Eşimle garip bir haldeyiz

Adamda sorun gidip 21:00 de uyumak nedir ya ? Biz çocuk uyuyor dizi izliyoruz duş alıyoruz birlikte zaman geçiyoruz kahve çay alkol sevişmek . Bunları yapmazsak insan birbirinden soğur ev arkadaşımıyız canım hayret bir şey
Ay kesinlikle ya resmen kadına ters psikoloji yapıyor.

Ben konu sahibiyle konuştum konu benim için kapanmıştır, umarım kendi aralarında en kısa sürede Hall ederler.fakat sizin kadar tepki vermedi gayet düzgün bir uslüpta cevap verdi kendisine teşekkür ederim 🤩🙏🏼..

Bu arada benim çocuğum olmaması da sizi ilgilendirmez üstelik “anne bile değilsin” kelimesi okadar çirkin ki. Değilim ama belki olurum 😉
siz tecrübelisiniz diye de çok iyi bir anne olduğunuzun anlamına da gelmez ozaman Buda benim size cevabım olsun. Siz benim çocuk konusunda neler yaşadığımı veya nelerden geçtiğimi bilmeden bunu yüzüme vurmanız hiç hoş değil. Ben konu sahibinin faturalardan. Tutun ödemelere kadar herşeyi kendisinin yaptığını kendisi söylediği zaman öğrendim. Ama yine de evlilikte herşey karşılıklı. Ve herşey bölüşerek yapılırsa herkes birbirinin yükünü hafifletir bunda kötü bir şey yok.

yorumunuz için teşekkür ederim herkes için herşeyin en güzelini diliyorum hayatta 🙋🏻‍♀️🍀

Anne olabilirsiniz tabi ki, istemezseniz de olmazsınız. Beni gerçekten hiç ilgilendirmiyor. Ben size neden anne değilsiniz demedim.

Ama anne değilken, konunun odağı da üstelik çocuk ve onunla ilgili sorunlar vs değilken tecrübenizi olmayan bir konuda, o ayrıntıyı yakalayıp da hemen konu sahibine ders vermenizi eleştirmek istedim.
Çok iyi bir anne olduğumu da iddia etmedim zaten hiçbir zaman. Zaten size tepki vermemin sebebi de kadinlar üzerindeki bu 'mükemmel anne', 'çok iyi anne' olma baskısına karşı olduğum içindi.

Umarım sizin de her şey gönlünüzce olur.

bunu çözeceğim, bunu bu hale eşim getirdi zaten
sonra da şikayet etti.
ben daha 1 yaşına gelmeden odasını ayırmıştım
sonra dedi ki "ben bütün gün işteyim, çocuğumu zaten ne zaman görüp seveceğim, onu koklayarak uyuyamayacak mıyım? zaten büyüyünce bizi istemeyecek"
aldı aldı yatağa getirdi.
sonra çocuk beni itekliyor, uyurken üstüme çıkıyor uyuyamıyorum diyerek de kaçtı.
sonuç olarak o konuda kontrolü kaybettik
Kötü olmuş cidden şimdi şikayet etse ne kendi yapmis. Alışkanlık zor bırakılır ama muhakkak düzelir , halledin

Siz kendinizi suçlu hissetmeyin sorumluluklarınızı yerine getiriyorsunuz bı zahmet o da yardım edecek elbette bazı yazılanları okudum onlara takilmayin. Mesajınıza cevap olarak Gelmeyin yazmış . Sanırım eşiniz biraz bunalmış . Siz elinizden geleni yapın birlikte vakit geçirin zamana bırakın..umarım herşey yoluna girer . ☺️

Hayatınız sadece işiniz olmuş. Eşiniz böyle davransaydı aldatıldığınızdan bile şüphelenebilirdiniz belki de

Yemek yapma, cocuk bakma gibi isler sadece kadinin ustunde olunca cit ses yok, erkek biraz fazla sorumluluk aldi mi vay anasini adalet nerde deniyor hemen.
Çocuğunuzla gereken zamanı gecirdiginiz ortada, evin bircok isi de halâ sizin ustunuzde, bir de calisiyorsunuz, daha napmaniz lazim ki?
Bos triplere papuc birakmayin.

