Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

yatak konusunda kaynatmışsınız,herşe imkanlarınıza ve ev durumunuza bağlı tabi,fakat gözüme çarpan tek şey şu oldu ki,bu yanyana olan iki beşiğe bebekleri 6 aydan sonra yatıramazsınız.Yani çok iyi düşünün..
Bir de bebek sizi yanında görerek uyumayı alışkanlık haline getirirse,ilerleyen zamanda başka odaya almaınız mümkün olmayabilir,bi düşünün derim..

evet canım bebekçeyi biliyorum zaten bebek magazalrının çogu kulesitenın orada ben baska görmedım sen konyada baska bebek magazaları bılıyon mu canım bu arada konyalımısın?

evet canım konyalıyım 8 aydır evlendim ankaradayım ailem konyada .. hımm biz toptancılara gitmiştik ordada kaliteli şeyler var mobilyacılar çarşısı selçukluda yiğenime ordan almıştık.. kıyafetler içinde zaferde wenice mağazasına bi bak istersen indirim varmış bitmediyse ürünler faydalanabilirsin özsütün karşısında..

ben avrupa yakasındayım... maskoya gidicez... tabii henüz gidipte bakmadığım için neler var bilmiyorum... ama bunu beğendim.... ben normal bebek odası almayı düşünüyorum... ama ilk üç ay kadar bizim odamızda kalsalar iyi olur... zaten öylede okumuştum... sonra odalarına kendi yataklarına koyucam... ama bu her yere taşınabilir bişey olduğundan pratikte..... bunu beğendim.... sağol bitanem ya çok yardımcı oldun.. opuyorumnanaktan

arkadaşlar merhaba
ablam ikiz hamile şuanda
12+0 dı dün doktora gittik ve bi tanesi çok uğraşlar sonucunda cinsiyetini gösterdi
doktor erkek dedi
diğeride gösterir gibi oldu oda erkek dedi ama onda emin konuşmayayım dedi

bizde şaşırdık bu kadar erken nasıl gösterdiler diye.

rica ettim canımopuyorumnanaktan
baktıkça neler göreceksin çok güzel şeyler var insanın kafası iyice karışıyor

hymarry cim haklısın bu beşikte fazla yatamazlar... ama geçenlerde bir yazı okudum ikiz bebek bakımı ile ilgili.... ilk 3 ay boyunca bebeğinizi odanıza alın diyor...kendilerini güvende hissetmek için bu şartmış... hatta yan yana yatırın diyor... fakat daha sonra yavaş yavaş ilk önce 3 ay sonra odalarına geçirin, 6 ay sonrada yayaklarını ayırın diyor.... bende bu düşünceyle böyle portatif bişey alayım odamızda yatırabilmek için dedim... tabii şartlar ne ölçüde el veririse...

Hymarry cim bunu cevaplayacaktır tatlım :) kesin olmama ihtimali var sonra değişebilir.. hayırlısı inşallah tatlım.. sağlıkla gelsin yiğenlerin..

Canım öncelikle hayırlı uğurlu olsun,ablanı da bebekleriyle bekleriz aramızaabuyrunnnnnnnnn
Canım ben de 12.haftada girdiğim ayrıntılı ultrasonda bana da iki tanesi erkek demişlerdi,sonra 20.haftada ikisinin de kesin olarak iki kız olduğunu öğrendik.İkizlerde bu yanlış anlaşılmalar olabiliyor,yine de inşallah doğru teşhistir de benim uğradığım gibi şoka uğramazsınız yerimseniben

Hymarry cim bunu cevaplayacaktır tatlım :) kesin olmama ihtimali var sonra değişebilir.. hayırlısı inşallah tatlım.. sağlıkla gelsin yiğenlerin..

delikafadulden:roflol::roflol: süpersin pamuğum yaaa,ne yapayım bu mevzuya dayanamayıp atılıyorum :roflol:

ay cnm benim ablamın bir oğlu var ve biz zaten inş. bu kız olur diye çok bekledik
doktor erkek dedi çok üzüldük
çünkü diğer ablamında oğlu var

doktorda ilk defa erkek oluyor diye üzülen gördüm falan dedii gülüştük:)
inş. bari bi tanesi kız olur
allahsağlıklı doğumlar nasip etsn hepinize.
bakalım ilerleyen günlerde belli olursa tekrar yazarımm

anladım canım,tabi ki sen de okudukların konusunda haklısın,fakat ben başından beri odalarını hep ayrı tutmayı düşünüyorum,ilk 3-4 ay beraber yatabilirler,bu zaman zarfında da park yatakları koyduğumuz oturma odası koltuklarında onları beni görebilecekleri gibi uyutur,sonra odamıza geçerim diye düşünüyorum,dün gece ayrıntıları geçmişte uzun uzun açıkladım.Tabi herkesin kendi özel tercihi,aile ve ev durumu,yetiştirme disiplini.
Önemli olan sağlıklı yavrular olmalarııopuyorumnanaktan

