Aşırı geveze kayın babaanne derdi

Benim kv, esimin cay getirmesine, camasir asmasina, karnim burnumdayken ayakkabilarimi baglamasina, bulasiklari kaldirmasina, uzanamiyorum diye dolabin ustunden esya almasina, kavanoz acmasina kadar herseye laf etti. Umursamadim ki ben de evlendigimde gordum bu duzeyde patavatsizligi.

Evliliginiz hayirli olsun, sizinde sinaviniz kayin babanne, neyse ki yasi bayaği ileri, cileniz uzun surmeyecek, welcome to the jungle.

Sizin cok firin ekmege ihtiyaciniz var. Yolunuzu degistirmeden cozemezsiniz. Ne saniyorsunuz 80 yasinda kadinin agzina vurup aticaklar mi? Esiniz gorusmeyecek mi? Yada sizden korkup susacak mi?

Sizin cok firin ekmege ihtiyaciniz var. Yolunuzu degistirmeden cozemezsiniz. Ne saniyorsunuz 80 yasinda kadinin agzina vurup aticaklar mi? Esiniz gorusmeyecek mi? Yada sizden korkup susacak mi?
Keşke evi ayrı olsa aynı apartmanda yaşıyorlar. İlk zamanlar aman konuşur konuşur susar dedim ama nikah olduktan sonra öyle abarttı ki her şeyi. Herkes sürekli azarlıyor zaten kadını. Keşke sınırını bilse sonuçta ben ona yabancıyım. Benim abimin eşine kadar yorum yapıyor çalışmıyor diye. Of çok zor birisi. O konuşurken içimden şarkılar söylemeye başladım

Bana beni gömer gibi geliyor maşallah çok sağlıklı at gibi kadın. Çıkıyor mesela geziyor kmlerce yürüyor. Bizde de ben iş çıkışı onlara gittim o da geldi. Yemekten sonra bulaşık yerleştirirken geldi hemen yap yap öğren öğren baba evine benzemez koca evi gelinlik görelim dedi. O an ya sabır dedim elimdekileri yüzüne atmamak için zor tuttum kendimi

Konunuz niye bu kadar beğenmedim almış anlamadım. Yaşı kaç olursa olsun, hadsiz insana benim de tahammülüm yok. Eşimin babaannesi olması hiçbir şeyi değiştirmez. Verdiğiniz cevaplar gayet yerinde. Umursamamaya ve muhatap olmamaya çalışın. Artık ne kadar mümkünse…

Ya benimkinin kuzeninin bebeği olmuş. Gizli gizli bebeğin ağzına hurma zemzem suyu vermiş. Bebe sarılık olmuş böbrek değerleri çok kötüleşmiş. Zaten böbreğinde büyüme olduğu için mi ne erken doğmuş. Sonra kuzeninin eşi kavga etmiş. Hala aman olacağı varmış olmuş diyormuş. Kaynanamlarla araya mesafe koymak zorunda kalacağım sanırım
Mesela evime asla gelmesini istemiyorum.

Evlerden ırak ya.

İnanın hiç komik değil bazen ara ara evlenmek hata mıydı diye düşünüyorum. Anneme anlatıyorum annem saçmalama diyor. Ama sanki her şey kötü olacak gibi geliyor. Sürekli diken üstünde olacak gibi

İnanın hiç komik değil bazen ara ara evlenmek hata mıydı diye düşünüyorum. Anneme anlatıyorum annem saçmalama diyor. Ama sanki her şey kötü olacak gibi geliyor. Sürekli diken üstünde olacak gibi
Konuyla alakasız ama sen çalışıyor musun? Evlenince çalışmaya devam edecek misin?

Okurken gerildim Allah kolaylık versin en iyisi hiç duymamak, cevap vere vere sen yorulursun bırak söylesin dürterse kalk yanından eskiler böyle aşırı meraklı her şeye karışırlar hiç sevmem

Nikahtan sonra aldıysanız iyi bari. Demin okudum da seni silkelemeye gelecektim ajdjjak

Nikahtan sonra aldıysanız iyi bari. Demin okudum da seni silkelemeye gelecektim ajdjjak
Bizim aklımızda ev almak hiç yoktu herkes gibi kiralarız dedik ama baktık baktık bulamadık bir türlü. Aileler de sağolsunlar destek oldular onlar peşinat vermese alamazdık imkanı yoktu. 4 sene çocuk yapmayız diye düşündük kredi bitene kadar. Tam deli cesareti 55 ev 25 araba kredisi var. Ve daha ev eşyası vs almadık çünkü hazır olmadı düğünü de erteledik mayıstan eylüle. Ev tamamen hazır ama inşaat elektriği mi varmış doğalgaz vs yokmuş. Evi benden önce alsaydı borçla fesatlık yapıyor derdim

Anca her bişey dediğinde laf sokarken dalga geçerek falan baş edilir anca gülünür bu konuda bence. Benim eşimin dedesi de benim çalışmama, eşimin özgür bırakmasına, hatta dedenin evine evlenmemiş olmama falan söyleniyodu önce o eve evlencekmişim sonra istersem ayrılabilirmişim ben bunu tabi bi kaç yıl sonra öğrendim güldüm sadece. 90 yaşını geçti bence enerjisi olsa aynı sizin kayın babanne olurdu erkek versiyonu

Bence asıl Allah kayınvalidenize sabır versin öyle iyi bi kadına yazık valla

Evlerden ırak tövbeee bence sık bir araya gelme uzak kaç hep ...

Kayınvalidene yazık ya kim bilir neler çekti,

Benim de babamın anneannesi buna benzer bi kadındı. Onda erkek torun düşkünlüğü de olunca iyice sinir bozucu olurdu. Eve alınan yeni mobilyalara bile laf ederdi. Bi defasında kardeşim hastayken bakmak için bize gelmiş başlamış yine “Ne gerek vardı bulaşık makinesi almanıza bizim zamanımızda böyle şeyler mi vardı hep masraf, torunuma yazık” diye vıdı vıdıya. Annem ee ben de çalışıyorum x nine, istersen işi bırakıp ev hanımı olayım bulaşıkları o zaman yıkayabilirim ancak elimde ne dersin demiş, kadın hemen geri basmış çift maaş teke düşecek torun zorlanacak ya kfkdkfls. İşlerime gelince ataerkil işlerine gelince kadın da çalışıp para getirsinci işte. Yaşlıları fazla ciddiye almamak lazım kulağınızı tıkayıp geçin, laf sokunca siz de sokup rahatlayın arada

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…