Bence yazdıklarını okusan ne yapman gerektiğini sende anlayacaksın. Gündeme gelmesinden korktuğunuz şeylerden kaçmayı bırakıp artık ailenize dönmenizin vakti gelmiş. Eğer biraz daha korkularınızdan kaçarsanız eşinizden ve çocuğunuzdan olacaksınız. Onları kaybetmeyin bence

akşamları nasıl geçirmeliyiz?
ev işlerini yapmasam olmuyor, çok dağılıyor, kirleniyor. zaten harıl harıl ev işi yapıp becerebilen biri değilim.
çocukla ilgilensem eşim ilgisiz kalıyor.
Cocugun uyuma saatinden sonra eşinizle başlasa vakit geçirmelisiniz bence çok monotona bağlamışsınız.Akademi hic bitmeyecek bir derya deniz.Kendi sosyal aile hayatınıza da odaklanmayı unutmayın bence 🌸

Eşiniz çok erken uyuyor 9-10 nedir ay yetişkin için? Size baş başa geçirecek zaman bırakamıyor. Ben erkekleri genelde haklı bulmama eğilimindeyim yine de bulamadım. Eve erken ya da size yakın zamanda geliyorsa iki kap yemek de pişiriversin başka da iş yapmıyormuş nedir sanki. Yemek yaptığını duyunca millet hemen ayy moduna girmiş.

Merhabalar,
Ben 34 yaşındayım, eşim 39
13 senedir evliyiz
1 tane kızımız var 6 yaşında
Evliliğimde genel olarak problem yaşamadım şimdiye kadar eşimle 19 senedir beraberiz.

Ama son zamanlarda benden memnun olmadığını düşünüyorum. Önce ben stresli bir doktora tez sürecindeydim. O bitti geçen sene. O süreçte bana destek oldu ama o da çok bunaldı.
Eşim sorumluluk alan biridir. Çocuğumuzla benden çok oynayıp ilgilenir, evde yemekleri %90 o yapar. evin alışverişini falan o düşünür yapar.
Hakkını yiyemem.

Ama ben galiba önceliklerimi mi ayarlayamıyorum nedir önce onunla ilgilenmediğimden şikayet etmeye başladı.
Son olay da 2 gün önce tam uykuya geçme hazırlığındaydık. (saat 21.00) O sırada kızım bişey sordu ama ben o sırada "dur bi kızım yazdığım makaleyle ilgili bir gelişme oldu ona bakıyorum" dedim (whatsapp üzerinden 2 çalışma arkadaşımla haberleşiyordum)
araştırmamız için veri topluyoruz ve bir meslek grubundan insanlara çalıştığım için bir sürü kişiyle iletişim halindeyim whatsapp gruplarında bulunuyorum vs..
"Eşim de anlayamadığım şekilde whatsapp ında neden sadece senin resmin var, fotoğrafını değiştirmeni istiyorum bizimle olan fotoğraf koy
bu işi böyle yapmak zorunda mısın?" dedi ben de değiştiririm fotoğrafımı dedim, sonra konuşmayı kesti benle

2 gündür de uzak bir arkadaşıymışım gibi günaydın hoşçakal şeklinde konuşuyor.
Yani anlamıyorum ne yaptım ben?

İşim gereği yaptığım şeyleri mi kıskandı, kıskandıysa neden şimdi? 10 senedir bu işteyim. Çevremi bilir, tavrımı bilir.
Şimdi bişey sorsam anlamıyorsun diyecek, o haklı ben haksız olacağım yine. (az ilgilendiğim konusu gündeme gelecek, sen bizi sevmiyorsun, çocuğunu sevmiyorsun gibi şeyler demişti geçen sene yine benim ilgi azlığımdan şikayet ettiğinde)
Sizce ben gidip özür mü dilemeliyim? (Ne için dileyeceğim onu da bilmiyorum da)
Nerede yanlış yaptığımı tam anlayamıyorum.
Bu nedir ya liseli aşıklar gibi bizim resmimizi koy.. Biraz komik

çocuğum benle etkinlik yapma, babasıyla oyun oynama şeklinde zaman geçiriyor. Bu konuda bilgi vereyim.

