Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

Şİmdi canım,herkesin durumu,düşüncesi ev hali farklı tabi ki,
biz önce oda yapalım dedik,benim evim oturma odası,salonu ayrı bir ev,sadece bir küçük odam apartman boşluğuna bakan yani güneş görmeyen bir odam var şimdilik çalışma odası,ütü odası gibi kullanıyoruz.O küçük oda hem güneş görmüyor,hem iki yavrunun dolabı ve yatakları ve emzirme sandalyesi derken bunları almayacak bir büyüklükteydi.
Bu yüzden oturma odasını dağıtmamız gerekecekti,Onu yapsaydım da,iki bebek için yanımda kalacak birine yer kalmıyordu ve bütün oda iki yatak gardolap ve düğer ünitelerle doluveriyordu,sonunda şu karara vardık biz;
oturma odamın koltukları çok yumuşak,ve üzerinde kalıncabilcek şekilde L tipi koltuklar.Yavrular 3-4 yaşlarına gelene kadar birer park yatağı oturma odasına atalım,orda büyüsünler,düşsün kalksınlar yumuşak yumuşak,ilerleyen zamanda da daha geniş bir eve taşınır,ana okulu ana sınıfı modelinde şöyle boyamam masalı,sandalyeli,dolaplı,karalanabilir duvarlı bir oda yaparız diye düşüdük.
Nitekim yaklaşık 20.haftamızda sanırım iki park yatağımızı aldık,şimdiden birini kurduk,çalışma odamızdaki bir dolabımızı boşalttık,onu yavruların eşyalarıyla dolduruyoruz,düzenliyoruz şimdi falan..
Uzun oldu ama bilmem anlatabildim mi,yani oda yapsaydım çok güzel olucaktı belki ama benim evim için fonksiyonsuz olacaktı,ileride yavrular bilinçlenip kendi tercihlerini parmakla gösterebilcek düzeye geldiklerinde kendi tercih etmeleri ve kullanışlılığı,eğitsel yönü de farklı olur diye düşündük..

çok güsel düşünmüşsün hymarry cim zaten şimdi hep bizim yanımızda olcaklarr ozamn oyun parkı daha mantıklı.. nasıl olsa ilerde onlara ait bi odası olucak hiç olmazsa kendi zevklerince olur... teşşekkürler tatlımm opuyorumnanaktan

bu arada şaka maka 28.haftayı bitircen şurda eylüle ne kaldıı valla ben bile heycanlandım...

Biz de şimdilik tek park yatağımızı açtıkibir müddet beraber yatsınlar dedik,ne kadar gerçekçi bilemiyoruz henüz tecrübe etmeden anlaşılmaz amaaa,6 ay beraber yatamayabilirler bence.Enfazla 3 ay..
Bu yüzden iki park yatağınızı alıın derim şimdiden,sonradan kurarsınız kızlar,
park yatağımızın resmini ciciler topiğine koymuştum ama fikir olsun diye burada da koymuş olayım..
Üstündeki taşlı kurdela böyle şeylere meraklı anneannenin işi,bir de bunun yanında yatağı titreştiren müzikli bir oyuncaklı dönencesi de var üzerinde ama takılı değil..
Diğer yan yüzünden fermuarlı bir çadır girişi gibi girişi de var,yatağı kaldırınca,oyun da oynanabiliyor.
Alt tekerlek kısımlarının yerine bir demir aparat takıyorsunuz,sağlı sollu sallanır hale gelebiliyor,vs..

kızlar ya benim yine belim ağrımaya başladı o yüsden ben kaçar öpüyorum sizlerii

Yani oda yapanlar da tabi ki harika bir iş çıkarıyorlar,fakat gerçekten 3-4 yaşlarında kendi tercihlerini yapabilecek düzeyde beraber seçilen ve kurulan bir oda da çok duygusal olur diye düşünüyorım,ilk zamanda önemli olan fonksiyonel ve işe yarar olması bence.Zaten oda düşünen arkadaşların pek çoğu yine de ilk aylar için yanlarına ekstra bir beşik düşünüyorlar genelde..
bu arada şaka maka 28.haftayı bitircen şurda eylüle ne kaldıı valla ben bile heycanlandım...
yaaa sorma teyzesi,28-30 derkeeen,ramazan da girdi mi ne kaldı kııızz:bbo:

