Artik yasamanin bir anlami yok. Ben bu kadar kotu bir kadinmiyim ki anne olmak hakkim

konu sahıbı arkadasım;
bir insanın ilkinin sonu olması kesinlikle tartısılmayacak kadar güzel birşey. evlenmeden once cinselliğin hiç bir boyutta yasanmaması taraftarıyım bende lâkin bir kadını, cinselliği evlilik oncesı yaşadı dıye suclamak da o kadına gore değişir. şöyle ki; eğer gayet geniş bi kadınsa bunları ıyıkı yasamısım, cınsellıkle alakalı cok sey ogrendım, o erkekler benı hep mutlu ettı ohhh sefasını sürdüm diyen ile bu yasadıklarından ciddi dersler alıp pişman olan ve bu kötü tecrubeyi içinde bı yara olarak tasıyan asla aynı kefeye konamaz.
nitekim etrafta her iki ornegıde fazlaca gorebılıyoruz gunumuzde.

sen bundan pişman olmussun, yasamasaydım keşke diye üzülmüşsün.. arkadaslarında dedıgı gıbı bekaretıne dokundurtmadan her haltı yıyen bı kadın bas tacı edılırken, senin yere paspas edilmen çok kötü.. hem başta dürüstce bunu acıklamıssın yargılanmayı bıle göze alıp. daha o zaman ıyıce tartıp düşünüp bastan kestirip bıtırseymış ilişkinizi. Çocuk yetiştirme olayına gelince; ben kendi adıma cocugumu nasıl yetıstırıcem dıye yana döne netten yardım alıorum. cocuga ahlaki degerleri nasıl verebılırım, onu hayırlı bır evlat olarak nasıl yetıstırebılırım diye endişe duyuyorum zira kendimi yeterlı goremiyorum ahlaki anlamda. once kendımı egıtıp cocugumuda oyle yetıstırebılırım dıye kendımıde yetıstırıyorum eşimi de..
sen tecrubelerınden faydalanarak cocugunu gözetip kollayarak hata yapmasını engellemeye calışabılırsın, hatta belkı ruh halını cok daha ıyı anlayıp bastan engel olabılırsın. bu şiddete göz yumma. kendını savun. ben bastan beri dürüstüm sana karşı. "onlar benım ıcın ciddi iki pişmanlık, içimde ciddi iki yara, unutmaya calışıyorum, kendımı sana adadım, evlendıkten sonra boyle bır yanlışa asla düşmedim" diye söyle. duygularını anlat. onu sevdiğini söyle. dürüst olmayıp ufak bır operasyonla onu kandırabılcegın halde kendısıne deger verdıgın ıcın yalan soylemedıgını anlat.

Tevbe ettiğin zaman Allah-u Teala bıle affederken, onca günahını silerken bir kulun affetmemesi onun gunahıdır.
sen tevbeni et samimiyetinle.

eleştirilecek belki ama basta bahsettıgım gıbı geniş olan kadınlar anne olmayı haketmıyor bence. ciddi söylüorum haketmıyorlar.
pişmanlık duyan bu kötü tecrübeden ders alıp bır daha yapmamak üzere yaşamaya çalışan bir kadın kesinlikle hakediyordur anne olmayı.

kendini artık bu kadar üzüp zulmetme kendine.

belki arkadasların dedıgı gıbı gıbı cocugu okmayacagını ogrenmış olabılır, kendıne yedırememıs olabılır, bu yuzdende senın ustune gelıyor olabılır. Ha değilse bıle şayet; o zaman sevgili eşin yıllar önce sessiz sedasız senın hatta sizin bugununuzle ılgılı verdiği kararın ceremesini kendi çeksin bırak. sana bu kadar yuklenmesıne ızın verme.

