''Artik bende sogudum bu evlilikten'' dedi

Fazla fedakarlık yapmayın gün gelir yapmasaydın olur diye bir söz var.
Zamanında sessiz kalmandan ötürü olmuş olaylar.
Boşanmazsınız gibime geliyor :kahve:

Hayat keşkelerle devam etmez, ikiniz de birbirinize hayatı zindan edersiniz.
Bu sadece size özel bir durum değil
Kime sorsanız geçmişinde aldığı kararları veya yaşadığı bazı olayları değiştirmek ister
Çünkü kimsenin hayatı mükemmel değil
İnsanlar mükemmel değil
İçinizi döküp rahatlamışsınız eşiniz de sinirle söylemiştir herhalde
Pişmanlık ve öfke insanlara böyle şeyler yaptırır.
Umarım her şey düzelir.

Hayat keşkelerle devam etmez, ikiniz de birbirinize hayatı zindan edersiniz.
Bu sadece size özel bir durum değil
Kime sorsanız geçmişinde aldığı kararları veya yaşadığı bazı olayları değiştirmek ister
Çünkü kimsenin hayatı mükemmel değil
İnsanlar mükemmel değil
İçinizi döküp rahatlamışsınız eşiniz de sinirle söylemiştir herhalde
Pişmanlık ve öfke insanlara böyle şeyler yaptırır.
Umarım her şey düzelir.

Biliyorumki sinirle soyledi. Ama kirildigim seyler iste sozler.. Ailesinden gormedigimiz seyler kalmadi ama ona ragmen hala tepenemi bindiler diyor.. Saka gibi gelsinler tepemede binsinler baska birsey kalmadi zaten yapacaklari..

Ben eskiden bedi konunun anlasilmasi icin ozetledim
Yok bizim için demiyorum eşine de demişsin ya düğünüm söyle oldu falan diye. Çok gereksiz Adam kendi çapında günah çıkarıyor sende üstüne gittikçe gitmişsin. Senin söylediğin lafları ve kumanda fırlatmanı bi koca yapsa herkes boşan derdi

Olaylarimiz bitmezki bizim. Ben her ne kadar bizim huzurumuzu bozan insanlarla mesafelide olsam esim olmuyor. Halasi ile okadar problem yasadik. Dun karsilasmislar esim is degistirdi maasini soruyor bizimkide soyluyor. Niye soyleyip yuzgoz oluyosun diyorum. Bilsin ne var diyor. Boyle olunca evine her geldiklerinde herseyimi didik didik ediyorlar. Ben tepki verince yanimda herseylerine hee hee diyen adam olunca ne yapabilirimki kac kez konustuk
Canım erkekler böyle. Onlar mesafe koyamaz. Onun için ben ,ne demiş ne söylemiş ne yapmış takmiyorum ama konusmuyorum gorusmuyorum kendimi kimse için uzmuyorum.

Artık herşey bitmiş işte çok şükür eviniz ayrı çocuğunuz var niye eskileri unutup kendinize yeni bir hayat kurmuyirsnz. Niye eskileri düşünüp birbirinizi kırıyorsunuz.
Yapmayın bunu yapmayın. Önünüze bakın şuana bakın

Canım erkekler böyle. Onlar mesafe koyamaz. Onun için ben ,ne demiş ne söylemiş ne yapmış takmiyorum ama konusmuyorum gorusmuyorum kendimi kimse için uzmuyorum.

Beni oyle bi sansim yok maalesef halasiyla ayni binada oturuyoruz mesela cat kapi geliyor kac kere soyledim haber verdiye yabancimiyiz diyor

Yok bizim için demiyorum eşine de demişsin ya düğünüm söyle oldu falan diye. Çok gereksiz Adam kendi çapında günah çıkarıyor sende üstüne gittikçe gitmişsin. Senin söylediğin lafları ve kumanda fırlatmanı bi koca yapsa herkes boşan derdi

Kendisi surekli kendisi ile celisiyor evet gunah cikariyor kendince ama dayanamadim artik haksizliga. Umarsizca Yapmasaydin etmeseydin diyince tutamadim kendimi.

Kendisi surekli kendisi ile celisiyor evet gunah cikariyor kendince ama dayanamadim artik haksizliga. Umarsizca Yapmasaydin etmeseydin diyince tutamadim kendimi.
Geçmişe sünger çekmek zor mu peki sizin için. Bizde 4 senelik evliyiz 3 sene çok ciddi kavgalarımız oldu ama son bir senedir geçmişe sünger çekmeye karar verdik. Eski kavgalara dair en ufak söz ima hiç Birini kullanmıyoruz hatta Zaman'la sanırım unutuyoruz bile. Kötü keliwmasla kullanmıyoruz artık. Sizin de eğer bu evliliğe devam edecekseniz kötülerden ve geçmişten arınmanız lazı artık

