Makyaj Ürünleri Anneniz makyaja kızar mıydı ?Kaç yaşında makyaja başladınız.

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
Liseye giderken sadece göz kalemi sürerdim başka bişey sürmezdim annemde bişey demezdi sonra yawaş yawaş parlatıcı allık rimel falanda kullanmaya başladım. şimdi hiç makyajsız dışarı çıkınca annem kızıyo bana azcık kendine bak genç kzsın sen die:KK70: bizimki azcık bakımlı herkes ablam sanıo :KK70:

7. sınıfta basladım yanıı 13 yaslarında falaan :KK1: hatta annem kalemlerini saklıodu bende kuru kalem boyalarımın ucunu ıslayıp gözüme kalem niyetine cekıyordum ayy ne gunlerdii hocalar peşimde fııır dönerdii :KK1: smdı ise 17 yasındaym bya bı makyaj yapıorm annem arada kızıyor cok allamışın pullamışın diyorr :KK1:

valla ne zaman başladığımı tam olarak hatırlamıyorum:26:
ben hep kokoştum galiba :KK23:
yüzümde ufacık bir sivilce çıksa ablalarımın fondotenlerini sürerdim hemen.
12 ya da 13 yaşımda falandım sanırım...
saçımı 18 yaşımda üniversiteye başladığım sene boyattım.
kaşlarımı da iki-üç günde bir birkaç tel alırdım. yavaş yavaş alıştırdım annemin gözüne batmadı böylece:21::21::21:
lisede çok öğretmenden azar işittim, gözünde kalem,rimel var ,eteğin kısa,saçların açık diye..ama dinleyen kimm...zaten okul birincisiyim diye ceza da vermiyorlardı:KK1:

Son düzenleme:
lisede başldım fena yapardım valla smdı dusunuyorum delımıymısım yahu ben :KK9::KK9: yasaklar benı çekmiş hep demekki :KK9: smdı unvrsıtedym ama buseferde ben yapmk ıstemıyorum :KK1::KK1::KK1::KK1::80:

saçımı hala boyatmadım:KK43:

makyajada lise bittikten sonra başladım:nazar:

Son düzenleme:
Karışmazdı çünkü makyaj yapmıyordum .Şimdide öyle sayılırım varla yok arası yaptığım makyajla kendimi çok daha iyi hissediyorum .
Ergenlik dönemimde sarı saç sevdalısıydım.Saçlarıma inanılmaz karışırdı ah ah o zamanlar ne kavgalar ediyorduk anneciğimle:KK50:

İlk pudram lise sonda olmustu. :KK61:
Ama pek kullanmazdım..
Annem makyaj yapınca kızardı , cildiniz bozulucak derdi. :KK6:
Masallah yasına göre cok genctir cildi de güzeldir. Kardeslerinin dügünü haricin de hic makyaj yapmamıs annecigim. 50 yaslarında saclarını hic boyamamıs! 3-5 tel beyaz sac vardır bende ona cekerim insallah.. :KK9:
Böyle birinin makyaja sıcak bakması beklenemez zaten.:KK37:

ben ilk defa kaslarimi 16 da aldirmistim sacimi da 17 de boyattim ne gundu ya butun aile toplandi annem hayir demisti cok gencsin falan filan babam dediki cok mu istiosun madem aklina koydunki bilio yapicam annen ii bi yere gotursunde ii bisi olsun sacrengin deyince bomba gibi dusmustu evin gundemine:) annem cok kizdi ama nafile soz vermisti babm bi kere sonrada makyaj zaten sari saca allik lazim :) ki cok severim allik surmeyi amahafif yapardim komiktir ki univ ikinci sinifta goz makyajsiz cikmaz oldum sokaga hafiftir makyajlarm ama yapmadan cikmam yazin da asla yapmam ozellikle fondoten suremem sade pure mineral bazli tozlar kulanirim hafif oluoo onlar bence.. bide su bazli olsun olmazsasakin yag bazli olmasin ozelliklede alerjin var ya da yok olduugnu bi ogren yada lens kullaniosan sakin yani ucuz adi seyelr surersen yuzune sivilce o bu su cikar allah muhazafa ben o yuzden sansliyim hic sivilcem siyah noktam acnem olmadi temiz bi yuuzm var o yuzden kizarlarzaten makyajsiz cok dogal guzelsin diye ama tek sorunum gozlerim alti cok siyah beni gorren haftalardir uyumadim sanar ona b care bulamadim e kullandiysam gecmio ..:KK43:(

Hatırladığım kadarıyla 19yasinda kas aldırdım 21/22 gibi makyaj yaptım sacımı ilk ozaman boyattim.annem şiddetle karşıydı bunlara ama sonra alıştı.bazı seylerde beni engelledi o zamanlar nedenini sorduğumda dikkat çeken bir kızdın,hani kendimle bu sekilde ilgilenirsem erkeklerinde dikkatini çekerim hemen evlenmeye kalkarım diye korkmuş::KK9:Şimdide arada bı karışır ama duymuyorummmmmm:KK53:

17 yaşındayım . makyajı 15 yaşıma kadar hiç sevmezdim ama şimdi çok seviyorum ve yapıyorum da :) annem hiç yapmaz :) ama karışmaz da . ama anneannem ohooo.
kapatıcı yada pudra falan binde 1 sürerim onun dışında çok hafif far . göz kalemi-rimel-ruj üçlüsüne bayılıyorum. kaşlarım çok şekilli hiç aldırmadım daha ..
makyaja tam gaz devam :KK51:

ben küçükken çok süslü bi kızdım gerçi hala öyleyim :KK1:
çok meraklıydım makyaja fara rufa göz kalemine rimele
en ufak bişey sürsem dünyalar benim olurdu sanki
annemlede kavgalarımız hep bu yüzdendi zaten o tam tersi çok karşıydı ama ben hiç aldırmaz hala bi istekle makyaj malzemesi alırdım o atardı ben alırdım :KK1:

kaşlarımıda aldırmama izin vermemişti ben onun haberi yokken kendim almıştım lise sona gidiyodum normal bi yaştı 17 dim bütün arkadaşlarım alıyodu bende özeniyodum :44:

şimdi ise kesinlikle gezmeye gitmediğim sürece makyaj yapmam
şimdide annem kızar bari bi göz kalemi sür diye :KK68:

Çok küçüktüm liseye başlamıştım o zaman makyaj yapıyordum sözde
Bakkala bile makyaj yapmadan üstümü başımı giyinmeden çıkmazdım :KK9:
Annem kızardı biraz ama çok değil gerçi şu an üniversite okuyorum annem daha çok laf ediyo yaptığım makyaja :KK9:

kaslarimi liseye basladigimda veya lise 2 de falan almaya basladim diye hatirliyorum. Makyajada orta okuldan mezun olduktan sonra goz kalemiyle falan baslamistim. o ara annem kiziyordu ne o simsiyah gozler falan diye. O yuzden cok uzun surmedi =D Istedigim gibi majyaj yapmaya tam olarak lise 3 te baslamistm :KK70: Annem artik karismiyordu hehehe :p

bende lıse hazırlıkta makyaj yapmaya baslamıstım ama ona makyaj degıl badana demek daha ıı olur.ayrıca kendıme makyaj malzemesı almazdım annemın kullanmaya kıyamadıgı makyaj malzemelerını kullanıp her seferındede hocaya yakalanırdım hepsı mudurun kasasına gırerdı malesef sonra annem benıııııııı:KK47:

13 Yasina kadar birakin makyaji, üstüme basima bile dikkat etmezdim. Üsüme bir tisort altima bi sort, omzumda bi tane pilic cikardim disari kedilerin pesinden kosturmaya. :KK53:
Ilk makyajimi 14 yasinda yapmistim. Sinifta bir arkadasim göz kalemi sürüyordu ben de özenmistim anneme aldirmistim bi tane kalem. Annem ilk baslarda yakistigini söylese de sonradan abarttigimi düsünüp birakmami söyledi. Ama bi kere alismisim birakamiyorum. Sürmedigim zaman kendimi kötü hissederdim hep gözlerim kisik dolasirdim. Bunu sebebi megerse günesmis. Gözlerim günese hassas oldugu icin kalemsiz rahat edemiyormusum. Bilirsiniz Araplar sürmeyi gözlerini günesten korumak icin sürerler. :KK1: 17 yasinda biraktim göz kalemini, baktim yüzüm dupduru kendi kendime dedim niye sürüyorum ben bunu. Simdi günes gözlügü düsmüyor gözümden. :82:
Simdi tek yaptigim makyaj hafif bi ruj. Rimel ve eyeliner nadiren sürerim. Fondoten ve kapaticiyi yüzüme degdirmem. Özel günlerde bile pudra sürerim. Fondoten kadar insani dogalliktan uzaklastiran bir sey yok.
Kaslarimin ilk ortasini almaya baslamistim, kenardan, üstlerden derken yavas yavas tümünü aldim. Annem teyzem söylediginde farketmisti kaslarimi aldigimi. Su an pek makyaj yapiyor sayilmam. Kaslarimi bile ayda yilda bir alirim. Fazla ve sürekli yapilan makyaji gereksiz buluyorum. Özellikle fondoten hem cildi mahvediyor hem de insanin yüzünde kendine has cizgileri, gölgeleri yok ediyor. :KK51:

Valla 13 yasındamıydım neydim 7.snıftaydım kaslarımı alıyodum :)
Makyaja gec basladım biraz kaşa göre:) lise 1 de falan yapıoduk 14 15 yaşlarımdayken..

Annem hiç karışmadı makyaj olayıma. 19 yaşımdan itibaren hafif hafif başladım. Ağır makyajı da sevmem, cildime gereksiz eziyet. :KK20::KK61:

kızardı hemde ne kavgalar ederdik tam ergenlik zamanı şimdide hiç makyaj yapmıyorsun diye kızıyor ancak gezmeye gidicem ki makyaj yapıyım :KK1:

Hiç kızmadı hatta onun rujlarından araklardım :KK1:
Ortaokulda son sınıfta başladım rujlarla sonra göz kalemleri takip etti
Lise birden sonra başladım tam :KK53:

kızmadı çünkü yapmadım arada fondoten pudra sürrim o da sivilceler için :KK49:

X