Arkadaşlık...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz çocuğunuzu başkaları için perişan ediyorsunuz diye başkaları da sizin için etmek zorunda değil. Siz biraz el iyisisiniz bana göre. Fazla fedakarlık kendi kul hakkına girmeye sebep olur, siz çocuğunuz için bile böyle büyüdü demissiniz.
Yurtdışından döndükten sonra insanların işi olur gücü olur, aileleriyle görüşür. Demek ki öncelik sıralamalarınız aynı değil.

Aa ben komple görüşmek istemiyor sandım. Bence alınganlık yapıyorsunuz. Bahsettiğiniz yeri görme hevesi olmayabilir başka planlar yapmış olabilir.

Size şaşırdım açıkcası sizin yaptığınızı yapmazdım hem de yapamazdım küçücük bebek kucağımda toplu taşımalarda sırf arkadaşımı 2-3 saat göreceğim diye sefil etmezdim. Gerçekten büyük fedakarlıklar. Arkadaşlıklar yürüyor ama elbette iki tarafın da esnemesiyle yürüyor. Geçen benim de sıkışık bir günümde bir arkadaşım aradı bulunduğum şehre gelmiş, son dakika golü gibi bir de ayağına bir yere çağırıyor e dedim neden önceden söylemedin planımı yapardım bilemedim kem küm dedi ama o saatler arasında halletmem gereken de işlerim var bana yakın yerde buluşsak olmaz mı dedim ya diğer yer bana daha uygun geliyordu dedi. Ben de dedim ki, o zaman planlarımız birbirine uymuyor bir daha gelmeden önce haber verirsin, bir kaç gün önce ikimize uygun plan yaparız dedim. Bu kişiyle de 3 senedir falan yüz yüze görüşmemiştim yani. Tamam şehrime gelmiş ama neden son dakikada haber verip emri vaki yapıyor. Kimse için kendimi yormamam zorlamamam gerektiğini zor da olsa öğrendim. Şartlar uygunsa görüşürüm bu kadar. Artık hiçbir arkadaşlığı çabamla ittirmiyorum o kadar yoruldum ki. Arayanı ararım benim için emek sarfedene karşılığını veriririm o kadar.

Siz kendinizden çok vermişsiniz, aynısını kimse kimse için yapmaz ki normali de budur zaten. Bence artık hiç kasmayın arayanla görüşün, müsait olanla buluşun. Fedakarlık yapmanıza gerek yok. Aynısını eşiniz arkadaşları için yapsa eminim çok kızardınız.

Çok gereksiz tavizler vermişsiniz, bu yüzden bu noktadasınız. Ama başkası yüzünden eşinizi çocuğunu bu duruma nasıl soktuğunuzu anlamıyorum ben çünkü zor. Ya bir de karşımdaki bana göre plan yapsa veya planını değiştirse ben aşırı gerilirim, ona bunu yansıtmam ama gerilirim hoslanmam vs. Sizde insanlarda belki bu hissi uyandırıyorsunuzdur.

Keske herkes başta dürüst olsa aslında.
Ailem daha önemli, şu benim için öncelikli. Ben fedakarlik yapamam. Sen de yapma desinler.

Ama ben yaparken çok iyi.
Hatta artık ben de sizin gibi olacağım dediğimde ve yaptığımda "Ne demek istiyorsun kırıldım " oluyor cevap. Ben buna karşıyım aslında.

Valla bir hafta önceden planım vardı tam o güne ablam geleceğim hem yol dönüşü sende mola veririz hemde bişeyler bırakıcam dedi bende planım var ben orada olucam anahtarı bırakıyorum istediğiniz gibi takılın dedim senede 3-4 defa gördügüm halde kimse için planımı degiştirmem beklemem yani illa görüşelim diye ısrar etmek kalıp beklemek bana çok garip geldi can dostum var kaç defa aynı şehire gittim ama buluşma şansım olmadı kimse de kimseye küsmedi şans olursa buluşuyoruz zaten niye illa görücem diye tutturup huzursuz olalım

Uzun yıllar görüşme fırsatı yaratmadığın kişinin senin için değerli olduğuna inanmıyorum ben açıkçası. Ayni şehre gidip evinin yakınından geçip 3,5 Yıl görüşmedik ama can dostumsun hee :)

Laga luga yapmasın kimse :)
Önceliklerim farklı arkadaşlık kavramına verdiğim deger bu. Sen de bana aynisini yap gönül koymam desinler.

Pişkin pişkin hic eğilmem ama sen de benim için değerlisin dediklerinde komik oluyor.

İlla öyledir demiyorum, arkadaşınız samimidir belki bilemeyiz. Ama bi acaba payı da bırakmak gerek bazen.

Yoo öyle olmuyor işte hepimizin hayatı var bazen ben müsait oluyorum o şehrin diğer ucunda işte oluyor bazen o boşta ben gidemeyeceğim yerde oluyorum aynı şehirde olduğumuz zamanlar önceden planlanmış şeyler olmuyor genelde ayrıca bu şekilde sürekli ilgi sürekli değerli hissetme görüşme Beklentisinde olduğunuz zaman sonuç kaçınılmaz olcak aynı şeyleri yaşayacaksınız.

Valla cok sasirdim durumunuza.
Oturun bencede kizin yillarca yasadiginiz hallere.
Hic bir allahin kulu cocugumdan kiymetli olamaz ve onu arkadaslarla görüsücemde diye yollarda perisan edip duzenini bozmam.

Ha arkadaslarimla görusürüm karsilikli deger karsiliginda ama bir seyler sezerim surekli benden gidiyorsa caba, def ederim giderler.

