Makyaj Ürünleri Anneniz makyaja kızar mıydı ?Kaç yaşında makyaja başladınız.

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
Küçükken her kız çocuğu gibi makyaja pek bi meraklıydım, annem hep büyüynce büyüyünce derdi, lisede falan yapmaya başlamıştım sanırım, büyüdüğümden olsa gerek karışmamıştı.:)
Kaşlarımı da cok dağınık olmadığından altından üstünden azıcık azıcık kendim almaya başlamıştım. bu işlem yavaş yavaş olduğundan pek farketmemişti:)) lisedeydim o zamanlar... kuaföre gitmek isteseydim karşı çıkablirdi ama çok da üstelemezdi.

kaşlarımı lise 1deyken kendim almıştım ilk defa, lise sona kadar da kendim aldım hep ama uraşmaktan bıktığım için lise sondan beri kuaföre giderim... lise 2de de makyaja başladım, önceleri bi sürme çekerdim bi de dudak nemlendiricisi ama lise sonda o da değişti göz kalemi, maskara, far, eyeliner kullanmaya başladım, pudra parlatıcı allık falan ne varsa kullanırım... dışarıya çıkarken sürme ve allık illaki kullanırım ama özel günlerde baya iyi makyaj yaparım annem de söylenir yaşlanınca yüzün sarkıcak diye ama pek karışmaz...

hic karismadi annem. benimle hep oturup konusurdu anlatirdi. 15 yasinda bacaklarimi ve koltuk altlarimi almaya basladim.
16 yasinda eyeliner cekiyordum. ama cok kisa sürdü sevmedigime karar verip biraktim...
18 yasimda kasimi aldim ve simdi de günlük makyaj olarak sadece allik ve rimel kullanirim

bende bir kaş vardı herkesin dilindeydi her gören aldırsana diyordu ama annemi bir türlü ikna edemiyordum neymiş bekar kız kaş almazmış peh peh peh:umursamaz:

en son bi arkdasam pc de resimlerize bakarken bi erkek arkadaşı görmüş demiş " bu ne böle recep ivedik gibi " o saatten sonra benim için kaşlarımı almak farz olmuştu sırnaşık şey

teyzemle yoğun çabalarımız sonucu 2 ay önce aldırabildim ama baya morali bozuldu
annemin hastalandı felan ..

ama sonuç süper meğerse tüm güzlerliğimi örtüyomuş yorgan gibi :))

ohooo ben cok kokoşTum yaa :KK1: bizim ailenin qenlerinde var vallahiii .d.d.d kücükken kuzenlerime qiderdik akşam oturmasına tabi kücüqüm 5 yaş Felan onlar benden byüktü 18 lerdi otuttururlardı onlerine ellerime ojelerrr sürerlerdi cokta hoşuma qiderdi .d hayran kalırdım onların majyaj malzemelerine çoktu hemde baya bi .d her qittiqimdede ojelerinden 1 tanelerini bana verrlerdi cok sevinirdim .d kaşlarımı aldırmaya lise 1 de başladım o zamanlar annem coook kızardı .d ama yaşım ilerledikçe kendisi dedi hadi aldırlım die .d makyaja kızmazdı ama babam cok kızar doğallıktan yana .d eskiden aabartırdım cocuk akıllı herşeyi sürrdim .d ergenlk dönemı sııvılce derkene kapatıcıları yüzüme boca ederdim :KK1: şimdi ise bi ruj bide eyeliner .d

şuan 20 yaşındayım makyaj yapmamaya başladım,hoş zaten pek de yapmazdım ama hepten azalttım diye neler diyo bana kızsın sen makyaj yap falan filan

çoook küçükken minicik bir kızken çok kokoştum mini etekler ve yengelerimin makyaj kutularıyla büyüdüm diyebilirim büyüdükçe makyajdan kendim soyutlandım tarzım spora döndü maykaj yapmama kaş almama annem karışmadı ilk kaşlarımı sanırım orta son da almıştım kendim almıştım annem de farkedince tam biraz kızacakken güzel aldığım için bişey diyemedi hala kendim kaşlarımı alırım ama makyajdan kastım rimel göz kalemidir ruj bile nadir sürerim açık pembiş tonlarda fondoten kullanmam kullanınca annem ne gerek var yüzüne der ama yaptığım makyaja karışmaz sadece ağır olmasını istemez canım annem hiç karışmadı bana minnacıktan başladım ama saçımı asla boyatmam bu kendi tercihim kaydirigubbakcemile3

