Artik yasamanin bir anlami yok. Ben bu kadar kotu bir kadinmiyim ki anne olmak hakkim

Hani annelik vasfına yakışmıyormuşsun ya, Sana yaşanmış bir örnek anlatayım o zaman...

Annelik yapılan hatalarla değil, evladına neler verebileceğiyle ölçülür. Benim annem ANNE olmayı sonuna kadar hakediyor. Sen neden haketmeyesin?

Iste sorunda tam burda esimde bunu soyluyor israrla neler verebileceksin cocuguma. Ben sahip oldugum bu guclu prensipli deger yargilarimla ona ustume dusen kadarini veririm ama ya sen '' bak su an bana karsi kendine karsi ailene annene babana karsi basin egik buyuk pismanliklarin var ve kendinde olmayani nasil vereceksin? Bir adam elinde sigara tuttururken oglum sen sen ol sakin sigara icme diye nasihati ne kadar manidarsa seninkide ancak o kadar olur diyor:KK43:

Bu tarz şeylerde(evlilik-ilişki) yorum yapmaktan hep çekiniyorum,karşımdakini incitirim diye.Ama ben de kendi düşüncemi dile getirmek istedim.Herşeyi bilerek kabul etti,evlendi.Şimdi de bunları tekrar önünüze getirdi ve acı çektiriyor ruhen.Eşiniz ayrılmak istiyor ama gerçek sebep önceki lişkileriniz yada anne olmaya layık görmediği değil ,bunları bahane olarak öne sürmüş besbelli.Bir de ayrılırım ama ailen senin suçlu olduğunu bilsin diyor.Bu olaydan tamamiyle masum bir şekilde sıyrılmak istiyor.4 aydır da ilişki yok diyorsunuz.hala sizi sevdiğinizden emin misiniz?Yazdıklarınızdan ben bu sonuca vardım.Eşiniz kurnazlık yapıyor.Bir de eşinizin önceki ilişkisinden öyle bir bahsediyorsunuz ki? Bahsederken içinizde en ufak kıskançlık yada üzüntü olmuyor mu?Ben mi anormalim acaba? Herkes onların ilişkilerinin masumiyetinden bahsedip durmuş,siz sormuşsunuz ya da onlar söylemiş.O kadar sevmiş o kadar sevmiş ki.Öyle bir anlattınız ki,ben kendimi eşininizin aklı hala o kadında diye düşünmekten alamadım,çok özür dilerim..İncitmedim umarım...Herşey gönlünüzce olsun..Geçmişte yaşanmış ve bitmiştir olanlar.İlgi duymuş,sevmiş,istemişsinizdir.Kimse sizi yargılamasın,kendinizi kötü hissetmeyin,eşinizin kurnazlığına da gelmeyin.

Hem kiskaniyorum hem de imreniyorum keske bende sadece beni boyle anlimdan opup bagrina basmakla yetinen bundan da buyuk mutluluk ve anlamlar cikaran bir iliski yasayip niuhayate erdirseydim diye hep imdrendim. Esim ben soylemden asla soylemedi bosanmak kelimesini hatta ben ilk soyledigim zamanda cok kizdi ne demek bu yuvayi kolaymi kurduk bitirmek olur mu oyle. Hem cocugumuz olmazsa olmaz neticede cocugu olmayan yada isteyerek yapmayan yuzbinlerce cift var ama yinede evliler biz de onlar gibi oluruz dedi. Ayrica eski kiz arkasini da coktan unuttu hic alakasi bile yok su an beni cok seviyor ama iste cocuk istemezsem

Bekara karı boşamak kolaydır derler...

Öyle yada böyle, kurulmuş bir yuva var. Nasıl diyebiliyorsunuz boşa gitsin diye? İnsan sevgilisinden ayrılırken bile ne acılar çekiyor, kaldı ki burda bir eşten bahsediliyor.

