Artik yasamanin bir anlami yok. Ben bu kadar kotu bir kadinmiyim ki anne olmak hakkim

Güzel arkadaşım yapmış olduğun günahların seninle kalsaydı şahit tutmasaydın eşini keşke.
neyse geçmiş geçmişde kalmış.kesinlikle eşin yanlış düşünüyor..
önemli olan burda günahların farkında olup tevbe etmek.sen tevbe edip Allahın rızasını aldıkdan sonra kimseye laf düşmez.
acaba eşin hayatında hiç bir yanlış hiçbir günah işlememiş mi.onun'da muhakkak yanlışları günahları vardır kendine bile itiraf edemiyordur belkide..
Allah Sen bana dua ettiğin ve benden af umduğun sürece, işlediğin günahlar ne kadar çok olursa olsun, onların büyüklüğüne bakmadan seni bağışlarım.
Günahların gökyüzünü dolduracak kadar olsada sen benden bağışlanmanı dilersen, günahlarını affederim..ee Allah böyle dedikden sonra ona hiç bir söz hakkı düşmüyor..Allah affedicidir merhamet sahibidir.Aklını başına alsın akıllı düşünsün ben kim oluyorum da eşimi kendimi çocukdan mahrum bırakıyorum.ben kimim ki affetmeyeyim.Allah affettikden sonra ona hiç bir laf düşmez. ....benim günahım yokmu olmayacağınında bir garantisi varmı yokkk.

Allah akıl fikir versin iyi etsin inş..

Yazılan tüm yorumları çok dikkatli olmasada üstün körü okudum.
Gözden kaçırdığım yerler mutlaka ki olabilir.

Konu sabibinin bayan ve fake olmadığını varsayıyorum:
Siz evlenmeden önce gerekeni söylemiş ve bir yola başkoymuşsunuz
Dolayısıyla eşinizin davranışlarından dolayı kendinizi suçlu değersiz ve pişman hissetmeyin sakın
O zaman yaşamanız gerkti hissettiniz ve yaşadınız doğru yanlış farketmez adı üstünde geçmiş ve geçmişte kaldı
Böyle bir ilişki sonsuza dek sürmez size hergün suçlu değersiz bakan gözler ve davranışlarla hergün ölürsünüz.
Onuda geç çok afedersin ama yatak ilişkisi bile rahat yaşanmaz..
Sonucu ne olursa olsun bir süre üzülür yıpranır ailen yada çevren tarafından suçlanırsın belki ama
Seni anlayan değer veren bayan olduğunu özel olduğunu önemli ve değerli olduğunu hissettiren
seni el üstünde tutabilecek kişilerle yoluna devam etmelisin...

Konu sahibinin erkek olduğunu bayan gözüyle yorum almak istediğini varsayarak
Bakire biriyle birlikte olma isteğine saygı duyuyorum herkesin hayat görüşü farklı
Ama bunu başta kabullenip sonradan problem haline getirmez anlamsız.
Namus bakirelikten ibaretse bunu bakire kalarak oral yada farklı yönlerle yaşamış birine ne demeli
Yada bakire evlenip evlendikten sonra aldatmayacağının garantisi varmı
Herşeyi geçtim namus denilen kavram doktorun atacağı iki dikişe bakıyo
İlişkilerde biraz şeffaf ve dürüstlük ön planda olsun artık...Aşın bazı şeyleri

Vee yazılan yorumlara gelince burda herkes her konuya aynı şekilde yaklaşsa yada düşünse zaten forumun bi anlamı olmaz
Birileri konuya alaycı yaklaşır,biri fake sanar,biri şüphelenir,eylül başak ve egeme fazla yüklenilmiş...
Herkes istediğini düşünebilir ama yazılan her yoruma cevap vermesi gereken konu sahibi diye düşünüyorum...

birbirinizi ne kadar sevsenizde eşin kafaya takmış bi kere.bunu bilerek evlendiği için unutması gerekirdi ama 3 yıldır temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp getirmiş önüne.çok ama çok üzülerek söylüyorum ki yürümez bı iş.yürüse de ite kaka mutsuz huzursuz gider.ya da eşini terapiye götür.gideceğini de sanmam ama.....:KK50:

Cocuk konusunda ki israrlarimdan once bir kelime bile soylememisti hic dile getirmedi bile ama ne olduysa cocuk isteginden sonra oldu yani ben israrli davraninca

Gercek mutluluk yok arkadasim.eger gecmiste bir takim hatalar yapildiysa önce bunlar icin samimi bir tövbe yapilmali,sonra o günah ir daha islenmemeli.Alah samimi bir dille yapilan günahlari affedermis.Bence asil olan sizin Allaha kendinizi affettirmenizdir.Kocaniz sonucta bir insan.Insanlarinda affetme gücü sinirlidir.Yani bunu asamayabilir.bosanin veya bosanmayin diyemem.Ama böyle acilar yasamaktansa insanin tek olup kendini Allaha adamasi daha iyidir.herkes evli olacak diye bir kaide yok..insanlar evlenmedende mutlu olabilirler..

