Arkadaslarla gezme planı yaptık, beni ekip gittiler :(

Daha oncede yazdim ama cikar o insanlari hayatindan.. olsalar ne olmasalar ne.. son dk nasil muze ziyareti oluyor onu anlamadik.. muze tadilata mi giriyormus yoksa yikmaya mi karar vermislerozru kabahatinden beter dedikleri sey tam bu!

Yani bazilari yazmis sevmedigimz kisileri bizde pek dahil etmek istemiyoruz planimiza.. ok de plana hic dahil etmemek baska.. birde dahil edip haber vermemek baska.. hic etik degil yaptiklari..

Diyorum ya bir daha o kisilerle gorusmezdim her yerden silerdim, o muzeyede esimle cocuklarimla giderdim

Niye kalbiniz aciyor caniniz yaniyor kocaman kadinsiniz arkadas gruplarinda maalesef boyle seyler olur. Gonlunuzu almak icin caba gostermezlerse baska arkadaslar edinin. Dert aramayin kendinize lutfeb

Evet çok haklısın.Ben o detayı atlamışım.Bence de story atan kişi istemediği için konu sahibi ekildi.

bazen insan gerçekten karşısındaki iyi niyetli olsa da kaldırmayabiliyor eğer duygularınızı bu kadar yoğun ve karsi tarafa bu kadar saydam aktarıyorsanız kendimi düşünüyorum da neden yumurta kabuklarının üzerinde parmak ucunda yuruyeyim ki her an kalbi kırılıp alınıp darilabilecek biri ile. Ayrıca bende yurtdışında yaşıyorum hiç bir Türk’le muhataplık yapmıyorum, geçen acilde biri ile denk geldik merhaba merhaba geçmiş olsun bu çok yeterli bence, hep birbirleri arkadaşından dedikodu yapma iş çevirme donuyor. Yabancılarda da çok aman çevreme iyi olayım diye yırtınma yok zannımca, herkes su an dünyada pragmatist yaşıyor sizde öyle yapın. Beklentiniz olmasın, kendinizi bir kaç kişiye bağlamayın.

Boyle bir durumda ben de kirilirdim ve arama mesafe koyardim, konusmazdim bi daha.
Ama siz abartiyosunuz. Kalbi acimak, surekli aglamak falan cok abarti.
Ne guzel evlisiniz cocuklariniz var, onlara yogunlasin

Yok daha neler ya kalbim acıyor filan. İsteyen istediği yere istediği ile gider. Yol boyu anan arayabilirdide. Ay biri bana bana canımı yaktın filan diyecek görüşmezdim sanırım
Neden kendi duygularını anlatıyor bundan daha medeni güzel bir yol var mı illa dedikodu mu edilsin isterseniz ..iletişim böyle bir şeydir :)

112 yı arayıp acil müzeye götürülmediler. Maalesef konu sahibi istenmemişsiniz. Birden karar verdik diye birşey mi var? Watsapp toplu mesaj kızlar gidiyoruz vs. Oldu bitti.

Bide bayıl istersen Feriha.

Hepsi geçecek merak etmeyin. Kursa, aktivitelere ya da bir kafeye dahi giderek yeni yabancı insanlarla tanışmanızı tavsiye ederim.

Hatta Amerikalı olmaları da şart değil diğer farklı ülkelerden olmaları ayrı keyifli bile oluyor. Birbirinize kendi mutfaklarinizi tanıtıp benzerlik ve farklılıklardan konuşup, çocuk yetiştirme yöntemlerini dahi gözlemleme ve sorma fırsatı ediniyoruz.

Ben o öğrenilmiş kibarlıgi daha iyi buluyorum. Önce öyle başlıyor ama onlar da insan. Birbirimizi sevdikçe kabuklar kırılıp emin olan Türklerden daha samimi daha içten arkadaş oluyorlar. Hasta olduğunu bilince, yardıma ihtiyacın var mı yapabilcegim bir şey var mı diye yabancı arkadaşım yazıyor. Turklerden gerçekte de iyi niyetli olanı yazıyor, orta seviye gorustuklerimiz inan yazmıyor.

Bu nedenle ya çok iyi niyetli sizi kırmayan Turkler olursa onlar ile çift olarak arkadaşlık edin derim, ya da yabancı arkadaş edinin zaman içinde. Emin olun yabancılar Turkiye'den sanıldığı gibi soğuk ya da yapay falan değil. Bu daha çok biziz.

Samimi olduğumuzu sıcak kanlı olduğumuzu düşünerek kendimizi kandırıyoruz. Özellikle içten pazarlıklı ve kıskanç olan maalesef bizim kültürümüzden insanlar.

İçinizdeki Turkiyeyi içinizden artık çıkarın. Bunu ne kadar hızlı yaparsanız o kadar hızlı adapte de olur mutlu da olursunuz.

İs hazirliklariniz için da başarılar diliyorum, her şey gönlünüzce olsun.

Canım samimi değilmişsin zaten neden bu kadar üzüyorsun kendini? Ben de amerikadayım bize gel
Burada olay bence onların seni ekmesinden ziyade sende neden bu kadar yoğun hisler uyandırdığı. Elbette ekmeleri de kötü olmuş ve hislerini söyleyerek iyi yapmışsın. Belki cidden o an söyleyemediler belki de üçü sen yokken mesafeli sohbet dediğin şey olmuyor, daha samimi oluyorlar. Üniversitede biz de bir arkadaşımıza böyle yapmıştık. Üçümüz daha çok eğleniyorduk çünkü ancak o kız kötü değildi yani. Sonra o da kendi grubunu buldu, şimdi biz koptuk o 3 kız. Dışlanan kız kendi grubuyla hala görüşüyor yıllardır beraber falan büyütüyorlar çocuklarını birilerine uymaman senin veya onların problemi değil, sadece olası bir durum
Ayrıca amerikada yaşıyorsun geniş araban var kendine gel hayatın mükemmel

Kırılmanız normal. Hadi apar topar cıktılar diyelim,ani gelişti o an çıktılar yola,seni andık dediklerine göre akıllarına da gelmişsiniz ,baştan unuttularsa bile akıllarına gelmişsiniz bir yerde. Aracınız da var,olmasa toplu tasıma var,nezaketen arayıp diyemezmiydi içlerinden bir tanesi,"kusura bakma biz apar topar çıktık,istersen atla gel" diye,diyebilirlerdi. Demek ki istememisler gitmenizi.
Bundan sonraki hal ve hareketlerine dikkat edin,tekrarlanacakmı? Gerçekten mahcup olmuş,üzülmüşler mi yoksa sizi mi geçiştirip,idare ediyorlar anlarsınız zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…