Evet kurulmus bir yiuva hem de kurulmasi icin ne zorluklar ne cabalar ve isin diger yanida bu yuvayi kurmak icin benden cok esimin cabalamasi. Kolay degil hanimlar hep yuvayi yikmak hemde ailemin yuzune bakmak. Basa gelmeyince tam anlasiulmiyor. 4 ay oncesine kadar insanlara benim cicim aylari omurboyu surecek diye nazire yapacak kadar guzel bir evligim vardi. Kufuru ickisi kotu aliskanligi olmayan is harici tum vaktini benimle geciren bir adam taaaaa ki cocuk konusunda israrci davranana kadar

Pek çok arkadaşın düşündüğü gibi eşinizin çocuğu olmayabilir veya başka yetersizlikleri olabilir.Bunu da sizin üstünüze gelerek kapatmaya çalışıyor olabilir.

Her ne olursa olsun siz eşinize dürüst davrandığınıza göre ,aklının başına 3 yıl sonra gelmiş olması hiç normal değil.Seven ya da en azından normal terbiye ölçülerinde bir erkek eşini rezil ederek boşanmayı düşünmez.Sizi suçlu göstererek boşanmak istemesi hiç normal değil.
Herkesin söylediği gibi madem bunları bilerek evlenmeyi kabul etti,şimdi başınıza kakması saçmalık bence.Sizin kendini suçlu hissetmeniz de ayrı bir hata.Geçmiş geçmişte kalmıştır.Siz dürüst davrandığınıza göre neden kendinizi suçlu hissediyorsunuz?Sizin kendinizi suçlu hissetmenize gerek yok.
Ben olsam sözünden döndüğü için eşinize kızardım,madem böyle bir kadını istemiyor,silah zoruyla evlenmediğinize göre şimdi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

Sağlıklı bir ilişkiniz olabilecek gibi görünmüyor,arkadaşlar da acıklamıslar zaten,madem terapi de kabul etmşyor,hayatı kendinize zehir edeceğinize seçimlerinizin arkasında durun ve siz boşayın onu size eziyet ettiği,anne olma hakkınızı elinizden aldığı için.Karşınıza başkaları çıkacaktır mutlaka,yeniden sağlıklı bir evlilik yapıp çocuk sahibi olabilirsiniz.Bu adam 38-40 a kadar çocuk yapmasa ,çocuk için şansınızın ne kadar azalacağını tahmin edebiliyor musunuz?Kimseye de açıklama yapmak zorunda değilsiniz.Ola ki sizin geçmişinizle ilgili konuşacak olursa,zaten herkes onu ayıplar,madem böyleydi niye evlendin diye?Kimsenin de inanacağını sanmıyorum sonuçta 3 yıllık bir evlilik var ortada.O da sadece sarılıp bağrına bastığı biriyle tüp bebek yöntemiyle çocuk yapar,anneliği hakeden biriyle:)