hasta biri (yok pardon üçüü) olarak teşekküre diyoruz canım.. gözün aydın seninde hayırlısı inşalalh artık canım ..
kızlarrr ben geldimm kimsecikler yokmuuu

bugün bi soru sordum kimse cevap vermedi zatennn aşkolsun :sinifsinif:
tatlımcım ben gördümdee kararsız olduğum için cevap veremdim açıkçası hala tam karar vermiş değilim bende o konuda. park yataklara baktım epey bi yer kaplıyor ilk başta bi tane alsak yeter gibi ama oda yine sanırım uyku seti kullanmadan içinde rahat olamz gibi uyku seti kullansak görünüm bozulucak gibi .. portatif olamsı artısı ama işte kararsızım. mobilya türlerinden alsak oda büyüğünü almak alzım ilk başta iksiini birden yatırmak için oda epey yer kaplıycak oturma odasında dursalar rahat olmaz illa yanımda olmaları lazım geceleri oda yatak doamdan bisürü şeyi çıkarmam lazım yani ben hala karar veremeyenlerdenim..

Hymarry cim sende güzel düşünmüşsün hazırlıklarda başlamış gözümüün önüne geldi dolap yerşleştirmeleri filan çok zevkli olsa gerek.. ben sadece kafamda canlandırıyorum odamın birinde genç odam vardı bekarlıktan onun dolabında misafir yatak yorganlarım vardı onalrı kaldırsam bebeklerimin henüz olmayan kıyafetlerini assam kitaplığı boşaltıp oyuncak doldursam hatta yatağada bebeğimin birini yatırsam karşınada bir baza koyup öbürsünü ay büyyüttüm bile bebişlerimi.. düşünmesi bile güzel Allahım hayırlısıyla kavuştursun hepimizi yavrularımıza..

Hymarr cim sen alırken yatağıda içindemiydi bide yatırıcağın zaman yatağı aşağı indiricen değilmi birde kaça almıştın komple canım .. bu arada seninki tam ideal ölçüde bazıları çok geniş güle güle iyi günelrde kulalnırsınız inşallah haa bide öbürüde aynı renkmi tamam tamam başka sormuycaaam :kedi:

Öncelikle geçmiş olsun canım benim,neyin varrbenneyaptımki?
Canım park yataklara uyku seti gerekliliği yok ki,etrafı mobilya dolapları gibi tahta değil,etrafını çevreleyecek bir şeye gerek yok,bak ben bu yukarıda gördüğün park yatağımız ve diğer gri yeşil yatağımıza birer nevresim takımı diktiricem anneme,birer de nevresim takımı alıcam,sadesinden,,yorganımız var,yastığımız var,geçirir,çıkarır yıkarım..

Hazırlıklar başladı,yavaş yavaş ilerlyiyor fakat,günümün 5te biri sanırım tuvalette geçiyor bi kerekaydirigubbakcemile3,sonra eğilip kalkamadığım gibi ,yarım saat ayakta kalsam yoruluyorum,o yüzden işlerimiz uzuyor biraz,ama ortalık çeyiz çıkarır gibi ayakta yaani,,
Sağlıkla dünyay gelsin de yavrular inşallahhh,bak nasıl büyüyüveriyorlar Allahın izniyleopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan..

canım grip olduk biz çok kötü gözler burunlar akıyor baş ağrısıda cabası neyse bunada şükür..

canım sanki bebekler hareket edip kenardaki nylon yerlere çarparlar gibi geliyor o yüzden yumuşacık uyku seti olamsı alzım gibi geldi :) terletirmiki diye düşünüyorum yani aklıma olmadık şeyler gelip duruyor ..

olsun yavaş olsun yorma kendini hiç hem onlarla vakit geçer mutlu mutlu .. azcık kaldı hayırlısıyla ilkimiz sensin sağlıcakla haberlerini bekliycez hastaneden seslenirsin bize dimi sanki umut olacak senin güzel haberlerini almak canım oy oyyy :)