Sabah 7 de kalkıyoruz, eşim işe gidiyor, ben de çocuğu hazırlayıp kendim hazırlanıp onu okula bırakıp işe geçiyorum.
Akşam 5 te alıp 5.30 da evde oluyorum. eşim de benden 15 dk sonra geliyor.
ben o sırada çamaşırları makineye atma gibi işler yaparken eşim yemeği hazırlıyor. (başka bir ev işi yapmıyor)
yemeği yiyince kızımla 1 saat odasında etkinlik yapıyorum.
saat 7 oluyor
biraz mutfağı topluyorum, çamaşırları katlayıp yerleştiriyorum. eşim bu sırada playstation oynuyor, film izliyor.
sonra biraz sohbet ediyoruz ya da üçümüz oyun oynuyoruz.
saat 9 da kızımı uyutmaya geçiyorum. sonrasında eşim de 9.30-10 gibi uyuyor. ben de eğer yetiştirmem gereken bir şey varsa 10-12 arası herkes uyurken ona çalışıp öyle atıyorum.
günü ben mi yetiştiremiyorum, bilmiyorum ki.
eşim işimde yükselmemi benden çok istiyor bunun için de sürekli makale yazmam, proje yapmam bişeyler yapmam gerekiyor.
ama bu defa da hadi git işini yap senin çok işin vardır diye laf çarpıyor.
Kız o saatte uyuyor da kocan o işi ne zaman yapıyorsunuz ? 9.30 da uyunur mu yav

Eşiniz çok erken uyuyor 9-10 nedir ay yetişkin için? Size baş başa geçirecek zaman bırakamıyor. Ben erkekleri genelde haklı bulmama eğilimindeyim yine de bulamadım. Eve erken ya da size yakın zamanda geliyorsa iki kap yemek de pişiriversin başka da iş yapmıyormuş nedir sanki. Yemek yaptığını duyunca millet hemen ayy moduna girmiş.
Sanki kuzu çeviriyor her gun, ev islerine yardim etse 9 da nerde uyuyormuş hele? Is mi bitiyo o saate calisan için.

Merhabalar,
13 senedir evliyiz
Evliliğimde genel olarak problem yaşamadım şimdiye kadar eşimle 19 senedir beraberiz.

Ama son zamanlarda benden memnun olmadığını düşünüyorum. Önce ben stresli bir doktora tez sürecindeydim. O bitti geçen sene. O süreçte bana destek oldu ama o da çok bunaldı.
Eşim sorumluluk alan biridir. Çocuğumuzla benden çok oynayıp ilgilenir, evde yemekleri %90 o yapar. evin alışverişini falan o düşünür yapar.
Hakkını yiyemem.

Ama ben galiba önceliklerimi mi ayarlayamıyorum nedir önce onunla ilgilenmediğimden şikayet etmeye başladı.
Son olay da 2 gün önce tam uykuya geçme hazırlığındaydık. (saat 21.00) O sırada kızım bişey sordu ama ben o sırada "dur bi kızım yazdığım makaleyle ilgili bir gelişme oldu ona bakıyorum" dedim (whatsapp üzerinden 2 çalışma arkadaşımla haberleşiyordum)
araştırmamız için veri topluyoruz ve bir meslek grubundan insanlara çalıştığım için bir sürü kişiyle iletişim halindeyim whatsapp gruplarında bulunuyorum vs..
"Eşim de anlayamadığım şekilde whatsapp ında neden sadece senin resmin var, fotoğrafını değiştirmeni istiyorum bizimle olan fotoğraf koy
bu işi böyle yapmak zorunda mısın?" dedi ben de değiştiririm fotoğrafımı dedim, sonra konuşmayı kesti benle

