Artık Benimde Bir Sevgilim Var Ama..

Ama o zamanda ne kadar da evlilik heveslisiymis diye düşünüp kacmaz mi
Kaçan kaçıyor ama hiç evliliğe niyeti olmayanı da başta elemiş oluyorsun ve vakit kAybetmiyorsun. Sende 30 yaşındaymışsın. Vaktin kıymetli.
Birde ne kadar uzarsa o kadar tezegi cikiyor sanki😐😂
İlişkide cinsellikte varsa erkekler baskı yapmadıkça 100 yıl söylemesen “evlenelim” demez.

İlişkide cinsellikte varsa erkekler baskı yapmadıkça 100 yıl söylemesen “evlenelim” demez.
Ya bu çok klişe ve doksanlarda falan kalan bir inanış değil mi?

İlk günden seviştiğim kocam beş sene boyunca evlenmek istedi, onlarca kez evlenme teklif etti, ben istemedim. Çevremde ilişkisinde cinselliğin de olduğunu bildiğim bir sürü arkadaşım, kuzenlerim gayet erkek arkadaşlarının yoğun istekleriyle evliliğe taşıdılar ilişkilerini. Burada da bu şekilde evlenmiş bir sürü kadın var.

Bence asıl “evlenceksek evlenelim evlenmeyeceksek gidiyom ben” diyen kadınlardan kaçıyor erkekler ya da en evlenilmeyecek adamlar bu düşüncedeki kadınlara sıcak bakıyor. Çünkü başka kadının kendisiyle evlenmeyeceğini biliyor adam. Sonra gelsin kötü evlilikler, mutsuzluklar.

Ya bu çok klişe ve doksanlarda falan kalan bir inanış değil mi?

İlk günden seviştiğim kocam beş sene boyunca evlenmek istedi, onlarca kez evlenme teklif etti, ben istemedim. Çevremde ilişkisinde cinselliğin de olduğunu bildiğim bir sürü arkadaşım, kuzenlerim gayet erkek arkadaşlarının yoğun istekleriyle evliliğe taşıdılar ilişkilerini. Burada da bu şekilde evlenmiş bir sürü kadın var.

Bence asıl “evlenceksek evlenelim evlenmeyeceksek gidiyom ben” diyen kadınlardan kaçıyor erkekler ya da en evlenilmeyecek adamlar bu düşüncedeki kadınlara sıcak bakıyor. Çünkü başka kadının kendisiyle evlenmeyeceğini biliyor adam. Sonra gelsin kötü evlilikler, mutsuzluklar.
Ne diyelim Kudra sen iyi evlilik yapmış şanslı azınlıktansın. 👍🏻 90’lardan kalmış diyorsun ama toplum 90’lardan çok mu fazla ilerledi. Benim tespitim erkeklerin evlilikten kaçtığı. Pembe hayallerle evlendiğimiz pek çok evlilik ya aldatma ya şiddetle sonuçlanıyor. Sadece monotonlaşmışsa yine çok şükür diyoruz. Evliliğin kendi çok zor bir müessese. İki insanın birbirine tahammül etme sanatı gibi bir şey. Tabii aşk olursa taraflar zaten zorlanmıyor ama işte herkes onu yakalayamıyor. Yakalasa bile uzun süre koruyamıyor. Ne mutlu size. 🙏🏻

Bende gariplik oldugu kesin hayatımda iki adamla konuştum ikisiylede evlendim ..ben direk olaya evlenirim diye giriyorum zaten yoksa işim olmaz yani sebebi dini görüşlerim dolayısıyla yoksa nefsim isterdi tabiki flört et et sonra ayrıl ohh kebap gibi geliyordu ama demek ki öyle değilmiş bu seferde acaba benle evlenir mi diyerekten şüpheler vs ... ..ya zaten annem flört etmeme izin vermiyordu benim yani şu anki eşimle evlenmeden önce toplam ailemle tanıştığı günü saymazsam 3 gün dışarda görüştüm oda gizlice... kalpten gidiyordum biri görecek diye ...belkide görüşmediğim için adamlar bari evleneyim göreyim kızı diyordu bilemiyorum :KK70: sana bunu niye anlattım bak işte taktik olarak kullanırsın ben bilerek yapmıyorum ama sonuç hep evlilikle bitiyor güzel bir şey mi değil sonuçta ilk kişi berbat çıktı ...çok Şükür şimdiki eşim pırlanta ama oda kötü çıksaydı zor olurdu benim için 2. Defa bosanirdim lakin yıpratıcı süreç sonuçta işin içinde çocugumda var çünkü..valla çok karışık işler .