ama eşinize baştan herşeyi anlatmışsınız ve o da bunları kabullenip sizinle evlenmiş.şimdi neyin bedelini ödetmeye çalışıyor size anlayamıyorum
bu pişmanlığı yaşayan biri olarak kızınıza hatta daha iyi öğütler verebilirsiniz

sadece cocuk konusunda boyle yapiyorsa
onun cocukla ilgili bir sorunu var demekki
cocugu olamayacagini ogrenmistir
yoksa normal degil
deminde yazdim ama cevap vermedin baska bir arkadasta yazmis

Pek çok arkadaşın düşündüğü gibi eşinizin çocuğu olmayabilir veya başka yetersizlikleri olabilir.Bunu da sizin üstünüze gelerek kapatmaya çalışıyor olabilir.

Her ne olursa olsun siz eşinize dürüst davrandığınıza göre ,aklının başına 3 yıl sonra gelmiş olması hiç normal değil.Seven ya da en azından normal terbiye ölçülerinde bir erkek eşini rezil ederek boşanmayı düşünmez.Sizi suçlu göstererek boşanmak istemesi hiç normal değil.
Herkesin söylediği gibi madem bunları bilerek evlenmeyi kabul etti,şimdi başınıza kakması saçmalık bence.Sizin kendini suçlu hissetmeniz de ayrı bir hata.Geçmiş geçmişte kalmıştır.Siz dürüst davrandığınıza göre neden kendinizi suçlu hissediyorsunuz?Sizin kendinizi suçlu hissetmenize gerek yok.
Ben olsam sözünden döndüğü için eşinize kızardım,madem böyle bir kadını istemiyor,silah zoruyla evlenmediğinize göre şimdi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

Sağlıklı bir ilişkiniz olabilecek gibi görünmüyor,arkadaşlar da acıklamıslar zaten,madem terapi de kabul etmşyor,hayatı kendinize zehir edeceğinize seçimlerinizin arkasında durun ve siz boşayın onu size eziyet ettiği,anne olma hakkınızı elinizden aldığı için.Karşınıza başkaları çıkacaktır mutlaka,yeniden sağlıklı bir evlilik yapıp çocuk sahibi olabilirsiniz.Bu adam 38-40 a kadar çocuk yapmasa ,çocuk için şansınızın ne kadar azalacağını tahmin edebiliyor musunuz?Kimseye de açıklama yapmak zorunda değilsiniz.Ola ki sizin geçmişinizle ilgili konuşacak olursa,zaten herkes onu ayıplar,madem böyleydi niye evlendin diye?Kimsenin de inanacağını sanmıyorum sonuçta 3 yıllık bir evlilik var ortada.O da sadece sarılıp bağrına bastığı biriyle tüp bebek yöntemiyle çocuk yapar,anneliği hakeden biriyle:)

Konuyu eski bir konuyla benzeştiren arkadaşlar da fake olduğunu falan iddia etmemişler,konunun cümle cümle benzediğini söylemişler,olabilir ne fake konular ya da erkekler tarafından acılmıs konular okuyoruz burada güya kadınların ne düşündüğünü öğrenip fikir almak (!) için.

Bir kadını bu psikolojiye sokan eşiniz umarım en kısa sürede erkeklik yetisini kaybeder:KK47:

Son düzenleme:
Canımmm .. Sakın üzme kendini , sen yapacağını yapmışsın biraz zaman biraz sabır ve biraz da mantık senin bütün meseleni çözecektir umarım .. Evet duygular çok önemlidir fakat biraz da kalbini bir yere koy mantığınla düşün .. Tekrardan Allah yardımcın olsun canım

1.eşinizin hakaretlerini o kadar içselleştirmişsiniz ki kendinizi de onun gözünden görüyorsunuz.Bu yaptığının şiddetten ne farkı var???Psikolojik şiddet uyguluyo işte,sindirmeye çalışıyor sizi...Emin olun bundan sonra bir ömür bütün kavgalarda bu konu açılacak önünüze,sizi aldatsa bile yine sizi suçlayacak,zaten -eşiniz sağolsun sizi suçlu olduğunuza inandırdığı için gık bile deyemeyecek,suçu kendinizde arayacaksınız...Böyle bir adamla yaşanmaz!!!
ya terapi alacaksınız beraber ya da yol vereceksiniz.

