Arkadaslarla gezme planı yaptık, beni ekip gittiler :(

new_yorker

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2016
415
488
37
Merhaba,

Ben ABD de yasiyoruum, 35 yasindayim. Yeni tasindigim yerde bir yıldır tanistigimiz bir arkadas grubumuz var, çok samimi olmamakla birlikte arada bir araya gelip seviyeli biraz muhabbet ediyoruz, ayrılıyoruz. Bu arkadaslardan biri sosyal medyada "x müzeye gitmek istiyorum, benimle gelen var mi" dedi, ben de ben gelirim yazdim. Benden baska iki arkadas daha gelecegini söylemiş. Neyse ucu kendi arasında konuşmuş gidelim diye, biri de bana yazdı sen de yazmissin, sen de gel dedi. Sonra konustuk gidelim dedik, ben de dedim ki benim arabam geniş, benim arabayla gidelim dedim. Gidecegimiz gun bir arkadas hasta oldu, sonra erteledik, o iyileşinceye gideriz dedik gecen hafta.

Arkadaslar sabah instgrama bir girdim ucu buluşmuş, müzeye gitmiş, ucu de ayri ayri storyler atıyorlar falan nasıl kotu oldum bilemezsiniz. Çok yüksek dozda kalbim acidi, hüngür hüngür ağladım tum gun. Aralarinda en genc benim ki ben de 35 yasindayim, digerleri 37, 39,42 yaşlarında. Seviyeli, iyi bir muhabbetimiz vardi, hiç beklemezdim, neye ugradigimi sasirdim. Nispeten biraz daha yakin hissetigimin story sine yazdım, neden beni ektiniz anlamadım dedim, çok ani oldu dedi, diger ikisi buluşmaya karar vermis, son dk buna haber vermişler ve aniden yola cikmislar ve hatta hem yol boyunca hem de gezi boyunca sürekli beni anmışlar. Dedim ki bana da ani haber verebilirdiniz, geliyorum ya da gelemiyorum diyebilirdim dedim, haklisin dedi. Çok kalbim acidi dedim, daha samimi olabilirsiniz, daha iyi anlasabilirsiniz ama var olan bir plandan ekilmek çok canimi yaktı dedim, haklisin dedi.

Arkadaslar ne olur bana yardimci olun. Çok canim yanıyor, çok kalbim acıyor. Bu insanlarla bir gr husumetim yok. Ucu anlaşıp gitsin buna da sozum yok ama neden var olan plandan ekiliyorum ki? Ya son dk da olsa haber vermelerinde ne gibi bir beis var ki?

35 yaşında kadınsınız işsiz misiniz dertsiz mi ben çözemedim ya bu drama ne yok canım acıdı yok kalbim acıyor ömrünüzde dert mi görmediniz ya belki bu yüzden aralarına dahil etmiyorlardır sizi fazla drama queensiniz

Yok daha neler ya kalbim acıyor filan. İsteyen istediği yere istediği ile gider. Yol boyu anan arayabilirdide. Ay biri bana bana canımı yaktın filan diyecek görüşmezdim sanırım

Bence siz çok hassassiniz, bu kadar çok umursamayın derim

Bence siz çok hassassiniz, bu kadar çok umursamayın derim
Inanin elimde degil. Aklima geldikce agliyorum. Yani Gercekten bir kotulugumuz yok ama beni ekiyorlar. Umursamamayi Nasil yapabilirim? Cunku esim de agladigima denk gelince umursama diyor. O olsa hic umursamaz da. Elimde degil diyorum

Gayet guzel kendinizi ifade etmis, rahatsizliginizi ve duygularinizi bildirmissiniz. Daha da yapacak bir sey yok.
Bu kadar abartmayin. Insanlar boyle davranabiliyor. Bu kadar drama queenligin luzumu yok.

Gayet guzel kendinizi ifade etmis, rahatsizliginizi ve duygularinizi bildirmissiniz. Daha da yapacak bir sey yok.
Bu kadar abartmayin. Insanlar boyle davranabiliyor. Bu kadar drama queenligin luzumu yok.
Bu yazdiklariniza katiliyorum. Ama elimde degil. Cunku 4 koca kadin plan yaptik. Ancak diger ucu beni ekti, planda Ben de vardim hatta Benim araba ile gidecektik

Müze planı yapan arkadaş çağırmamış en başta sizi, bir diğeri davet etmiş. Çünkü üçü konuşmuşlar dediniz. Sizin gelmenizi isteseydi, en başında sizi de dahil ederdi.

Ben olaya verdiğiniz abartı tepkilerden dolayı, müze olayını ortaya atan ilk kişinin sizi davet etmek istemediğini düşünüyorum. Başka nedeni de olabilir bilmemem. Sadece istememiş de olabilir, herkes her yere beraber gitmek zorunda değil sonuçta.

Bu yazdiklariniza katiliyorum. Ama elimde degil. Cunku 4 koca kadin plan yaptik. Ancak diger ucu beni ekti, planda Ben de vardim hatta Benim araba ile gidecektik
Yani basima gelmemis degildir eminim bu durum benim de. Ama koca kadin olarak oturup aglamadim. Belki hayat bana sizden daha cok aglama nedenleri vermistir o yuzden bunu aglancak konu olarak gormemisimdir.

Soyle ornek vereyim. Biri gruba mesaj atti, haftasonu dogumgunu kutlayacagiz yeri ve saati yazarim dedi. Yazmadi. Pazar aksami gruba herkesten dogmgunu cok guzeldi diye mesajlar gelmeye basladi. Ben o kisiye duygularimi, ve kirginligimi ifade ettim, sonra izledigim filme devam ettim. Cunku 36 yasinda kadindim; milletin savma sapan davranislarinin beni aglatmasina izin veremem.

