Arkadaslarla gezme planı yaptık, beni ekip gittiler :(

Haklısınız sonuna kadar

Davet edilmiş ama planı yapan, ilk storiyi atan kişi tarafından değil.
Bak ilk konuda da diyor;
"Bu arkadaslardan biri sosyal medyada x müzeye gitmek istiyorum, benimle gelen var mi" dedi, ben de ben gelirim yazdim. Benden baska iki arkadas daha gelecegini söylemiş. Neyse ucu kendi arasında konuşmuş gidelim diye, biri de bana yazdı sen de yazmissin, sen de gel dedi"

Yani esasen o storiyi atan kişi konu sahibine gel dememis. Hatta diğer ikisiyle konuşmuşlar, sonra içlerinden storiyi atmayanlardan biri yazmış. Konu sahibi de şey demiş;

"diger arkadas soyledi bana. Sonra ben de bu plani atan arkadasa ben de geliyorum hatta benim arabayla gideriz dedim"

Bence suç ilk story atan arkadaş oralı olmadığı halde konu sahibi kadını davet eden isguzar arkadaşta. Çünkü müze storisini atan baştan oralı olmamış. Bence bu konuda konu sahibini istemeyen, dışlayan o.
Bazen grup etkinliklerinde birini istemezsin ve bir şekilde onu elersin. Bu bazen onu sevmeidginden olur bazense sevsen bile belki o gün diğerleriyle konuşmaya ihtiyacın olduğundan olur
Benim eski iş yerinde son 3-5 aydır çalışan bir kız vardı. Heralde sosyalleşme isteğinden tüm etkinliklere gelirdi. Bense Zaten tüm gün isteyiz,bir de iş çıkışı aynı insanlarla kalablik bir şey yapmayı hiç sevmem.
bir keresinde çıkış saatinde sevdiğim bir arkadaşla spontane bir plan yaptık, başka sevdiğimiz biri var,ona da soralım dedik. Bizim 3. Arkadaş 'gelsem mi gelmesem mi' modunda olunca 'hadiii çok oturmayiz' falan diye ikna etmeye çalıştık.
Sonra o yeni giren kız dedi 'aaa bilmemnere mi,ben gelirim'
Bu yeni kızı da iş yerinde bile kafam kaldırmıyor, iş çıkışı o gelse ben gitmem yani bir ortama. Ki düşmanlığım falan yok,sadece sosyal olarak zaman geçirmek istemediğim birisi. Zaten hava kararana kadar çalışıyorum,neden iş çıkışı iki saat kafa dinleme hakkimda az sevdiğim insan göreyim ki?
O zaman da biz ayak yaptık 'madem yorgunsun, başka zaman plan yapalim' diye. Sonra bizbize gittik.
Bence konu sahibinin olayı da aynı böyle oldu..
Eminim tatlı biridir ama basit arkadaşlıklara bu kadar aşırı değer veren, küçük şeyleri büyütüp 'kalbim üzüldü' diyip diyip ağlayan biriyle ben de arkadaşlık yapmak istemezdim. İnsana biraz korkutucu geliyor.

Bu kadar yargilayanlarin yurtdisi yalnızlığı hakkında fikri olmadığını düşünüyorum. Belki Türkiye içinde farklı yere taşınıp yeniden ortam oluşturmak gibi düşünülüyor ama gerçekten çok çok farklı. Ben de 2 senede 3 kez yer değiştirdim, arkadaşlık kurmak bir yaştan sonra daha zor, kiminin çocuğu var kiminin yok o zaten büyük engel, dil bariyeri olabiliyor vs. Tahminim bunlar Türk arkadaş grubu, maalesef biz turkler birini planda istemeyince baştan kibar bir dille söyleyemiyoruz, halbuki en sonunda çok daha kaba bir biçimde belli ediyoruz istemedigimizi. Keşke Amerikalılar gibi baştan, bu sefer biz üç kişi plan yaptık, baska sefer de seninle yapalım, diyebilsek. Belki beraber yemek yiyip sohbet ederken tercih ediyorlar ama etkinlik yaparken kafanız uyuşmuyor olabilir, ya da üçümüz bir araya geldik özel şeylerimizi bayadir konuşamıyorduk iyi oldu demiş olabilirler. Her zaman sevmemekten değil yani her türlü şey olmuş olabilir.
İnsan türkiyede olsa bir sürü arkadaşı olacakken birden yalnız kalınca var olan üç beş kişiye fazla önem addediyor. Arkadaşlık kavramınızı duygusal değil de artık paylaşım, yardım, eğlence üstüne biraz daha mantik üstüne kurup biraz daha farklı kişileri de hayatınıza ekleyin derim. İnsanlara beni kırdın, canımı acıttın diyerek kendinizden soğutmak dışında bir şey yapamazsınız. Onun yerine like atın geçin, samimi olduğunuz birisi varsa içlerinde ayrı da görüşün. 4 kişi aynı anda toplanmak, anlaşmak daha zor zaten.

