Annemin yanına taşınmak istemiyorum.

Lüks ev biraz da sus payı gibi oluyor, babanız ailesini gelecekteki muhtemel angaryasıyla birlikte size bir ev karşılığında yıkmak istiyor. Ben sizi hatırlıyorum, epeydir de yorumlarınız yoktu sahiden, demek ki böylesine zor bir dönem atlatmışsınız, geçmiş olsun. Siz geçimli ve dirayetli bir hanımdınız, sizin bile şirazenizi kaydırdılarsa kendinizi artık pek riske atmasanız mı acaba. Çok kötü şeyler yaşasanız da aileyle kolay kolay bağlar kesilmez fakat mesafe koyulabilir. Çocuğunuz çocukça bir hevesle istiyor narsizmi depresyonu nereden bilsin, ileride de sıkıntı yaşayacak gibisiniz ama. Altın kafeste çile çekmeye dönmesin sonra iş, dikkat edin kendinize hiçbir şey beden ve ruh sağlığınızdan önemli değil.

İyi yönleri okurken acaba mı dedim ama yok, taşınmayın elbette. Sağlığınızdan olmuşsunuz bu olanlar yüzünden babanızın içi rahat edecek çocuğunuz kardeş sevgisi yaşayacak diye sağlığınızdan olmanıza değmez, hiçbir şey için değmez. Ayrıca bu kadar özverili olmanın lütfen düğünlerini yapacak kadar kendinizden vazgeçtiğiniz kardeşlerinizin hanımları bi zahmet arada uğrayıversinler annenize. Her şeye koşmayın yoksa bunlar iyilik değil göreviniz haline gelir, kendinizi düşünün öncelikle.

Gitmeyin
Bakici ariyorlar resmen
Oglunuz icin baska siteye tasinin
Siz yiprandikca oglunuza iyi bir anne olamazsiniz
200 bin lira katip ev alacaklar kac kati is yukleyecekler
Diger kardeslerinize nasil aldiysa size de alsin o vakit
Oyle ustunu katmayla falan degil digerlerine nasil aldiysa oyle
Almiyorsa da karismasinlar
Gitmeyin diyorum tekrar
Oglunuz buyuyor , guvenli bir sitede onu evde de birakip disarida islerinizi halledebilirsiniz. Kuzenleriyle de istedigi sıklikta gorussun
Okuldan siteden arkadasi olur her turlu
Gitmeyin ama baska yere tasinin
Mutlaka bir alternatif vardir

Yaa beş gün hasta yatmak ne demek insan ameliyat olsa bile yeri geliyor o kadar yatmıyor. Annenizin size etkisi ne kadar kötü farkında mısınız, bir de altlı üstlü oturduğunuzu düşünün kabus gibi.

Ayrıca eşiniz iflas etmişken bunu söylemeyip şimdi anneniz hastalanınca söylemeleri ayrı haksızlık
Bunca zaman annenizle yaşadıklarınızı bile bile sizin oraya taşınmaya zorlamaları ayrı haksızlık
Bunca yıl ne yaşadıklarınızı görmüşler nasıl ses çıkarma hayırlı evlat ol dibine taşın diyorlar

Siz huzurlu olmadıkça çekirdek aileniz mutsuz olur
O zaman çocuğunuzun oyun oynayıp oynamasını bile bir önemi kalmaz
Çok üstünüze gelirlerse bizim burada yaşayanlar insan değil mi
Azıcık aşım kaygısız başım der çekilirsiniz

Zaten insaat halinde bir eviniz varmis. Bitmesini bekleyip onu degerlendirin bence. Yeni evinizde oturursunuz ya da kira geliriyle istediginiz baska yerde.. bir suru alternatif var. Ama ailenizin oldugu yere bir kere tasinirsaniz sonrasinda pisman olursaniz bunun geri donusu cok zor olacak sanirim. En iyi geçinen aileler bile birbirine cok yakin oturdugunda mutlaka sorunlar yasiyor. Iyi dusunun bence..

Maddi durumunuz daha kötü olsa, güzel bir evde oturabilmek için tek umudunuz babanızın edeceği yardım sayesinde o siteye taşınmak olsa belki derdim ama sizin zaten halihazırda değeri 700bin edecek bir eviniz varmış. Bu durumda o inşaatın bitmesini bekleyip yine ailenize, şu anki eviniz gibi yakın olacak ama ışığınızı görmeyecekleri, sesinizi duymayacakları güzel bir siteye taşınabilirsiniz. Artıları okurken insan e daha ne olsun diyor ama eksileriniz artıları 5e hatta 10a katlıyor. Çocuğunuz şu an için mızmızlık edebilir, tabi ki daha güzel bir sitede, evde oturmayı ister her çocuk ama uzun vadede psikolojik olarak yıpranmış bir anne onun için de çok yorucu olacaktır.

