annesi yuzunden teklif reddedilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yavru , zaten daha once de konustuk bu mevzulari , onemli olan senin sagligin , sonra egitimin , ben kadin hakkinda sana soyledim zaten soyleyeceklerimi wapdan , su anda bu konu uzerine bu kadar dusunup stres yapma oncelik sagligin cunku
Ve ben sevgiline cok kiziyorum , bir kanser hastasinin tedavi surecinde bencilce davranarak sana evlilik baskisi yaptigi icini sanki bir yere kaciyorsun
Eger daha cok strese gireceksen acik acik kkonus sevgilinle , ben bu stresi kaldiramayacagim sagligim daha onemli de
Anasinin diline sahip ciksin , onu senin evine getirmesi bile hataydi kalmasi icin , gidip otelde kalsalardi , yani erkekler aptaldir da seninkinin su son yaptigi aptallik otesi , hic mi dusunemiyorlar bazi seyleri anlayamiyorum ya

Öncelikle cok gecmiş olsun. Az cok tahmin ediyorum rahatsızlığınızı. Bu sürecte kesinlikle kafanıza bu kadını takmayın. Sevmek zorunda da değilsiniz, oldugu gbi kabullenmekten Baska bir care yok sanıyorum . Hadsiz bir insan diye nitelendirip sizi üzmesine izin vermeyin . Sevgiliniz oldıkca iyi niyetli olup, iki tarafı da idare etmeye calısıyor. Tabiki bu durumdan o da bıkıcaktır . (Annesi kendine cekidüzen vermezse) Sorunuza gelecek olursam da evet bu gecerli bir sebep elbette ama kalbiniz size bu adam için herseye değer diyor mu ? Bence önemli nokta bu. (herseyden kastım tabiki minimum iletişim kendisi ile,anlasamadığınızı düşünerek)

Annesi çok ayıp etmiş. İkiniz de öğrenci olduğunuz için ailelerden para alıyorsunuz diye düşünüyorum. Bu yüzden evin gelir gider dengesini merak etmesi normal. Ama babanın kazancını ortaya atarak çirkinleştirmiş olayı.

Tek sorun annesiyse ve sevgilin dengeyi sağlayabilecek biriyse bu nedenle ilişkiyi bitirmeye gerek yok. Ama işte erkek çok önemli böyle konularda. Kimi 2 sokak ötedeki annesine sınır çizebilir, kimi dünyanın bir ucundaki annesi yüzünden evliliğini çöp eder.

Nişan ve evlilik sürecinde sık sık muhatap olmak gerekecekse nişanı erteleyin bence. Tedavi devam ederken bir de böyle sorunlarla uğraşmaya gerek yok.
Zaten yaşınız genç, birlikte yaşıyorsunuz sanırım. O yüzden evlilik hayat düzeninizde pek bir şey değiştirmeyecek gibi. Acele etmeye gerek yok bence.

Evdeki isleyis su sekilde, babam bana 3x para gonderdi diyelim bunun 2x ini sevgilimin hesabina atarim, kalani bende. O ortak hesaptan fatura, mutfak vs halleder. Benim olan parayi bilir asla ustune yatmaz. Ama annesi o parayi oglunun zannediyor halbuki ben de veriyorum.

Cikip annesine bunu soyler diye bekledim mesela ama sessiz ol demekten oteye gecemedi. Sinirimi bozan da bu.

Yapma gozunu seveyim ya, kadin ogluna ustu kapali "bekleseydin belki ölür" demeye getiriyor. Sevgilimi seviyorum ama her insanin hassas oldugu noktalar var, evlenmeye de o kadar istekli degilim su durumda.
Çocuk annesini susturmasa, sana 'alttan al,o da öyle biri' diye sakin olmanı tavsiye etse evet. Yüzüne bile bakmaman lazım.
Ama karşındaki eğer sen istemezsen düğün bile yapmayacak-annesiyle seni belki de bir ömür yanyana getirmeyecek birisi. Kadına da seni ezdirmemiş,susmasi gerektiğini söylemiş.
Ama sonuç...
Hem seni savunuyor hem de senden yana surat yiyor, huzursuz oluyor.
Tam tersini düşünsene. Senin de ailenle ilgili problemlerin var. Onları (bildiğim kadarıyla) çok da benimsemiyorsun ve fikirleri senin için önemsiz. Hayatında sadece seni üzmeye yariyorlar.
Bir buluşma ayarlandı ve annen densiz densiz konuştu. Karşındaki insanın asla haketmedigi şeyleri soyledi. Sen de annene bagirdin çağırdın,ve sinirle evi terk ettiniz..
Hayatındaki insan sana surat assa, 'konusmayalim kalbini kirarim' diye bagirsa, sırf annenin densizliği yüzünden,senin hiçbir kusurun olmadığı halde huzursuzluk çıkarsa ve başka bir insanın davranışinin sonucunu sen çeksen ne hissedersin?

