verdi.sonuca ulaşmadığında yani parayı almadığında savcılığa vereceğini savcı amcası olduğunu söylerek alttan alttan tehdit etmeye başladı.3 gün sonra ödediği makbuzu elimde,orda meblağ 364,00 tl.bir kere burda bir saçmalık var günlük faiz uygulanır meblağ artacağına azalmış.ilk defa başıma böyle bişey geldi.nasıl bir sonuca varılır bu konuda.kamera kayıtlarımızda çıkmayacaktır.çünkü şirket o kadar eskiyi saklamıyor.savcılığa gidecektir muhtemelen.

merhaba öncelikle bilmek istedigi m su ki dügünde takilan takilar kimindir

Ziynet eşyalarının tamamı kadına aittir.Bu durum Yargıtay kararlarıyla güçlendirilmiştir.Erkek eş ziynet eşyalarını bozdurup evin ve ailenin giderleri için kullanmış olsa bile kadının bu ziynetleri rızasıyla verdiğini ispatlamadıkça bozdurduğu ziynetlerin bedelini de kadına ödemek durumundadır.

merhaba, bir yakınınım 15 gün önce evlendi. evlendiği günden itibaren karısıyla geçinemiyorlar.ve yakınım karısının hakaretleri ve üstüne başına saldırmasıyla evden çıkıp gidiyor. karısının annesi ve kardeşleri şimdi o eve yerleşmiş durumdalar ve tehdit ediyorlar.bu evden hiçbirşey alamazsın vs diyerek sürekli tacizde bulunuyorlar.ve tazminat davası açacaklarını söylediler.

benim sorum; bu durumda yakınım ne yapmalı,onları o evden nasıl çıkarmalı,boşanma davası açmalı mı yoksa karşı tarafımı beklemeli? cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

merhaba avukat arkadaşlar,benim bir arkadaşımın eşi eşinin en yakın arkadaşıyla aldatıyor ve eşi bile bile devam ediyorlar daha sonra adam kızı alıp başka bir şehirde onunla yaşamaya başlıyor eşide evini ailesinin yanına taşıyor,ve 7 aydır adamdan tek ses yok ve bu yıl 1.sınıfa başlayan bir çocuklaarı var.hiç arayıp sormuyor,ve beraber gittikleri gün eşi ve kızın ailesi kayıp ihbarı veriyor başka bir ilde biz buradayız beraberiz diye ifadeleri alınıyor.aradan 7 ay geçti şimdi ve 2.hanımın hamile oldugu söylentileri var ve arkadaşım boşanmak istiyor ve maddi manevi tazminat haklarından,çocuğunun nafaka hakkından yararlanmak istiyor.nasıl bir yol izlemeli.barodan avukat tutmak istiyor.durumu yok çünkü.nasıl yardımcı olabiliriz.teşekürler şimdiden :))

Anne ve babam boşanma maksadı ile yaklaşık 1 senedir ayrı yaşıyorlar babam tapusu anneme ait olan eve tedbir koydurdu orada ikamet ediyor fakat o eve gelen faturaları anneme götürüyormuş bu 3 mahkeme görüldü salı günü aralık 28'e ertelendi ne sebeple bilmiyorum....
babam hakkında akli dengesinin yeterli olmadığına dair rapor istenmiş ne duruşmalara geliyor ne dr kontrolüne gitmiş....
annem kendi üzerine olan faturaları kapatıyor bu durumda babam su ve elektriği üzerine almak isteyecek bunu yapabilir mi biz şahsen yapsın istemiyoruz boşanırken bu ev benim diye idda ediyor çünkü :26:

avukat olan ya da olmayan arkadaşlar lütfen bi akıl verin...
yakalşık bir yıl önce bir güzellik merkezinde tüm vücut lazer epilasyon için sözleşme imzaladım.toplam 2.500 tl ödedim.sözleşmeyi imzalatmak için binbir takla atan personel, sonrasında pek de ilgili olmadı.ben seanslara gitmeye başladım ama randevu alamak bir dert... uygulama yaptırmak ve sonuç almak ayrı bir dert oldu. tabii bir de bir türlü bitmeyen, azalmayan tüyler var...neyse... son bir kaç aydır yüzüm ve kollarım için bronz oduğu gerekçesiyle uygulama yapmıyorlardı.bir kaç gün önce randevu almak için gittiğimde son seanstan itibaren 3 ay geçtiği için kol ve yüz için bundan sonra uygulama yapmayacaklarını, bu hakkımın yandığını kaba bir şekilde söylediler.ben de biraz sert çıkınca yetkili bir bayan yüz ve kol için uygulamaya devam edebileceklerini söyledi en kısa süre için randevu alın dedi. ertesi gün gittim ve bu kez de tüy yok diye yaklaşık 3 aydır uygulama yapmadıkları yüzüme uygulama yapamayacaklarını söylediler.bir ay sonrası için yine randevu verdiler. HAKKIMIN YANIP YANMAYACAĞINI SORDUĞUMDA SORUN YOK DEDİLER AMA asıl sorun şu ki; internetten yaptığım araştırmada bu firma ile ilgili benzer şikayetler olduğu, HAKKINIZ YANMADI SORUN YOK DEDİKLERİNDE BİLE DAHA SONRA AKSİNİ İDDİA ETTİKLERİNİ, hakkınız yandı diyerek insanlardan almadıkları hizmet için para aldıklarını-çünkü sözleşme var- vs. okudum. bu firmaya olan güvenim bitti.
sorularım şöyle:
1-BU FİRMA ADINA HANGİ MAHKEMEDE DAVA AÇMAM GEREK?
2-SÖZLEŞMEDE ÜYE TARAFINDAN SÖZLEŞMENİN FESHEDİLMESİ DURUMUNDA %25 KESİNTİ YAPILIR DİYOR, YAPSINLAR AMA BENİM DE ONLARA TAZMİNAT DAVASI AÇMA HAKKIM VAR MI?
E YAPABİLECEĞİM HAKKINDA ÖNERİSİ OLAN ARKADAŞLAR VAR MI?

X