Daha kucukken de 23 yasinda falandim sanirim. Ben haftasonu baska bir sehire gezmeye gidecegimi soyledim. Sonra yalnizim diye cekinip, gidemedim. Ogrendim ki calistigim yerdeki herkes haftasonu oraya gitmis. Soyledigimde sen zaten orada olacaktin, sokaklarda sana bakindik demisti arkadas. O zaman kucuktum, kafama takmistim ama yine de sizin kadar aglamamistim.

Kirilmakta haklisiniz. Ama kendinize bu kadar dar etmeniz dogru degil.

Valla 39 yasindaki ben oyle insanlara maruz kaldim ki artik boyle olaylari onemsemiyorum dahi.

Son düzenleme:
Ben kırılmanıza hak verdim.
Ağlamanız değişik geldi ama herkesin duygularını yaşama şekli farklıdır tabi. Ben o son dk olayını ya da spontane mevzularına pek inanmıyorum. 3 kişi haberleşip bir size haber edecekken mi olmadı yani. Sizle görüşmek istemeyebilirler, sizin yerinizde olsam farkedilecek şekilde tavır alırdım. Hatta görüşmezdim bile. Beni istemeyeni ben neden isteyeyim.

O arkadas story de sormus benimle gelen var mi diye, ucu konusunca New Yorker da gelmek istiyor Ona da soyleyelim demisler o yuzden diger arkadas soyledi bana. Sonra ben de bu plani atan arkadasa ben de geliyorum hatta benim arabayla gideriz dedim, konustuk konu kapandi orada. Sonuc su ki ekildim

Istemeyebilirler. Hatta beni sevmeyebilirler. Ucu cok samimi de olabilir Hic onemli degil. Beni uzen var olan plandan beni cikarip gitmeleri, beni ekmeleri.
tamam iste seni sevmedikleri yada istemedikleri icin ekmis olamazlar mi ..bazi kisiler bu sekilde belli eder

Bu kisisel farkliliktan kaynaklaniyor. Basak burcu, ozguven, ozsaygi abidesi, idol bir kocam var. Allah in bir kuluna uzulmez, aglamaz, uzerinde on sn bile dusunmez. Beni ve duygularimi da anlamiyor. Keske gercekten de bu konulari umursamamayi, takmamayi basa tan, hatta aa ne guzel olmus iyi gezmissiniz diyecek genislikte bir mizacim olsaydi.

Hoş bir durum değil gerçekten sizi de anlıyorum bir yandan. Büyük ihtimalle storyde soran arkadaşınız gelmenizi istemedi ama diğerleri sizi dahil etmek istediğinde, o an tamam dedi konuştunuz. Sonra ertelendi dedi ve size haber vermeden yeniden plan yaptı. Her şeyin başı o, onunla olan arkadaşlığınızı gözden geçirin bana kalırsa. Hatta açık açık sorabilirsiniz de, istemediysen istemedim deseydin diyebilirsiniz mesela.

Ancak şöyle de bir durum var. Müze gezmek isteyen ilk kişinin, yani bu fikri ortaya ilk atan kişinin, kiminle gideceğini seçme hakkına sahip olan tek kişi olduğunu düşünüyorum. Burada az biraz diğer iki arkadaşınız da hatalı sanki. Hem sizi mahcup etmişler, hem de size karşı kendilerini. Çünkü dediğim gibi kadın ilk ikisini dahil etmiş plana, sizi istememiş. Üzülmeyin lütfen ama buradan bu şekil gözüküyor ne yazık ki. Bu durumda 'o da gelsin' demelerini doğru bulmuyorum.

tamam iste seni sevmedikleri yada istemedikleri icin ekmis olamazlar mi ..bazi kisiler bu sekilde belli eder
Olabilirler tabi. Bu cok dogal. Bircok psikolojik kitap okudum, video izledim bu konuda, Evet sevilmeyebilirim. Ama Ben sonucta plana dahild
Bu durumda beni plana hic dahil etmeyebilirlerdi. New Yorker da gelmek istiyor konusu acildiginda ucumuz gidelim diyebilirlerdi, tamam gelsin sonucu cikmis, bunun sonucu Biri bana Sen de gel demis, ben de benim arabayla gidiyoruz tamam mi diye haber etmisim. Kocaman insanlar soyle dese “ biz ucumuz gitmek istiyoruz, Kusura bakma” ya da acik
Acik seni istemiyoruz deseler de olurdu, daha az kirici olurdu. Plana dahil edip de kendi aralarinda ucunun gitmesi ve story ler atmasi kirdi
Benim sorunum su ki Ben neden ekiliyorum? Neden sonra cok uzuluyorum? Bir arkadasim demisti ki koklerine insen, travma tedavisi yapsan iyi gelir demisti. Belki de yalnizligi, ya da seni istemeyen kisilerl surekli cekiyorsundur demisti. Bana mantikli gelmisti ama bu konuda yeterli bilgim ve egitimim yok

kusura bakma biz seninle gitmek istemiyoruz deselerde çarpinti falan olurdu sizde ...siz ya cok abartan bir kisisiniz yada hic dert yasamamizsiniz bu ikisinden biri ..burda bir cok kisi gorusmeyin istemiyorlarsa gitmeyin dedi

ben tavrimi uzaklasarak koyardim bu kadar basit

Elbet kisisel farkliliklardan kaynaklaniyor ama zamanla kisiliklerimiz de farklilasiyor. bunu bu kadar onemsemek, aglamak, kendinizi boylesine degersiz hissetmek de sizin degistirmeniz gereken bir ozelliginiz. Mizaclarimiza biz yon veriyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…