Arkadaslarla gezme planı yaptık, beni ekip gittiler :(

Yaptıkları hiç hoş olmamış siz de mesafenizi koruyun ama aşk acısı çeker gibi de kalbiniz acımasın. Çok aşırı üzülmüşsünüz gereksiz birşey için. Mesafeli olun yeterli.

Ayyy epeyi gençmişsiniz onlardan

Bence içlerinden birisi sizden haz etmiyor diğerlerinede lafı geçtiği için siz ekildiniz. O kişiyi bulun sır çözülsün. Sonra onun üzerine oynayın

Hahhahajajajjajjjnannnannana ABD de yaşıyor bayan yalnız tabikide derdi yok

bu ne dram arkadas yok kalbim acidi. bence cok buyutmussun evet ekilmissin ama mesafeli ol. uzulmussundur anlarim ama sen biraz fazla arabeske baglamissin dert mi yani bu

Ben de çalışan birisinin yalnızlığa vakti olduğunu sanmıyorum ama sanırım bu arkadaş çalışmıyor öyle bir izlenim edindim okurken. Benim pek sıkılacak vaktim olmuyor ama konu türkiyedeki kadar arkadaş ortamı olması ise, benim gibi sürekli taşınan insanlar için imkansıza yakın. İngilizce konuşulmaya Avrupa ülkelerinde ise baya baya zor gerçekten.

hepsini silerdim. artık hayatımın bu evresindeyim ve bundan mutluluk duyuyorum. size de öneririm

Yorumları okumayı bitirmeden yazıyorum. Sevgili arkadaşlar Allah aşkına yapmayın ya Burada çeşitli dertlere sert çıktığımız oluyor. Özellikle kendini ezdiren bariz hata yapan vs kişilerde bu metod kendine getirici olabilir ama kişilik özelliğine saygı göstermek çok mu zor? Karşımızda belli bir yaşta, evlilik sorumluluğu üstlenmiş, gitmiş ta bilmemkaç km ötede kendine hayat kurmuş bir kadın var. Bu konuya bu kadar takılması elbette doğru değil zaten bu maksatla konu açmış. Ama insanların mizaçları, yetişme tarzları ve çocukluk travmaları var bunlar öyle ha deyince çözülmüyor bazen sorunun teşhisi ve farkındalığı için bile uzun yıllar gerekiyor.

“Kaç yaşında kadınsın çocuk musun drama yapma buna da üzünülür mü iletişimi kes gitsin bu kadar basit” Bu cümleyi izole bi şekilde okuyun. O kadar faydasız ve hatalı ki. Bu şekilde yorum yapan arkadaşların da çocukluğuna inmek lazım. Okumuş okumamış kabul edelim bizim ebeveynlerimiz bizler kadar bilinçli değildi. Çocuklarımıza bile bu şekilde yaklaşmamamız gerektiğini bizler daha yeni öğreniyoruz. Bizler çocukken fiziksel ve duygusal acıları küçümsenerek büyümüş yetişkinler olarak bunu çocuklarımıza yaşatmayalım derken şu yukardaki üslup tam da yanlış ebeveyn davranışından kodlanan üslup.

Beni gerçek hayatta tanısanız birazdan yazacaklarıma ihtimal vermezsiniz çünkü pek çok konuda soğukkanlı (ilkyardım dahil) sorun çözme becerisi yüksek ve etkileşimde bulunduğum insanlarda güçlü ve realist bir izlenim bırakan biriyim. Bu özelliklerim yapay değil bunları taşıdığımı gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ancak karakterimiz katman katman. Ben de en az konu sahibi kadar hassasım bu konularda o yüzden kendim gibi savunacağım. Arkadaşlarımdan kazık yemek, nankörlük görmek beni de mahvediyor.
Örneklerle uzatmak istemiyorum ama lütfen şunu görün. Size çok aciz ve saçma gelen bu durum bir kişinin tüm karakterini asla yansıtmaz. Altında kişiye özel sebepler vardır. Ben işyerimde 9 yıl mahkeme açılabilecek ağırlıkta ve saçmalıkta mobbinge maruz kaldım. Başımı hiç eğmedim hiyerarşide en alttayken hiyerarşinin en üstündekine kafa tuttum. Saygı sınırını aşmadan hakkımı savundum. Bu süreçte üzüldüm ve öfkelendim ama bir gece olsun uykum kaçmadı, bir tek damla gözyaşı dökmedim, depresyona da girmedim. İş arkadaşlarım çok şaşırırdı demir leblebi gibisin ne kadar güçlüsün diyen, başımıza gelse bunalıma gireriz diyen… Ufacık bir soruşturmada gözyaşlarına boğulan arkadaşım oldu zerre kadar anlam veremedim ama dönüp de “sen çocuk musun ne ağlıyosun?” demedim.