Konuyu eski bir konuyla benzeştiren arkadaşlar da fake olduğunu falan iddia etmemişler,konunun cümle cümle benzediğini söylemişler,olabilir ne fake konular ya da erkekler tarafından acılmıs konular okuyoruz burada güya kadınların ne düşündüğünü öğrenip fikir almak (!) için.
Esimin cocukla ilgili fiziksel bir probleminin olacagini sanmiyorum cunku eger oyle olsa bunu gelip bana soyler ve gel su isi tiptan yararlanarak halledelim derdi yani boyle bir seyi saklama ihtiyaci hissetmez di bunu bir rziklik olarak ta gormedi zira evlenmeden once durumumu acikladiktan hemen sonra bunu kafasina koymus ve sessizce uygulamis ancak ben sonradan idrak ettim durumu geriye donup soyle bir dusununce haaaaaaaa gercektende ben bu olayi acikladiktan sonra bir daha cocuk hakkinda tek kelime tek harf etmedigini algiladim. Bu yuvayi kurmak icin ne zorluklar cektik. Benim ailemi kendi ailesinden ayirtetmeksizin seviyor cok saygili onlara karsi ve asla da yapmacik degil hem samimi icten davrandi ve bosanma surecinde Turkiye sartlarinda kizlari dul kalan bir ailenin karsi tarafi suclama olasiligi (ki benimkilerde kesin olacak) onu korkutuyor cunku hicbir zaman insanlara karsi yuzum kizarmadi aslada olmayacak diye soyleyip duruyor. Esim hayati biraz empati yaparak yasamis yani evlilik oncesi cinselligi bir tabudan ziyade; neden insanlarin pismanliklarini yasadigi kisi, ozne ben olayim neden kufredilen ah edilen nefret edilen ben olayim ayrica beimde kuzenlerim kiz kardesim var onlari birilerinin boyle uzmesini istemiyorsam ben neden baskalarinin kizlarini uzeyim demis ve buna gore yasamis. Dun is yerinde yogunluktan firsat bulabildikce yazdim aksamda moralim cok bozuk oldugu icin direk yattim hic bakamadim yorumlariniza

Merinda_34 bence sen kadın değil, bu konudaki erkeksin. Düşüncelerin, duyguların bana hiç sağlıklı gelmedi. Birbirinizi seviyorsunuz madem, hastalıklı düşüncelerle evliliğinizi mahvetme! Bir psikoloğa gidersen, karına haksızlık etmemeyi, mutsuz etmemeyi öğrenirsin belki! Bence karın normal bir insan, sorunlu olan sensin.

Bu da nerden cikti simdi? Deminden berdiir bir erkek erkek fake muhabbeti dondu durdu anlamadim. Ben sadece icinizde benimkine benzer bir sorunu aysayipta bunu bir sekilde halledenlerden cozenlerden telkin istedim

Bu da nerden cikti simdi? Deminden berdiir bir erkek erkek fake muhabbeti dondu durdu anlamadim. Ben sadece icinizde benimkine benzer bir sorunu aysayipta bunu bir sekilde halledenlerden cozenlerden telkin istedim

Nerden çıktı söyleyim : Eşini (adamı) o kadar yüceltiyorsun,adamın duygu ve düşüncelerini o kadar emin yazıyorsun ki...Hiçbir sorgulama,emin olmama durumu yok.
Bu konuyu bir kadın açmış olsaydı en en azından,acaba beni sevmiyor mu,bana değer vermiyor mu derdi.

Konuya yorum yazanların tamamının kadın olduğunu düşünürsek...Emin ol yorum yapanların sorgulamalarını kendi içinde yapar ve buraya içini o şekilde dökerdi.

Kadınlık hormon ve içgüdüleri,bebek olayında eşinin yüce prensiplerini değil,kendi vücut saatini düşünürdü.31 yaşına geldim,artık çocuk yapmam lazım telaşı olurdu.

Daha çok sayabilirim....

Ama şunu bil ki,eşin (karın) bu konuya kesinlikle böyle bakmıyordur.
Mükemmel eşime layık değilim,çocuk yapmayı haketmiyorum demiyordur.
Herşeyin farkındadır ve bu durumdan ilk fırsatta kurtulmanın çaresine bakıyordur.

Yazıktır,günahtır.Bir insana böyle eziyet edilmez.