Ben bu tür konuları cidden anlayamıyorum.
Annesi zebani,şeytan,deccal olsa ne olur ki?
Kendi durumumu benzer çoğu konuda yazdım.
Eş adayın hött dese omurgalı davransa zaten konu otomatik kapanır.
Anne manne bilmem ben. Eşimin ailesi zamanında sorun ettikleri şeylerle ilgili bana tek laf etmeye cüret edemez. Adam yıkar geçer aile dinlemez.
Kaynana ile ilgili bütün konuların baş sorumlusu erkektir.
Senin sevgilin de tarafını göstermiş zaten niye adama tavır aldın ki?

Yapma gozunu seveyim ya, kadin ogluna ustu kapali "bekleseydin belki ölür" demeye getiriyor. Sevgilimi seviyorum ama her insanin hassas oldugu noktalar var, evlenmeye de o kadar istekli degilim su durumda.

Ya gerçekten bu anlamda söylemiş olabilir mi?
Ben o kısmı "Kız tedavi görüyor, evlilik süreci yorucu, yorulur yıpranır" anlamında söylediğini düşünmüştüm. Tabii konuşmanın gidişatı benim düşündüğüm gibi olmayabilir.
Bu kadar kötü kalpli olabilir mi gerçekten?

Evdeki isleyis su sekilde, babam bana 3x para gonderdi diyelim bunun 2x ini sevgilimin hesabina atarim, kalani bende. O ortak hesaptan fatura, mutfak vs halleder. Benim olan parayi bilir asla ustune yatmaz. Ama annesi o parayi oglunun zannediyor halbuki ben de veriyorum.

Cikip annesine bunu soyler diye bekledim mesela ama sessiz ol demekten oteye gecemedi. Sinirimi bozan da bu.

zengin kızı kafalama derdinde olabilir. boynuz kulağı geçer derken bunu kastediyordum.

Bu zihniyette bi kadın tedavi masrafı bize kalır diye korkmuştur.

Kadından farklı bir şehir ya da ülkede yaşama imkanınız olabilir mi?

Benim tedavim bir aksaklik olmazsa nisan-mayis gibi bitecek doktorun takvimi oyle gosteriyor. Ben bunu bilerek kabul ettim zaten. Off kadin nereden tutsam elimde kaliyor.

Biz zaten yurt disindayiz okul bitince de burada kaliriz.

S sassyassyy böyle akıllar vermeyen kv dünya üzerinde yok. Önce onu bi bil. 2.si evet huzurunuzu zaman zaman bozabilir de bu da kaçınılmaz. Sevgilinin sevgisinden sana sırt çevirmeyeceğinden eminsen kararınızdan dönmeyin. Zaten siz sınanmış ve başarılı olmuşsunuz. Ama sevgilinin yaşı kaç ki de evlilik falan ne alaka şaşırdım açıkcası.

Daha iki kişinin de okulu bitmemişken (doktora ise başka) iş güç olayları netleşmemişken üç kez evlilik teklifi aşamasına gelmiş olmayı garipsedim doğrusu. Annesinin hareketleri de normal değil. Sevgilinizin de (evlilik ısrarı) .. Söz nişan olaylarını uzatmaya gerek olduğunu düşünmüyorum çünkü gençler birbirini tanısın etsin diye yapılıyor. Devir değişti ki siz de beraber yaşayıp giderleri beraber karşılıyormuşunuz. Yani evlilik yakın değilse nişanı erkenden yaparsanız üzülürsünüz. Maddi olarak tamamen bağımsız değilseniz de herşeye burunlarını sokma hakları doğar bu da sizi yıpratır. Psikolojik destek alıyorsanız tedavinizi etkiler diye düşünüyorum.

