Makyaj Ürünleri Anneniz makyaja kızar mıydı ?Kaç yaşında makyaja başladınız.

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
Kaşlarımı aldırdıgımda 21 yaşındaydım, zaten kendimde kalın kaşı sevdigim için bu konuda çok özenliyimdir:1rolleyes:
Makyajıda üniveristede yapmaya başladım ama normalde de çok aram yoktur..
Saçlarımda hiç boya yok,yapı olarak boyaya gerek oldugunu düşünmüyorum dogal hali gayet güzel...
Kuaförleden kurtulamıyorum ama bu kadar güzel saçı nası boyatmazsınız diye:roflol:

benim annem hiç karışmadı saçlarımı ilk 7.sınıftayken boyamıştım annem boyamıştı canım benim hiç karışmazdı başta yok derdi sora dayanamazdı makyajada o zamanlar parlatıcıyla başlamıştım

Makyaja liseden sonra başladım.
İlk başlarda annem çok kızmıştı ama zamanla pek ses çıkarmamaya başladı.
Kaşlarımı aldırmam çok zor oldu annemi o kadar sözden sonra ikna edip kuaföre beraber gitmiştik.
Ama kaşlarım alınınca o kadar beğendi ki keşke önceden aldırsaydın bile dedi.
Saçlarımı ise malesef bizde ırsi olarak beyazlar olduğu için 19 yaşımdan bu yana boyuyorum. Bu konuda hiç sorun çıkmadı ailemden.

Ay ben nasil heveslenirdim Allahim o gunleri hatirliyorumda manyak gibiydim ya.Annem kizsada yapardim resmen prta okulda basladim makyaja.O zamanlarki heves ve mutluluk simdi yok simdi sirf zorumdan yapiyorum ama o zamanlar ne kadar hevesle yapardim ya.Of of cocukken herseyin tadi vardi bee :çok üzgünüm:

ben çok erken başladımmm ne yazıkki 13 14 yaşlarımda kaşlarımı alıyordum, asansörde makyaj yapıyordum,annem ve babam sürekli işte oldukları için görmüyorlardı,,,kaşlarımı ilk gördüklerinde çok kızmışlardı tabi ama cımbızı elimden alamamışlardı,,, sonuççç artık pek makyaj yapmıyorum kaşlarımı azıcık toplama alıyorum çünkü erken yaşta heveslerimi soldurdummm şimdi arkadaşlarım kendilerine çok bakıyo bana sıkıntı geliyo eğer kısım olursa liseye kadar makyaj yaptırtmam,,,herşey yaşında güzel ......

İlkokula giderken ruj falan sürerdim taa o zamanlar meraklıymışım demek ki şimdi de öleyim çok süslüyüm.Lisedeyken göz kalemi parlatıcı falan.Kaşlarımı da üniversiteye başlarken aldırmıştım.Tabiki lise hazırlık sınıfındayken kendi aldığımı saymazsam.Ondan sonra hiç almadım ta ki üniversiteye başlayana kadar:roflol:

kücükken makyaj yapanlari hayranla izlerdim cok hosuma giderdi liseyi bitirince kaslarimi aldirdim ve makyaja basladim annem kaslarima cok kizmisti daha sonra zamanla alisti.sacimida ilk kina gecemde kizil renge boyatmistim

kaşlarımı ilk 18 yaşımda aldırmıştım saçlarımıda o zaman ilk kez boyatmıştım.
makyajada o cıvarlar başladım belki biraz daha erken hatırlamiyorum tam olarak
Annem hiç bişey demezdi hata bana kendi alirdi far rimel vs.
Ama babam cildirirdi resmen

kaşlarımı liseye başladığımda aldım .makyajada 12 yaşımda falan kalem sürmeyle başladım.ayy çok erken başladığımın farkına vardım bu sorunla :) ayrıca annem hermzaman der kızım makjap yap yok şu renkl sür,şuraya biraz az sürmüşsün vs.annem makyaj yapmaz ama benim yapmama hiç bişey demio

valla annem hiç karışmazdı kaşlarımı da kendisi zorla almıştı
ben lisede hoşlanmazdım makyajdan filan üniverstede başladık biraz biraz
ama annemi üstüme gitmemesi iyi omuş olacak hala cok sevmem makyajı fondotenler filan agır gelir yüzüme

Çok üzülerek ve kendime çok kızarak söylüyorum ki makyaja başladığımda 12, kaşlarımı aldırdığımda 14, saçlarımı boyattığımda 17 yaşındaydım. Şimdi düşünüyorum da aptallığın en büyüğünü yapmışım, ne aptalmışım ne aptall!! Bir tek kaşlarımı aldırdığıma pişman olmadım o da gerçekten çok kalınlardı ve toparlatmıştım yani yine kalın ama şekilli bir modeldi. Ama o makyaj yok mu o makyaj... Bir de bilinçsizce sürülen kapatıı stickler, pudra ve fondötenler... Hani diyorum parlatıcıydı rimeldi kabul edilebilirdi belki ama kendime kötülüklerin en büyüğünü etmişim, 10 yıldır düzelmiyor cildim.. Saç boyatma konusunda da pişmanım ama en azından onun geri dönüşü var, boyatmam kendi saçımı bırakırım kestiririm, bakım yaparım falan diyorum ama makyaja köpekler gibi pişmanım