İşim gereği yaptığım şeyleri mi kıskandı, kıskandıysa neden şimdi? 10 senedir bu işteyim. Çevremi bilir, tavrımı bilir.
Şimdi bişey sorsam anlamıyorsun diyecek, o haklı ben haksız olacağım yine. (az ilgilendiğim konusu gündeme gelecek, sen bizi sevmiyorsun, çocuğunu sevmiyorsun gibi şeyler demişti geçen sene yine benim ilgi azlığımdan şikayet ettiğinde)
Aynı anlattığınız şeyleri eşiniz yapsa burda topa tutulurdu zavallı adamcağız. Gerçekten böyle ilginizi kesmişsiniz evinizden eşinizden çocuğunuzdan. Bundan dolayı tepkilidir. Gayet medeni bir tepki vermiş, bu çok güzel bir davranış.
Eşinizle başbaşa bir gece geçirin, dışarı çıkın yemek yiyin, bir şeyler içmeye gidin. Çok iyi gelecektir.
Yemekte de bu sürecin geçici olduğunu, onu çok sevdiğinizi de belirtin. Ben olsam böyle yapardım.
Değer verdiğinizi gösterin, profilinize bile sadece kendinizi koymanız kendinizi çok öncelikli görüyormuşsunuz hissiyatı verdi. Yanlışsa düzeltin lütfen.
İnşallah düzelir bu garip durum.

akşamları nasıl geçirmeliyiz?
ev işlerini yapmasam olmuyor, çok dağılıyor, kirleniyor. zaten harıl harıl ev işi yapıp becerebilen biri değilim.
çocukla ilgilensem eşim ilgisiz kalıyor.
Yardımcı alabilir misiniz düzenli olarak 4-5 günde bir dipten köşeden temizleyen bir hanım olsa evde, sizde kalan zamanınızı eşinizle ve çocuğunuzla geçirebilirsiniz. Malesef erkeklere genelde hak vermem ama bu durumda eşiniz haklı gözüküyor.
Bizimde eşimle problerimiz vardı konularım var buraya yazdıktan sonra verilen tavsiyelerin bakın %100 uyguladım. Ve bingo, gerçekten dışardan bir göze ihtiyacım varmış burayı o kadar seviyorum ki, nötr objektif yorumlar geliyor dışardan bir gözle hikayenizi okuyorlar.
O yüzden eşinizle bir hobi edinin, saatlerce olmasına gerek yok ama bir saatinizi buna ayırın.
Eşlerin bomboş konular konuşmak bile olsa birbiriyle iletişime ihtiyacı var.
Sizin evde çocukla da eşle de iletişimde büyük problem var. Burdan gelecek tavsiyeleri muhakkak dinleyin çok iyi gelecek inanın 🙏🏻❤️

Merhabalar,
13 senedir evliyiz

Hakkını yiyemem.

Hiç düzelmeye calismadiniz mi ? Kızınızin sorusuna cevap verdikten sonra makaleye baksanız olmaz mıydı ?

niyeyse bu kadinlarin erkeklere kiyamamasi.
kadin haftanin 6 günü isten gelir cocugu parka götürür. kimse "ay masallah ne ilgili anne" demez, "annesi degil mj götürecek tabii" der, adam pazarlari parka götürür, koşar ilgilenir "masallah ne ilgili bir baba" derler.
kk'nin yuzde doksani her aksam cesit cesit yemek hazirlar. "eline saglik" disinda kimse bir sey demez. "tabii ki hazirlayacak" sonucta kadin. ama erkek yemekleri hazirlasin sanki kadin görevini yapmiyor da zavalli erkek nelere katlaniyor :))
bana sacma geliyor. burada kadinlar yazıyor "kocam cok titizdir asla corabini ortaya atmaz, sofrayi toplar tezgaha bırakır" 🤣🤣
hic anlayamiyorum kadinlarin kodlarina yuklenmis bu hizmetcilik genlerini.

Tabiki haksızsın.
Çünkü kadın olarak hem kariyer yapmalı, hem muhteşem ev hanımı olmalı, hem dört dörtlük bir eş olmalısın. İşten gelen kocana masaj yapmalı, ayaklarını leğende yıkamalısın. Kocan hiçbir şeye karışmamalı çünkü o bir erkek, devletlümüz yorulmuştur, streslidir , canı sadece keyif yapmak istiyordur ve erkek olduğu için bunların hepsine sonsuz hakkı vardır. Sen sadece ve sadece bir kadın olduğun için ömür boyu sürünüp asla ses çıkarmamalısın.