Konuyu bir an önce kapatmak için açıklama yapmamış olabilir. Erkeklerde böyle bir tavır var nedense. Biz bir yanlış anlaşılmayı uzun uzun açıklamaya çalışırız ama onlar "önemli olan gerçekler değil, bu gereksiz konuşmayı bir an önce sonlandırmak" diye düşünüyorlar.
Yine de haklısın tabii.

Çocuk annesini susturmasa, sana 'alttan al,o da öyle biri' diye sakin olmanı tavsiye etse evet. Yüzüne bile bakmaman lazım.
Ama karşındaki eğer sen istemezsen düğün bile yapmayacak-annesiyle seni belki de bir ömür yanyana getirmeyecek birisi. Kadına da seni ezdirmemiş,susmasi gerektiğini söylemiş.
Ama sonuç...
Hem seni savunuyor hem de senden yana surat yiyor, huzursuz oluyor.
Tam tersini düşünsene. Senin de ailenle ilgili problemlerin var. Onları (bildiğim kadarıyla) çok da benimsemiyorsun ve fikirleri senin için önemsiz. Hayatında sadece seni üzmeye yariyorlar.
Bir buluşma ayarlandı ve annen densiz densiz konuştu. Karşındaki insanın asla haketmedigi şeyleri soyledi. Sen de annene bagirdin çağırdın,ve sinirle evi terk ettiniz..
Hayatındaki insan sana surat assa, 'konusmayalim kalbini kirarim' diye bagirsa, sırf annenin densizliği yüzünden,senin hiçbir kusurun olmadığı halde huzursuzluk çıkarsa ve başka bir insanın davranışinin sonucunu sen çeksen ne hissedersin?

Bak benim annem bunu yapti ama bu yaptigi sey beni uzmek icindi. Sevgilimin babasi siyasetci diye adama fetocu dedi mesela. Bunun gercek olmadigini herkes biliyor ciddiye de almadi sevgilim. Benim annemin yaptigi sey beni ve dolayli yoldan sevgilimi uzmek.

Onun annesinin yaptigi oglunu benden korumaya (?) calismak. Yahu bana acik acik sovse bile bu kadar uzulmezdim. Benim en gucsuz oldugum konu ya bu.

"önce tedavisi bitseydi, sen niye para harcıyorsun" ne biçim laflar bunlar. Ben sizi tedaviniz sırasında sevgilinizin sizden soğumasına benzer bir konudan hatırlıyorum, hala aynı kişiyle devam ediyorsunuz anladığım kadarıyla. Yanlış anlamayın, o zaman da sevgilinize çok şaşırmıştım insan hasta sevgilisine böyle muamele eder mi diye, sevgilinizi tanımıyorum bilemem belki iyi biridir ama annesine şu yazdıklarınızdan ötürü uyuz oldum gerçekten. Şunu yapın bunu yapın diyemeyeceğim zira hayat sizin hayatınız ve reelde tanımıyorum sizi sonuç olarak yanlış etkilemek istemem. Ama böyle yüksek moral gerektiren zamanlarda bunu yaşıyorsanız, bu anneyle gelecek zamanda daha çok sorun yaşarsınız.

Daha iki kişinin de okulu bitmemişken (doktora ise başka) iş güç olayları netleşmemişken üç kez evlilik teklifi aşamasına gelmiş olmayı garipsedim doğrusu. Annesinin hareketleri de normal değil. Sevgilinizin de (evlilik ısrarı) .. Söz nişan olaylarını uzatmaya gerek olduğunu düşünmüyorum çünkü gençler birbirini tanısın etsin diye yapılıyor. Devir değişti ki siz de beraber yaşayıp giderleri beraber karşılıyormuşunuz. Yani evlilik yakın değilse nişanı erkenden yaparsanız üzülürsünüz. Maddi olarak tamamen bağımsız değilseniz de herşeye burunlarını sokma hakları doğar bu da sizi yıpratır. Psikolojik destek alıyorsanız tedavinizi etkiler diye düşünüyorum.

Ben de istemiyordum, iliskinin ilk gununden bu yana sevgilimin dilinde evlilik lafi var. Yapisini degistiremem. Bin defa da soyledim hayatimizda bir sey degismeyecek bosuna atraksiyon diye.

Psikolojik destek almiyorum kanserim ben.