Makyajı sevmiyorum naturel olmak gibisi yok sadece göz kalemi ve kalem cekerim oda belli belirsiz ne kaşlarımı aldım ne saçımı boyattım 22 senedir böyleyim bundan sonrada böyle kalmak isterim çok mutluyum, tepkiler ne kadar doğalsın yönünde kaydirigubbakcemile2

Makyaj yapmaya kaç yaşında başladınız ,anneniz makyaj yapmanıza kızar mıydı ?Kaş almak dahil....

kaşımın alınmaya ihtiyacı olmadığı için hiç aldırmayı düşünmedim. rengide açık renktir zaten. son dönemlerde, senede bir biraz şekil verdirmeye gidiyorum. o kadar. gitmesemde olur aslında.
annem makyaj yapan bir bayandı. hatta sabah erkenden kalkıp tek tek, takma kirpik taktığını söylerdi, babam uyanmadan.
16 yaşında tatiildeyken. bir helena rubinstein nemlendirici,yaşıma uygun açık renk ruj ve ve rimel aldı bana. oturttu yanına. ve bana bunlarla makyaj yaptı.. çok hafiif ve hoş bir makyajdı.. o günden beri makyaj yaparım.hatta babacım öğle kanıksamıştı ki makyajı ,bir gün yapmamıştım git .yüzüne allık sür çok renksizsin demişti. o derece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Allah bana verdiği doğal bir güzelliğim var. çok şükür.... doğal olmaktan yanaym. aynada kendimi güzel görmek hoşuma gidiyor.. sanırım kendimi çok beğeniyorum :KK70:.....
bende evde annemim makyaj malzemelerini kullanırdım. ama ruj sürerdim sadece..sonra sabahları annemin geceliklerini dolaptan çalar topuklu ayakkabılarını giyerdim... prenses olmaya bayılırdım... nede olsa çizgi film seyrederdim :d .. sonra lise bittikten sonra makyaj yapmaya başladım... saçlarımı boyattım üniversitedeyken kaşlarımı aldırdım.. kendimi baştan yaratmıştım... süper bir histi valla....:KK70:.... liseye asla makyaj yaparak gitmedim.. ama ehli biri makyaj yapınca süper olurudm bebek gibi olurdum... şimdi de göz kalemi ve ruj sürmeden yapamıyorum.. bakkala giderken bile yaparım... hem kimin ne zaman karşınıza çıkacağı belli olmaz... :KK70:

orta okulda gizli gizli yapardım makyaj annem yakaladımı çok kızardı kaşlarımı da liseye geçtiğimde zorla aldırdım ağlaya sızlaya
şimdi kardeşim çok rahat valla herşeyi yapıyor

15 yaşında makyaja başladım tabi hafif hafif kaşlarımıda almaya o yaşlarda başladım.annem pek kzmazdı.ztn abartıda yapmazdım.fakat tam tersi annem şu an kızıyor makyj yapma die çok dikkat çekiomuşum rahatsız oluomuşşş :))

üniversiteye kadar krem bile sürmezdim, cildim o yıllarda en güzel halindeydi.
sonra makyaj yapmaya başladım yavaştan göz kalemi, ruj, sonra fondoten.
şimdi makyajı bırakmaya çalışıyorum. :)) cildi yoruyor.
kaşlarımı göreve başladığımda aldırmıştım, yani 21 yaşında. aldırmama babam izin vermezdi önceleri. annem hiç karışmaz bu konulara. babamın da tek karıştığı konu kaşlarımdı. ince kaşa sinir olur. :)))

21 yaşndym.lise 2den beri yapıyorum makyaj.benim makyajım öle abartılı hiç olmadı.gri yada siyah göz kalemi ,rimel ve parlatıcı.başka şey kullanmıyorum.ne annem ne babam hiç karışmaz

ben de biraz paçozdum sanırım lisede falan... üniversiteye girince açıldım. makyaj yapmaya da o zaman başladım.. ama hiçbir zaman abartı makyajım olmadı, hala daha yapmam...

annemin makyaj malzemelerini aşırırdım küçükken. oje sürmek isterdim, annem izin vermezdi.. iyi ki de vermemiş. nefret ediyorum küçücük çocukların elinde kırmızı bilmem ne renk ojelerden...

kızmazdı çünkü makyaj meraklısı değildim.
kaşlarımı 22 yaşında aldırmaya başladım makyaja da lise 1 de ama allık ve kalem sürerdim..

X