Esimin cocukla ilgili fiziksel bir probleminin olacagini sanmiyorum cunku eger oyle olsa bunu gelip bana soyler ve gel su isi tiptan yararlanarak halledelim derdi yani boyle bir seyi saklama ihtiyaci hissetmez di bunu bir rziklik olarak ta gormedi zira evlenmeden once durumumu acikladiktan hemen sonra bunu kafasina koymus ve sessizce uygulamis ancak ben sonradan idrak ettim durumu geriye donup soyle bir dusununce haaaaaaaa gercektende ben bu olayi acikladiktan sonra bir daha cocuk hakkinda tek kelime tek harf etmedigini algiladim. Bu yuvayi kurmak icin ne zorluklar cektik. Benim ailemi kendi ailesinden ayirtetmeksizin seviyor cok saygili onlara karsi ve asla da yapmacik degil hem samimi icten davrandi ve bosanma surecinde Turkiye sartlarinda kizlari dul kalan bir ailenin karsi tarafi suclama olasiligi (ki benimkilerde kesin olacak) onu korkutuyor cunku hicbir zaman insanlara karsi yuzum kizarmadi aslada olmayacak diye soyleyip duruyor. Esim hayati biraz empati yaparak yasamis yani evlilik oncesi cinselligi bir tabudan ziyade; neden insanlarin pismanliklarini yasadigi kisi, ozne ben olayim neden kufredilen ah edilen nefret edilen ben olayim ayrica beimde kuzenlerim kiz kardesim var onlari birilerinin boyle uzmesini istemiyorsam ben neden baskalarinin kizlarini uzeyim demis ve buna gore yasamis. Dun is yerinde yogunluktan firsat bulabildikce yazdim aksamda moralim cok bozuk oldugu icin direk yattim hic bakamadim yorumlariniza

Sizi bu kadar yıldan sonra aşağılayıp ,boşanma sebebi olarak cümle aleme kendinizi rezil etmenizi isteyecek kadar sağlıklı(!) ve mantıklı(!) düşünen,şu durumda terapiste gitmeyi kabul etmeyen kocanız demek ki çocuk sahibi olma konusunda problemi olsa hemen tıptan yardım isteyelim diyecek kadar açık fikirli.Ben tebrik ediyorum o zaman kendisini :) Sizden çocuk sahibi olmama isteğini bu kadar yıl gizleyen adam neden problemi varsa onu da gizlemesin? Madem siz eşinizden bu kadar eminsiniz neden buraya bu konuyu açtınız ve her seferinde size kendinizi suçlamamanız gerektiği söylendiği zaman sevgili eşinizi savunmaya geçiyorsunuz?Kusura bakmayın ama ben sizin o problemli eş olduğunuzu düşünüyorum bu kadar yorumdan sonra.

takıntılı bir insan galiba.. baştan kabul ettiyse artık niye sorun yapıyor anlamadım. bence psikolojik tedaviye ihtiyaç var. Allah günahları pişmanlıkları affediyor.o kim oluor ki.. evlendikten sonra hayatını zehir ediyor. evlenmeden önce bunu öğrenince bıraksaydı kendi yaşamamış, kendine göre haklı olabilir derdim. ama hem evlen hevesini alıncada bunu yaşadıydın vs.. tedavi şart..

Konuyu dün okudum cevap yazmayacaktım ama aklıma takılmış yazayım dedim.Anladığım kadar eşinizi seviyor ve ondan çocuk istiyorsunuz sizi onun davranışları yıpratıyor gerçekten herşeyin düzelmesini istiyorsanız eşinize güzel bi akşam yemeği hazırlayıp en güzel halinizle onu karşılayım seninle konuşacaklarım var deyip yemeği yedikten sonra biliyorum yanlış şeyler yaptım o yaşın verdiği bir cehalet ilerisini düşünememe anlık fevri kararlarla yaşadığım topluma aykırı şeyler var yaşadım pişmanım ama pişmanlık fayda getirmiyor ben bunlaı yaşadım senden çocuğumun olmasını istiyorum daha bilinçli bir insanım insanın o durumlara düşmemesini tecrübe ederek öğrendim kız veya erkek olsun çocuğumu çok iyi yetiştireceğime inanabilirsin tecrübelerime dayanarak harika bir anne olacağım çünkü ben tüm erkek kadın ilişkilerinden yaşanılması gereken olumsuzlukları öğrendim ve tecrübeliyim en iyi şekilde evlat büyütebilirim diye ikan edici yollarla başarabilirsiniz :KK19:

Bunu son 4 ay icinde kac kez denedim en uysal oldugu anlari gozlemleyip ona gore davrandim ama yok olmuyor olmuyor olamiyor:KK43: belli ki cocuk meselesini kendi icine dertetmis ve bana belli etmeden acisini yasiyor ve bu aciya belki sessiz ciglik sessiz haykirislarla bir sekilde dayaniyor zaten gecen gun de bana birak bu konu hakkinda icimizde kopan firtinalar yine icimizde kalsin birbirmize yansitmayalim ben bu aciyla yasamayi ogrendim ve dayanmak zorundayim sende dayan dedi. 2 ay kadar once kuzenimin 2 yasinda ki oglunu sevdi sonra onu nmutfaga gitti ve donuste gozlerini silerken gordum belli ki aglamisti Allahim dan bir mucize yapmasini istiryorum benim icin hergun her saat. Yasimda geciyor cunku saglikli bir anne ve cocuk sahibi olmak icin. Akliniza gelebilecek herseyi denedim cocuga ikna icin ama her seferinde asiri agresif tavir takiniyor yetmedi mi bitmedimi bu cocuk meselesi sen halen ordamisin diye ofekyle bagiriyor ve bu ofkeli hali sadece cocuk meselsinde beliriyor. Aslinda fikirlerinin degismesi icin simdilik meselyi kapatip biraz ikimizede biraz zaman verip daha sonra ikna etmek istiryorum ama ya o zamanda ayni olursa korkusuda var. Zaman dedigimiz sey hizla geciyor ve bunlar benim anne olabilmek icin son demlerim:KK43:

Sizi bu kadar yıldan sonra aşağılayıp ,boşanma sebebi olarak cümle aleme kendinizi rezil etmenizi isteyecek kadar sağlıklı(!) ve mantıklı(!) düşünen,şu durumda terapiste gitmeyi kabul etmeyen kocanız demek ki çocuk sahibi olma konusunda problemi olsa hemen tıptan yardım isteyelim diyecek kadar açık fikirli.Ben tebrik ediyorum o zaman kendisini :) Sizden çocuk sahibi olmama isteğini bu kadar yıl gizleyen adam neden problemi varsa onu da gizlemesin? Madem siz eşinizden bu kadar eminsiniz neden buraya bu konuyu açtınız ve her seferinde size kendinizi suçlamamanız gerektiği söylendiği zaman sevgili eşinizi savunmaya geçiyorsunuz?Kusura bakmayın ama ben sizin o problemli eş olduğunuzu düşünüyorum bu kadar yorumdan sonra.