Geçmişe sünger çekmek zor mu peki sizin için. Bizde 4 senelik evliyiz 3 sene çok ciddi kavgalarımız oldu ama son bir senedir geçmişe sünger çekmeye karar verdik. Eski kavgalara dair en ufak söz ima hiç Birini kullanmıyoruz hatta Zaman'la sanırım unutuyoruz bile. Kötü keliwmasla kullanmıyoruz artık. Sizin de eğer bu evliliğe devam edecekseniz kötülerden ve geçmişten arınmanız lazı artık

Tabiiki zor degil kesinlikle ama yanimda olan bir adan degil. Ailesi demiyorum artik sulesi ondan buldugu yuzle herseyimize karisiyor. Biktim artik. Duymamazliktan gelemiyorum artik. Cevap versem esim hicbirsey demedigi icin surekli tersliyor pozisyonunda kaliyorum. Adamlar piskin piskin cocugu krese birakts calis diyorlar. Herzaman diyorum senin bu evlilikte hicbir payin yok. Daha dikkatli olcam artik diyor 2 gun sonra yine ayni.

Bayramda bile onceden bahsetmistim sabahin 10 unda abisi ariyor hala cikmadinizmi diye. Aramizda 1 1.5 saatlik yol mesafesi var. Biz gidicezki adamlar koye yetisecekler cok uzak degil altlarinda arabayla 1.5 saatlik yol koyleri. Bizimki hemen kalkmaya onlar gitmeden yetiselim bayramlasalim diyor delirtiyor beni. Herkese ayak uydurmak zorundayiz sanki.

Üni hocamız çok güzel bir olay anlatmıştı hz.Nuh un gemisinde geçen- geriye dönüp bakanlar helak oldular- ı anlatıyordu özetle ben buna çok çok inanıyorum hepimiz belli zamanlarda hata yanlış olan şeyler yaşıyoruz ama bunu dillendirmek hele eşler arasında suçlayıcı olarak sunmak herzaman sorun çıkarır bende zamanında yaptım ama şimdi eğer geçmişte olan şeyi söylemek istiyorsam olayı direk değilde aşkom birtanem şöyle bişey olmuştur ben onu düşününce çok üzülüyorum birdaha böyle olmayalım olur mu vs. Diyorum yani ben dili ..bunu hep yapsak sorun olmayacak şimdi sizde ayrı eve çıkmışsınız yavrunuz var geçmişi lütfen bırkın zaten faydalı insan değillermiş birde bugunum uzu mahvettirmeyin

Ayrica ailemden suan maddi destek aliyoruz. Annem suan tek maas esim diye aramiz kotu olmasin diye destek veriyor. .
Gercek mi bu lutfen o maddi destegi hemen kesin veya sadecw kendiniz icin biriktirin o sozden sonra sizden sogumus bir adama ailenizin kendisinden kisip destek olmasina izin vermiceksiniz degil mi

Gercek mi bu lutfen o maddi destegi hemen kesin veya sadecw kendiniz icin biriktirin o sozden sonra sizden sogumus bir adama ailenizin kendisinden kisip destek olmasina izin vermiceksiniz degil mi

Maalesef gercek iste kador kiymet bilmeyen bir adam. Ben ve ailem sonuna kadar destek oluyoruz herseyine. Kendi ailesinden 1 krs fayda gormemistir

O kadar sabretmişsiniz halbuki yıllarca sonu selamet olur umarım..Ayrılmak son çare imkan varsa sonuna kadar uzlaşın derim

Erkek milletine asla yaranamazsin arkadasim. Ha o da ailesine,akrabasina kizar kuser laf eder ama sen buna guvenio sen de rahatsizligini dile getirirsen seni konusturmaz! Ee ne de olsa ailesi.. Cok afedersn deyim var,it iti isirmaz diye. Ne kdr kazik yeseler de sinirleri surda kalir,kotu el kizi olur. Nefret ediyorum biz kadinlarin cektigi bu eziyetlerden,gordugu bu haksizliklardan. Sonunuz hayrolsun insallah. Ztn su an bebek varsa her sey duruyor,her sey sineye cekiliyor.. Cok gordum boyle seyler

eşiniz dürüst davranmış neden bu kadar delirip kin kustunuz anlamadım.
evet belki dan diye söylemiş ama ince fikirli erkek az sayıda ne yazık ki.
adam eskiden yaptığı hatayı kabul etmiş,sonra bu sebeplerden yüzgöz olduk ben de bu sebeple soğudum demiş..bu ayrılalaım,seni sevmiyorum,istem,yorum demek değil ki.
bence bu konuşmanın üzerine ne yapabilriiz evliliği krutarmak için tekrar aşık olmak için onları konuşmalıydınız.

Kusura bakmasin bu hale gelmemizin sevlbebi ailesiyken onun sogukmak gibi bi luksu yok.
insanın duygularını söylemesi paylaşması ne zaman lüx oldu yapmayın lütfen..siz hiç mi soğumadınız evlililkten ya da eşinizden...ne demek hakkı yok.. bu bir histir ,hakla hukukla olmaz ki.

X