annesi yuzunden teklif reddedilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu adam ilk teklifini iliskinin degil flortun ikinci haftasinda etti. İyi bile dayandi 2 yil ya. Diyorum ki nisan olsa bile ben 2 yil icinde evlenemem, "olsun 10 sene bekleyelim ama kabul et" diyor. Derdini anlamiyorum hayatimizda zerre kadar sey degismeyecek ama yok anlatamadim.

Annesiyle cookkk siki baglari yok. Annesi oglusummmm bir kadin ama sevgilim "anneee rahat birak beni" genelde. Haftada bir filan arar annesini ama annesi her gun...
Arama sorma kismina bir sey diyemeyecegim,her gun de konusabilirler o ayri da,hayatiniza mudahale olmamasi gerekir sadece.

Bilemiyorum,ben nisan meselesine sicak bakan bir insan degilim. Nisanin amaci evlilik hazirligina baslamaktir benim icin. Ya da birbirini tanima surecidir. Senin boyle bir seye ihtiyacin var mi? Yok bence. O halde nisanli bir kadin olarak da hayatina devam etmenin bir mantigi yok. Boyfriend-girlfriend olmak,hos bir couple olmak yeterli demek istiyorum.

Nisan ne yav. Cok avam geliyor bana. Ben simdiki esimi 2009 yilinda tanidim. 2011sonuydu beraber takilmaya basladim. Bak sevgiliyiz demiyorum,sadece takildik,bos vakitlerde gibi gibi. 2012 basinda adam benimle evlilik istedigini soyledi. Yok dedim boyle guzel. 2014 martta tekrar soyledi,okey dedim. 10 gun sonra nisan yaptik. Mayista da evlendik. Beraber yasadigimiz bir donem de olmustu aynen sizin gibi.1,5 yil kadar.
Sen de benim rahatligimda bir kadin oldugun icin kendi surecimi anlattim sana canim.

2 yillik bir iliskim var. Sevgilimin okulu 2020 ocakta, benim okulum 2020 eylulde bitecek. Ben belki daha da uzatirim bilmiyorum ama onunki kesin.

Sevgilimden 3 kez evlenme teklifi aldim. 2 tanesini reddettim. 3.de garip bir durum oldu detay vermem uygun olmaz, kabul ettim. Ama kabul ederken "okul bitmeden evlenmemin imkani yok, bunu kabul ediyorsan olur" dedim. "Sen nasil istersen oyle olsun" vs beni bir sekilde ikna etti. Kendi ailemle konustum, babam "sen nasil mutlu olacaksan oyle olsun ama bu surec tedavini olumsuz etkilemesin lutfen" dediginde bana dank etti. Sevgilimin annesi dunyanin en en en zor insanlarindan biri. Memnuniyetsiz, oglum-pasam tripli, kendisini cok onemseyen ve coookkk konusan bir insan.

Sevgilime soyledim, bak dedim ben bu teklifi kabul ettim ama senin annenden cekiniyorum huzursuz olmak istemiyorum. "Sen hic dusunme ben annemi hallederim, sakin kafana takma, once tedaviyi bitirelim" gibi cok yapici konustu. İyi dedim gectim.

Yaklasik 3-4 gundur sevgilimin annesi buradaydi. Bu surede katlanmasi cok zor olan seyler yasadim. Ogluna gizli gizli "niye acele ettin, once tedavisi bitseydi" , "sen niye surekli para harciyorsun, o harciyor mu, babasinin muayene ucreti bilmem kac lira olmus parasi mi yok sanki" dedigini duydum. Sonra sevgilim sinirlendi zaten kavga etmeye basladilar ben de hic duymamis gibi sakinlestirmeye gittim yanlarina.

Sonra da cok soguk davrandim. Onunla ayni masaya oturmadim, odamdan cikmadim, yuzune de bakasim gelmedi. Yolcu etmeyi birakin kapidan ugurlamak icin bile uyanmadim. Sevgilim fark edip sorunca da "Bana sakin bu konuyu acma, seni de silerim" dedim o da zaten anladi sebebini ozur diledi sustu.

Simdi annesi gitti, sevgilim de ben de minimum diyalog ile gun geciriyoruz. Konu acilsa birbirimize girecegiz acikca. Annesinin sozleri ve hareketleri aklima geldikce tiksiniyorum. Sevgilimin haziran sonunda nisan yapma fikri var, beni de ikna etmisti. Ama su an her seyden buz gibi sogudum. Sinirle karar vermek istemiyorum ama ben boyle bir insanla minimum duzeyde de olsa muhatap olmak ister miyim bilmiyorum. Bu ayrilik icin veya evlilikten vazgecmek icin yeterli sebep mi?