Lutfen hemen onyargi yapmayin:KK43: esimi savunmaya gecmiyorum sadece evde yasanan atmosferi yansitiyorum ve savunmak bi yana ne kadar onunla yasamak istesemde artik her gecen gun gucum tukeniyor bunu yapmak icin. Kac defa onerdim terapiste gidelim diye ama benim terapistlik bir durumum yok ve zaten de asla ise yaramaz ben buyum ve bu konuda ki dusuncem kiyamette kopsa degismeyecek diyor:KK43: Sizlere aksamlari cvp yazamamada ki sebep onun bu durumu anlamamasini istedigim icin ona belli etmeden yardim almaya calisiyorum ve bir kez aile danismanina tek basima gittim ancak uzman esinizi giormeden sadece sizinle bu sorunu halledemeyiz dedi. artik hangisi olacaksa olsun terapist yada bosanma diyorum ancak bosanma dedigim zamanda benim uzerimde binbir zorluk cekerek odenemeyecek emekelri olan aileme karsi cok mahcup olacagim ve devaminda da yine cok uzulucegim. Kolay birsey degil kizlar Turkiye sartlarinda kendini en ozgur en asi hissedenler bile bunu kolay kolay soyleyemezken benim gibi geleneksel ,siradan ve mutevazi bir ailede buyuyen biri nasil soyleyecek ve devaminda olacaklara nasil gogus gerebilecek? Esime defalarca namus haysiyet zar da degildir dedim ama bunun ustune '' bende biliyorum orda degil ama bacak arasinida yoneten bir beyin var senin beynin orana hukmedemedi mi?'' diyor ayrica zar veya birkac damla kan takintim yok benim ama evlilige ait manevi bir seyler saklamamak iste senin yaptigin bu diyor. maddi durumuda cok iyi degil ve eger bosanma surecinden sonra yasanacaklari cok zor olursa (ki aynen oyle olacak) kendi ayaklarimin ustunde de hemen duramam yani kabul etmek istemesekte para bizleri bir sekilde ayakta tutan en buyuk unsurlardan biri. Ailem o surecten sonra esimden daha fazla sert tavir takinir ve beni reddederler yani yapayalniz kalirim ortada ve hemende dogrultamam belimi. Esim ise maddi gucu cok iyi herseyi var ve onun sayesinde hem ben hemde ailem cok rahat ettik burdan sakinola su sonuc cikmasin onu parasi icin sevdim filan.

canım burada yazılan yorumları okudum bi çogu başta kabullenmiş şimdi yarı yolda koymuş gibilernden bişiler denilmiş malesefki erkekler bu cinselliğe gerçekten çok önem veriyolarr seni senden daha iyi kimse bilemez senin ne yaşadıgını kimse bilmezz tahmin edebilyorum neler yaşadıgınıı çok zor bi durum ama SABIR sonu selamettir inş sabret boşanmayı asla düşünme canım düşünmez inş da eşin haklısın yaş konusundaa geçiyo evet ama herşey mümkün artık ALLAH dilersee her yaşta mümküün bunu hiç unutmaa ALLAHIM İNŞ KURTARSIN SIKINTIDAN SENİ BOL BOL İNŞİRAH SURESİNİ OKU CANIM ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN İNŞ ÜZÜLDÜMOKUYNCA YAZDIKLARINI AGLAMAMK İÇİN ZOR TUTTUM KENDİMİ :KK43:(

haklısın evet ..artık kadındı erkekti olayını uzatmak yersiz..
zira yazılanlara son derece sabırlısın,aksi halde tartışsan falan
yine konu yarım kalacak.:KK31: duygu sömürüsü yapılmış..
konu senin önceki ilişkilerinken eşinin çocuk istememesine geldi..:44:

Merhaba. Son özel mesajınızı aldım tşk ederim. Gerçekten de bilmiyordum ve sanırım hala 100 mesajım olmadı. Çünkü, inşallah ileride bahsederim görüştüğümüzde annem yoğun bakımda olduğu için ve işlerim nedeniyle oldukça yoğunum yani buradaki foruma ayıracak zamanım ve durumum yok açıkçası. (Ama özel durumlar hariç) Ofise gidemediğim için homoficce çalışıyorum e maillerimden acil olanlarınla ilgilendim biraz ve size kısacık yazabilmek için burdayım şu an. Ben şimdilik özelden yazamıyorum belki ama siz bana yazabildiğiniz için, dilerseniz her zaman her yazacağınız şeyin beni mutlu edeceğini ve önemli olduğunu bilmenizi istedim. Yazmak istediğinizde, yazmış olmanızı bekliyor olacağım. :KK16:Bu arada size birşekilde yazmaya çalışırken mecburen bu başlıktan yazmaktan başka yolum yoktu. Bunu yapmadan önce aynen tahmin ettiğim bir manzarayla karşılaştım. Bizim insanlarımız ve bu forumdakilerin çoğu gerçekten son derece yardımsever, son derece duyarlı, son derece içten ve sevgi dolu insanlar buna kesinlikle inanıyorum ve özellikle bu başlık sayesinde durum tescillendi zaten. Şöyle bir gözattım öyle detaylı olarak okumadım ancakkk, belli ki bunca çabaya rağmen "artık yaşamanın bir anlamı yok" konu başlıklı konu sahibinin yaşamının anlamı konusunda henüz pek yardımcı :KK19:olunamamış gibi görünüyor durum niyeyse. :44: Sanırım epey daha çok insanın epey daha çok gayreti mi gerekecek nedir? Bunca insanın zamanı, emeği, yüreği var burada günlerdir. Umuyor ve diliyorum ki bunca gayret, bunça emek, bunca içtenlik, konu sahibinin hayatına mutlu ve doğru bir şekilde yön vermesine, artık yaşamanın bir anlamı var demesine vesile olsun ki, haçbiri boşa gitmesin. VE umut ediyorum ki bu konuda yanılıyor olayım ancak, görünüşe bakılırsa konu sahibinin bu anlama ulaşması için sanırım daha pek çok insanın zamanının, yüreğinin, duygularının buralarda belki de günlerce ve çokça çokça yer alması gerekecek gibi. Hayırlısı olsun inşallah ne diyeyim.

