Artık sinirden çıldıracağım.

Sizce mesleki olarak etik mi ???

Not: konuşmayayım diyorum da öğretmen hanım, daha önce kaç kez yazdı buraya, kaç kez hakir gördü o aile ve çocukları ne değişti hala yazıyor …. Bence profesyonel yardım almalı. Ben üniversite de ki hocalarımla hala konuşurum .
Ben kimi nerede hakir görmüşüm ? Pardon?

Toplu cevap vereyim arkadaşlar ben sınıf öğretmeniyim öğrenmezse öğrenmesin seçeneği bende yok maalesef. Çocuklar küçük olduğu için iş yaptirmiyorlar okuldan oyuna oyundan okula. Müdürün baskısı da çok sürekli nüfusu az olan sınıflarla kiyaslaniyorum

Okulu seviyorlar onda sorun yok. Okul onlar için başka arkadaşlarıyla oyun oynama, öğretmenlerin sevgisi ödüller ikolatalar Veliler de beni sever sayar. Ama aşırı sorumsuzlar her evde en az 6-7 çocuk veli toplantısında hep hocam hangisiyle ilgileneyim deniyor.
Devlet keske 3 cocuktan sonra(ki 3 cocik bile fazla)kisirlastirsa kadinlari.Kim 6-7 cocik dogurmak ister Allah askina.Gercekten cok uzuluyorum su duruma .

Toplu cevap vereyim arkadaşlar ben sınıf öğretmeniyim öğrenmezse öğrenmesin seçeneği bende yok maalesef. Çocuklar küçük olduğu için iş yaptirmiyorlar okuldan oyuna oyundan okula. Müdürün baskısı da çok sürekli nüfusu az olan sınıflarla kiyaslaniyorum
Yazının basinda köy okulu diye belirtip, sonrasinda neyi kimi hakir görmüşüm diye savunma yapmayın allah askina.

Sinifta siz varken sizi yok saymalari, kafalarina gore takılabilmeleri bu yas grubu icin normal değil, bu da sizin otorite sahibi olamayisinizdan daha cok cocuklarin sizdeki kotu enerjiyi hissettiklerinden ve sizi sevmediklerinden diye düşünüyorum.
Cunku o yas grubunu yalniz sevgiyle baglayabilirsiniz.

Noye bu kadar takildin ki cocuklarin basarisina herkes basarili olacak fiye bir sey yok birde koylerde aileler okumaya tesvik etmiyor. O yuzden bir sey bekleme. Sen isini yap yeter

Devlet keske 3 cocuktan sonra(ki 3 cocik bile fazla)kisirlastirsa kadinlari.Kim 6-7 cocik dogurmak ister Allah askina.Gercekten cok uzuluyorum su duruma .
Kadinlari kimse kisirlastiramaz. Hayvan miyiz biz? Erkekleri kisirlastirsinlar madem niye direkt kadinlar diyorsunuz?
Bu sorunun çözümü sadece EĞİTİM.
Ama o da mumkun değil artik, süregelen bir cehalet var ortada.

Yazının basinda köy okulu diye belirtip, sonrasinda neyi kimi hakir görmüşüm diye savunma yapmayın allah askina.

Sinifta siz varken sizi yok saymalari, kafalarina gore takılabilmeleri bu yas grubu icin normal değil, bu da sizin otorite sahibi olamayisinizdan daha cok cocuklarin sizdeki kotu enerjiyi hissettiklerinden ve sizi sevmediklerinden diye düşünüyorum.
Aa köy okulu orjinal adlandırma değil mi? Haberlerde de duymuştum sanki.. Çocukların öğretmene saygı duymayışları da muhtemelen yaşının genç oluşundan veya arkadaşça yaklaşmasından.. Ama daha çok evde saygı kurallarının ve okulun öneminin öğretilmemesinden de kaynaklanıyor olabilir. Kötü enerji olsa veya sevgisiz yaklaşılsa öğretmen şikayet edilmezmiydi? Bence sağlıklı bir denge kurulursa otorite de sağlanır.. Çocuklar hizaya gelir :)

Tartışmaya bile gerek duymuyorum şahsen eğitim üzerine yazılmış bütün tezleri tek cümleyle cürüttünüz 😊