Esimin cocukla ilgili fiziksel bir probleminin olacagini sanmiyorum cunku eger oyle olsa bunu gelip bana soyler ve gel su isi tiptan yararlanarak halledelim derdi yani boyle bir seyi saklama ihtiyaci hissetmez di bunu bir rziklik olarak ta gormedi zira evlenmeden once durumumu acikladiktan hemen sonra bunu kafasina koymus ve sessizce uygulamis ancak ben sonradan idrak ettim durumu geriye donup soyle bir dusununce haaaaaaaa gercektende ben bu olayi acikladiktan sonra bir daha cocuk hakkinda tek kelime tek harf etmedigini algiladim. Bu yuvayi kurmak icin ne zorluklar cektik. Benim ailemi kendi ailesinden ayirtetmeksizin seviyor cok saygili onlara karsi ve asla da yapmacik degil hem samimi icten davrandi ve bosanma surecinde Turkiye sartlarinda kizlari dul kalan bir ailenin karsi tarafi suclama olasiligi (ki benimkilerde kesin olacak) onu korkutuyor cunku hicbir zaman insanlara karsi yuzum kizarmadi aslada olmayacak diye soyleyip duruyor. Esim hayati biraz empati yaparak yasamis yani evlilik oncesi cinselligi bir tabudan ziyade; neden insanlarin pismanliklarini yasadigi kisi, ozne ben olayim neden kufredilen ah edilen nefret edilen ben olayim ayrica beimde kuzenlerim kiz kardesim var onlari birilerinin boyle uzmesini istemiyorsam ben neden baskalarinin kizlarini uzeyim demis ve buna gore yasamis. Dun is yerinde yogunluktan firsat bulabildikce yazdim aksamda moralim cok bozuk oldugu icin direk yattim hic bakamadim yorumlariniza

Peki ama yine de sana çok büyük haksızlık var canım benim isterse melek olsun isterse seni çok sevsin..Eğer sen bu olaydan bahsettikten sonra sana dememişse o zaman biz de çocuk yapmak istemeyiz diye evlenmeden önce bu çok büyük hata!!!!Çünkü sen evlenmeden önce söylemişsin durumu.Senin evlilikten beklediğin sadece seven sayan bir eş mi ki nereden biliyor, insan çocuk da istiyor ki hele de hemen hemen her bayan vakti gelince anne olmak ister.Kendi kendine senden habersiz senin geleceğinle ilgili bir karar vermiş sana sormadan!!!!!

olayı kadınlar gözünden yeterince gördün...
nice çocuklu kadınlar gördük burda; eşlerinin
ağır lafları altında ezilmeyip boşanarak hayatla
yeni bir mücadeleye başladılar...ısrarla erkeksi
düşüncelerini burda dayatma bence..diyelim ki
kadınsın! baştan beri konuyu bilmeyen arkadaşların
yanılgısı burada başlıyor işte..benle birlikte burda
bu düşünceyi savunan birileri varsa yanılgı payını
indirgemek lazım sanırım...evet diyelim ki kadınsın,
üzgünüm ama karı koca olarak psikolojik destek
almanız gerekiyor..görüldüğü gibi ne kadar eğitimli de
olsa kadınlarımız, psikolojik şiddete maruz kalmayı içlerine
çok güzel bir şekilde sindirebiliyorlar..!!

olayı kadınlar gözünden yeterince gördün...
nice çocuklu kadınlar gördük burda; eşlerinin
ağır lafları altında ezilmeyip boşanarak hayatla
yeni bir mücadeleye başladılar...ısrarla erkeksi
düşüncelerini burda dayatma bence..diyelim ki
kadınsın! baştan beri konuyu bilmeyen arkadaşların
yanılgısı burada başlıyor işte..benle birlikte burda
bu düşünceyi savunan birileri varsa yanılgı payını
indirgemek lazım sanırım...evet diyelim ki kadınsın,
üzgünüm ama karı koca olarak psikolojik destek
almanız gerekiyor..görüldüğü gibi ne kadar eğitimli de
olsa kadınlarımız, psikolojik şiddete maruz kalmayı içlerine
çok güzel bir şekilde sindirebiliyorlar..!!