Ne diyelim Kudra sen iyi evlilik yapmış şanslı azınlıktansın. 👍🏻 90’lardan kalmış diyorsun ama toplum 90’lardan çok mu fazla ilerledi. Benim tespitim erkeklerin evlilikten kaçtığı. Pembe hayallerle evlendiğimiz pek çok evlilik ya aldatma ya şiddetle sonuçlanıyor. Sadece monotonlaşmışsa yine çok şükür diyoruz. Evliliğin kendi çok zor bir müessese. İki insanın birbirine tahammül etme sanatı gibi bir şey. Tabii aşk olursa taraflar zaten zorlanmıyor ama işte herkes onu yakalayamıyor. Yakalasa bile uzun süre koruyamıyor. Ne mutlu size. 🙏🏻
Yok benim çevremde de sevişerek evlenenlerle dolu. Biz de eşimle ilk haftadan sevişmiştik, üçüncü yılımızda kendisinin ısrarıyla evlendik.
Hatta bence iyi bir seks uyumu yakalanırsa erkek kolay kola o kadını kaçırmak istemiyor. Yani yatakta iyi kadınla evlenirler bence

Yok benim çevremde de sevişerek evlenenlerle dolu. Biz de eşimle ilk haftadan sevişmiştik, üçüncü yılımızda kendisinin ısrarıyla evlendik.
Hatta bence iyi bir seks uyumu yakalanırsa erkek kolay kola o kadını kaçırmak istemiyor. Yani yatakta iyi kadınla evlenirler bence
Peki canısı son noktaya gelmis miydiniz sevgililik asamasinda yoksa sadece yakinlasma mi oldu

Peki canısı son noktaya gelmis miydiniz sevgililik asamasinda yoksa sadece yakinlasma mi oldu
Ay umutsuz yaaa😂😂😂
Sevişmek diyorum ben sevişmek. Elbette her aşamasına geçmiştik ben öyle yarım yamalak iş yapmam. Çok aşağılayıcı bir şey bana göre adamı tatmin edip bakire kalmaya çalışıyorsun evlenmezsek diye. Ben öyle bir insan olmadım hiç bir zaman. Eşimden önce de seks hayatım vardı ayrıca ilkmiş bilmem neymiş benlik işler değil

Oyy, kendine bir koca yakalamak için nasıl da tüm av(!) tekniklerini öğrenmeye çalışıyor çaresiz Umutsuzum yaa...
Bak onun da garantisi olmaz ha, ağlarsın sen "Evleneceğdik diye yabtımdı" diye. Senin kafa yapısına gitmez.

Kaçan kaçıyor ama hiç evliliğe niyeti olmayanı da başta elemiş oluyorsun ve vakit kAybetmiyorsun. Sende 30 yaşındaymışsın. Vaktin kıymetli.

Bu erkegine gorede degisen birsey herhalde. Bazisi evet baskiyla yapiyor ya da soyle soyleyim zaten gidiyor iliski diye dusunuyor ve evlilige yanasmiyor.. bir baskasi ise ilk gunden evlilik konusuyor. Ikiside itici bir yerde bana gore.

Kimisi cinsellik yasasada istersen en iyisi ol, bir kalemde siliyor digeri icin vazgecilmez oluyorsun… ne aradigiyla ilgili.. kadinlardada var aynisi…ama genel olarak soyle soyleyebilirim: Turk erkekleri genelde avlamak istiyor.. biraz pesinden kosup yorulmak istiyor(dozunda tabii) insanin dogasinda var bu.. elde edilemeyen cazip geliyor.

Kimiside cok iliski yasamis oluyor mesela ve sevebilecegi kadini bulunca birakmiyor.

Bi insanin sevgililigi 18 yasindakiyle 30 yasinda ayni degil. 18 de daha vaktin coktur beklersin ama 30 yasinda oyle degil. Genc bir yas 30 mesela ama oyle hissetmiyorsun her zaman. Cocuk istersin belki, malum biyolojik saat ilerliyor bizlerde vs. Birde iliskilere bakis acin cok degisiyor yillar icinde.

Son düzenleme:
Ama evlilikten kaçan erkeği evliliğe zorlamak zaten mutsuz evlilik garantisi olmaz mı?

Ama evlilikten kaçan erkeği evliliğe zorlamak zaten mutsuz evlilik garantisi olmaz mı?
Evliliğe bir şekilde ikna edilenlerin mutlu olduğunu görmedim ben. Erkeği yakalamak(!) için türlü şeyler yapılıyor, sonra evlenince de zaten "O kadar heveslisi değildim ki! Sen istedin!" oluyor.

Evliliğe bir şekilde ikna edilenlerin mutlu olduğunu görmedim ben. Erkeği yakalamak(!) için türlü şeyler yapılıyor, sonra evlenince de zaten "O kadar heveslisi değildim ki! Sen istedin!" oluyor.
Ben de öyle düşünüyorum açıkçası. Evlenmek için kendi çabalamayan adam evlilik içinde özensiz oluyor.

Bunu hep maddi algılarlar, işte evlilik öncesi çok para harcatın, erkek yatırım yapmadığı kadına değer vermez falan diyorlar genelde. Ama bence manevi yatırımın değeri daha büyük. Gerçekten erkek çaba harcamadığı kadına değer vermiyor bence.

Ben de öyle düşünüyorum açıkçası. Evlenmek için kendi çabalamayan adam evlilik içinde özensiz oluyor.

Bunu hep maddi algılarlar, işte evlilik öncesi çok para harcatın, erkek yatırım yapmadığı kadına değer vermez falan diyorlar genelde. Ama bence manevi yatırımın değeri daha büyük. Gerçekten erkek çaba harcamadığı kadına değer vermiyor bence.

Buna da katıldım, manevi paylaşımın, manevi yatırımın bağı çok güçlü.
Çünkü o paralar/altınlar da yeri gelir konuşulur, azı çoğu tartılır, okuyoruz buralarda, aile büyükleri karışır bir şey olur yani.
Ama maneviyat iki kişi arasında dokunulmaz kalır, en sağlam yatırım.

X