Arkadaşımın yaptığı aklıma takıldı?

Ya anlayamadım. Ben biri numaramı isteyince söyledim böyle böyle diye oda evet öyle birşey var nişanlım bana da dedi. Bir konuşsunlar diye ben yok olmaz dedim. Oda sen yine bir numarayı ver olursa olur dedi ama ben olmaz dedim kanka dedi bana. Sonra gelip işte senin numaranı ablamdan almış o tanıdık ben dedim sormadan vermeseydin diye dedi. Bende birşey olmaz dedim numarayı isteyen abiyi bende tanıyorum. Sonra ben belli olmaz belki olur dedim bu çocukla oda öyle ise kimseye söylemeden biz buluşunca buluşutsunuz dedi. Bende niye gizli buluşalım gider şurda kahve içerim sanki ne yapıyoruz dedim güldü. Aradan zaman geçti bir saat kadar başka konuları konuşunca çocuğun galerisi varmış kanka babası vefat etmiş dedi. Bende üzüldüm yazık dedim. Konu bu ama bana neden gelip söylemedi diye takıldım ben kıskançlık sezmedim ama belki karşı tarafı iyi göstermek istiyor olabilir mi burada yazanlar gibi emin değilim. Nişanlısı iyi biri sadece bir o kadını sevmedim.
Siz sezmediniz ama ben sezdim valla bir kıskançlık.
Ben bile sezdiysem vardır çünkü kiskancta değilim,çok uyanikta sayılmam 😂

Bu tür durumları çok yaşadım. Bizden kaynaklı olabilir. Benim için çok havalı ona bakmaz bunu beğenmez, böyle şeylere karşı derlerdi.
Külliyen yalan kiskanirlardi bal gibi 🤣🤣🤣 neyse bende sonradan duyduğumda evet istemezdim iyi yapmışsınız derdim hep. Hatta en son eşimle tanismamizi bile nerdeyse engellemeye çalışanlar olmuş.
Yok biz arada olmak istemeyiz gibi söylemişler eşime.
sonra eşim bir yıl boyunca uğraşmis bana ulaşmak için. Ve bize şimdide siz sosyal medyadami tanıştınız ayy diyorlar🤣🤣 şöyle soylim arkadaşın kıskanıyor olabilir eğer gerçek arkadaşsa zaten direk sana sorardı.
Çok konduramıyorum ama şurası birde aklıma bir gelmedi değil bana sonradan çocuğun maddi durumu çok iyi galerisi var dedi. Bununla baglantılı olabilir mi bilmiyorum çok kimseyi kıskanan bir tip değil kendi halinde kimseye çok gitmez mesafelidir falan emin değilim kafama burası takıldı.
Ama bir önceki sorduklarında yok diyen ark böyle bir durum içinde olduğunu düşünüyorum. Çünkü sürekli kıyaslardı boy işte iş meslek sana kaç kişi geldi vb şeyleri vardı. Hatta bir keresinde bana sen evlen ben ona göre evlencem demişti. Bende ne alaka bana bakarak mı seçiceksin demiştim şakaya vurup lafı çevirmişti. Bana dedikleri çocuk sonradan nişanlandı gelip bana kızın ne kadar kibar nişanı ne kadar süper olduğunu anlattı. Kızın fiziği muhteşem falan dedi. Ama Allahın hikmeti işte kına günü olay çıktı düğün iptal oldu. Bana gelip kız tarafının çok çirkef olduğunu söyledi. Bundan beklerim yalan yok o yüzden çok anlatmıyorum ona birde aramıza bilerek mesafe koydum. Ama diğerine çok konduramıyorum.

Ahhahhah her şeyine kosturdugum,cabaladigim arkadaşım benim için duygularını acik edince,(benimki gönlümce olmadı,seninki de olmaz,hiç sanmıyorum demişti)😂
Aslında arkadaşlık filan diye birşey olmadigini anlamistim,siz de yakında anlarsınız😂😂
Bilmiyorum ben bir kere iyi bir arkadaş kazığı yediğim için şu an herkese karşı mesafe e dikkat ediyorum

Şu yaşıma kadar kimseye serzeniş yapmadım bununla ilgili çünkü gidip kimseye demedim bana şunu bunu ayarla diye. Benim takıldığım noktada bu kız arasında sohbette nasıl birinden hoşlandığımızı konuşmuşuzdur bu kadar yani gidip kimseye ıyy bu böyle kötü gibi birşey yapmadım. 🤷‍♀️

ayarla dememişsinizdir ama genel olarak nasıl insanları beğendiğinizi biliyordur. yada ne tip erkeklerle sıkıntı yaşadığınızı. buna istinaden demiş olabilir.
ha ben de olsam mesela aynı aile grubu içinde birinin annesi beğenip bir teklif sunmuşken ve reddedilmişken sonra o grubun içinden başka biriyle bu tip bir ayarlamayı kendi adıma istemezdim.
çünkü illa ki sorun çıkar ve iş aradakinin başına atlar.
bu ihtimali daha yüksek buluyorum.

