Arkadaşımın yaptığı aklıma takıldı?

Evet kesinlikle cok haklisin.
Ben de dedigim gibi asla karismazdim.
Ay arkadasimdan yana bir puruz ciksa yeni girdigim aile der "ne bicim arkadasi varmis bak ne yapti"
Cocuktan bir puruz ciksa ister istemez arkadasima üzülürüm, diger tarafa mesafe koyasim gelir, koysam olmaz koymasam olmaz.

Arkadaslarimin bile birbiriyle cok tanisip gorusmesini istemem ben (sevgili degil arkadas olarak)
Bozuşuyorlar ve herkes taraf secmeni bekliyor.

Ay şimdi bayılacağım

Söz ve nişan dediğiniz bu kaç yıllık arkadaşım dediğiniz aynı kişinin sözü nişanı değil mi diyorum?
Türkçe de soruyorum aslında ama

arkadaşın kıskanıyor seni de, aynı aileye gelin gitmeni istemiyor de geç
aranan cevap bu :)
buradakiler de iyi gazlamış zaten
yok efendim kaynanam süper diye anlatacakmış ileride de aynı ailede olursa hava atamazmış
pıf.

ya aynen öyle. bi de arkadaşınla bağımsız görüşürsün ama aile içindeki kişi hep karşına çıkacaktır, nereye kadar kaçıcan.
iki ucu coklu değnek.
istediğin kadar ben mesul değilim de en ufak sorunda aracı kişilere yansıtılır problemler.

İkinci kişi ile olmamasının ne gibi bir sorun yaratacağını anlamadım? O yüzden bu ihtimali pek düşünmedim.

Arkadaşımda aracı sayesinde tanıştı olmazsa olmaz kendide söylüyor bunu ama elbet böyle düşünen yok değildirbende çok karışmam ama gider böyle birşey dediler beni ilgilendirmiyor ne yaparsan yap derim.

İkinci kişi ile olmamasının ne gibi bir sorun yaratacağını anlamadım? O yüzden bu ihtimali pek düşünmedim.

siz çok yoğun bir şekilde ilişki istiyorsunuz değil mi ? bu yüzden bunca tepkiniz ?

ilk kişiyle ilgili konuda herkesin için de tepki vermiş, kestirip atmışsınız ya. aynı aileden ikinci bir kişi de yine olmaması durumu "senin arkadaşın da ailede kimseyi beğenmedi" algısı yaratabilir.
rahatsızlık verebilirler arkadaşınıza.
çok sık rastlanan bir durum bu.

Aynı ortamdan 2 farklı kişiyle gÖrüşülmez çünkü
Siz olayı nasıl anladınız. Ben ilki ile görüşmedim ki annesi sözde herkesin içinde bana boyun var bunu alsana dedi çocuğu sürterek bende istemiyorum ben düşünmüyorum dedim. Kimseyle görüşmedim annesinin o tavrı sonrası zaten herkes iyi yaptın dediler çünkü çok saçmaladı sonrasında da.
Yani benim birinci ile konuşmuşluğum yok ikinci haber yollamış haberi bana arkadaşım söylemedi. Birinci ve ikinci akraba değil.

fark şu, bu kişiler arkadaşınızın yeni gelin gittiği ailedenler.
yaşayacağınız her sorun onun başına patlar.
bunu yorumlamak çok zor olmamalı ya.
kendisi alışmaya çalışırken bir de arkadaşının yaşayacağı bir görüşme ve olası sıkıntılarla ilgili aile içinde sorumlu kişi olmak istemiyordur.
çok da haklı.

akraba değiller ama aynı ailenin içine girip çıkıyorlar.
illa akan bağı olması gerekmiyor.
söz-nişan ortamına girip rahatlıkla bunları dile getirebiliyorlarsa yeterince yakınlardır.

Ben olayı anladım da niyeyse size bi türlü derdimi anlatamıyorum

Neyse size tek tek yazmak gerekiyor demek ki

Bir ortama girdiniz ayrı ayrı zamanlarda
O ortamda biri size talip oldu
İlk çocuğu reddettiniz
Daha sonra aynı topluluğun olduğu başka bir ortamda size yine talip olmuşlar
Başka biri bu sefer ama
Arkadaşınız da size haber vermeden sizin adınıza reddetmiş
Akraba olsunlar veya olmasınlar bu 2 talibiniz de kaç yıllık arkadaşım dediğiniz kişiyle bağlantılı
Sonuç olarak aynı ortamdan 2 kişiyle adınız anılmış her türlü
Hoş olmazdı zaten
Belki arkadaşınız da bunun için reddetmiştir
Hatta normalde 2. Kişinin size talip olmaması gerekirdi yani

İlişki konusunda evet bu yıl kendimi daha hazır hissediyorum, istiyorum.
Birincisini begenmedim demedim birincisinin annesi çok saçmaladı ve kendi oğlunun değerini kendi düşürdü. Oglunu dürtüp boyun uzun bunu alsana dedi bende düşünmüyorum dedim. Ki ben 31 çocuk 23 yaşında mantıken olmazdı zaten. Kadın biraz farklı sürekli konuşan bir tip herşeye müdahale eden o yüzden sevmedim. Konunun devamı var o kadar kişi arasında ben yok diyince arkadaşında mı yok dedi agacı sallasan üstündeki kuşlar dökülür dedi ben birde bunu anlamadım bunu açıkladı. Benim böyle şeylerle ilgim yok pek dedim hala sıkıştırdı bende kaç yaşındaki dedim bu kadar istiyorsunuz. Çocuk 23 dedi daha gençsin insanlar 30 35 gibi evleniyor artık dedim. Kadınsa 2 yıl konuşursunuz anca 25 işte dedi . Bende dayanamayıp konuşma bitsin diye 25 yaşında biri evleneceği kişiyi bulur ötesine gerek var mı dedim. Konuşma bitti olay bu yani ben hiç gidip konuşmadım çocuktan çok annesini sevmedim. Gereksiz bir volume ile konuşup herşeye karışan bir tip olduğu için.

İkincisine ne iyi dedim ne çirkin ne istiyorum ne istemiyorum çünkü tanımıyorum arkadaşımda tanımıyor ark yok diyince nişanlısı tek buna kefilim demiş. Bildiğim bu

İşte ben o sıkıntıyı çıkaracak biri değilim ki öyle saçma sapan hareketleri olan onu sıkıntıya düşürecek biri değilim. Sırf o saçma konuşan kadın ile konuşurken bunu ön görerek konuştum ark dedim. Hoşlanmadım başka yerde olsaydı asla konuşamadı böyle ama seni düşündüm ileride sana laf yapmasın diye kendimi tuttum dedim. Oda çok ayarında konuştun iyi yaptın dedi. Bunu zaten öngören biriyim öyle olsam amennah ama değilim.

akraba değiller ama aynı ailenin içine girip çıkıyorlar.
illa akan bağı olması gerekmiyor.
söz-nişan ortamına girip rahatlıkla bunları dile getirebiliyorlarsa yeterince yakınlardır.
Burada benim hata yapmam gerekiyor bunun olması için bilmiyorum o zaman arkadaşım bana güvenmiyor bu konuda sizin dediğiniz gibi ise

Doğru anlamışsınız ama bilmiyorum ya ben oturup birinciye konuşmadım o zaten herkesin içinde dedi yok dedim. İkinci biliyor mu bilmiyorum. Tanımıyorum çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…