Arada kaliyorummmmm

O zaman siz ögretin, suyu doldursun maşabaya eliyle şap şap vursun g.tune suyu, sonra çikarken elini sabunlu suyla yikasin bu kadar basit😃
Seminerler düzenledim o kadar sunumlar yaptım ama bunu anlatamicam :KK66:
Konu sahibi gelince açık açık konuşacaksınız onlarla.Tıpkı burada bizimle yaptığınız gibi.Dezanfektan sprey,ıslak mendil,tuvalet kağıdı koyup bilale anlatır gibi anlatacaksınız.Başka yolu yok bunun.Kolay gelsin size.
Aslında dezenfektan koysam tuvalete altına da yazsam taharet sonrası sprey sıkmadan üstünüze dokunmayın diye olurmu ki

Okb var sanırım sizde. En azından taharet alıp el sabunluyormuş. Burada yıllar önce bir konu vardı. Kadının görümcesi hindistanda yaşıyormuş. Çocukları tuvalete yalın ayak girip çıkıyordu(alaturka tuvalete), başka bir konuda da eş ailesi tuvaletten sonra hiç el yıkamıyormuş. En azından taharet ve el yıkama bilgileri var. Elini de suyla yıkayıp öyle giyiyormuş kıyafetini. En üstteki yani sizlerle temas eden kıyafetine kadar çamaşırı, içliği vs var. Mikrop içeride kalıyordur, merak etmeyin. Ay nasıl rahatlatsam sizi başka bilemedim 😄
Bilen biri işte sağ olun okb var ama o kadar takıntılı olsam her gün ev temizlerim oda yok bilemedim ki

Bilen biri işte sağ olun okb var ama o kadar takıntılı olsam her gün ev temizlerim oda yok bilemedim ki
Okb sadece ev temizliğinde olmuyor. Gözle görünmeyen mikropların sizi hasta edeceğini düşünmeniz de okb. Evet gerçekte hasta edebilir mi edebilir belki. Ama sizle doğrudan temasa kadar binbir yere dokunup bırakıyor mikrobunu. Ayrıca yüzümüzde, ellerimizde türlü mikrop var gözümüzle görmediğimiz. Okb üstüne gidilmesi gereken bir durum. Ben de İstanbul’a gittiğimde metro ve marmaraydaki kalabalık ve her milletten insan topluluğunu gördüğümde başlamıştı. Bir süre orada kalmıştık eşimle. Gezmeye gittiğimizde eve her dönüşte sabah duşa bile girmiş olsak adamı da kendimi de duşa girmeye zorluyordum. Ayrıca dışarıda giydiğim hiçbir kıyafetle evdeki koltuklara oturmaz ve eşimi de oturtmazdım. Şuan bunu aşamadım ama en azından dışarıdan her geldiğimizde duşa sokmuyorum eşimi. Bir psikiyatristin danışanıyla görüşmelerini okumuştum. Okb ilerleyebilen bir durummuş ve danışan her market alışverişinden sonra evdeki halıları kaldırıp çırılçıplak şekilde market alışverişini yerleştiriyormuş. Sebebi de mikropların poşetten döküleceğini düşünmesi. Bu öykü beni çok etkilemişti. Çocuğunuz da var, bu durumun üzerine gidin ve okbyi yenin. Başka durumlara takıntı olmasın. Bu hikayede belki sizde farkındalık yaratır diye paylaştım. Bahsettiğim danışanın okbsi artmış ve iki yıl sonunda bu hale gelmiş. Biz mikroplardan güçlüyüz

Kızlar belki saçma bi soru olacak ama çok sıkıntılı bu süreç benim için eşimin ailesi bize gelmek istiyor bebeğimiz oldu 6 aylık şuan ama gel gelelim ki bi ara bize geldiler bunlar tuvalette uzun kalıyorlar çıkınca sol el ile kapıyı açıp kapatıyorlardi bi şekilde konuyu açtım namaz kılan insanlar büyük tuvalet sonrası nasıl temizleniliyor diye işte ben anlattım dedim sol el ile temizleniyor sağ el ile üstümü toparlıyorum kapı kolunu musluğu sağ el ile açıp kapatıyorum eşimin annesi ben iyice duruluyor sonra üstümü çekiyorum dedi benim sizin gibi 1 tane donum yok iki elini de kullanıyormuş yani boku ole su ile yıkayıp aritip üzerini çekip dışarıda elini yıkıyor 1 kere sabunla tamam şimdi hepsi böyledir eminim koy de yaşıyorlar eşim hep köylü insan diyo bizde köyde büyüdük ama böle olmaz bende istemiyorum gelmesinler bahane uyduralim diyorum bebeğim 6 aylik kucaklayacaklar gitseler evin hangi tarafını temizlicem ben kapıları perdeleri koltukları halıları bebeğim küçük yapamam zaten bulaşan bulaşır çocuğu alacaklar ben onlardan alcam biz kendi odamıza gideceğiz yatağa gircez mikropLr buluşacakta bulasacak vallahi kafayı yicem toz toprak değil ki sil süpür gitsin çokta takıntılı değilim ama bu tuvalet konusu hassas noktam ne yapacağım ben
Psikiyatriye gidip acil tedavi olun. Bu kadar da olmaz çünkü bu nasıl kafa ben anlamadım umarım dr anlar.

