Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

slm kızlar karnınız hangi ay büyümeye başlamıştı acaba benim daha küçücük bebişler henüz 3 cm ler mide bulantıları aynen devam ediyor sabahları 3 ay dolmadan riskler daha bitmiyormuş inş bizde o günlere ulaşırız

İNş. gebeliğin sağlıkla geçer.Benim senin haftandayken oldukça belli bir karnım vardı.Çok da gaz problemim vardı.3 cm ler demek oy yesinler onları...

saol cnm benimde karnım var ama çok küçük daha gazdır belki diyorum bide çok zayıfım ondan belli oluyor dışardan :))

arkadaslar bısey sorucam..ben cok fazla ayakta kalınca yada evde ıs falan yapınca kalcama bır agrı gırıyo kı anlatamam..oturdugum yerden kalkamıyorum bu normal bısey mı...nerdeyse tuvalete gıdemicek hale gelıorum...yatakta sagdan sola donerken bıle kalcam agrıyo nedır bu ?

arkadaslar bısey sorucam..ben cok fazla ayakta kalınca yada evde ıs falan yapınca kalcama bır agrı gırıyo kı anlatamam..oturdugum yerden kalkamıyorum bu normal bısey mı...nerdeyse tuvalete gıdemicek hale gelıorum...yatakta sagdan sola donerken bıle kalcam agrıyo nedır bu ?

Canım hepimizin gebelikte farklı farklı sıkıntıları oluyor.Ben belli bir süreden sonra hiç duramıyorum artık ayakta.Mutlaka gebeliğe özel bir sıkıntıdır sendeki de .Ama aklında bir şey kalmaması için doktorunla paylaşmanda fayda vardır.

ben geldiiiiimmmhihoyyyt

Aynen bende öyleyim.Hep hafif yersem iyi.Akşam yemeklerinde ben çok kötü oluyorum wavyim.Patlayacağım sanıyorum,maşallah karnımda şişip 2 katına çıkıyor.2 saat sonra rahatlıyorum.

yanen canım ya. özellikle midem çok kötü oluyor resmen taş gibi oluyor nefes alamıyorum bazen. sonra soda falan içiyorum biraz gaz çıkarıyom birazcık rahatlıyom:kedi::kedi:

bebiş istiyoruz arkadasım aramıza tekrar hoşgeldın çok geçmış olsun inşallah bebeklerın gününü doldurur ve acele etmezler sağ salım kucagına alırsın bende de kasılma oluyo bu aralar ama arada bır sık sık değil yanı doktora gittiğimde doktor farkettı karnın taş gibi olmuş dedi sürekı oluyo mu dedi yok dedim ama o günü doktoru 1 saat beklemıstım otur otur popm ağrımıstı içeri girdiğimde doktor bu kasılmayı farkettı ve bundan sonra sen fazla bekleme buralarda kıza ben ikiz bebek beklıyorum de senı hemen icerı alalım dedi kızlar bundan dolayı sorun yasamam dimi bilgisi olan
canım o dediğin sertleşme bende nerdeyse 20. haftadan beri var. bu sıralar daha fazla oluyor ve ağrı yapıyor. ilk randevumda druma soracağım canım..

günaydın güzeller

biz geldik ama hastayız ağrılarım arttı artık kendi kendime zor oturup kalkıyorum karnımda bi ağrı var sürekli üst bacaklarım belim hep ağrıyor ayaklarımda şişiyor korktum açıkçası doğurucam sandım ama şükür dinlenip atlatıcaz bu günleri inşallah..

teker teker dökülüyoruz ama sonra toparlıyoruz şükür.. bebiş istiyoruz canım sanada geçmiş olsun..

kaswa cım çok saol canım ya duygulandım unutmamışsınız benide.. nilcim canbebekcim :1hug:.. vede wavy cim melek kalplim çok saol canım cidden duygulandım inşallah hayırlısıyla alıcaz bebişlerimizi kucağımıza vakti gelince.. aklıma gelmeyen bütün arkadaşla umarım hepiniz çok çok iyisinizdir tabiki meleklerinizde :1hug:
pamuğumm hoşgeldin çok geçmiş olsun tekrar canımopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
arkadaşlar hayırlı cumalar.ya ben tam olarak bebeklerimin hareketlerini hissetmiyorum acaba bi sorun mu vardır?doktor randevuımda 8 eylülde.tekrar doktorada gitmek istemiyorum daha geçen cuma gitmiştimde.normalmidir sizce.