Köy okulunda öğretmenim. Sene başından beri hep aynı konuları isliyorum öğrenmiyorlar diye. Özellikle matematik her türlü materyali kullandım, özel eğitici oyuncaklar alip yaptırdım, hemen her ders A4 dağıtıp onun üzerinden teker teker yapıyorum, anlatıyorum, yetişmeyeni eve ödev verip ertesi gün kontrol ediyorum. Çıldırıyorum artık ödevlerin çoğu yalan yanlış yapılıyor öylesine yapmış olmak için kimisi hiç yapılmıyor derste kimisi dinliyor kimisi dinlemiyor. Özellikle okuma anlama hiç yok. Veliler de zaten hep evde okuma yapmıyorlar diyor. İlk saat okuma yaptırayım diyorum hiçbiri okumuyor,konuşuyorlar,kitaplarla birbirlerini vuruyorlar, okuyormuş gibi yapıyorlar bir ton kitap bağışı yaptı arkadaşlarım kitaplar hep yırtıldı parçalandı. Bugün sınav yaptim hepsi işlediğimiz basit konulardi çoğu 20 sorudan 5-6 doğru yapmış. ben daha napayım bir yandan müdür de gelip okumalarını ilerlet diyor. artık dayanamadım yaptığım sınav kağıtlarını eve yolladım Veli grubuna da bu notlar öğrencilere değil size verilmeliydi. Bu ayıp sizin kağıtlarda kendinizi göreceksiniz dedim. Ders anlatmayı yeni bir şeyler öğretmeyi çok seviyorum. Ama mesleki doyum konusunda 0 ,verdiğim hiçbir emeğin karşılığını alamıyorum. Ve sürekli kendimi suçluyorum ben ogretemiyorum diye. Bu kadar emeği dağlara taşlara versem dile gelirdi. Veli toplasında da tabiki sorunlu ogremcilsrin velileri gelmiyor sınıfa. Artık ders işlemek istemiyorum bıktım çünkü.
Dersleri eğlenceli hale getirmeye çalışın. Örneğin çarpım tablosunu öğretirken öğrencileri etiketleyin Ece 4, Elif 8, Mert 12 … Elif 2 kere zıplayınca ya da el çırpınca Elif, 3 kere yapınca Mert öne çıksın. Okuma ödevlerinde münazaralar yapsın çocuklar vs.

Aa köy okulu orjinal adlandırma değil mi? Haberlerde de duymuştum sanki.. Çocukların öğretmene saygı duymayışları da muhtemelen yaşının genç oluşundan veya arkadaşça yaklaşmasından.. Ama daha çok evde saygı kurallarının ve okulun öneminin öğretilmemesinden de kaynaklanıyor olabilir. Kötü enerji olsa veya sevgisiz yaklaşılsa öğretmen şikayet edilmezmiydi? Bence sağlıklı bir denge kurulursa otorite de sağlanır.. Çocuklar hizaya gelir :)
Halâ okumayi ogrenmemelerinin evdeki isleyisle ne alakasi var ki?

Dersleri eğlenceli hale getirmeye çalışın. Örneğin çarpım tablosunu öğretirken öğrencileri etiketleyin Ece 4, Elif 8, Mert 12 … Elif 2 kere zıplayınca ya da el çırpınca Elif, 3 kere yapınca Mert öne çıksın. Okuma ödevlerinde münazaralar yapsın çocuklar vs.
Bunları zaten yapıyorum yani özel eğitici oyuncaklar var onları aldım hiçte ucuz değil derste öğreniyor eve gidiyor ertesi gun gene 0

Belli bir kesimde çocuklar erkek öğretmenden korkuyor, kadin öğretmenden çekinmiyor.belki yumuşak bir tavır sergilediniz,sert olsaydiniz ki verdiğiniz örneğe göre, işler sizin istediğiniz gibi olacaktı.yine çocuklar birşey öğrenmesene olur,evden gitsin mantığı da olabilir.ama ne olursa olsun ,herkes okumasa da olur mantığına karşıyım.insanin belli bir bilgi birikimi olmali.okuma yazma öğrensin,toplama ,çıkarma bitti dersek daha gelecek yasantimizda yaşadığımız çevre ile ilgili cok şikayetleriniz olur

Bunları zaten yapıyorum yani özel eğitici oyuncaklar var onları aldım hiçte ucuz değil derste öğreniyor eve gidiyor ertesi gun gene 0
Belki de çevrelerinden örnekler vererek ders işleseniz daha kalıcı olur.ne biliyim,sayıları öğrenmede koyun,keçi sayın,ağaç, çiçek sayın.iki sayının toplamı kadar çapa yaptirin🤪

