Makyaj Ürünleri Anneniz makyaja kızar mıydı ?Kaç yaşında makyaja başladınız.

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
bende lise stajımda makyaj yaptım saç boyadım kaş aldım herşeyimi liseye saklamışım bende:KK70:lisede öğrendim herşeyi meslek olunca kuaförlükte hemen yan atölyeydi ee biz onlara grafik dersleri onlar bize makyaj:KK70:

lise 1de falan başladım heralde kızmazdı zaten çok bişey sürmüyodum.şimdide yapmıyorum zaten sadece kalem suratıma binbir çeşit şey sürmekten hoşlanmıyorum pudra fondoten falan hiç sevmiyorum.her türlü makyaj malzemesini alırım ama kullanmam:KK52:

genelde makyaj yapmayı sevmem annem zorla yaptırır ya da gelir kendi yapar :90:

git kendine güzel güzel elbiseler al makyaj malzemeleri al diye kendi güzellik uzmanına götürür.. kısacası benden kokoşş :KK70:

dudaklarım ince olduğu için bişeyler sürmeyi sevmem ama annem renk ver dudaklarına diye ruj alır gelir :KK60:

iyi biliyorumki 6-7 yaşlarımda annemın rujunu kesfedıp heryerıme surdugumu..
ilkokul 4. sınıfa gıderken saçlarıma fön çektirmediği için annemle kavga ettıgımızı, onunda benı avutmak ıcın bır suru tarak alıp taradıgımda saclarımın duzlesecegını soyleyerek kandırdıgını.Cocuklara makyaj yapılamayacagı nedenıyle doktor,kuafor, eczacı falan fılan dolastırıp benı ınandırmaya cabalardı.Hemfıkır olabıldıgımız tek nokta susmamı saglayabılecegı parfum,çanta, güneş gözlüğü,taraklarım ve kremler :)
liseye gectıgımde sacımda her sene farklı bı renk boya vardı.Goz rımelı ve kalem kullanırdım.
Lise bıttı heves gectı..Şimdi ancak cok ozel gunlerde..ama yıne kokoş günlerime dönmem gerek..

annem babam çok kızarlardı makyaja. kaşlarımın ortası birleşikti çok sinir bozucuydu. ilkokul5te veda partisi vardı. anneme yalvardım sadece kaşlarımı aldıralım diye. oda eline cımbızı aldı mahvetti kaşlarımı. hala toparlanamadılar. bazı yerlerde hala boşluk var. makyajı hiç sevmedim. hatta işe başlayana kadar rimeli bilmezdim. iş yerinde makyaj yapmak mecburdu. ama en güzeli doğallık. en çok ojeye kızdılar. parlatıcı bile olsa annem anneannem özellikle sanki suç işlemişim gibi kızardı. şimdi acısını çıkarıyorum galiba. tek makyajım rimel dudak kremi ve oje :) eşimde sevmiyor. yüzündeki damarlarını görmek beni heyecanlandırıyor diyor :KK37: saçlarımı boyatmadım. beyazlaşıp kötü olana kadar boyatmayacağım. doğal sarılar araları gölgeli gibi.

26 yaşındayım hayatımda sadece 1-2 kere röfle yaptırdım oda üniversitenin ilk yıllarında şimdi doğal halinde beyazlamadan boyatmakta istemiyorum açıkçası en güzeli doğallık.
Ama makyaja küçüklüğümden beri meraklıydım. İlk makyaj malzememi 13-14 yaşlarımda aldım. Bi pudra çünkü çillerimi hiç sevmiyordum. Annem kızmadı çünkü çillerime taktığımı biliyordu, hergün kullanmama izin vermedi sadece bayram düğün öyle özel günlerde. Lisedede sadece pudra kullanırdım. sonra üniversiteye girdiğim ilk yılrenkli farlar fondoten allık falan aldım ve ağır ağır makyajlar yaptım 18-19 yaşlarımda. Şimdi ise sadece bi pudra hafif bi allık ve ruj başka bişey kullanmam. Ama iyi ki zamanında yapmışım diyorum hevesimi aldım içimde uhde kalmadı ağır ağır makyajlar sonuç olarak:KK64:

lise 1 -2 de sadece kalem sürmek ve niveanın vişneli renkli dudak nemlendiricisini sürerdim..Sonra 18 yaşımda far ruj rimel ekledim.. Sonra fondöten pudra ve allığında daha güzel gösterdiğini anladm üniversiteye ilk başladığım yıl 19 yaşımdayken bunlarıda sürmeye başladım.. Tabi bebeksi cildim kırmızı noktacıklar siyah noktalar ile doldu..Hangisi kaliteli hangisiz kalitesiz bilmeden aldım ürünleri..Annem kızmadı hiç ama kaşlarımın şekli düzgün oldğundan bozulmasın diye aldırtmıyordu hiç..20 yaşımda kaşımın içini temizlettim baktım güzel görünüyor şekli bozulmadan çevresini temizletmeye başladım..annem çaktı tabi ama seslenmedi çok fazla..Doğru makyajı 21-22 yaşında buldum..Şimdi tüm param alışveriş kozmetiğe gidiyor :) Makyajı seviyorum :KK16::KK16: (bu arada 22 yalındayım :KK70: anlattıklarım yeni olaylar yani :KK70:)

annem makyaja değil de kaş almama kızardı:KK20:ama ben onu bir şekilde ikna edip aldırdım kaşlarımı 15 yaşında makyaja da 18 yaşında başlamıştım biraz geç oldu :KK12::KK12::KK12:

ben üniversiteye giderken 1. sınıfta aldırdım kaşlarımı =)
makyaja da üni 1.de başladım dicem ama sadece siyah kalem vardı. ruj rimel vesaire yoktu.
sooonra birden kendimi siyah far siyah kalem siyah oje kırmızı ruj 4lüsünü kullanırken buldum :KK70: abarttım yani.
şimdi duruldum gene ama, bu sefer de hiç makyaj yapmıyorum :KK70: yapacaksam da bi kalem bi de rimel. hafif de bi ruj. hafif makyajdan yanayım artık =)
bu arada hiç bi zaman fondöten pudra kapatıcı falan kullanmadım. kullanmayı da düşünmüyorum. Arada sırada hafif bi allık =):KK12:

Çok komıktı benm kaş maceram annem çok katıydı bu konuda ortası birleşikti ona bile asla diyordu 1 2 yıl yalvardım en sonunda yıllık için fotograf çekmlernın olduğu zaman aldırmıştım 18 yasımda : ) e makyajada buyıl başladım ama fazla bişe yok hafif allık rimel ve mat bir ruj :)

ay benım annem kızmıyor cıddı bı sekılde ama dgunde bıle makyaj yapsam boyle acayıp bakıyo kotu olmusun fılan dıyo hıc bı zaman begendıremedım anlayacagın benım annemde karsı yanı :KK1:

Ben daha ufacık çocukların makyaj yapmalarına çok karşıyım
Görüyorum 11-12 yaşlarında (belki de daha küçük) çocuklarda allıklar farlar saçlarında boyalar...
Hem cildine yazık hem de yakışmıo ufacık kızlarda makyaj
Annelerin bu konuda daha hassas olmaları lazım
tabi baskı,kızma şeklinde değil de anlatarak,açıklayıcı bi şekilde engellemeleri lazım
Çocuklar makyaja başladıkları an ve bunu anneleri engellemediklerinde kendilerini çok büyük biriymiş gibi görmeye başlıolar
ve her şeyin artık onlara serbest olduğuna inanıolar
Ben makyaja liseye başladığımda başladım sadece göz kalemiyle
Daha sonraları pudra kullanmaya başladım

benim annem sağolsun varlığı da yokluğu da bir bi insan türüydü hiç karışmadı bana ama ben makyaja 18 yaşında başladım...kaş alma ve saç boyamaya da aynı şekilde...ilk zamanlarda biraz far, göz kalemi ve allıktan ibaretti makyajım, daha sonra diğer malzemelere de geçiş yaptım..
Allah bana o günleri gösterirse, kızım büyüdüğünde liseden önce makyaj yapmasına, kaş olayına girmesine pek müsaade etmem herşeyi yaşında yaşaması daha iyi olur bence