2.Ayrıca eşinizin-ve bahsettiğiniz kardeşinizin cinsel geçmişini nasıl öğrenebilirsiniz ki???Anlık birşey bu sonuçta,gaayet saman altından su yürütmüş olabilirler.Şöyle düşünün aileniz-arkadaşlarınız da başkasına genelleme yaparken 'bak merindaya,29 yaşına kadar kutu gibi sakladı kendini' diyeceklerdir,oysa durumu sadece siz biliyorsunuz. bence milleti kardan ak kendinizi kapkara görmekten vazgeçin

3.internette bi iki densizin yazdıklarına bakıp neden 'en moderninden en cahiline hepsi böyleymiş' diyosunuz ki??İstersem ben sahte bi profil açıp kendimi doktor mühendis olarak tanıtıp yazılar yazabilirim o sitelere.Kıytırık bir internet sitesi,aynı görüşte olanların toplandığı bir topik...Genellemeye değmez.Cevap verenler zaten o konuda takıntılı olmasalar o siteyi aratıp da üye olup da bi de kendi fikirlerini uzun uzun yazmazlardı.şöyle düşün,en nefret edilen partiyi övecek cümleler yaz googleda bak o partiyi öven,sahiplenen kaç bin insan göreceksin.Oysa az bi kesim,ama baktığında sanki herkes o partiye hayranmış gibi gelir,neden?? aramanı o şekilde yaptın çünkü...

4.başka adamların her çeşit fantezilerine meze olmuş kadın tabirini dolamışsın diline ama ikinci evliliğini yapanlar da bu çatının altına girmiyor mu?aralarında nikah akti olması mı kapatıyor yani başka erkeklerin tenine değmiş olmasını??Hiçbir mantıklı açıklaması olamaz,hadsizlik bu söylenenler,sağlıklı bir beyin yapısından çıkmış olamaz bu cümleler!!

5.eşiniz o pek melek,pek kutsal,aman da bekaretine toz kondurmamış azizeyi unutmuş mu da sizin unutamadıklarınıza laf söylüyor????Ben olsam o cümlelerin altında kalmazdım,illa cinsel birşey mi yaşamak gerekiyor birini unutamamak içini,o kadınla yaşadığı ve pişmnanlık duymadığı,sizin gibi nefretle anmadığı onnca ana ne olacak???

6.Eşinizi haklı göstermekten vazgeçin,evlenmeye layık gördüğü kadına ne eziyetler yapmış,affedilecek haklı görülecek bir tarafı yok.Tarapiye ikna edin,olmadı önce kendiniz gidin taktik alın öyle eşinizi götürmeye ikna edin..ama gidin!
gidemediniz mi??O zaman da bi adliyeye gidin şu sapkın adamdan kurtulun.Madem o 3 yıllık karısını aleme rezil edeck kdar karaktersiz,siz de inkar edecek ve onun cinsel problemleri olduğunu,bu yüzden böyle iftiralar attığını söyleyecek kadar karaktersiz davranıp eşit konuma gelebilirsiniz
SEVGİLER

Nasıl bu kadar emin oluyorum bilmiyorum ama...

Eşiniz kendisiyle ilgili bir problemi bastırmak için, sizin geçmişinizi kullanıyor.
Gelmeyin bu oyuna. Aman dikkat!

Siz zamanında gerekeni söylemişsiniz. O da yoluna sizinle devam etmiş.
Birden pat diye bu konuların sizin gündeminiz olmasına ne gerek varmış?
Yok anne olamazmışsınız, masumiyetinizi yitirmişsiniz ...pehhh... Hadi ordan derler adama..

Allahım nasıl sinirlendimmm kendi derdimi unuttum vallahi
:KK47:

Bu duruma sebep olabilecek durumlar..
a-Eşinizin cinsel tercihi farklıydı ya da sonradan değişmiş olabilir...
b-Çocuğu olmuyordu ve bunu size itiraf etmedi, bu olayı kullanarak sizin de bu isteğinizi bastırmaya çalışıyor olabilir.
c-Hayatına başka birisi girdi, ve sizi yıldırma politikasıyla uzaklaştırmak istiyor olabilir.
Bütün bunlara ek olarak.
kendisini bütün çevrenize sütten çıkmış ak kaşık olarak göstermek istiyor olabilir.