Ailenizi hickimse icin yipratmayin. Esiniz cok hakli

Prematüre doğmuş bebeğinizi arkadaşlarınızı görmek uğruna neden bu kadar yordunuz; anlam veremedim.

İnsan sayılı günden ibaret iznini neden böyle heba eder ? Bu tatil aynı zamanda eşinizin ve kızınızın da tatili değil mi ? Neden 1 otele tıkılıp kaldınız da arkadaş bekliyorsunuz ? Görmek istediğiniz yere niye gitmediniz mesela 2 gündür ?

Eşinizin bu durumu kabullenmesi de tuhaf.

Bence siz iyi birisiniz sizin gibi arkadaşım olsun isterdim.
Bu aralarda forumda çok arkadaşlık konusu açılıyor ben de açtım hatta retro falan mı var?

Çok fedakarsınız artık siz de yapmayın eşinizi çocuğunuzu öne koyun. Ben de bazen dozu kaçırıyorum ama düşünüp bu kız bana yapar mıydı diye tartıp kendimi frenlediğim oluyor.
Mesela arkadaşlarla tur gibi yere gitmiştik. Aynı odada kaldık birisi başka odada yer kaldı. Normalde onu düşünüp ta en başta yanıma çekmeye çalışırdım aynı odada kalalım diye ama onun bunu yapmayacağını düşünüp hiç uğraşmadım. Bir şekilde baktım çoğunluğumuz aynı odaya düştük o farklı odaya.

Beklerken planımızı o yönde gelistirdik görmek istediğimiz arkadaslari gördük. Gezeceğimiz yere de her türlü gideceğiz zaten. Sadece otel değişikliği yapmış olduk. İçerik ve fiyat değişmediği için eşim sıcak bakti.
Bebeğim için ise sevdiklerimden kmlerce uzakta koca sene çalışıyorum. Yıllık izinlerimde moral toplamak istedim. Mutlu anne mutlu çocuk diyoruz ya hani.. Bebegimden çok kendimi yordum aslinda zihnen ve fiziken. Ben seve seve yaptim. Arkadaşlık benim için çok önemlidir.

Ama artık açık açık adam seçeceğim basladim bile. Neticede yine onlar tripleniyor neden onlar gibi davranıyorum diye. Çünkü hep onlar hep onlar..

Ben başladım bile ters yapmaya.
Bir alttan alma, bir utanma bekledim ama nafile.. Hani bari doğru sen hep daha fedakar oldun hakkını helal et desinler. Onu da göremeyince insan sinir oluyor..
Bu yaz bütün arayip soranlara kendimi nadasa biraktim arkadaş orucu tutuyorum demeyi planlıyorum.

Fazla ödün vermişsiniz ve maalesef değeri bilinmiyor bunun, görev haline geliyor.
Ben yaşadığım yerden 45 dakika uzakta bir yere taşındım evlenince,çok yakın bir arkadaşım vardı,yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez denilen türdendi. Inanın ben gitmesem yaşadığım yere 1 kez bile görüşemezdik biz. Hatta kızımı görmeye bile annemin evine geldi(kendi yaşadığı yer burası tabi aynı zamanda),daha evimin kapısını açmış değil. Benim yaşadığım yerin yakınına sinemaya, gezmeye vs geldiğini gördüğüm gün,bıraktım görüşelim demeyi. Benim çabamla görüşmemize gerek yok dedim kendi kendime. Rahatım,huzurluyum. Ben 2 çocukla ona vakit ayırabiliyorsam,istiyorsa oda (çocuğu yok) ayırabilirdi. Görüşmek isteyen bir yolunu buluyor kısacası ama tek taraflı da olmaz tabi. İnsan bir noktadan sonra ben enayimiyim bu nedir noktasına geliyor. O noktada ipler kopuyor.
Yerinizde olsam şu saatten sonra ,görüşmek isteyen gelir,arar sorar der kenara çekilirdim. Kimseyi aramazdım görüselim diye.

Siz de benim gibisiniz, ben de arkadaşlarima ve arkadaşlık kavramına çok önem veririm. Değer veririm, verdigimi de belli ederim. Yukarda birisi 'biz onu derken aslında şunu demek istiyoruz' demiş. Şahsen ben ona katılmıyorum. İnsan arkadaşına açık olmalı, bir şey söylerken aslında başka bir şey düşünüyorsan bu samimiyetsizliktir. Size bir tek konuda katilmadim 3 gün beklediğiniz arkadaşınız sizinle gorusmeseydi ve siz beklediğinizle kalsaydiniz büyük ayıp ederdi, ama tura katılmak istememiş olabilir bu çok normal bence. Belki sevmediği bir şeydir, belki ona ayıracak maddiyati yoktur o an, belki eşi istememistir yorgundur vs birçok ihtimal var. Kibarca ona katılmasak darilir misin demiş ben bunda bir sorun göremedim. Sonuç olarak bulusacaksiniz ve birlikte vakit geçireceksiniz. Bence çok iyi hossunuz ama bir tık alıngan olabilirsiniz. Bir de herkesin değer yargıları çok farklı ben de zaman zaman verdiğim değeri goremedigim oluyor ama herkes aynı değil bunlara bakıp bu güzel arkadaşlık kavramina küsmemeliyiz diye dusunuyorum. Kendiniz gibi ince ruhlu insanlara denk gelmeniz dileğiyle

Çok haklısınız iste tam benim gibi düşünüyorsunuz.
Aynen öyle yapacağım.
Vefa dedim, yıllar dedim hep ama olmuyor böyle.
Koparsa da kopsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…