Bu yazdiklariniza katiliyorum. Ama elimde degil. Cunku 4 koca kadin plan yaptik. Ancak diger ucu beni ekti, planda Ben de vardim hatta Benim araba ile gidecektik
Bakın Amerika’da teksiniz ondan fazla hassas davranmış olabilirsiniz

Görüşmeye devam etmek istiyorsanız bir dahaki randevuyu son dakka eken siz olun

Onların tarafından bakarsak belkide muhabbet kuramıyorlar bizde 4 kişi tanıdımız var özellikle birini olabildiğince davet etmezdik küstü kurtulduk gerçekten muhabbeti sarmıyordu

Kendi ayaklarınız üzerinde durun bu kadar hassas olursanız çok üzülürsünüz

Ben sizden 5 yaş küçüğüm valla beni arayanı arar soranı sorarım kim bana küsmüş kim beni sevmiyormuş ummmmrumda değil

Üzülmekte haklısınız kim bu şekilde ekilse zoruna gider fakat bosverin gitsin. Gerçek yüzlerini göstermek istemişler bence Sizde görmüşsünuz ben olsam bir daha onlara arkadaş demezdim olmaz olsun öyle siniz bozucu arkadaş grubu

Bende olsam üzülürdüm. Ağlamazdım belki ama günlerce sindirene kadar karnıma kramp girerdi. Bence gayet haklısınız. Drama yapma falan yazanlara takılmayın bence. Ama ben olsam muhabbeti keserdim onlarla. Tabi sizin bileceğiniz iş

Bilinçli bir şekilde sizi çağırmak istememişler, ekildiğinizi düşünmeniz ve buna üzülmeniz çok normal, "drama queen" değilsiniz (anlamlandırılamayan her hassasiyetin drama queen diye nitelendirilmesini doğru bulmuyorum). Olması gerektiği gibi düşüncelerinizi de karşı tarafla şeffaf bir şekilde paylaşmışsınız. Belki yeni taşındığınız yerde kendinizi yalnız hissettiniz, ve normalde üzüleceğinizden daha fazla üzüldünüz. Her insanın farklı konularda hassasiyetleri olabilir, sizin de büyük ihtimalle arkadaşlık ilişkileriyle ilgili hassas bir kalbiniz var ve kırgınlığınız sebebiyle ağlamanız da gayet sağlıklı bir tepki. Fakat şu var, bunların akabinde kendi iyiliğiniz için yapacağınız en doğru seçim (naçizane fikrim), bu arkadaşlarınızla ilişkinizdeki samimiyeti biraz daha düşürerek onların bu tarz davranışlarına karşı kırılmayacağınız bir mesafeye kendinizi geri çekmek olacaktır.

I

Bunu Bir arkadasim cok ayrintili bir sekilde soyledi. Ben kendime deger veriyorum, ozguvenim yerinde, Iyi birisi, sosyal birisi olduguma inaniyorum. Ama gel gor ki boyle de sap gibi kaliyorum ortada
Onların sizi çağırmamasını içselleştirmişsiniz, değersiz hissetmenize neden olmuş. Onların çağırması ya da çağırmaması sizi neden bu kadar etkiledi onu düşünün. Kaldı ki günümüzde çoğu arkadaşlık Türkiye de bile bu şekilde. Bu kadar önemsemeyin insanları. Allah dert vermesin. Kimse çağırmadı diye ağlanmaz. Siz başka çevreler edinmeye bakın. Sahip olduklarınıza odaklanın. Demek ki akıllarınıza gelmemişsiniz. O zaman siz de unutun. Bu derece büyütmeyin. Yazık günah size. Yapılan kötü ona diyecek bir şey yok. Ama bu kadar büyütmeyin. Ben de eskiden dert ederdim. Artık aman deyip geçer oldum. Hayat kısa.