Sizi günah keçisi ilan edecek..
Gelmeyin bu oyuna lütfen. Tavrınızı koyun. Masumiyetinizi yitirmediniz.
İnsanların en doğal ihtiyacı olan cinselliği yaşaması nasıl böyle mevzu edilebilir yahu. Siz de inanmışsınız bu kişiliksiz adama..
Yapmayın lütfen. Kendinize gelin. Aynaya bakın ve ne kadar değerli olduğunuzu söyleyin kendinize.

eşin resmen sana psikolojik eziyet ediyor sende buna razı oluyorsun kendini suçlu hissettiğin için küçüldükçe küçülüyorsun
arkadaşım desene, ben sana yalan söylemedim geçmişimi saklamadım
gidip zarını diktiren kızlar var
ilk gece kanaması olmuş gibi ne numaralar yapanlar var
ben bunları yapmadım baştan sana açık açık anlattım ne diye kabul ettin ozaman diye kendini savunsana

ayrıca boşanmaya da karar verseniz detayını kimseye anlatmak zorunda değilsiniz
anlaşamıyoruz dersiniz ne o suçlu olur ne de sen
git ailene anlat beni kötü bilmesinler ne yaaa
nasıl bir kafa bu hiç anlamadım
sinir oldum!!!!!!!!!

Niye evlenmiş bu kötü kadınla orasını kaçırdım ben?

Çocuğunu bile kucaklamaya layık görmediği bedeni,nasıl karım diye koynuna alıp,ailesinin içine sokmuş,yanında taşımış?? Ya sevgisi azaldı artık gözüne batıyor,ya da kendi sorunlarına kılıf uyduruyor. Ayrıca insan sevdiği kadının mahremini,ailesi ile paylaşması için baskı yapmaz.

yukarida yazanlara ek olarak,
kocan salagin teki,miyminti,sunepe herif
senin de kafan karismis,yok bana sahip cikiyor,yok beni seviyor,blablabla..
geciniz artik bunlari, sevgi bu degil
evlilik bu degil,baglilik bu degil
bir insani insan yapan ,bir kadini kadin yapan,sevgi ve saygiya layik eden tum vasiflari bacak arasina indirgeyen bir adama ben adam demem,insan bile demem..

Merinda_34 bence sen kadın değil, bu konudaki erkeksin. Düşüncelerin, duyguların bana hiç sağlıklı gelmedi. Birbirinizi seviyorsunuz madem, hastalıklı düşüncelerle evliliğinizi mahvetme! Bir psikoloğa gidersen, karına haksızlık etmemeyi, mutsuz etmemeyi öğrenirsin belki! Bence karın normal bir insan, sorunlu olan sensin.

sayın konu sahibi bu adam senle ewlenince bırlikte olmadınız mı bakire olup olmadıgını görmedimi ozaman niye sormadı da şimdi aklına ne düştü de böyle bir konu açılıp geçmiş kahkül gibi döküldü yüzünüze.ayrıca dünyada o kadar sapına kadar erkek var ki hayat kadınını kendine eş alıp çoçugunun anası yapabiliyor.hayat bu insanın başına her türlü şey gelir.eşiniz egoist bencil bir kişi bir kadına söylenecek en ağır sözler bunlar,kimse kimseye annelik vasfını yitirdn diyemez esiniz dedign kişı sizi seviyormus ya kendinizi kandırmayın derim.asıl eşin babalık sıfatını yerine getirebilecek mi siz onu düşünün bence.

Nasıl bir ikiyüzlülük bu ya,madem çocuğunun annesi olarak göremeyecekti,neden evlendi ki?
3 sene boyunca başka bi boyuttamıymış da şimdi çark etmiş!
Ya bilemiyorum şimdi ''boşan''diye yorum yapınca ''bir yuva kolay kurulmuyor,kadın da kocasını seviyor,ne boşanması bik bik bik''
diyenler çıkacak,ama ben de eşin bu psikopatça tutumunu ve yersiz tehditlerini bırakmazsa,bu evliliğin yürümeyeceğine inanıyorum.
Zaten başta sen nasıl yeniden güvenip,sırtını dayıyacaksın ki eşine?
Neyse en doğru kararı sen verirsin.Bu arada çok tebrik ederim bütün açık yüreklilikle ''bekaretin''toplumumuzda hala ne denli önemli ve
evlilik öncesi yaşanılan cinselliğin nasıl yaralayıcı sonuçlar çıkarabileceğini böyle net anlattığın için.
Burada aklı karışmış genç arkadaşlarımıza eminim ki faydası olucaktır.
o yaşlarda pek önemsemeyen nesil artmaya başladı,
hatta bir üyenin 16 yaşında ki kardeşinin bu durumunu face msjlarından öğrenmesi konusu daha yeni oldu.
Evet o yaşlarda önemsemiyorlar,sanıyorlar ki bütün erkekler o birlikte oldukları kadar modern,çağdaş!!!
bilmiyorlar halbuki birlikte oldukları gençler de ileride evlenirken böyle adamlar oluyorlar.
Evet sende bir hata yapmışsın,ama bütün hayatın boyunca sana bu hatanın bedelini ödetmeye çalışan bir adamla,
nereye varabilirsin...Bunu düşün derim.

X