Arkadaşımın yaptığı aklıma takıldı?

Doğru anlamışsınız ama bilmiyorum ya ben oturup birinciye konuşmadım o zaten herkesin içinde dedi yok dedim. İkinci biliyor mu bilmiyorum. Tanımıyorum çünkü
Aynı cemiyetten olmaları sıkıntı olmuş işte
Bilmeseler de konusu açılırdı illa ki

Aynı cemiyetten olmaları sıkıntı olmuş işte
Bilmeseler de konusu açılırdı illa ki
Ben buna takılmadım arkadaşım olumsuz desende bana niye gelip söylemedi başkası söyleyince öğrendim ona takıldım biraz. Ama sanırım ben abartıyorum bir kere sağlam bir arkadaş kazığı yediğim için galiba

yahu arkadaşınız yeni girdiği ailede çöpçatanlık yapmak istememiş. tamam ilk çocukla ilgili konuyu anladım detay verince. ama belli ki kız bu işlere girmek istemiyor. bu da onu suçlu yapmaz.
siz size göre şu an sıkıntı yaratmam diyorsunuz. ama görüşünce ne olacağını kimse bilemez ki. ana babalar kendi çocuklarına kefil olmak istemiyor bu konularda yeri gelince.
arkadaşınızda suç aramayın.
bence yaptığı abes bir şey değil.

demin beğendiğiniz özelliklerin bu ikinci çocukta olduğunu söyleyen bir postunuz vardı. demek bir şekilde tanıma fırsatınız oldu sonradan.

o zaman söyleyin arkadaşınıza, tanıştırsın bir şekilde. belli ki içinizden geliyor bu çocukla tanışmak.

Burada benim hata yapmam gerekiyor bunun olması için bilmiyorum o zaman arkadaşım bana güvenmiyor bu konuda sizin dediğiniz gibi ise

tekrar yazıcam:

yeni girdiği bir aile. herkesin içinde yaşanmış bir olay. peşinden yakın zamanda ikinci bir kişinin talebi olmuş.
siz istediğiniz kadar iyi olun, mükemmel olun. o aile ile hep arkadaşınız muhattap olacak değil mi ?
onların içinde artık.
ilk kişi olmasa bile diyelim, aracılık etmek istememesi normal gayet.
ailedekiler de onu ne kadar tanıyor ?
arada kalmak istememiş.
eminim insanların %95 i de aynı şekilde arada kalmak istemez.
ayrıca arkadaş olmak başkadır, ilişki yaşamak başkadır.
size arkadaş olarak güvenir ama belki ilişkilerdeki yaklaşımlarınızı biliyordur, o yüzden kefil olmak istemiyordur.
belki karşıdakini gözü tutmamıştır, arkadaşına mahcup olmak istemiyordur.

kendisinin söylememesine bu kadar bozulduysanız da bunu karşılıklı oturup konuşun. kırıldığınızı anlatın.
cevabı tatmin etmezse arkadaşlığınızı gözden geçirin. diyecek başka bir şey bulamadım.

Karşı tarafta bunlar var derken dış görünüşü kasdettim. Nasıl biridir bilmiyoruz arkadaşımda bir kere aynı ortamda bulunduk dedi.

Neyse çok teşekkür ederim vaktinizi aldım sizinde

Ben zaten aracı olmasını beklemedim. Sadece bana neden söylemedi diye düşündüm yani olumsuz desede yok olumlu olsun demezdim sadece kafam takıldı oraya, olmadı ona sorarım ben sadece acaba ben mi abartıyorum diye emin olamadım o yüzden buraya yazdım. Teşekkür ederim

Siz arkadaşınızın size bahsetmediği bu çocuğu gördünüz ve beğendiniz doğru mu anladım?

yani böyle birşey var ve ben olmaz dedim demek istemedi sanırım. en temizi açıkça sormak ve cevabına göre hareket etmek bu durumda.

Ben söylerdim sonuçta kendi kararı derim karışmam söylememesi daha anormal geliyor bana fikirlere müdahale etmek gibi?