şu an 22 yaşındayım 1 senedir tam anlamıyla makyaj yapıyorum bu blog sayesinde ablalarımdan özendim :> onun dışında ruj vazgeçilmezim ve hala kaş ve bıyık almıyorum :> genetik mucize diyelim annemde hiç kızmaz (ama kendi hiç yapmaz) ablamı o iştyahlandırır hatta yap yap değişiklik olsun diye :> şanslıyım kısacası he he

annemin kızıp kızmamasını umursamam ki kızmıyor zaten kendime ne yaptığım beni ilgilendirir ha yaşının gereklerinden tuhaf şeyler yapıyorsan elbette bu ilgilendirir
19-20 yaşlarındaydım yaptığım makyaj da ruj göz kalemi belki far bazen rimel ben renkleri seven biriyim rengarenk yaparım :KK70:

Makyaj pek yapmam.
12 13 yaşlarında ruj sürmeye başladım.
Daha sonra bir ara sivilcelerim çok diye pudra kullandım.
Sonra cildime zarar veriyor diye bıraktım.
Kaşlarımı aldıralı çok olmadı şuan 17 yaşındayım.
Karışmadılar.

Benim annem çok kızardı hala da kızar.Bırak be kadın beni kendi halime!!O böyle yaptıkça daha çok aksini yapmak istiyorum.Aslında hafif makyajı çok seviyorum fakat yapamıyorum,beceriksizim o konuda..Özelikle göz kalemini çok yakıştırıyorum kendime..Allık,rimel çok severim ama allık kullanmayı hala beceremem..Ruja gereksinim duymuyorum dudaklarım maşallah silikon gibi..Ruj sürünce de abartı geliyor..Herkes bana bakıyor gibi hissederim..Kaşlarıma gelince lisede aldırmıştım o zamanda bir kıyamet kopmuştu.Saçlarım fönsüz gitmezdim.Şimdi ne fönü görseniz halimi.Bunları yapmak için bolca vakte ihtiyacı var insanın.Ben giydiğim pantolonu zor ütülüyorum.Bebekten,işten güçten fırsat mı kalıyor ki..Kocam hiçbir şey demez ne giyimime ne de makyaja.Hoş beni makyajlı gördüğü çok azdır.Babamda tırnak uzatmaya kızar.Anlayacağınız ben hiç bir şey yapamıyorum..Çilli çilli dolaşıyorum işte..İleri de değişir miyim bilmiyorum ama ben kızıma baskıcı davranmayacağım.Kendi haline bıraktığın vakit anlıyor her şeyi.Tabi her şey de vaktinde güzel..

17 yaşındayım. Hiç kaşlarımı aldırmadım, gerek de duymuyorum. Zaten herkes alınmış kadar düzgün olduğunu söylüyor. :KK31:
Ben de makyaja yeni yeni başladım. Makyajdan kastım da rimelle parlatıcı. :KK9: Öyle kalem falan da yok. Zaten fondoten ve pudra karşıtı bir insanım.
Nden bilmem ama 17 yıl boyunca yüzüme bir kere fondoten değdi, 10 sn sürmeden yıkandı. :KK53: Yüzüme astar çekmiş, yada pastel boyayla boyamış gibi hissediyorum.
Annem çok karışır. Nasıl karışır, yazık o güzelim yüzüne, bunları şimdi yapmaya başlarsan ileriki yaşlarının bir anlamı olmayacak der.. İlerde yapacak bir şey bulmayacaksın der. :KK55:
Saçlarımın rengini de çok seviyorum. Boyatmadım, boyatmam da heralde.

Tek takıntım ojeler.. Bütün paramı ojelere harcayabilirim o kadar oje aşığı bir insanım.. Hatta lisemi seçerken tanıdıklara sormuştum ojeye karışıyorlar mı diye. :KK9:
Evde her yer oje.. Ve annemin isyanı çoğu zaman onlara..
Ama onlar benim çocuğum gibi ya... :KK16:

25 yaşımdayım:KK16: tabi küçükken annemin rujlarını sürmeyle başladım :KK17:ozaman çok cazip geliyo işte hemen büyüek isterdim makyaj yapabilmek topuklu ayakkabı giyebilmek için yaşa göre makyaj derler ya öyle işte en güzeli o birde yerine göre normalde dışarı çıkarken rimelim eksik olmaz ama herkes makyajsız halimi beğenir ben de bakıyorum da makyajsız halim daha cici :KK19:boya küpüne girmekten ziyade taze bir cilt bi kaç ufak dokunuşlar daha iyi diye düşünüyorum :KK12:

X