Konmuya sizler kadar kadar net ve sosgukkanli yorumlar getirip yine boyle sogukkanli ve sakin davranabilseydim zaten siozlerden telkin istemezdim. Icimde bulundugum durumu, neler hissettgimi tam olarak bilmeden kocami yucelttigimi filan dusunmeyin ben sadece evliligimin bu olay ve bu olay oncesi genel seyri hakkinda bilgi verdim size ve ne her ne olduysa cocuk konusundaki israrlarimdan sonra oldu dedim oysa ki siz halen kadinsan erkeksen muhabbetindesiniz:KK43:
Ben kac defa istedim terapiste gitmek birlikte ama olmuyior ikna edemiyorum ve konusunu da oyle kolay kolay acamiyorum tepki veriyor ve beni cocuksuz yasam konusunda ikna etmeye calisiyor ama bunu yaparkende icini adeta kinini kusarak nedenlerinide detayli sunuyor. Gecenlerde bana her tercih bir vazgecistir ve ben burda sensiz yasamamayi tercih ederken babam olmamayi tercih ettim yani ondan vazgectim dedi:KK43: oda benim kadar acisini yasiyor aglamaktan goz pinarlarim kurudu

Ammaaaannnn yinemi ayni konu, bu seferde bir bayanin agzindan yazilmaya calisilmis.....

Peki kocan senin eski iliskilerine takmis ise, kendisi neden icki iciyor, haram degilmi???

Bir kadin eger cok isterse, yinede hamile kalir yinede hamile kalir, erkege bakmaz bu kesin...

Bence kocanda problem var, normal degil, psikolojisi bozuk, ayril ve daha güzel bir hayat yasa.....seni her türlü kabul eden ve gercekten seven bir insanla bundan sonra hyatini yasa...
Ama dogrusu, böyle bir erkege cocukda yapilmaz yani, cocukda babasi gibi olma riski büyük.

Konmuya sizler kadar kadar net ve sosgukkanli yorumlar getirip yine boyle sogukkanli ve sakin davranabilseydim zaten siozlerden telkin istemezdim. Icimde bulundugum durumu, neler hissettgimi tam olarak bilmeden kocami yucelttigimi filan dusunmeyin ben sadece evliligimin bu olay ve bu olay oncesi genel seyri hakkinda bilgi verdim size ve ne her ne olduysa cocuk konusundaki israrlarimdan sonra oldu dedim oysa ki siz halen kadinsan erkeksen muhabbetindesiniz:KK43:
Ben kac defa istedim terapiste gitmek birlikte ama olmuyior ikna edemiyorum ve konusunu da oyle kolay kolay acamiyorum tepki veriyor ve beni cocuksuz yasam konusunda ikna etmeye calisiyor ama bunu yaparkende icini adeta kinini kusarak nedenlerinide detayli sunuyor. Gecenlerde bana her tercih bir vazgecistir ve ben burda sensiz yasamamayi tercih ederken babam olmamayi tercih ettim yani ondan vazgectim dedi:KK43: oda benim kadar acisini yasiyor aglamaktan goz pinarlarim kurudu

haklısın evet ..artık kadındı erkekti olayını uzatmak yersiz..
zira yazılanlara son derece sabırlısın,aksi halde tartışsan falan
yine konu yarım kalacak.:KK31: duygu sömürüsü yapılmış..
konu senin önceki ilişkilerinken eşinin çocuk istememesine geldi..:44:

İyi de o tercih yapmış!! Sen ise mecbur bırakıldın!!!

Yahu bir insanin evlilikten önceki hayati kimi ilgilendirirki?
Keske gidip neydi o ameliyatin ismi, hymnoplastimi ne yaptirsaydin, böyle erkeklere böyle muamele en dogrusu...
Aslinda karsiyim yalanlara, ama böyle erkekler ancak böyle bir dilden anlarlar, vallahi ruhu duymayacakti.

Hem gecmisini neden kocana anlatiyorsun? Sana ne kazandiracak veya ne kaybettirecek?

Ben evlendigimde, merak iste, esime sordum, kac tane sevgilin oldu falan diye?
Oda bana cevap olarak: evlendigimiz günden sonra bana herseyi sorabilirsin ama gecmisim benim özelimdir. Ne ben senin gecmisini bilmek istiyorum veya merak ediyorum nede sen benim gecmisimi bana sor veya merak et, dedi.....

