''Artik bende sogudum bu evlilikten'' dedi

Eskileri açmak gercekten can sıkıcı ailesi yine rahat bırakmıyor demissiniz mesafeli olursunuz fazla gelip gitmezsiniz olur biter. Hem esinizinde gözü yavaş yavaş açılmış kendinize dogru çekmeye çalışın yoksa kus yuvadan uçar ailesi sevinir bosanmaniza. Akıllı davranın en azından cocugunuzda sizin cektiklerinizi çekmemiş olur ..

Ben ailesi ile okadar mesafeliyimki gorseniz bu kadar mesafeli olmama bu sekilde olmalarina sasirirsiniz. Surda oglum dogdugundan beri bir bayrama birde iftara gitmisizdir. Cunku esimin ailesi sadece kv kp den ibaret degil. Babannesi ve halasida var tepemde. Babannesi ustt katimda kira tutmus henuz haberim oldu. Bundan sonra cok iyi olacagimizi sanmiyorum.

Senden bile değil soğudum bu evlilikten demiş.

Bence nankör köpekten daha kötü bir söz değil.

Hepimiz dönem dönem evlilikten soguyabiliriz.

Şahsen 4 yılda 400 kere sogumusumdur. Açıkça da soylemisimdir.

Onca kavga yaşayıp, konu sahibinin değişiyle yıpranip yüzgöz olup o evlilikten sogumayana sasarim ben. .

Kusura bakmasin bu hale gelmemizin sevlbebi ailesiyken onun sogukmak gibi bi luksu yok.

Seni anlıyorum canım yılların birikimi olmus. Yedi sene emek vermissin su an bunları sinirle söylüyorsun bence. İyi sabir üc sene aile ile oturmak. Biz yurt dısındayz su an tatilde gittiğimizde aile apartmanında oturuyoruz evimiz ayrı yine de karısılıyor. Bir de böyle bastan nasıl alısılırsa öyle gidiliyor. Baktım bir seylere karışıyorlar gittikçe bende resti cektim beni rahatsız eden seyi direkt söylüyorum artık. İcinde tutmasaydın keske. Ama esin aslında sana destek vermis keske daha önce kendi evimize cıksaymısız derken. Bende soğudum derkende aslında sana kızmıs aklına bu laf gelmis. Ben cok büyük bir sorun göremedim birikmişlik patlak vermis.

Bana zamaninda ben ev acamam durumum yok diyen adam simdi diyorki ben oyle birsey demedim. Lafa bakarmisin. Bosunami oturdum dedim ben 3 yil birde bu hale geldik. Bundan konu acildi zaten. Bir oturduk ev acilmadi ama kp takilanlarimla paralari almisti. Buna bile engel olmadi. Ayri ev acardim doserdim diyor simdi.

Bana zamaninda ben ev acamam durumum yok diyen adam simdi diyorki ben oyle birsey demedim. Lafa bakarmisin. Bosunami oturdum dedim ben 3 yil birde bu hale geldik. Bundan konu acildi zaten. Bir oturduk ev acilmadi ama kp takilanlarimla paralari almisti. Buna bile engel olmadi. Ayri ev acardim doserdim diyor simdi.
Her sey geçtikten sonra söylemesi kolay tabi. Anca mı akıllanmıs yoksa gecmiste dönük bir sey yapamayacağın icin atıp tutuyor mu

Ben ailesi ile okadar mesafeliyimki gorseniz bu kadar mesafeli olmama bu sekilde olmalarina sasirirsiniz. Surda oglum dogdugundan beri bir bayrama birde iftara gitmisizdir. Cunku esimin ailesi sadece kv kp den ibaret degil. Babannesi ve halasida var tepemde. Babannesi ustt katimda kira tutmus henuz haberim oldu. Bundan sonra cok iyi olacagimizi sanmiyorum.
Aynı bizim kp kv tarafı akraba eksik değil bende cekirdek aile olarak büyüdüm alışık değilim böyle seylere

Bence siniriniz ve eşinizin sınırı geçinceye kadar bekleyin. Sonra oturup güzelce bir daha bu eski mevzuları açmamak üzere söz verin çünkü sonrasında ayrılırsaniz daha çok uzulursunuz. Ne gerek var geçmişte ne olmuşsa olmuş ama artık olmuyor. O olaylar yüzünden bugünü mahvetmeye değer mi?

Yasadiginiz yerde ev mi kalmamista ust katiniza geliyor? Bence esinize soyleyin yapmasin ayni apartmanda. Ne manyak insanlar var yahu!

Her sey geçtikten sonra söylemesi kolay tabi. Anca mı akıllanmıs yoksa gecmiste dönük bir sey yapamayacağın icin atıp tutuyor mu

Halasi bizim aramizi cok bozdu. Bir iki kere halasi ile tartismam oldu esim onun yaninda halasini savundu bana karsi.

Simdi halasi kendi cocuklari ile mutlu. Hatta araba aldilar diger ogluna. Simdi kendilerine aliyorlar. Obur ogluna maddi destek sagliyor. Dun onlari gorduk heralde ondan soyluyor. Bak biz kotu olduk millet kendi arasinda iyi diye.

Yasadiginiz yerde ev mi kalmamista ust katiniza geliyor? Bence esinize soyleyin yapmasin ayni apartmanda. Ne manyak insanlar var yahu!

Cildirmak uzereyim zaten. Gecen dedim daireyi turtugunu ogrenince huzurumuz kalmayacak dedim. Hicbirsey olmaz diyor. Zaten emek verdigim buevlilikte elimde olan suan dunyalar tatlisi oglum baskada birsey kalmadi.

Cildirmak uzereyim zaten. Gecen dedim daireyi turtugunu ogrenince huzurumuz kalmayacak dedim. Hicbirsey olmaz diyor. Zaten emek verdigim buevlilikte elimde olan suan dunyalar tatlisi oglum baskada birsey kalmadi.
Gercekten uzuldum adiniza. Ama gitme gorme duyma. Pes yani siz kactikca onlarin yamanmaya calismasida ayri birsey

Bence siniriniz ve eşinizin sınırı geçinceye kadar bekleyin. Sonra oturup güzelce bir daha bu eski mevzuları açmamak üzere söz verin çünkü sonrasında ayrılırsaniz daha çok uzulursunuz. Ne gerek var geçmişte ne olmuşsa olmuş ama artık olmuyor. O olaylar yüzünden bugünü mahvetmeye değer mi?

Olaylarimiz bitmezki bizim. Ben her ne kadar bizim huzurumuzu bozan insanlarla mesafelide olsam esim olmuyor. Halasi ile okadar problem yasadik. Dun karsilasmislar esim is degistirdi maasini soruyor bizimkide soyluyor. Niye soyleyip yuzgoz oluyosun diyorum. Bilsin ne var diyor. Boyle olunca evine her geldiklerinde herseyimi didik didik ediyorlar. Ben tepki verince yanimda herseylerine hee hee diyen adam olunca ne yapabilirimki kac kez konustuk

Yapmasaydin, etmeseydin, cevap verseydin diyor ya eşini bekleme bundan sonra. Sana ters gelen şeylerde mudahale et ve gereken cevabı sen ver.

Bende oyle dedim dun ona. Zaten beni savunan yanimda olan bir adam yoktu simdiye kadar kendim hallederim dedim.
Şimdi bu konuyu büyütme içinde yer etmesin. Zamanı geldiğinde bu dediğini yap, ağzından çıkan sözlerin nereye gittiğini bilsin eşin ve cidden kendini savun. Baksana kimseye yaranilmiyor, çok ezdirme kendini.

X