konuya hakim olduktan sonrasini okumadim...cok uzun geldi pardon:)
esinizin yaptigi cok garip...
o zaman niye evlendi sizle?
gecmiste neler yasadiginizi anlatmissiniz durustce, hic birini anlatmayip onu kandirsaydiniz daha mi iyi olacakti? demek ki daha iyi olacakmis, o yuzden ulkemizde bekaretini kaybetmis olan bayanlarin ameliyat olup eslerini kandirmalarina falan uzulmuyorum boylesi makbulsa iyi yapiyorlar...
kandirma olayini da gectim, bu sizin bedeniniz. istemissiniz yapmissiniz, o da durumu bile bile sizinle evlenmis daha neyin tantanasini yapiyor bence cok sacma...
size ickiliyken de soyledikleri cok sacma, neymis efendim nefsine hakim olamayan bir kadin cocuguna ne ogretecekmis???
Allah askina evlenmeden once nefsine hakim olup evlendikten sonra esini aldatan adamlar erkekler cocuklarina ne ogretiyor?
benim gibi ol yavrum mu diyor?
sizin gecmis iliskilerinizle cocugunuza vereceginiz degerlerin ne alakasi var? ben cevap vereyim, hic alakasi yok...
esiniz sacmaliyor...
hadi kendine yediremedi bu durumu desem neyse de bunun cocuk sahibi olmakla ne ilgilsi var be adam?
o zaman peygamber gibi insanlar (ki oyle insan yok) cocuk sahibi olsun sadece, gerisi gunahkar zaten cocuk yapmasin cocuguna ne ogretecek ki!

konuya hakim olduktan sonrasini okumadim...cok uzun geldi pardon:)
esinizin yaptigi cok garip...
o zaman niye evlendi sizle?
gecmiste neler yasadiginizi anlatmissiniz durustce, hic birini anlatmayip onu kandirsaydiniz daha mi iyi olacakti? demek ki daha iyi olacakmis, o yuzden ulkemizde bekaretini kaybetmis olan bayanlarin ameliyat olup eslerini kandirmalarina falan uzulmuyorum boylesi makbulsa iyi yapiyorlar...
kandirma olayini da gectim, bu sizin bedeniniz. istemissiniz yapmissiniz, o da durumu bile bile sizinle evlenmis daha neyin tantanasini yapiyor bence cok sacma...
size ickiliyken de soyledikleri cok sacma, neymis efendim nefsine hakim olamayan bir kadin cocuguna ne ogretecekmis???
Allah askina evlenmeden once nefsine hakim olup evlendikten sonra esini aldatan adamlar erkekler cocuklarina ne ogretiyor?
benim gibi ol yavrum mu diyor?
sizin gecmis iliskilerinizle cocugunuza vereceginiz degerlerin ne alakasi var? ben cevap vereyim, hic alakasi yok...
esiniz sacmaliyor...
hadi kendine yediremedi bu durumu desem neyse de bunun cocuk sahibi olmakla ne ilgilsi var be adam?
o zaman peygamber gibi insanlar (ki oyle insan yok) cocuk sahibi olsun sadece, gerisi gunahkar zaten cocuk yapmasin cocuguna ne ogretecek ki!