canım bundan sonra yavaş yavaş hissedersin ve gün ve gün güçlendiklerini takip edersin canım.. benimkiler bu sıralar biraz güçlendi. daha bi belirgin tekmiklerizemuszemuszemuszemus
nilim canım benim biliyomusun şikayetlerim arttıkça ilk aklıma sizler geliyorsunuz pitosum sen ve diğer üçüz anneleri.. onlar napıyolarki diyorum.. sizin işiniz daha zor bizdn Allah ayrdımcınız olsun. magnezyum kullanmadım hiç ben canım dr de vermedi açıkçası elevitin içinde magnezyumda varmış belkide ondan gerekli görmemişlerdir.. dediğin gibi aslında bu normal süreç artık bundan sonra böyle yoklaması ağrılarla sızılarla doğuma adım adım yaklaştığımızın habercisi tabiki hayırlısıyla .. şişlikte bir anda oldu ama şimdi görsen ayağım davul gibi olmuş .. birde göbeğim artık sanki yere iniyor gibi geliyor aynaya baktığımda sanki aşağıya sarkmış gibi görüyorum psikolojikmidir anlamadım..

sana maşallah dedim bile tatlım meleklerinede :nazar:

pamuğum benimde öyle yaa göbişim. geçen aynada baktım aşağı yakın sanki. bi komşumuzda hani vaktin olduğunu bilmesem doğuracan sanırım dedi. bnde ne alaka dedim. karnın aşağılanmış gibi görünüyor dedii:umursamaz:

sağol pamukcuk sanada geçmiş olsunn..aman yat dinlen bak yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik.kızlar biz bu işi başaracağızzz.pamuk canım bende hiç yürüyemedimm şimdide penguen gibi yürüyorum..
pensesim teşekkür ederim güzzel dileklerin için..canım kasılmalar daha önce bende oluyordu saatte bir yada daha uzun bir süre biz bebeğin poposunu falan kaldırıyor zannediyorduk.seviniyorduk:kedi:ben geçen hastaneye kaldırılışımda 3 dk falan kasıolmalar oluyor ve 60 ve üzeri bazen altı oluyor sancılr.aman dikkat et drunla paylaş.. sertleşme olduğunda dakika tut..allahım yaşatmasınn..

bebişimmm ya bizde bebişler poposunu dayadı sanıyorduk. hatta bazen eşim öyle olduğunda karnıma elini koyuyor hadi anneyi üzmeyin rahat bırakın falan diyor. 1-2 dk sonra geçiyor. eşimde bak babayı dinliyolar diyor. ay ne safız yaa meğer onlar kasılmaymış demek:kedi:

bazen benimde kalçama kramp gibi bi ağrı giriyor ama ne zaman olacağı belli olmuyor. kuyruk sokumuma doğru oluyor benim.

bana gelince çok yorgunum bitkinim ve yatmak istiyomm.. bugün 100 lük şeker yüklemesi yapıldıu. ayy ne zormuş yaa. valla sabah 8.30 da gittik hastaneye 12 de çıktık. her saat başı kan aldılar. aç susuz bi halde bayılıcam sandım.. kıslar şeker yükletmeye giderken yanınızda kesinlikle yarım litrelik soğuk su ve limon bulundurun. çünkü limonsuz içilmez kesinlikle..

wavyyyyy hiç güleceğim yoktuu..bu kocişler yokmu...hep çocukları onları dinlerrr..
alainee canım bunlar mag ve kalsiyum dengesizliğinden oluyormuşş.dr. söyle magn. kullandırır yada kullanıyorsan arttırır dozunu..

ben geldiiiiimmmhihoyyyt

yanen canım ya. özellikle midem çok kötü oluyor resmen taş gibi oluyor nefes alamıyorum bazen. sonra soda falan içiyorum biraz gaz çıkarıyom birazcık rahatlıyom:kedi::kedi:
Bende öyleyim işte.Bide gece mide ağrım oldu ama çok yormadı şükür.Aynen wavy aynen içimde taş var nefes alamıyorum.Birde bu beni çok yoruyor.Hemen yatıyorum hiç halim kalmıyor.

pamuğum benimde öyle yaa göbişim. geçen aynada baktım aşağı yakın sanki. bi komşumuzda hani vaktin olduğunu bilmesem doğuracan sanırım dedi. bnde ne alaka dedim. karnın aşağılanmış gibi görünüyor dedii:umursamaz:
Millet herşeyi çok bilir.Sen bir doktorunun dediğini duyacaksın o kadar.