12 yıllık, 15 yıllık arkadaşlıklarımı bitirdiğim bu sene ilk defa sizlerin yaşadığı özgüveni yaşadım üzüldüm ama yıpranmadım vicdanen çok rahatım. Bu farkındalık 39’da geldi bana. Kolay olmadı ama eski ben değilim çok şükür çünkü benzer bir durumu bana 5 yıl önce yaşattıklarında oturup konu sahibi gibi ağladığımı, bana daha yakın olana sebep sorduğumu ve sanki salakmışım gibi geçiştirildiğimi hatırlarım. Belki benim kırılma noktam oydu ve belki de konu sahibinin kırılma noktası bu olabilir. Lütfen yapıcı yaklaşalım birbirimize. Banlanma korkum yok, anonim de yazıyorum benim de bazı konularda dan dun giresim, ağzıma geleni sayıp rahatlayasım geliyor ama vazgeçip sayfa yeniliyorum. Fikrimin faydası karşı tarafa olmayacaksa kendi ego tatminim için kalp kırmama gerek yok. Bir ara KK’dan bu sebeple uzaklaşmıştım inşallah yine aynı duyguya kapılmam.

Konu sahibi üzüle üzüle öğreneceksiniz. Uygun zamanda daha detaylı yazışabiliriz ama şu an ilk aklıma gelen: Değişim istiyorsanız anahtar mottonuz “önce kendime değer vereceğim” olsun. Kendi özgün karakteriniz, tavrınız, fikir yürütme metodunuzla insanlarla kavga etmeden, küsmeden, üzülmeden ve gemileri yakmadan mesafe koymayı öğreneceksiniz ben bu sene epey yol kat ettim

Geriye dönüp bakıyorum ve görüyorum ki en az kendime merhamet etmişim. Artık bu denklemin değişmesi gerektiğini çok iyi biliyorum ve zihniyet oturdukça hareketlerimiz de ona göre şekilleniyor.
Benim sebeplerim biraz çocuklukla ilgili. Sizin de kendinize özgü sebepleriniz vardır bulup çıkarırsanız mücadele etmek daha kolay oluyor.

Belki yeni bir kıtada yeni bir hayata başlamanızdan ötürü arkadaşlık ve yakınlık ihtiyacınız daha ön plandadır bu sebeple daha hassassınızdır.

Çok uzun oldu okuyanlara teşekkür ederim. Konu sahibi sizi çok iyi anlıyorum ve sizi yıpratan bu hassaslığınızı kolaylıkla yönetebilecek duruma gelmenizi diliyorum. Sanal bir platformda sizi hiç tanımayan bir kadın olarak elinizi tutup sizi desteklediğimi düşünün

Bende şu '' son dakika '' olaylarını anlamıyorum nasıl son anda oluyor çok merak ediyorum cidden Ama kalp acısı da çekmeyin bence evet kırılır insan buna hak veriyorum. Ama mesafeli olun bence küsmeyinde kendinize başka arkadaş ortamı yapın gezin. Ben her zaman aynı arkadaşlarla seyahat etmem çok sık kamp yapar, şehir dışına gideriz. Kimseye asla ikilemem bi buluşmayı. Gelirse gelir. Bi arkadaşımda sürekli son anda buluşalım görüşelim derdi sizin ki gibi. Sürekli arıyor ama hep sanki işi varmışta erken bitmiş neyse şunu arayayım bari demiş gibi. Bende plansız buluşamıyorum işim çıkıyor doğal olarak kendine çeki düzen verip önceden haber edeceği yerde bana kızıyor 5 saatlik yol gelmiş beyfendi '' ani oldu ''diyor asdfgh. 5 saat aklın neredeydi dedim. Çocuk değiliz yani bahane bulurken biraz aklını kullansınlar istiyorum sadece Benimkilerde sürekli zırt pırt arar ama çok plansızlar merak etmeyin her ortamda oluyor bunlar.

Bu uc arkadasım Turk, Amerikali ya da yabancı arkadaslar birlikte plan yaptıkları kisiyi ekmezler, onlarda "to be nice to other people" yani insanlara karşı iyi/kibar olma kavramı oturmuştur.

Aslında cok şükredecek bir hayatim var. Benim ilk problemim elimde olmayan nedenlerden dolayı her sene ya da iki yılda bir taşınmak. Sürekli tasindigim icin insanlar ile koklu iliskiler kuramıyorum, çünkü ortamdan ayrılıyorum. Neyse ya hayirlisi.
Turkiyede iken bir defa bile Boyle dertlerim yoktu, kim kiminle gitmiş, gezmiş, aramid, aramamış, falan hatta bunları kafaya takan bir arkadasimi cok garipser, sürekli moral vermeye calisirdim. Gurbetci kafesi herkeste olmasa da bende cok yogun bir sekilde var. Calismiyor olmak da cabası. Iki çocuğum var, okula gidiyor bu sene ikisi de.
Is başvuruları ve mülakatlar donemindeyim, umarım ise girer ve sikintilarimi unuturum.

Ne güzel yazmissiniz, anlayisiniz ve desteginizi yaa buradan hissettim, teşekkür ederim.

Bu ikiyüzlüce davranış onlarda yok demek, bir de biz Türkler daha insancılız diye övünürüz. Fakat sizi de anlamadım, Amerikalı arkadas bulsanız ya.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…