Biraz uzun ve karisik olmus olabilir, sorularinizi cevaplarim.

Hayatınız boyunca bu anlayışsız kadın çekilmez ve değişmez.Şuan sevgiliniz haksızlığı kaldıramıyor olabilir ama evlenince erkekler çok değişebiliyor.Evlenmeyin bence kendinizi yıpratmayın.

Anne ya işte güya oğlunu koruyor düşünüyor. Gerisine ne olursa olsun da oğlunun keyfi bozulmasın. Bu zihniyetten nefret ediyorum. Sözlere bak. Kaç yaşına gelmiş insan olamamış.

Önce kendim de. Önce ben. Senin önce tedavin bitsin. Nişan falan işlerini şu anda karıştırma. Bir süre daha ertelemek istediğini söyle. O da acele etmesin. Bu kadın sizi üzer çünkü. Sevgili de denge kurabilir mi bunu bilemiyorum.

Evdeki isleyis su sekilde, babam bana 3x para gonderdi diyelim bunun 2x ini sevgilimin hesabina atarim, kalani bende. O ortak hesaptan fatura, mutfak vs halleder. Benim olan parayi bilir asla ustune yatmaz. Ama annesi o parayi oglunun zannediyor halbuki ben de veriyorum.

Cikip annesine bunu soyler diye bekledim mesela ama sessiz ol demekten oteye gecemedi. Sinirimi bozan da bu.
Canım erkek arkadaşinla ev arkadaşı misiniz ?

Sevgilim ölüyorum dese 2 yildan once evlenmem ben. Bu yuzden nisani da gereksiz buluyorum. Ama o istersen 10 yil sonra evlenelim ama yazin nisanlanalim diyor mantigini cozemedigim sekilde.
Sevgilinizin bakış açısını gerçekten anlamadım ben. Sizi kırmak istemiyorum ama aklıma dizi senaryolarındaki gibi hastalığını yenmeye çalışırken onu mutlu etmek hayata tutunmasını sağlamak için evlenen/nişanlanan biri geldi. Umarım sizi kırmamışımdır bunu yazayım mı diye çok düşündüm. İlk teklif ettiği zaman da rahatsızlığınızı biliyor muydu?

Sevgiline çatma sassyy o gereken cevapları vermiştir
Herşeyinde farkında zaten yoksa sana en azından kapıya çıksaydın ayıp oldu falan derdi
Diğer konulardanda az çok biliyorum yapıci pozitif mantıklı bir adam sevgilin
Benc nişan için vs annesini işe katmadan kendin nasıl mutlu olacaksan öyle yap
Annesi için ertelediğine değmez
Kadın klasik kv işte bendede var bi tane
Yokmuş gibi davran
Benim muhabbetim merhaba hoşgeldiniz güle güle iyi günler evet hayır dan ibaret :)
Eşimde haklı olduğumu bildiğinden ses etmez kendi tek istediği kadar görüşebilir
Böylece sorun olmuyor
Sende öyle yaparsın

Sevgilim ölüyorum dese 2 yildan once evlenmem ben. Bu yuzden nisani da gereksiz buluyorum. Ama o istersen 10 yil sonra evlenelim ama yazin nisanlanalim diyor mantigini cozemedigim sekilde.

psikolojik baski yapmak icin olabilir mi acaba,

ben seni hastayken bile sevdim evlenmek istedim nisan yaptim. ama sen iyilesip okulu bitirip (her neyse) beni biraktin terk ettin sen busun iste vs vs vs....

boyle bi anneden saf bi cocuk beklemiyorum ben bi uye daha yazmisti bunu sanirim

Sevgilinizin bakış açısını gerçekten anlamadım ben. Sizi kırmak istemiyorum ama aklıma dizi senaryolarındaki gibi hastalığını yenmeye çalışırken onu mutlu etmek hayata tutunmasını sağlamak için evlenen/nişanlanan biri geldi. Umarım sizi kırmamışımdır bunu yazayım mı diye çok düşündüm. İlk teklif ettiği zaman da rahatsızlığınızı biliyor muydu?

İlk teklif ettiginde ben hasta degildim

ben seni hastayken bile sevdim evlenmek istedim nisan yaptim. ama sen iyilesip okulu bitirip (her neyse) beni biraktin terk ettin sen busun iste vs vs vs....

boyle bi anneden saf bi cocuk beklemiyorum ben bi uye daha yazmisti bunu sanirim

Oyle biri degil aslinda yani 2 yildir o hep evlenmek istiyordu okulu bile dusunmeden. Bu hastalik surecinde cok hassas benden bile, belki o sekil bir duygusalliktadir bilemiyorum ki.

