annesi yuzunden teklif reddedilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sevgilin evlilik için niye bu kadar hevesli yav bi yere gittiğin yok zaten. Okul ve tedavinin yanında sana düşünecek bir şey daha yüklemiş resmen. Annesinin söyledikleri de çok itici. Babanın muayene ücretini niye takip ediyo ayrıca deli mi ne. Ama bence önce bi tedavisi bitseydi cümlesini senin anladığın anlamda kurmamıştır. Kurmuş olamaz yani kurmamalı.

Ben de istemiyordum, iliskinin ilk gununden bu yana sevgilimin dilinde evlilik lafi var. Yapisini degistiremem. Bin defa da soyledim hayatimizda bir sey degismeyecek bosuna atraksiyon diye.

Psikolojik destek almiyorum kanserim ben.
Tedavinizin takvimi Mayıs’ı gösteriyor sanırım. Umarım tamamen yenmiş olursunuz sağlığınıza kavuşursunuz.
Yurtdışında gelir elde edebilecekseniz ve maddi olarak ailelere yüklenmeyecekseniz sorun olmaz ama doğru ya da yanlış sevgilinizin ailesi bu konuda size sorun çıkarır diye düşünüyorum. Bence de tedaviniz tamamlanmadan bu kadına gelin olmayın. Ağzı bozuk çünkü. Bu lafı eden kişi sözde nişanda akrabalarına birşey söyler laf duyarsınız falan üzülürsünüz. Tekrar geçmiş olsun.

Ya o kadına yazıklar olsun, ayıp be ayıp demeye geldim..
Allah büyük ama o anası olacak kadında, bizde yarın neyle sinanacagimizi bilmiyoruz..
Sevgilinin tek söyleyeceği şey, anne aynı durumda ben olsaydım yine böyle mi konuşurdun olabilirdi.
Nasıl senin olduğun evde bu şekilde konuşma cesaretini gösteriyor, sinir oldum...
Kalbine sinen neyse, nasıl mutlu olacaksan onu yap canım..

Simdi bebegim soyle anlatayim.
Sevgilinle annesi ne kadar ortak yon tasiyor o onemli. Dersen ki aralarinda daglar kadar fark var,bitirme o zaman derim. Ha dersen ki ,sevgilim anasinin sozunden cikmaz,o zaman sektir et gitsinler anali ogullu derim.
Anasinin sozuyle oglundan tiksinme. Birinin davranisi digerini baglamaya yetmez cogu zaman.

Nisan evlilik meseleleri icin de daha coooook erken bence. Resmiyete binmeden sevgili olarak kalmak daha iyi.

Sevgilin evlilik için niye bu kadar hevesli yav bi yere gittiğin yok zaten. Okul ve tedavinin yanında sana düşünecek bir şey daha yüklemiş resmen. Annesinin söyledikleri de çok itici. Babanın muayene ücretini niye takip ediyo ayrıca deli mi ne. Ama bence önce bi tedavisi bitseydi cümlesini senin anladığın anlamda kurmamıştır. Kurmuş olamaz yani kurmamalı.

Sevgilim ilk gunden beri evlilik meraklisi. İlk teklifi 2.haftada aldim ben "dogru kisi sensinnn" diye. Yok dedikce tekrar geldi. Annesinin dedigini ben o konusmanin akisindan o anlamda anladim valla.

Annesi çekilmez biri belli ama sevgilinizin ne suçu var? Belli ki sizi seviyor ve annesine karşı sizin tarafınızda. Ayrılırsanız yazık edersiniz bence. En fazla evliliği aceleye getirmeyin, bir şeyler yerine oturana kadar.

Ben KVnin oğluyla konuşmasını "normal" buldum.
Senin duyacağıni bilemezdi ve sohbetin içeriği gayet normal.
Kadin nerden bilsin seninde bütçeye katkının olduğunu? Oğlu demekki çarpık yansıtıyor. Bu sorunu ilk sevgilinle konuşman/çözmen gerek.
Kadinin tek amaci oğlunu maddi/manevi korumak olmuş. Seçtiği kelimeler hoş olmasa bile içeriği her annenin söyleyeceği şeyleri kapsiyor.
AMA şuanda kendine konsantre ol. Sevgili, evlilik faso fiso...en önemlisi senin sağlığın ve huzurun

Simdi bebegim soyle anlatayim.
Sevgilinle annesi ne kadar ortak yon tasiyor o onemli. Dersen ki aralarinda daglar kadar fark var,bitirme o zaman derim. Ha dersen ki ,sevgilim anasinin sozunden cikmaz,o zaman sektir et gitsinler anali ogullu derim.
Anasinin sozuyle oglundan tiksinme. Birinin davranisi digerini baglamaya yetmez cogu zaman.

Nisan evlilik meseleleri icin de daha coooook erken bence. Resmiyete binmeden sevgili olarak kalmak daha iyi.

Bu adam ilk teklifini iliskinin degil flortun ikinci haftasinda etti. İyi bile dayandi 2 yil ya. Diyorum ki nisan olsa bile ben 2 yil icinde evlenemem, "olsun 10 sene bekleyelim ama kabul et" diyor. Derdini anlamiyorum hayatimizda zerre kadar sey degismeyecek ama yok anlatamadim.

Annesiyle cookkk siki baglari yok. Annesi oglusummmm bir kadin ama sevgilim "anneee rahat birak beni" genelde. Haftada bir filan arar annesini ama annesi her gun...