bebişimmm ya bizde bebişler poposunu dayadı sanıyorduk. hatta bazen eşim öyle olduğunda karnıma elini koyuyor hadi anneyi üzmeyin rahat bırakın falan diyor. 1-2 dk sonra geçiyor. eşimde bak babayı dinliyolar diyor. ay ne safız yaa meğer onlar kasılmaymış demek:kedi:
Bendede oluyor o sertleşmeler özellikle yukarda duran bebeğimde.

bebiş istiyoruzzzzzzz,,,,,,
cok gecmıs olsun canım benım, atlattın ama cok sukur,az bısey kaldı ha gayret,
allahım hepımıze saglık sıhhat versın,,,:nazar::nazar:

bana gelince çok yorgunum bitkinim ve yatmak istiyomm.. bugün 100 lük şeker yüklemesi yapıldıu. ayy ne zormuş yaa. valla sabah 8.30 da gittik hastaneye 12 de çıktık. her saat başı kan aldılar. aç susuz bi halde bayılıcam sandım.. kıslar şeker yükletmeye giderken yanınızda kesinlikle yarım litrelik soğuk su ve limon bulundurun. çünkü limonsuz içilmez kesinlikle..

Hadi geçmiş olsun atlattın şükür.Eşinle mi gittin?

alaina,,,,,,,
bahsettıgın agrı normal bı agrı,özellikle yanlış ters bır hareketten oluyor yada çatıların acılmasından kaynaklanıyor,aynısı bendede ara ara oluyor,,doktorum kolay degıl ıkı tane tasıyorsun demıstı,,,:nazar:

biz geldik canlarrrr:lepi:
herkesi hasretle öpüyor kucaklıyoruuummmŞeniz
geçmişi okumadan direk yazıyorum,okuyunca zamanım kalmıyor,annemlerdeyim,her an çıkabilirim de..
yarın doktor randevumuz var,onun öncesinde tit ve nst yaptırdım,hastaneden geldim buraya,nst sorunsuz çok şükür,tit imde de her zamanki gibi yine bol bakteri görüldü,oysa hastaneden çıkarken hiçbişeyim kalmamıştıı,hemen nasıl oluşuyor tekrar bu bakteriler yaaa,hepsini yakmak istiyorum yaaawÇok üzgünüm çoook
wavycim sonucunu da aldın mı canımmm?

ayy bizde poposunu dayıyor sanıyordukkkkk meğer bende ne çok kasılıyormuşummm ama nstede fazla çıkmıyor yaaa yada denk mi gelmesi lazım bu kasılmasının nstde çıkması içinn pppffffff

biz geldik canlarrrr:lepi:
herkesi hasretle öpüyor kucaklıyoruuummmŞeniz
geçmişi okumadan direk yazıyorum,okuyunca zamanım kalmıyor,annemlerdeyim,her an çıkabilirim de..
yarın doktor randevumuz var,onun öncesinde tit ve nst yaptırdım,hastaneden geldim buraya,nst sorunsuz çok şükür,tit imde de her zamanki gibi yine bol bakteri görüldü,oysa hastaneden çıkarken hiçbişeyim kalmamıştıı,hemen nasıl oluşuyor tekrar bu bakteriler yaaa,hepsini yakmak istiyorum yaaawÇok üzgünüm çoook
wavycim sonucunu da aldın mı canımmm?

Hemen kaçma.....kaydirigubbakcemile Az kaldı artık hymarry alıştı zaten bu bakterilere vücudun önemeli olan nst.Maşallah yavrulara söz dinleyecekler.Anlat bakalım neler yapıyorsun evde bizsiz..

Hadi geçmiş olsun atlattın şükür.Eşinle mi gittin?

vet canım eşimle gişttik. ben git istersen dedim ama kıyamadı bana. opuyorumnanaktaniyikide gitmemiş. 100lük olduğu için ağır geldikötü oldum biraz..

hymaryy hoş geldin kısss. sonucu 3 te çıkacak canım. internetten bakcam. yazarım buraya. senide ararımzemuszemus

maşallah ne çok kullanıcım var bugüüüüünn,
bebişiiim,kaswacıım,çekirgem,clire,sadecebu,selinus,wavyciğiiiimm nasılsınıızz tekrarr?
kasılamaları takmayın,rahim gittikçe genişleyip ağırlaşıyor,bebekler kilo alıyorlarikolay değil,ben artık vinçle kaldırılacak durumdayım nerdeyse pppöööööffkaydirigubbakcemile3
yarın doktorumuza gidicez bakalım bebişler ne kadar kilo oldular,bu areada takvimimi görmeyeli çok olmuştu,tam 33+1 olmuşuzzz

X