Bunlara benzer cumleleri kac defa soyledim kendisine kimse mukemmel degil bizlerin anne babalari hic mi yanlis yapmadilar gencliklerinde ama yine de bize iyi kotuyu ogretmisler dedim ama ne desem adam hemen bir karsilik buluyor onlar sana ogretmis ama sen ogretileni almamissin diyor. Biliyorum hepinizin vaktini aldim ve o sebepten hepinize ayri ayri tesekkur ederim derdimi paylastim ve sizlerden yardim aldim fikirlerinizden yorumlarinizdan ne yapmam gerekir bunlari edindim ve simdilik cocuk konusunu kapadim:KK43: biraz daha zaman verecegim ikimize de ve bu zaman ne kadar uzun olur orasini bilmiyorum. Burda yaprtigim bu paylasim umarim ki buna onem vermeyen kardeslerime de ibret olur bakin iste neler yasaniyor:KK43: ben hic bilirmiydim boyle olacak. Hepiniz sagolun iyi ki varsiniz

çok zorlu,çetrefilli bi durum..
Nasıl bir durumun ortasındasınız kimbilir..bi ya$ayanın kendi bilir,ne desem bilemedim.aklıma gelen;e$inin bu hazmedemedıgı durum için,uzmandan ne yapıp edip destek almak.yapıcı bi durum ıçın adım atmayacaksa,bu tatsız haller nereye kadar devam edecek ki?o zaman tek ıstegi,iliskıyı yokusa sürüp sizi herkese desifre etmek mi:S

Son düzenleme:
Bunlara benzer cumleleri kac defa soyledim kendisine kimse mukemmel degil bizlerin anne babalari hic mi yanlis yapmadilar gencliklerinde ama yine de bize iyi kotuyu ogretmisler dedim ama ne desem adam hemen bir karsilik buluyor onlar sana ogretmis ama sen ogretileni almamissin diyor. Biliyorum hepinizin vaktini aldim ve o sebepten hepinize ayri ayri tesekkur ederim derdimi paylastim ve sizlerden yardim aldim fikirlerinizden yorumlarinizdan ne yapmam gerekir bunlari edindim ve simdilik cocuk konusunu kapadim:KK43: biraz daha zaman verecegim ikimize de ve bu zaman ne kadar uzun olur orasini bilmiyorum. Burda yaprtigim bu paylasim umarim ki buna onem vermeyen kardeslerime de ibret olur bakin iste neler yasaniyor:KK43: ben hic bilirmiydim boyle olacak. Hepiniz sagolun iyi ki varsiniz

rica ederim kendi adima, sorununuzu azicik olsun cozebiliyorsak seviniriz hepimiz...
bence baska bir arkadasin da dedigi gibi siz cift olarak terapiye gidip ucuncu bir kisiden yardim alin cok iyi gelir ve hatta bence esiniz bilgili bir din adamiyla bile gorussun ve su cevabi alsin "ne yanlis yapilirda yapilsin Allah tovbe edeni affeder, yuz bin kere yapsan da ayni hatayi tovbe etsen yine affeder", ne alaka simdi diyeceksiniz bunun konumuzla su alakasi var, sen ozel hayatinda yasadiklarindan pismansin zaten ama artik yapmiyorsun tovbe etmissin bu durumda artik yaptiklarindan temizlenmis sayilirsin esin bunu anlamali, din katinda bile bu boyle iken esin bu durumu idrak etmeli ve sana gecmisinde yasadiklarini isitip isitip onune getirip sizi uzmemeli...
gecmise takilir kalirsa evliliginiz ilerlemez, aksine sizi curutur bu konular...iste terapist esinize bunu da ogutleyebilir diye dusunuyorum geridekileri unutup ileriye bakmayi...
yok ben bakamam olmaz diyorsa da bosanacak kimsenin ne zamani calinacak ne de kalbi daha fazla yorulacak