Sevgilim ilk gunden beri evlilik meraklisi. İlk teklifi 2.haftada aldim ben "dogru kisi sensinnn" diye. Yok dedikce tekrar geldi. Annesinin dedigini ben o konusmanin akisindan o anlamda anladim valla.
Valla eğer öyleyse annesi hindistanın ücra köyünden falan gelmiş herhalde sağlık imkanlarını köyündeki gibi zannediyo zaar. Oğluna acele ediyosun demenin binbir farklı yolu varken bu cümlelerle kendini ifade etmeye çalışması çok itici ya.

Ben KVnin oğluyla konuşmasını "normal" buldum.
Senin duyacağıni bilemezdi ve sohbetin içeriği gayet normal.
Kadin nerden bilsin seninde bütçeye katkının olduğunu? Oğlu demekki çarpık yansıtıyor. Bu sorunu ilk sevgilinle konuşman/çözmen gerek.
Kadinin tek amaci oğlunu maddi/manevi korumak olmuş. Seçtiği kelimeler hoş olmasa bile içeriği her annenin söyleyeceği şeyleri kapsiyor.
AMA şuanda kendine konsantre ol. Sevgili, evlilik faso fiso...en önemlisi senin sağlığın ve huzurun

İyi de bunu benim babamin muayene/ameliyat ucretlerini ortaya atarak mi yapmasi lazim? Ben kadini iyi niyetli bulmuyorum hic.

İyi de bunu benim babamin muayene/ameliyat ucretlerini ortaya atarak mi yapmasi lazim? Ben kadini iyi niyetli bulmuyorum hic.

sassy yazdıklarımı görmezden geliyorsun ama 2. haftada evlilik teklif eden adam da babanın parasına gelmiş olabilir.

armut dibine düşer.

iyi geceler.

Diyorumya, seçtiği kelimeler asla hoş değil. Benimde kurduğu cümleler hoşuma gitmedi- ama burda kesin bir carpiklik var. Kadın seninde katkin olduğunu bilse zaten bu sohbete girmezdi ve giremezdi. geniş bir ortamda olsa hadi kadin seni gömüyor derdim ama bakalim oğlu kadina olayları nasil yansitdi.

sassy yazdıklarımı görmezden geliyorsun ama 2. haftada evlilik teklif eden adam da babanın parasına gelmiş olabilir.

armut dibine düşer.

iyi geceler.

Yazdiklarini neden gormezden geleyim, kafam cok karisik ozelden de yazisiyorum ucmus gitmis, kusura bakma lutfen.

Maddi durumlari iyi onlarin, zannetmem pek ama olmaz dememek lazim tabi.

Tesekkurler, kanser hastasiyim.

Allah acil şifalar versin inşallah. İnsanlar işte böyle dengesizler yapacak bir şey yok ama sevgiliniz annesine karşı durmuş sizi savunmuş. Şu durumda böyle bir tepki vermeniz ilişkinizi yıpratır hassas bir dönemde olduğunuzu düşünürsek belki de kendinizce haklısınız tepkiniz de ama bence biraz sakin ve temkinli olmakta yarar var diye düşünüyorum.

sevgilin icin su an ulasilmaz sensin. annesi hergun ariyosa tabiki o haftada bi kusmesin diye arar. ama evlenince isler dengeler degisiyo genelde.

biz evlenmeden once esim baska sehirde calisiyodu. kv hergun ya da gun asiri ararmis esim de haftada bir falan. sonra esim yasadigimiz sehre geldi. hepimiz ayni sehirdeydik. biz evlenmeye karar verince kv dun dogurmus da gobek bagini kesmemisler gibi triplere girdi. evlendik ailesindem bunalan esim aileci oldu. duzen kurana kadar cok yiprandim.

sevgilinin su an anneci olup olmamasi onemli degil. ama bazi seyleri hem sana karsi hem annesine karsi eksik yanlis carpik aktarmasi en cok seni yorar.

aklina yatmayan icine sinmeyen sey yanlistir diyorum kisaca. insallah tedaviden de saglikli olarak cikar bi daha asla saglik sorunu yasamazsin.

Ben bu tür konuları cidden anlayamıyorum.
Annesi zebani,şeytan,deccal olsa ne olur ki?
Kendi durumumu benzer çoğu konuda yazdım.
Eş adayın hött dese omurgalı davransa zaten konu otomatik kapanır.
Anne manne bilmem ben. Eşimin ailesi zamanında sorun ettikleri şeylerle ilgili bana tek laf etmeye cüret edemez. Adam yıkar geçer aile dinlemez.
Kaynana ile ilgili bütün konuların baş sorumlusu erkektir.
Senin sevgilin de tarafını göstermiş zaten niye adama tavır aldın ki?

Cok mu sey istiyorum ben ya? Tepkisi bana yeterli gelmedi ki. Kavgalari soyle oldu sevgilim annesine kes sesini deyince olay anneye saygisizlik yapma vs ye geldi. Sonra disari yemege cikalim dediler ben gitmedim. Geri geldiklerinde annesi cok keyifliydi. Ben bu olaydan sonra 3 gun boyunca kadinla toplam 1 saat ayni ortamda anca bulundum, yuzune bakmadim. Sevgilim de tavrimi anlayip sesini cikarmadi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X