Canım benim park yatağın ebat ve fiyat olarak çook farklı alternatifleri var,bunu biz Haşim işcan yani bisikletçiler çarşısı diye bilinen Unkapanındaki alt geçitten almıştık,orda karşılaştırıp işine geleni pazarlıkla uygun fiyata alma fırsatın var,
Alırken yatağı içinde değildi.Biz yatağını özel yaptırdık,hava alır cinsten,aynı bizlerin yatak odasındakiler gibi,nerden baksan15-17cm.var,
normalde ince bir yatak veriyorlar bunun içine,o daha ince oluyor7-8cm.kadar.Bizimki biraz kalın olduğu için havada kaldı böyle,ama bebekler hareketlenene kadar benim de doğum dikişlerim düzelene kadar bu yükseklikte kalmasında bi sakınca yok diye düşündük.
Ama tabi 6-7 ay sonra bebekler hareketlenir,diğer park yatağımızı da açarsak,benim de dikişlerim iyileşmiş olur ve alt kata eğilerek bebekleri alabilir durumda olursam alt kata inidirim yatak boyunu canım..
Canım aynı renkmi diye sormuşsun birde;canım yavruların hiçbir eşyasını birbiriyle eş almadık,bu belki leride aralarında tarışmaya sebep olabilir ama onlar farklı karakter,kişilk ve tercihlere sahip olacakları için biz de ikizler diye çift çift almadık,çoraplarını bile.Nitekim yatağımızın diğeri de gri-yeşil b ir kombinasyona sahip canım,
Sor canım sor aşkolsunn,memnun oluyorum benn..

o aynı almama konusu benide düşündürüyor canımbende senin gibi düşünüyorum farklı olsun aynı şeyleri düşünmek giymek zorunda bırakmayım diyorum .. ama ikiz yetiştirenler sen istemesende onlar büyüdükçe aynı şeyleri isteyecek diyorlar hatta birebir ikizlerle konuştuğumda aynı olmadığında giydiklerinin kavga ettiklerini bi keresinde ayakkabının aynısı olmadığını alırlarken birine kırmızı birine beyaz alındığını sonra ağladıklarında annelerinin bi tekini kırmızı bi tekini beyaz giydirdiğini bile anlatmışlardı nasıl gülmüştük :) zaman gösterecek artık bizede ..

Canım her mesajın beni yürekten vuruyor yaa,maşallah bambaşka bir tatlı dilin var yaaniopuyorumnanaktan
inşallah yavruların güzel fotoğraflarını da üzerlerinde cicileriyle paylaşmak nasip olur,hepimiz için sağlıkla,burda zamanı gelir de sağlıkla acelesiz topik açarım,"Hymarry bi koşu doğurmaya gitti,gelicek" diyeekaydirigubbakcemile3
Güzel dilekler hepimizin kıymetli yavruları için inşallah canımm

Canım park yatağın etrafı file şeklinde,yani asla dayansalar da onları rahatsız edecek şekilde ve kumaşta değil,gidip görsen daha net anlarsınne demek istediğimii..yani etrafını çevreleyecek bir takıma gerçekten gerek yok,sonra yavrular biraz etrafı izlesinle yaaaw,demi yaaani

Canım açıkçası çocuklar başından beri aynı aynı giydiriliyorsa birgün farklı olduğunda tabiki böyle bir mevzu yaşanmıştır,fakat sen çocuklarına hiçbir şekilde aynı şeyi giydirmemişsen şimdiye kadar o gün farklı giydirsen de sorun olmayacaktır.Olursa da değiştirir giyerler,ama o senin,bu benim olur en azından,
canımne bileyim zor biliyorum ama en baştanberi takınılan tavır çok önemli,diyorum ya tek bir eşyaları yok çift olan,teekk bir eşyaaaa.E dedi ben de ondan istiyorum "yoook ne olucak" o seninnn,o seninnn..
Offff bekara karı boşamak kolay mı cinsinden olmaz inşallah benim Hymarry kanunlarımkaydirigubbakcemile3

Hymarr cim o haberi sabırsızlıkla bekliyor olucaz biz bebişlerimle inşallah..

park yatak konusunda söylediklerinle ikna ettin şekillendirmeye başladım kafamda saolasın iyi oldu valla

biz gidelim artık size tatlı ruyalar

öptük şekerleri ve şekerlikleriii opuyorumnanaktan

Güle güle canıım,biz de çok öptük siziia.s.,
sağlıkla acelesiz sırasyla kavuşalım yavrularımıza inşallahh:Saruboceq:

:lepi: ay ben bile heyecanlandım... 12 ekim kaçıncı haftana tekabül ediyor... birde 28. haftada her çoğul gebeliğe bu iğneyi yapıyorlarmı canım? hadi allah kurtarsın...:1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…