Elbette, erkekler fiziksel olarak güçsüz, çabuk yorulan zavallı varlıklar o yüzden kadınlar gerekirse gece 12ye kadar çalışmalı, ev işlerini bitirmeli. Erkeğinin elini hiçbirrrrrrrrrrrrrr işe sürdürmemeli. Konudaki erkek de 9da yatıyormuş, o zaman konu sahibesi 2 saatinin kocasına verecek, adam yattıktan sonra da gecenin zibil bir vaktinde ev işlerini de yapacak aman kocası görüp duyup da rahatsız olmasın, evi çiçek gibi yapacak, 2 çeşit yemek yapacak. Sonra da sabahın köründe uyanacak az uyusa bile fedakar olacak yorulduğunu asla belli etmeyecek, çocuğu okula hazırlayacak, kahvaltıyı koyacak, kendii de hazırlanacak malum kocanın karşısına bakımsız çıkmamak gerek :bicak: Yazarken yoruldum gerçekten , Türkiyede evli kadın net şekilde ev çalışanı ve erkeğin hizmetçisi demek:kızgın:

Hiç düzelmeye calismadiniz mi ? Kızınızin sorusuna cevap verdikten sonra makaleye baksanız olmaz mıydı ?
Cocuk dedigin dakikada 626252 tane soru sorar, hepsine cevap vermeye kalksak ohoo
Bir de insan oldugumuzu unutuyoruz galiba, tek onceligimiz cocuklar mi olmali? O an her seyi birakmali, cocuga mi yonelmeliyiz hemen? Refkles diye de bir sey var, ben de cok kere bir seyle ugrasirken bi sus evladim cocum demisimdir yani, neden abartiliyor bu kadar?

Yardımcı alabilir misiniz düzenli olarak 4-5 günde bir dipten köşeden temizleyen bir hanım olsa evde, sizde kalan zamanınızı eşinizle ve çocuğunuzla geçirebilirsiniz. Malesef erkeklere genelde hak vermem ama bu durumda eşiniz haklı gözüküyor.
Bizimde eşimle problerimiz vardı konularım var buraya yazdıktan sonra verilen tavsiyelerin bakın %100 uyguladım. Ve bingo, gerçekten dışardan bir göze ihtiyacım varmış burayı o kadar seviyorum ki, nötr objektif yorumlar geliyor dışardan bir gözle hikayenizi okuyorlar.
O yüzden eşinizle bir hobi edinin, saatlerce olmasına gerek yok ama bir saatinizi buna ayırın.
Eşlerin bomboş konular konuşmak bile olsa birbiriyle iletişime ihtiyacı var.
Sizin evde çocukla da eşle de iletişimde büyük problem var. Burdan gelecek tavsiyeleri muhakkak dinleyin çok iyi gelecek inanın 🙏🏻❤️
Bence tek sorun eşinin tavuk gibi erkenden uyuması. Her şeyde kadına kusur buluyosunuz. Adam 9da uyuyomuş, 2 saat uyumayıp karısıyla oturup zaman geçirmeyen kendisi. Bu kadın ne yapsın?
Bende işten geldim bugün çocuğumun uyku saatine kadar yemek,oyun ile gececek, uyuyunca eşimle bizim zamanımız başlayacak baş başa.
Ortalama her ailede böyle 9da uyuyan adam karısından ilgi bekliyor buradada kadın taşlanıyor hayret gerçekten.

Bence tek sorun eşinin tavuk gibi erkenden uyuması. Her şeyde kadına kusur buluyosunuz. Adam 9da uyuyomuş, 2 saat uyumayıp karısıyla oturup zaman geçirmeyen kendisi. Bu kadın ne yapsın?
Bende işten geldim bugün çocuğumun uyku saatine kadar yemek,oyun ile gececek, uyuyunca eşimle bizim zamanımız başlayacak baş başa.
Ortalama her ailede böyle 9da uyuyan adam karısından ilgi bekliyor buradada kadın taşlanıyor hayret gerçekten.
9 da mı uyuyormuş? Adam 9 da mı yatıyormuş? Valla orayı kaçırdım konuda okurken görmedim. O zaman kadın napsın 9 da uyunur mu benim kızım bile 9 buçuktan önce uyumuyor
Kusura bakmasın konu sahibi burayı kaçırmışım ben okurken görmedim sanırım cevaplarda bu bilgiyi verdi cevapları da daha okumadım 🙏🏻

X