Ben evlendigimde, merak iste, esime sordum, kac tane sevgilin oldu falan diye?
Oda bana cevap olarak: evlendigimiz günden sonra bana herseyi sorabilirsin ama gecmisim benim özelimdir. Ne ben senin gecmisini bilmek istiyorum veya merak ediyorum nede sen benim gecmisimi bana sor veya merak et, dedi.....

Çok doğru sonuna kadar katılıyorum. Evlenene kadar yaşadıklarını kimse eşine anlatmamalı, bu erkek için de kadın için de geçerli.
Kız arkadaşlarıyla yaşadıklarını başkalarına (eş de buna dahil) anlatan erkeklerin de cinsel açıdan yetersiz olduklarını düşündüm her zaman. Çünkü insan cinsel açıdan yetersiz olunca, diline vuruyor.
Lütfen kimse geçmişinden eziklik duymasın. İnsanlar yaşlanınca yaşadıklarından değil, yaşamadıklarından, yapmak isteyip de yapmadıklarından pişmanlık duyuyormuş.
Ben geçmişimi düşündüğüm zaman iyiki yaşamışım, yoksa anılarım olmayacaktı diyorum.

Son düzenleme:
Bu adamdan kurtul lütfen...Hem seni tercih ediyor hemde geçmişini ailene anlatırsan anca o zaman boşanırım diyor..Oldu başka ?

Madem kaldıramayacaktı bu yükü ne diye evlendi..Sen ailene bu durumu açıklamak zorunda değilsin..Boşanma sebebinizi de böyle özelini ortaya döke döke anlatmasını istemesi tek kelimeyle iğrenç...Anlaşamadık boşandık denilecek ve kangren olmuş yarayı kesip atmak yerine sizi cezalandırıyor...Kişiliği henüz oturmamış eşinizin..

Bu adamdan kurtul lütfen...Hem seni tercih ediyor hemde geçmişini ailene anlatırsan anca o zaman boşanırım diyor..Oldu başka ?

Madem kaldıramayacaktı bu yükü ne diye evlendi..Sen ailene bu durumu açıklamak zorunda değilsin..Boşanma sebebinizi de böyle özelini ortaya döke döke anlatmasını istemesi tek kelimeyle iğrenç...Anlaşamadık boşandık denilecek ve kangren olmuş yarayı kesip atmak yerine sizi cezalandırıyor...Kişiliği henüz oturmamış eşinizin..

Bence kişiliği acayip oturmuş bozuk bir kişilik. Sabit fikirli, hastalıklı bir kişilik.
Eski nişanlısını sadece alnından öpüp, bağrına basmasından belli! Nişanlısı da adamdan bu yüzden kaçmıştır herhalde. Sanki nişanlısı değil de, babası, ıyyyyyyyyk!

Son düzenleme:
Nerden çıktı söyleyim : Eşini (adamı) o kadar yüceltiyorsun,adamın duygu ve düşüncelerini o kadar emin yazıyorsun ki...Hiçbir sorgulama,emin olmama durumu yok.
Bu konuyu bir kadın açmış olsaydı en en azından,acaba beni sevmiyor mu,bana değer vermiyor mu derdi.

Konuya yorum yazanların tamamının kadın olduğunu düşünürsek...Emin ol yorum yapanların sorgulamalarını kendi içinde yapar ve buraya içini o şekilde dökerdi.

Kadınlık hormon ve içgüdüleri,bebek olayında eşinin yüce prensiplerini değil,kendi vücut saatini düşünürdü.31 yaşına geldim,artık çocuk yapmam lazım telaşı olurdu.

Daha çok sayabilirim....

Ama şunu bil ki,eşin (karın) bu konuya kesinlikle böyle bakmıyordur.
Mükemmel eşime layık değilim,çocuk yapmayı haketmiyorum demiyordur.
Herşeyin farkındadır ve bu durumdan ilk fırsatta kurtulmanın çaresine bakıyordur.