Yazdiklarini neden gormezden geleyim, kafam cok karisik ozelden de yazisiyorum ucmus gitmis, kusura bakma lutfen.

Maddi durumlari iyi onlarin, zannetmem pek ama olmaz dememek lazim tabi.

Ah ablacım sen sadece fakirler mi zengin eş peşinde sanıyorsun. Asıl maddi gücü yüksek insanlar için bu daha önemli bir kriter oluyor. Hatta bence erkekler için kadınlardan daha da önemli. Sevgilini tanımadan birşey demek doğru olmaz ama sen bunu aklının bir kenarında tut. Hatta bunu test et.
Ben sana sevgilinden ayrıl diyemem çünkü annesine hak verip sana sarmamış.
Sana tavsiyem şu, hesapları ayırın. Babanın gönderdiği parayı onun hesabına yatırma. Faturaları, ortak ödediğiniz görünecek şekilde ödeyin bundan sonra. Babanın sana ne kadar gönderdiğini bilmesin. Gerektiği kadar ver, gerisi sana kalsın. Para mevzularını hiç sevmem. İnsan karşısında bu konuda güvenebileceği birini ister. Sen güvenmişsin ama olmamış. Bence kayınvalideden daha önemli sorun bu.

İnşallah tedavin başarıyla sonuçlanır. En önemlisi senin sağlığın. Gerisini salla. Sadece kendini düşün. Çok geriliorsan ayrı eve çık bir süre. Birlikte yaşamak zorunda da değilsin.

Ilk zamanlar zaten her kaynana sinir bozacak birseyler yapar .
Belli bir sure sonra takmamayi oğrenirsin Sizinki biraz hizli bir gecis olmus .
Onun soyledigi seyleri duymasaydin nasil devam edeceksen öyle devam et.
Onu da cok fazla önemseme .

Sevgilinle Bu konuyu konuşmalısın bence. Ama sayıp sövmeden. Yanı en azından evlilik vs konuşuluyorsa bağırmadan sorunları konuşmayı öğrenmeniz gerekir

He nişan için yaşlarınız da küçük zaten bence :)

Oyle biri degil aslinda yani 2 yildir o hep evlenmek istiyordu okulu bile dusunmeden. Bu hastalik surecinde cok hassas benden bile, belki o sekil bir duygusalliktadir bilemiyorum ki.

adam bir romeo o zaman, bazi erkekler cok seviyo evliligi

ama sen icine sinmeyeni yapma yine de
hakkinda hayırlısı olsun

araya dalıcam ama bana bunu eski sevgilim yapmıştı aynı şekilde.

"ben sana evlenme teklifi bile ettim" oldu sonra tüm hataları sıfırlandı beyimiz evlenmek istiyo boru mu :)

araya dalıcam ama bana bunu eski sevgilim yapmıştı aynı şekilde.

"ben sana evlenme teklifi bile ettim" oldu sonra tüm hataları sıfırlandı beyimiz evlenmek istiyo boru mu :)

yani sen ki evlenmek isteyen bi erkek bulmussun nasil onun 10000-0 onde olduğunu herseyi gormezden gelmen gerektigini anlayamazsin

olamaz böyle saygisizlik adam hakli evlenelim bile demis halbuse

Geçmiş olsun öncelikle.

Siz biraz dediğim dedik dikbaşlı bir karakter gibi geliyorsunuz bana yorumlarınızdan. Kötü değil tabi bu ama biraz daha törpülemeniz gerekiyor bu taraflarınızı, evlilik nişan gibi olaylar için özellikle. Çünkü her ne kadar hiçbir şey değişmeyecek gibi düşünseniz de iş resmiyete binince değişiyor. Yani bence her iki tarafta hazır değil, şu yazdığınız olaydan bile belli bu. Annesiyle ilgili sorunu sevgiliniz size yansıtmış,siz de çok alakasız şekilde çıkış yapmışsınız. Biraz daha zamana ihtiyacınız var gibi.

Aradaki mesajları okumadım.
Siz sevgilinize çok da bayılmıyordunuz sanki doğru mu hatırlıyorum?
Çok da bayılmıyordunuz derken büyük aşk anlamında diyorum.
Çok aşığım, çok uyumluyuz demiyorsanız, kadını hiç görmeseniz yılda 1 görürsünüz, bu size eziyet gelecekse düşünün, çok iyi düşünün.

3 günlük dünya, çekişmeye kurban etmeye değmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X