Gebeliğe Hazırlık Aşılama tedavisi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım ya şimdi.kafama bisey takıldı benim progesteronum düşük doktor bi arkadaş progesteron yükselmeden aşılama yada tüp olmaz demiş ya çok kafam karisti
Mesajini görmemisim arkadasim Simdi fark ettim k bakma. O söyledigini Ben daha önce duymadim,ztn doktor 2 yumurtan var ise asilama yapilirken sana progestan kullanmani söylüyor,daha Kolay tutunuyormus progestan kullaninca.yani takviye ztn kullaniyorsun

Canım adını bilmediğim bi kist sol tarafta bir tane ama bir türlü bırakmıyor beni kendini yeniliyor sürekli bazen hiç ağrımaz bazen agrir
Bana endometriozis dediler seninki de aynı olabilir gibi geliyor geçmiyor tedavisi yok diyorlar

Merhaba Arkadaslar,
Ben bugün 3.asilamami oldum ve beklemedeyiz gectim.
1.asilamamda 2 yumurtam olusmustu,bunlari letu isimli ilacla büyütmüstük,Ama negatif olmustu,hicbir yan etki yasamamistim.
2.asilamamda 1 yumurtam olustu,igne tedavisi gördüm. 1.günü,2.ve 3.günü kahverengi lekelenmelerim olmustu,kasiklarda agri,ve 8.ve 9.günü bicak saplanir gibi agrilar.12.günü hamile oldugumu ögrenmistim degerim 38 lerdeydi.malesef düsükle sonuclandi.kismet degilmis demekki.
Bugün 3.asilamami oldm,2 yumurtam olusmustu,yine igneli tedavi gördüm.rabbim ins bizlerede annelik duygusunu yasatir.hayirlisi hepimiz icin
Inşallah olur canim :)

Ya kızlar ben kist ağrısı artınca acele gittim kan aldılar beta hcg 18 cıktı ama aşılamadan sonraki 5.gündü daha iğnenin etkisidir diye düşünüyorum sizce hamile olab8lir miyim

Arkadaşlar aşılamamın 5.günü. Kaşıklarımda hafif sızı var. Bastırınca yumurtalıklarım üzerine ağrı oluyor. Memelerimde büyüdü acıyor. İlk defa böyle oldu. İnşallah çatlamıştır yumurtalar kist olmamıştır. Kist olmasından endişe ettim.

Sizce aşılamamı mikrocip aşılamamı farkını da anlayamadım size sorayım dedim
Mikroçip Bana pek inandırıcı gelmiyor maalesef. Zaten aşılama da yıkama yöntemi ile en hareketlileri veriliyor direkt rahim içine. Milyonlarca sperm yumurtaya doğru yola çıkıyor. Sperm DNA hasarı tespit bakımından da bence kocaman bir soru işareti. ???

Arkadaşlar aşılamamın 5.günü. Kaşıklarımda hafif sızı var. Bastırınca yumurtalıklarım üzerine ağrı oluyor. Memelerimde büyüdü acıyor. İlk defa böyle oldu. İnşallah çatlamıştır yumurtalar kist olmamıştır. Kist olmasından endişe ettim.
Endiselenme cnm,kasiklarinda agri sizi normal seyler,bendede 2.asilamamda olmustu.insallah döllenme ve daha sonra tutunma bwlirtileri olur.benkmde bugün 3.gün yan etki yasamadim,rabbim yardimcimiz olsun.

Sizce aşılamamı mikrocip aşılamamı farkını da anlayamadım size sorayım dedim
Mikrocip genelde tüp bebek tedavilerinde kullanilan bir yöntemmis.ben bunu doktoruma sordugumda bana söyle cvp vermisti:ztn Iyi ve kaliteli spermler seciliyor,yani yarisi hangileri kazanirsa onlar enjekte ediliyor demisti.ama mikrocipte bu secilen spermler tekrar bir yarisa tabi tutularak en kalitelileri belirlenuyormus.
1.tüp bebekte tavsiye etmiyoruz,maliyeti daha yüksek oldugu icin demisti. Ama bir kac tane basarisiz deneme olursa düsünülebilur demisti.
Ama asilamada Mikrocip Ilk defa senden duyuyorum

Kizlar bende 19 aralikta asilama oldum hic bi belirtim yok test yaptim ama cok sılık varla yok arasi cikti asilamada gec dollenme olurmu :/

Mesajini görmemisim arkadasim Simdi fark ettim k bakma. O söyledigini Ben daha önce duymadim,ztn doktor 2 yumurtan var ise asilama yapilirken sana progestan kullanmani söylüyor,daha Kolay tutunuyormus progestan kullaninca.yani takviye ztn kullaniyorsun
Bana vermediler kuzum ya

X