rica ederim kendi adima, sorununuzu azicik olsun cozebiliyorsak seviniriz hepimiz...
bence baska bir arkadasin da dedigi gibi siz cift olarak terapiye gidip ucuncu bir kisiden yardim alin cok iyi gelir ve hatta bence esiniz bilgili bir din adamiyla bile gorussun ve su cevabi alsin "ne yanlis yapilirda yapilsin Allah tovbe edeni affeder, yuz bin kere yapsan da ayni hatayi tovbe etsen yine affeder", ne alaka simdi diyeceksiniz bunun konumuzla su alakasi var, sen ozel hayatinda yasadiklarindan pismansin zaten ama artik yapmiyorsun tovbe etmissin bu durumda artik yaptiklarindan temizlenmis sayilirsin esin bunu anlamali, din katinda bile bu boyle iken esin bu durumu idrak etmeli ve sana gecmisinde yasadiklarini isitip isitip onune getirip sizi uzmemeli...
gecmise takilir kalirsa evliliginiz ilerlemez, aksine sizi curutur bu konular...iste terapist esinize bunu da ogutleyebilir diye dusunuyorum geridekileri unutup ileriye bakmayi...
yok ben bakamam olmaz diyorsa da bosanacak kimsenin ne zamani calinacak ne de kalbi daha fazla yorulacak

Terapiyi kabul etmezse bir yanim bosanmak bir yanimda tipki esim gibi cocuk istegini bir sekilde bastirip yola devem diyor yani cocuk hasretini omurboyu yuregime gomup yasamak:KK43: tabi ki sadece bosanan ben olmayacagim ancak beni esas korkutan bosanmadan sonra yasanacak surec ve ben bunu onceki mesajlarimda da anlattim. Hem maddi hem de manevi bir yikima ugrarim. Annemi pek bilmem ama ozellikle benim uzerimde odenmeyecek emegi olan babam ve abim hatta erkek kardesim omurboyu sirtcevirirler bana. Bu cok agir gelir bircok insana kolay kolay savusturamaz insan basindan. Hele hele Turkiye sartlarinda ailem bile beni namussuz ilan edip sirt cevirdikten sonra elalemin ne diyecegini tahmin etmek bile korkutucu. Hepiniz sagolun iyi ki varsiniz

Ustelik esim universite mezunu iyi egitim almis genis sosyal cevresi olan biri. Baska bedenlere futursuzca sundugun bedeninle benim cocumu nasil kucaklayacaksin anne yuregin buna dayanir mi? Senin belki dayanir ama benim baba yuregim bunu kaldiramaz diye soyluyor bana ve buna benzer daha onlarca soru yoneltiyor'' demişsinizzz

Üniversite mezunu geniş çevresi olan bir adam bunları söylüyorsa, zaten bu adamın çok ciddi sorunları var demektir ya da sizden ayrılmak için bu bahaneye sığınıyor demektir. Duymuyor mu bu adam binlerce kadın var hayatın kötü yollarına sürüklenmiş kendini kurtarmaya çalıştıkça batmış ama ona uzanan gerçek temiz bir el ile hayata tutunup yeni bir hayata başlamış. Hatta çocukları olmuş. Tövbe kapısı herkese açıktır. Hayatta kimin ne yaşadığını kimse bilemez ahkam kesmek hoş gelir. Bence siz güçlü bir duruş sergilememişsiniz. Onun nişanlısının sadece anlından öpmüş olması onu sizden daha temiz yapmaz. Bunu bilemezsiniz kimse bilemez. Siz ona sen bunları yaşamışsın ben bunları yaşadım ama sonuçta evlendik ve bu noktadan sonrasına bakmalıyız demelisiniz. Nedir bunlarla uğraşarak güzel günleri zehir etme çabası onu bir araştırın. Geçmişte olmuş bitmiş siz dürüstçe anlatmışsınız gerdek gecesine 1 gün kala gidip diktirip karşısına bakireyim diye dikilen bir kadında olabilirdiniz. Yaşadıklarınıza sahip çıkın o size sahip çıkmıyor maden boşverin. Güçlü durun. Herşeyi insanın eşine anlatması da doğru değil saklamaktan bahsetmiyorum ama bazı şeylerin ne şartlarda ne psikolojide olduğunu bilmeden yargılamak zavkli ve kolaydır. Uzun lafın kısası bu konu bence hayatınızın merkezinde olmaması gerekn bir şey bunu bir an önce geride bırakıp umarım bebeğe odaklanırsınız. Allah yardımcınız olsun...