Siz söyleyebilirsiniz siz başka insansınız, arkadaşınız başka. Herkes sizinle aynı davranamaz değil mi? Sizi birbirinize uygun görmemiştir danışmaya gerek duymamıştır, arkadaşlık başka akrabalık başka diye düşünmüşte olabilir bin tane ihtimal var. Çok sevdiğim bir arkadaşım beni kaynıyla tanıştırmak istemişti ama daha çocuğu görmeden istemiyorum dedim çünkü arkadaşımla elti olmak istemezdim. Arkadaşınıza sormanız lazım bunu. Şu an zaten görüşecekmişsiniz adamla, müdahale etse önünüzü keserdi. Kendi kendinize arkadaşınıza bozulmaya yer arıyorsunuz bence.

yani böyle birşey var ve ben olmaz dedim demek istemedi sanırım. en temizi açıkça sormak ve cevabına göre hareket etmek bu durumda.
Aynen buraya sormam iyi oldu biraz ihtimaller genişledi sonuçta hemen olumsuz düşünmemek gerekiyor cidden. Ben kendimi kötü hissetmiştim üçüncü kez olunca bende mi sorun var acaba diye düşündüm öyle olsa neden beni gelip nişanında istemesine dahil etsin dedim ama emin olamadım çok teşekkür ederim

Bozulmaya yer aramadım ama kötü hissettim. Birden fazla olunca neden diye sorguladım kıskanmak gibi birşeyi ona konduramadım pek öyle biri değil ama neden yapsın ki bana sende gel der hep sen yerini biliyorsun falan der. Bana istemeden önce oturup tek tek anlattı şunlardan çekiniyorum birşey olursa bana destek ver diye ben yapı olarak böyle şeylerde iyi laf söylüyorum zamanla falan ondan destek istedi benden ama ben pek karışmak istemedim. Sadece o kadını sevmedim işte. İnsan farklı oluyor bunu bana biri sorsa mantıklı olan şu şunu yap derim ama kendin olunca biraz sanırım duygusal oluyorsun. Teşekkür ederim

Siz arkadaşınızın size bahsetmediği bu çocuğu gördünüz ve beğendiniz doğru mu anladım?
Hayır arkadaşımın nişanında nişanlısının kuzeni begeniyor bunu arkadaşıma söylüyor nişanlı da arkadaşım bana sormadan olumsuz yanıt veriyor. Bana da bu durumdan bahsetmiyor. Ben başkası numaramı alınca arkadaşıma gidip böyle böyle oldu diye anlatınca evet böyle bir şey var diyor. Bende neden bana söylemedi olumsuz dese bile diye sorguladım sadece

O zaman ya sen çocuğu beğenmeyecektin ya çocuk seni beğenmeyecekti ya da hepten uyumsuzdunuz. Matah biri olsaydı, arkadaşın sana söylemediğini zaten senden gizlerdi

Bu normal bende girmem öyle işlere bu güne kadar hiç kimseye aracı olmadım. Tanışmak isteyen varsa söyledim ben karışmam dedim. Benim takıldığım nokta Olumsuz yanıt bile verilse neden söylemediği?
Işte onu demek istiyorum söylemem bile yakinima bu teklifi. Cunku olmasini istemem zaten. Araci olmasam bile benim tanıdıklarım olmasi yeterli.

Bende konduramiyordum ama sonradan anladım maalesef. Tecrübeyle sabit. Kaç kez yaşadım hemde. O yüzden dikkatli ol derim. Hatta kuzenimin dugunene gitmiştim.
Düğünde bı anne ve oğlu çok ilgilendiler benimle. Tanışmak konuşmak istemişler kuzenimden rica etmişler.o da yok olmaz kabul etmez demiş.
beğenmiştim ben hâlbuki esime de başka kizlari ayarlamaya calismislar.
Cidden bak bunları bizzat yaşadım.

Ya yok değil var böyle şeyler bende yaşadım ama bu arkadaşımın çok sanmıyorum kıskanıp yapacağını. Belki ailede tuhaf insanlar var ondan istememiş olabilir diye düşünüyorum. Bana sözde çok tuhaf geldiler oğlanın annesi yok damat kahvesine bile karışmaya çalışıldı mesela ilginç.. Bizde böyle şeyler olmaz belki ondan olmuş olabilir. Birde kır düğünü istiyorum şunu istiyorum diyordu şu an düğün salonu tutmuşlar çok farklı sokak arası yer anlattığı ile görünen farklı sanırım ondan birazda..

Belki de aracı olmak istemiyorlardır, sizden ötürü değil yanlış anlaşılmasın. Mesela ben de bu tarz konularda aracı olmaktan kaçınırım. Herkes kendi işini kendi görsün düşüncesindeyim. Onlarınki de böyle bişeydir belki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…