bende çok kokoş bir çocukdum en büyük eğlencem annemin,halamın topuklu ayakkabı ve çantalarıyla oynamakdı..tabi makyaj çantalarını da alıp kendimi maymuna çevirmek...sempatiksalakcinni
annem de hoş bakımlı bir bayandı ondan da etklenirdim demekki sürekli makyaj malzemelerini
oynardım biraz kızsada bir şey demezdi annecim...sonra duruldum ve ufak tefek rimeldi kalemdi
bunlara lisede başladım hafifden yapmaya...okula giterken kirpik kıvırıcısıyla az yolmadım kirpiklerimi:KK1:...
hafifi allık sürerdim hafta sonu da kalem felan...üniversitede ve hala da ufak tefek şeyler sürmeden
dışarı çıkmam ağır makyaj sevmiyorum fondoten felan ama hala vazgeçilmezim,kalem,allık
rimeldir.

Yoo ne kızması :) Aksine kızardı geçen yıla kadar.Neden makyaj yapmıyısun diye :)
Birkaç aydır biraz daha ilgileniyorum.am olarak makyaj sayılmaz ama kesinlikle gözde hafif makyaj yaparım genelde rimel sürmem çünkü rahatsız eder ama rujsuz çıkmam.
Evdeyken bile cebimdedir rujum.Yatana kadar tazelerim :)
Bu hallerimede gülüyor haliyle :)

ilk makyajımı 10.sınıf 2.dönem yaptım gerçi makyajda sayılmaz göz kalemi artı rimelbayanssulusmile

11.sınıfta ilk pudramı aldım markası da catherina arley şu aynalı olanlarındansempatiksalakcinni

lise sonda fondotende dahil hepsinden almaya başladımzemuszemus

yaşım ilerledikçe daha bir merak sardım:kedi:

kıyafetlerime göre beğenip alıyorum:kahve:

negroo yu okuyunca bişey geldi aklıma.
26 yaşındayım ve hala bir tane fondötenim olmadı :)
Çok geri kaldığımı hatırladım :)
Ama çokta kayıp değil ya :))

Annem bana hiçbi zaman kızmadı.Beni her zaman yanında kuaförede götürdü,bana ufak tefek makyaj malzemeleride aldı.İlk göz kalemimi annem almıştı mesela,parlatıcılar,rujlarda keza öyle.Onun parfümlerinide sıkardım.Beni hep anlatır zaten,çok güzel makyaj yapar,saçları çok güzel yapar,benim saçlarımı bile o boyuyo diye.Bi evde saçlarımı boyatmazdı,1 sene kızıla boyayınca gördüki ben bu işide kıvırıyorum,sesini çıkarmadı.Ben 16 yaşındayken saçlarımı boyattım ilk defa,makyaj yapmaya,manikür yaptırmaya,frençli tırnaklarla gezmeye,lens kullanmaya başladım.Ama hiçbi zaman abartmam makyaj olayını.Bazı kızlar boya küpüne düşmüş gibi geziyolar.

negroo yu okuyunca bişey geldi aklıma.
26 yaşındayım ve hala bir tane fondötenim olmadı :)
Çok geri kaldığımı hatırladım :)
Ama çokta kayıp değil ya :))

ben sana alayım fondoten hatıra saklarsın bu topicten ilk fondotenini almış oluuuruuuzzz bayanssulusmile kaydirigubbakcemile5

Ben çok özenirdim fakat annem de öğretmen oldugu için biraz dominanttı =) Gizlice sürüp salona anne bak ruj sürdüm derdim evin içinde dört dönerdik kovaalrdı beni =)) Kaş almama bişey demedi,lise hazırlıkta almıştım.Hatta kendim almıştım annem yazlığa gittiğinde evde kimse yokken ama çok güzel almıştım yani annem bile şaşırmıştı =)) kızmıştı ama epey niye bana haber vermıyorsun diye ahaha..hey gidi günler =) Makyaja da lise sonda başladım ki hala çok makyaj yapmam..üniversitedeki en doğal kız benim sanırım =) dipliner bazen allık sürer cıkarım dışarı =) saçlarımı hala boyatmadım..

16-17 falandi saniriim
cokta özenirdim
13 yasindaykende gizli gizli kalem cekerdim gözüme
annem gördügünde kizardi
simdi bakiyorumda kizlara 12 yasinda full makyaj

Evet :) İlkokulda makyaj yapan arkadaşalarım annem geldiğinde makyajını silerlerdi :) 16 yaşında izin vermeye başladı artık zamanı geldi dedi :)

benim annem kokoştur zaten bayanssulusmile 6 yaşımda gözüme aynaya bakmadan kalem çekerdimaklinialirimsmile kaşlarımı 17-18 gibi aldım

X