Terapiyi kabul etmezse bir yanim bosanmak bir yanimda tipki esim gibi cocuk istegini bir sekilde bastirip yola devem diyor yani cocuk hasretini omurboyu yuregime gomup yasamak:KK43: tabi ki sadece bosanan ben olmayacagim ancak beni esas korkutan bosanmadan sonra yasanacak surec ve ben bunu onceki mesajlarimda da anlattim. Hem maddi hem de manevi bir yikima ugrarim. Annemi pek bilmem ama ozellikle benim uzerimde odenmeyecek emegi olan babam ve abim hatta erkek kardesim omurboyu sirtcevirirler bana. Bu cok agir gelir bircok insana kolay kolay savusturamaz insan basindan. Hele hele Turkiye sartlarinda ailem bile beni namussuz ilan edip sirt cevirdikten sonra elalemin ne diyecegini tahmin etmek bile korkutucu. Hepiniz sagolun iyi ki varsiniz

aileniz cok tutucu sanirim...
bosanmak hayatinizi cok kotu etkileyecekse o zaman bir sekilde esinizi ikna edeceksiniz, yuvanizi kurtarma yoluna bakacaksiniz tabii esiniz cocuk yapmayi kabul ederse...
bence eninde sonunda cocuk yapmayi kabul eder yani ya bosanacak, bosanmayacaksa da eninde sonunda cocuk isteyecek bir gun...
ne garip biriymis esiniz...sizi hatalarinizla kabul eden adam nasil bu kadar degisti cok ilginc...
Allah yardimciniz olsun...

diğer mesajları okumadım hatta sadece ilk mesajınızı okudum. şunu söyleyebilirim ki geçmişte yaşanmış özellikle cinsellikle ilgili şeyler kişinin kendisine sır kalmalı. bunu kimseyle özellikle de eşinizle paylaşmak çok büyük hata. geri dönüşü yok. unutması da imkansız. Allah kolaylık versin.

aynen bende ilk mesaj harici mesajları okumadım ama. eşinizin böyle bir şeyi unutması mümkün değil. çok büyük bir hata. üstelik 2 defa. kendinize denk biriyle evlenmemişsiniz. ve bunuda evlilikten önce söylemişsiniz eşinizide o zman dan tavrını belli etmesi gerekirdi.
hakkınızda hayırlsısı olsun .

madem böyle yapacaktı en başından kabul etmeseydi seni.ne bu şimdi kendi hevesini aldıktan sonramı aklına gelmiş değerlerine bağlılığı.ne kendine ne de sana çocuk sahibi olmayı haram etme gibi bir lüksü yok ki.

Mantık eğitimle öğrenilmez. Üniversite bilmem ne mezunu diye herşeyde mantıklı ve ılımlı kararlar almak zorunda değil kimse. Nice insanlar var, eğitimi had safhadayken düşünceleri mantıktan uzak... Nice insanlar var ilkokul mezunu, ama düşünce doğruluğu had safhada.

Mantık eğitimle öğrenilmez. Üniversite bilmem ne mezunu diye herşeyde mantıklı ve ılımlı kararlar almak zorunda değil kimse. Nice insanlar var, eğitimi had safhadayken düşünceleri mantıktan uzak... Nice insanlar var ilkokul mezunu, ama düşünce doğruluğu had safhada

X