Son düzenleme:
Inanin elimde degil. Aklima geldikce agliyorum. Yani Gercekten bir kotulugumuz yok ama beni ekiyorlar. Umursamamayi Nasil yapabilirim? Cunku esim de agladigima denk gelince umursama diyor. O olsa hic umursamaz da. Elimde degil diyorum
arkanızdan she's creepy diye konuşmadılarsa... aşırı tepkiler bunlar.
ben de gıcık olurdum ve kafaya takardım ama böyle çaktırmazdım. kalbim kırıldı filan :))) ya tam ne yazdınız ingilizce yazar mısınız? belki türkçe olunca böyle büyük büyük geldi bize.
bi de new yorkta yaşam nasıl yaa onu anlatın, ee güzeldiir ayy gezin tozun naparlarsa yapsınlar

Sizi istememişler hala daha ben planda vardım diyorsunuz nedir acaba anlayamadığınız yer. İstememişler sizi sadece yüzünüze söyleyememişler hepsi bu ısrarla onlara kalbim kırıldı, üzüldüm canım yandı falan yazmışsınız. Bilmiyorum bu gurursuzluk başka bir şey değil

Ağlamaya gerek yok ta bu tarz şeyler genelde gruba alınmadıgın için olur gönül olarak...Seni önemsememişler kendilerinden saymamışlar, sen kendi kendine biraz gelin güvey olup aralarına katılmışsın...boşver bence kendine baska daha samimi olabileceğin insanlar bul..kadın grupları oyle olabiliyor istemediler mi hayatta almazlar içlerine

Hayatta ağlamam ben olsam,umrumda olmaz ne güzel gitmiş gezmişsiniz derim geçerim şahsen. Hayat öyle her şeye üzülecek kadar uzun değil. Boşverin.

Cok iyi bir tespit yengenc, hic boyle dusunmemistim ama vakit gecirmeyi cok uyusamadigim bir arkadasimiz var grupta ben de bilincdisi olarak onu bu sekilde planlara dahil etmemeye calisiyorum sanirim

Ben de yurtdisindayim, toplamda 3 kitada 4 farkli ulkede yasadim. Hatta onumuzdeki yaza yine tasiniyoruz 5 senenin sonunda, malum expat yasam Ama ben de bu yurtdisindaki yalnizlik hissinin cok abartildigini dusunuyorum. Ozellikle kendi ailesini kurmus, calisan olan insanlar icin... Sosyal ortamlarda bir sekilde arkadas ediniliyor ama ben gurbetteyiz, yalniziz, birbirimizden baska kimimiz var gibi dusuncesi olan insanlarla ozellikle iliski kurmuyorum.

Ben sizin daha önceden de böyle bir konunuzu hatırlıyorum. Bazı şeyler sürekli aynı kişinin başına geliyorsa biraz insan iğneyi kendine batırmalı diyorum. Belki bize söylemediğiniz belki kendinizin farkında olmadığı insanları iten bir şey var sizde demekki

Bu arada bana çok da ekilmişsiniz gibi gelmedi. Sözleştiğiniz gün iptal kararı alınmış,sonradan da arkadaşlarınız kendi başlarına sözleşip gitmişler. Çok normal,bazen insan aniden kalkar plan yapar.

Çünkü her gittiğimiz yere kendi kültürümüzü de taşıyoruz. Tamamen başka ülke, başka kültür, başka insan ilişkileri var. Her davranışı üstümüze almamamız gerek. Onlarda "ayıp olur söylemezsek" diye bir şey yok. Çok rahat bir şekilde hayır derler, bunu istemiyorum, üzgünüm sen davetli değilsin derler. Mesela birisi evine davet eder parti veya kutlama yapacaktır, liste hazırlar ve sorar kim ne getirebilir diye. Ben her gittiğim yere ekmek salata tatlı vs...bana ne düşmüşse götürdüm. Bahçede ızgara partisi verilir herkes etini içkisini kendi götürür.

10 kişi gelecekse 10 kişilik hazırlık yaparlar ama biz ne olur ne olmaz belki gelen olur der 20 kişilik hazırlarız. Çocuklara doğum günü bile sayılı kişiyle yapıyorlar. Yine bizde çocuk kardeşini ya da arkadaşını getirir, ne olacak canım o da çocuk dersin ve zaten fazla fazla yiyecek hazırlamışsındır. Onlar, malesef sayılı aktivite hazırlamıştık der kapıdan geri çevirirler. Doğum günü davetiyesinde lütfen şu tarihe kadar onaylayın yoksa davet geçerli değil yazarlar. Oldu da evet kızım oğlum gelecek diye haber vermedin, siz haber vermediniz size göre hazırlık yapmadık der yine geri çevirirler.

Yani bize göre absürd kaba ayıp olan davranışlar onlara göre normal. Mesela bir arkadaşımdan ödünç kitap alacaktım, anlaştığımız saatte bana mesaj attı posta kutusuna koydum seni karşılayamayacağım misafirim var oradan al lütfen diye. Biz olsak bırak bunu yapmayı, eve alır çay kahve vs ikram etmeden göndermeyiz.

Yazsam daha çok yazarım ama demek istediğim samimiyet arkadaşlık dostluk kavramları bizim gibi değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…