Halâ okumayi ogrenmemelerinin evdeki isleyisle ne alakasi var ki?
İyi bir soru, haklı bir soru :) Okulda öğrenip evde tekrar etmeli. Ama işte anne baba da kontrol etmeli, peşine düşmeli.. Öğretmen de oku diyince okumuyorlarsa, herkese sırayla bir satır okutsun. Hergün bir hikaye bir satır falan projesi başlatsın. Hikayenin sonunda da herkes hikayenin özetini çizsin. Nys bilmiyorum pedagog değilim iyi ki de değilim jahjahahaj

Ben de koy okulunda ogretmenlik yaptim. Onunuze konulan mufredat butun ulke geneli icin hazırlanmış olabilir ama siz onu ogrencilerinizin yasam kosullarina, yasadiklari cografyaya gore uyarlamalisiniz. Sizden istenen her kazanimi verebilmeniz mumkun degil. Bu öğrencilerin seviyeleri dusuk cunku cogunun evde ders tekrarı yaptiracak bir buyugu yok, onlari dinleyen ya da onlarla konusan yok. Ders anlaminda geride olmalari algılarının kapali oldugu anlamina gelmez. Sizin müfredatınızı tam olarak bilmiyorum, sadece örnek olsun diye yazacagim. Mesela bu sene okuma, yazma ve dort islem mi ogrenmeleri gerekiyor. Bunlari gerekirse butun bir yila yayin. Yil sonunda ders kesim raporu hazirlarken yetismeyen konulari ve neden yetismedigini rapora yazarsiniz. Sehirde yasayan çocukla ayni anda ilerlemeleri mumkun degil.

Köy okulunda öğretmenim. Sene başından beri hep aynı konuları isliyorum öğrenmiyorlar diye. Özellikle matematik her türlü materyali kullandım, özel eğitici oyuncaklar alip yaptırdım, hemen her ders A4 dağıtıp onun üzerinden teker teker yapıyorum, anlatıyorum, yetişmeyeni eve ödev verip ertesi gün kontrol ediyorum. Çıldırıyorum artık ödevlerin çoğu yalan yanlış yapılıyor öylesine yapmış olmak için kimisi hiç yapılmıyor derste kimisi dinliyor kimisi dinlemiyor. Özellikle okuma anlama hiç yok. Veliler de zaten hep evde okuma yapmıyorlar diyor. İlk saat okuma yaptırayım diyorum hiçbiri okumuyor,konuşuyorlar,kitaplarla birbirlerini vuruyorlar, okuyormuş gibi yapıyorlar bir ton kitap bağışı yaptı arkadaşlarım kitaplar hep yırtıldı parçalandı. Bugün sınav yaptim hepsi işlediğimiz basit konulardi çoğu 20 sorudan 5-6 doğru yapmış. ben daha napayım bir yandan müdür de gelip okumalarını ilerlet diyor. artık dayanamadım yaptığım sınav kağıtlarını eve yolladım Veli grubuna da bu notlar öğrencilere değil size verilmeliydi. Bu ayıp sizin kağıtlarda kendinizi göreceksiniz dedim. Ders anlatmayı yeni bir şeyler öğretmeyi çok seviyorum. Ama mesleki doyum konusunda 0 ,verdiğim hiçbir emeğin karşılığını alamıyorum. Ve sürekli kendimi suçluyorum ben ogretemiyorum diye. Bu kadar emeği dağlara taşlara versem dile gelirdi. Veli toplasında da tabiki sorunlu ogremcilsrin velileri gelmiyor sınıfa. Artık ders işlemek istemiyorum bıktım çünkü.
Sanirim ilkokulda ogretmensiniz,eger sordugunuz sorulardan sinifin tamamina yakini bu netleri yapiyorsa ya zor soruyorsunuz,ya kavrayamamislardir.Bu sebeple yontemlerinizi gozden gecirin,bir konuda sinifin yarisindan fazlasi kavramadan yeni konuya gecmeyin,gerekirse geride kalin fakat ilerlemeyin.

Ben şu an ikinci siniflari okutuyirum,mufredata gore geriyim ama acele etmiyorum,coxuklar konuyu kavramadan asla yeni konuya gecmiyorum.Gayet guzel ilerliyoruz.

Bu arada eve cok fazla odev vermeyin bir sayfayi gecmesin, o da evde kendi baslarina yapacaklari odevler olsun.Cocuk ogrenemedigi konunun odevini zaten yapamayacaktir,ailede ya bilmiyordur ya da yanlis ogretecektir sizin icin surec daha zor olacaktir.Yanlis bilgiyi duzeltmek,yeni bilgi vermekten daha zor.

X