ayarla dememişsinizdir ama genel olarak nasıl insanları beğendiğinizi biliyordur. yada ne tip erkeklerle sıkıntı yaşadığınızı. buna istinaden demiş olabilir.
ha ben de olsam mesela aynı aile grubu içinde birinin annesi beğenip bir teklif sunmuşken ve reddedilmişken sonra o grubun içinden başka biriyle bu tip bir ayarlamayı kendi adıma istemezdim.
çünkü illa ki sorun çıkar ve iş aradakinin başına atlar.
bu ihtimali daha yüksek buluyorum.
Ya keşke beni tanısaydınız sanki kendimi kurtarıyormuşum gibi bir imaj var sanırım ama değil gerçekten ben dış görünüşte çok konuşma ve uslu a takarım davranış beni çok etkiler. Birde omuz söylemesi ayıp çekici gelir. Karşı tarafta bunlar var ama davranış olarak nasıl arkadaşım da bilmiyor daha çok sohbet imkanı olmamış.

Belkide aynı ailede olmak istememiş olabilir

Ah bir emin olsam
Onun nişanlısının mesleği nedir?
Galericiler çok kazanir bildigim.
Eşit bile kazansa istemeyebilir,boyunca çocuklarım var,ne insanlar tanıdım,kimi insanlar oh oh çok üzüldüm şeklinde paylaşır üzüntünü.
Emin olamazsiniz,sadece dikkatli olun ve çok guvenmeyin.

Onun nişanlısının mesleği nedir?
Galericiler çok kazanir bildigim.
Eşit bile kazansa istemeyebilir,boyunca çocuklarım var,ne insanlar tanıdım,kimi insanlar oh oh çok üzüldüm şeklinde paylaşır üzüntünü.
Emin olamazsiniz,sadece dikkatli olun ve çok guvenmeyin.
Bir dükkanları varmış kapanmış şimdi onu satıp 3 kişiye paylaşacaklarmış. Şu an bir yerde çalışıyormuş bir cihazı monte ediyorlarmış geçen öyle dedi sohbet arasında ama çok sormadım konuda geçti

Valla biri gelip bana da şununla tanıştır diyince beni bulaştırma adı bu hesabı bu git kendin tanış diyorum. Asla kimseye aracı olmam.

Bozulacak bir sey yok.

Ben de girmem bu islere hic. Ya bir tarafin bir acigini görmüsümdür, ya da eminim ki ben kefil degil sadece araciyim desem bile kötü olunursa benden bilinecek.

Ya keşke beni tanısaydınız sanki kendimi kurtarıyormuşum gibi bir imaj var sanırım ama değil gerçekten ben dış görünüşte çok konuşma ve uslu a takarım davranış beni çok etkiler. Birde omuz söylemesi ayıp çekici gelir. Karşı tarafta bunlar var ama davranış olarak nasıl arkadaşım da bilmiyor daha çok sohbet imkanı olmamış.

Belkide aynı ailede olmak istememiş olabilir

ben size yönelik bir şey demedim ki neden ısrarla kendinizi savunuyorsunuz :)
bence siz arkadaşınızı haksız çıkarmanın peşindesiniz, anlamamışsınız ne demek istediğimi zerrece.
kendisi aynı ailede sizinle olmak istemiyor demedim.
aynı aile eşrafından daha öncede size yönelik bir ilgi olmuş ve daha tanışmadan olmaz diyip kestirmişsiniz.
şimdi ikinci kişi ile de olmaz noktasına gelseniz sıkıntı olur, sizin hakkınızda da konuşulur kendisi de laf işitebilir.

neden bu ihtimalleri düşünmüyorsunuz hiç ?

bu kadar problemse de gidip arkadaşınıza ben tanışmak istiyorum bir şekilde ayarla diyin.

Bozulacak bir sey yok.

Ben de girmem bu islere hic. Ya bir tarafin bir acigini görmüsümdür, ya da eminim ki ben kefil degil sadece araciyim desem bile kötü olunursa benden bilinecek.

ya bi de aynı ortamda başka biri için net bir hayır denmiş. ailenin yeni gelini. onun ardından kalkıp bu işe vesile olsa ilk soran kadın benim oğluma mani oldu da diyebilir.
açıkçası bende yeni gelin gittiğim bir aile içinde risk almak istemem.
konu sahibi arkadaşı kendisini kıskanıyor noktasına gelmek istiyor da bence arkadaşı sadece kendisini uzak tutmak istiyor.

X