:lepi: ay ben bile heyecanlandım... 12 ekim kaçıncı haftana tekabül ediyor... birde 28. haftada her çoğul gebeliğe bu iğneyi yapıyorlarmı canım? hadi allah kurtarsın...:1hug:
evevt o iğne 28. haftada yapılıyormuş 2 doz. dr yapalım her ihtimale karşı dedi canım
günaydınlarrrrrrrrrrr..can bebek tam 37+6 yapıyor aslında 10 ekim dedi fakat 10 ekim cmt geliu
yor. babaya haksızlık olmasın izni cmt pazarda gitmesin diye pzt alacakk..inşallah o zamana kadar durur..

delikafadulden:roflol::roflol: süpersin pamuğum yaaa,ne yapayım bu mevzuya dayanamayıp atılıyorum :roflol:

valla zaten ev sahibimiz sensin gibi geliyor canım. topiğe geldiğimde sen varsan içim rahat bi şekilde oturuyorum açıkçası :) bi konuda cevap vermesen üzülüyoru tatmin edici cevaplar geliyor çünkü senden (iltifat ediyosam ne oluyum gerçekler bunlarr)

bazen hymarr cim bi kayfe alabilirmiyim diyesim geliyorrr :sm_cool: bu arada nescafe içmiyordum hiç hamileliğim sürecsince gazlı içeçcekler çay hepsini bırakmıştım 2 gündür sıcak bişey içip iyileşebilmek kahveye başladım inşalalh zararı olmaz CADIARZU

hayırlı olsun sağlıklı bebekler olsunlar inşallah,
benimde 12. haftamda ayrıntılı ultrasonda iki erkek dediler ve yanılma olmadı
yanılma payı elbette olabilir 14 - 15 haftada netleşir sanırım kaydirigubbakcemile5

bebeklerini güle güle büyüt inş. cnm
evet bakalım bizimkiler ney olucakopuyorumnanaktan

hymarryyyy ben şok olmak istiyorum..... banada 15 gün önce 2 erkek dedi... biz hep iki kızımız olmasını istiyorduk.... hatta birine %100 erkek birine %90 erkek dedi.... 10 gün sonra tekrar gidicez acaba yanılmış olabilirmi? :kedi: (tabii bun lar işin şakası allahım bnlara sağlık ve uzun ömür versin) :Saruboceq: :Saruboceq:

bizler sonuçta tedaviyle bebek sahibi oluyoruz,bu yüzden işin erkeğinde kızında değildim zaten,iki erkekken neden iki kız oldu diye hiç üzülmedik,aslaa.Fakat insan kendini bir gerçeğe alıştırınca ve bu değişince şok oluyorsun,yani ben haftalarca iki erkek diye gezindim,ilk alışverişlerimi öyle yaptım,olay kendini alıştırdığın bir gerçeğin değişmesi..
yoksa Allah isteyen herkesin gönlüne göre versin,fakat değişeblir de,bu hep kafanızın bir yerinde olsun.Gelişmeleri paylaş canımma.s.

:roflol: canım ben de senin olduğun haftalarında öğrenmiş olsaydım bana da şok olmayacağım şeyler söylerlerdi,ilerleyen zamanda organ gelişimi çok netleşiyor,eşim hala soruyor,biri erkek olabilir mi diye yazık,ama bu kez doktor artık erkek çıkarsa şüphe duyarım demişti son gittiğimizde..
İlerleyen haftalarda yanılma payı azalıyor canım,bu yüzden şok olamayabilirsin,
Allah herkesin gönlüne göre versin canımm,tabi ki sağlık olsun,sağlıkla gelsinler,inşallah bi daha doğruruz belki kızzzkaydirigubbakcemile3

bakalım benim dr böyle bişeyden bahsedecekmi..... acaba bunu kesin yapılması gereken bişeymi ,yoksa isteğe bağlı bişeymi... hani benim dr bahsetmezse ben kendim yaptırayım...
oy çok iyi 37+6.... inşallah o zaman kadar bekler..... bu arada sağlık ocağınada kayıt yaptırmamız gerekiyormuş... eminim sizin bilginiz vardır... bende dün gittim yaptırdım kaydımı... ağustosun 17 sinde tetenoz aşısı vurulmam için çağırdılar tekrar....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…