Okb sadece ev temizliğinde olmuyor. Gözle görünmeyen mikropların sizi hasta edeceğini düşünmeniz de okb. Evet gerçekte hasta edebilir mi edebilir belki. Ama sizle doğrudan temasa kadar binbir yere dokunup bırakıyor mikrobunu. Ayrıca yüzümüzde, ellerimizde türlü mikrop var gözümüzle görmediğimiz. Okb üstüne gidilmesi gereken bir durum. Ben de İstanbul’a gittiğimde metro ve marmaraydaki kalabalık ve her milletten insan topluluğunu gördüğümde başlamıştı. Bir süre orada kalmıştık eşimle. Gezmeye gittiğimizde eve her dönüşte sabah duşa bile girmiş olsak adamı da kendimi de duşa girmeye zorluyordum. Ayrıca dışarıda giydiğim hiçbir kıyafetle evdeki koltuklara oturmaz ve eşimi de oturtmazdım. Şuan bunu aşamadım ama en azından dışarıdan her geldiğimizde duşa sokmuyorum eşimi. Bir psikiyatristin danışanıyla görüşmelerini okumuştum. Okb ilerleyebilen bir durummuş ve danışan her market alışverişinden sonra evdeki halıları kaldırıp çırılçıplak şekilde market alışverişini yerleştiriyormuş. Sebebi de mikropların poşetten döküleceğini düşünmesi. Bu öykü beni çok etkilemişti. Çocuğunuz da var, bu durumun üzerine gidin ve okbyi yenin. Başka durumlara takıntı olmasın. Bu hikayede belki sizde farkındalık yaratır diye paylaştım. Bahsettiğim danışanın okbsi artmış ve iki yıl sonunda bu hale gelmiş. Biz

Okb sadece ev temizliğinde olmuyor. Gözle görünmeyen mikropların sizi hasta edeceğini düşünmeniz de okb. Evet gerçekte hasta edebilir mi edebilir belki. Ama sizle doğrudan temasa kadar binbir yere dokunup bırakıyor mikrobunu. Ayrıca yüzümüzde, ellerimizde türlü mikrop var gözümüzle görmediğimiz. Okb üstüne gidilmesi gereken bir durum. Ben de İstanbul’a gittiğimde metro ve marmaraydaki kalabalık ve her milletten insan topluluğunu gördüğümde başlamıştı. Bir süre orada kalmıştık eşimle. Gezmeye gittiğimizde eve her dönüşte sabah duşa bile girmiş olsak adamı da kendimi de duşa girmeye zorluyordum. Ayrıca dışarıda giydiğim hiçbir kıyafetle evdeki koltuklara oturmaz ve eşimi de oturtmazdım. Şuan bunu aşamadım ama en azından dışarıdan her geldiğimizde duşa sokmuyorum eşimi. Bir psikiyatristin danışanıyla görüşmelerini okumuştum. Okb ilerleyebilen bir durummuş ve danışan her market alışverişinden sonra evdeki halıları kaldırıp çırılçıplak şekilde market alışverişini yerleştiriyormuş. Sebebi de mikropların poşetten döküleceğini düşünmesi. Bu öykü beni çok etkilemişti. Çocuğunuz da var, bu durumun üzerine gidin ve okbyi yenin. Başka durumlara takıntı olmasın. Bu hikayede belki sizde farkındalık yaratır diye paylaştım. Bahsettiğim danışanın okbsi artmış ve iki yıl sonunda bu hale gelmiş. Biz mikroplardan güçlüyüz
Tesekkru ederim bende bunları biliyorum aslında ama tuvalet konusu çok hassas diğer konuları yeniyorum bende bu değişik bisey ya

X