Yavru , zaten daha once de konustuk bu mevzulari , onemli olan senin sagligin , sonra egitimin , ben kadin hakkinda sana soyledim zaten soyleyeceklerimi wapdan , su anda bu konu uzerine bu kadar dusunup stres yapma oncelik sagligin cunku
Ve ben sevgiline cok kiziyorum , bir kanser hastasinin tedavi surecinde bencilce davranarak sana evlilik baskisi yaptigi icini sanki bir yere kaciyorsun
Eger daha cok strese gireceksen acik acik kkonus sevgilinle , ben bu stresi kaldiramayacagim sagligim daha onemli de
Anasinin diline sahip ciksin , onu senin evine getirmesi bile hataydi kalmasi icin , gidip otelde kalsalardi , yani erkekler aptaldir da seninkinin su son yaptigi aptallik otesi , hic mi dusunemiyorlar bazi seyleri anlayamiyorum ya
Aynen..
Lütfen kendinizi ve sağlığınızı düşünün. .
Mutlu olmak için illa ki imza atmanız gerekmez ..Böyle mutluysanız böyle devam edin.

Strese girmeye gerek yok S sassyassyy

2 yillik bir iliskim var. Sevgilimin okulu 2020 ocakta, benim okulum 2020 eylulde bitecek. Ben belki daha da uzatirim bilmiyorum ama onunki kesin.

Sevgilimden 3 kez evlenme teklifi aldim. 2 tanesini reddettim. 3.de garip bir durum oldu detay vermem uygun olmaz, kabul ettim. Ama kabul ederken "okul bitmeden evlenmemin imkani yok, bunu kabul ediyorsan olur" dedim. "Sen nasil istersen oyle olsun" vs beni bir sekilde ikna etti. Kendi ailemle konustum, babam "sen nasil mutlu olacaksan oyle olsun ama bu surec tedavini olumsuz etkilemesin lutfen" dediginde bana dank etti. Sevgilimin annesi dunyanin en en en zor insanlarindan biri. Memnuniyetsiz, oglum-pasam tripli, kendisini cok onemseyen ve coookkk konusan bir insan.

Sevgilime soyledim, bak dedim ben bu teklifi kabul ettim ama senin annenden cekiniyorum huzursuz olmak istemiyorum. "Sen hic dusunme ben annemi hallederim, sakin kafana takma, once tedaviyi bitirelim" gibi cok yapici konustu. İyi dedim gectim.

Yaklasik 3-4 gundur sevgilimin annesi buradaydi. Bu surede katlanmasi cok zor olan seyler yasadim. Ogluna gizli gizli "niye acele ettin, once tedavisi bitseydi" , "sen niye surekli para harciyorsun, o harciyor mu, babasinin muayene ucreti bilmem kac lira olmus parasi mi yok sanki" dedigini duydum. Sonra sevgilim sinirlendi zaten kavga etmeye basladilar ben de hic duymamis gibi sakinlestirmeye gittim yanlarina.

Sonra da cok soguk davrandim. Onunla ayni masaya oturmadim, odamdan cikmadim, yuzune de bakasim gelmedi. Yolcu etmeyi birakin kapidan ugurlamak icin bile uyanmadim. Sevgilim fark edip sorunca da "Bana sakin bu konuyu acma, seni de silerim" dedim o da zaten anladi sebebini ozur diledi sustu.

Simdi annesi gitti, sevgilim de ben de minimum diyalog ile gun geciriyoruz. Konu acilsa birbirimize girecegiz acikca. Annesinin sozleri ve hareketleri aklima geldikce tiksiniyorum. Sevgilimin haziran sonunda nisan yapma fikri var, beni de ikna etmisti. Ama su an her seyden buz gibi sogudum. Sinirle karar vermek istemiyorum ama ben boyle bir insanla minimum duzeyde de olsa muhatap olmak ister miyim bilmiyorum. Bu ayrilik icin veya evlilikten vazgecmek icin yeterli sebep mi?

Biraz uzun ve karisik olmus olabilir, sorularinizi cevaplarim.
Şurada açılan 10 konudan 7si kaynana ,
Bu değil de başkası olsa yine aynı olacak.
Ki eş adayınız sizin üzülmemeniz için çabalamış.
Ben olsam takarım yüzüğü :)
İş ciddiye binince sesi kesilir biraz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X