Yazıktır,günahtır.Bir insana böyle eziyet edilmez.

sana sonuna kadar katılıyorum.bende konu sahibinin erkek oldugu düşüncesindeyim çünkü adamın düşüncelerinden o kadar eminki o kadar cok savunuyor ki biri bişey yazdıgında hemen savunmaya geciyor hayır öyle değil aslıında o beni cok seviyor sadece cocuk istemiyor falan filan.bak arkadaş kadın oldugunu düşünerek yazarsam bu adam seni sevse ve bir daha aynı hataya(tercihtir ona göre hata düşünüorum)düşeceğini düşünüyorsa evliliğinizi boşa yaşıyorsunuz.ha yok artık sana güveniyor yapmıs zamanında yanlıs ama artık onun hayatında ben varım ve o pişman diye düşünüyorsa neden cocuk istemesin.valla kusura bakma da cok celişkiler gördüm ben.bu adam seni sevmiyor ver hayatı sana zindan ediyor.bir de üstelik bi sürü tehdit yok neymiş efendim benden ayrılırsan ailene anlatıcaksın seni suclu bilsinler.sözlere bak yaa nasıl erkeksin sen karını nasıl ifşaa edersin valla konu sahibi sende cok safsın ne diyeyim bu kadarı da fazla.bu hayatı yaşayan da tek siz değilsiniz k bakmayın.kadın bakire değil adam bakir (nasılda emin) tek sen değilsin cok kişi var öyle.madem içine sindiremeyecekti baştan kabul etmeseydi.şimdi yaptıgı sana eziyetin alası.o kabul etmeseydi belki de seni oldugun gibi kabul edip bastacı yapacak insanlar olacaktı(sen şimdi o beni zaten baştacı yapıyor diyeceksin onu da biliyorum)
şimdi aklıma geldi.benim de teyzemin oğlu da aynı sizin durumunuzdaydı.abim o zaman düşünme aşamasında.kız da önceden birisiyle yaşamış bişeyleri yani o da bakire değilmiş.doğru değil aslında yaptıgı ama bunları bana anlattı.bende neden olmasınki yapılan hatadır filan falan seviyosan onlar önemli değil önemli olan evlendikten sonra yapmasın ne bakireler evlenip evlendikten sonra neler yapıolar öncesi önemli değil evlendikten sonraki sadakati önemli dedim baya aklına girdim.şimdi evliler 1 oğlan 1 kızları var kızları da yeni doğdu.neden böyle güzel duygulardan yoksun kalıcaksınız kii.ömür kac günlük.ayrıca genelevden bi kadını nikahına alıp kurtarmak ne kadar seveptır.sizinki öle bişeyde değil.kocanız coook cookkk abartıyor.
erkeksende yapma kardeşim cok büyütülecek bişey yok o cekmiş cekeceğini bu kadar eziyet etme ne ona ne kendine içine sindiremiyorsan bosan o yoluna sen yoluna.yazık günah o kadıncagıza da ...

Türkiye’nin kanayan yarası işte..yani herkes biliyor o kısma dokunmadan her şey yapılabilir. Bunu yapınca adamın ruhu duymayacak masum anne olacak, bir zar olayından sonra farklı boyutta. Bunu erkeklerin anlaması mümkün değil…kendi fikrimce ve de zikrimce sonsuzluğu paylaşacağın insanla ilk ve son olması tartışmasız çok güzel ama geriye dönüşün olmadığı zamanlarda yapacak bir şey yok. Burdaki en büyük tezat bence; adam kin kusuyor ama eşi olmadan yapamıyor. Yani bu durumdaysa sevgi olayı zaten yıpranmıştır aslında..ya da adam boşanmaya yatkın ama çocuksuz yaşamayı kabul et diyor…değişik tezatlar var.

X