Huzur olmayacağı yerde daha çok hasta olursunuz. Hem psikolojiniz bozulur hem de fiziksel Sağlığınız.
Kendi evinizde huzur içinde yasayın.

Asla taşınmayın derim ben
Psikiyatrik rahatsızlıklar öyle kolay geçmiyor dahası tetikleyici durumlar olacak sürekli derdinize ne?
Azıcık aşım kaygısız başım
Oturun evinizde derim ben

eşim hakLısın dese de, oğlumuz için katlanılabilir olduğunu düşünüyor. O çok güçlü bir insandır.Sağlık sorunu yokken, bir insanın nasıl tüm gün uyumak istediğini, kalkamadığını, aylarca evden çıkamadığını pek anlıyamıyordu. Ta ki bu Eylül ayında benim depresyon şekil değiştirip paranoid duruma geldiğimde durumun ciddiyetini anlayabildi.

ben herkesin beni öldürmeye çalıştığını düşünüp kaçmaya başladım. Şimdi evde bir sürü ankesörlü telefon kartı var. O zaman almıştım. Çünkü evin, telefonumun ve arabamın dinlendiğine, kendimin de takip edildiğime inanmıştım. Doktorları aramak için en uzak yerlerdeki ankesörlü telefonları kullanıyordum. Ve bunu birkaç ay hiç çaktırmadım bile kimseye. Dışarıdan bayağı akıllı görünüyordum yani

neyse, ilaçla düzeldim. O da çok ileri bir safhasıymış. Şimdi artık farkında olduğumuz için daha çok özeniyor.

Kadıköy deki evin bitmesine daha çok var. Çünkü müteahit para sıkıntısı çekiyor. Bir durup, bir başlıyor inşaata.

oraya taşınmayız zaten. Normalde avrupa yakasında oturuyoruz. Orası daha kıymetli diye oradan aldık daireyi. Hatta ilk aldığımız ev Bahçeşehir deydi. 350 yapıyordu, onu peşinat yaptık bu eve. Planımız bitince satıp kendi dairemizi almak.

bir de annemlerin daireye çıkınca hem kiradan, hem taksitten kurtulmuş olacağız. Ev onun olacağı için artık taksitler babama geçecek. O da bayağı rahat olurdu bizim için.

kardeşlerim iyidir ama ses çıkaramadılar, çünkü babam karıştırmaz para meselelerine.

yani değişik bir durum. birebir çok iyidir. Uzaktayken Kızarım ama yanına geldiğimde çok severim. Bize çok dua eder. Ve karşılığını da görmüşümdür hayatımda. Ama bu para meselesi onun özeli gibi.

adam rahat. Kafasına takmaz hiç aile sıkıntısı filan. Aile içinde ince meseleleri düşünmek hep benim işimdir.

baba olarak iyi. Bizde anne boşluğu var. Bu konular biraz anne işidir ya. Annem Düğün olacak, hazırlık yapmak lazım. Kızım sıkıntıda, yardım etmek lazım filan dese, babam yapmam demez. Ama bizde Anne faktörü eksik olduğu için, babam da evliliğinde çok rahat olmadığı için, çareyi duyarsız olmakta buldu. Annemi idare ediyor, hiç sıkıntı Çıkarmaz ona ama çareyi evden kaçıp, kendini işe vermekte buldu yıllardır.

Babam para meselelerine karıştırmaz bizi. O da annemden çok çekti, duyarsızlığa vurdu kendini. Annem hassas bir kadın olsa, babam çok evcimendir aslında. İyi bir kadın çok iyi yönlendirir ama bizde o yok maalesef.

Her ne olursa olsun şu an oturduğunuz evde asla oturmazdım. Annenizle aynı binada olmaz şart mı. Başka bir yerden ev alın.

Teşekkür ederim yorumunuz için, utandırdınız beni .Eşim de biraz bu rahatsızlığı şöyle algılıyor: benim şimdi adet dönemim yaklaştığında bile hemen farkına varıyoruz, bir dibe çökme oluyor. Yatıyorum yine. Oğlum da fark ediyor tabi.

aile içinde olunca çocuk bir TEk seninle kalmaz. Bu bir hastalık, kabulleniRiz. Ama çocuk kalabalıkta o kadar etkilenmez Diye düşünüyor bir yandan. Yine de ben kendi içimde inip çıkmaktan memnunum. Burada karışanım yok en azından

İlk mesajınızdan anlamadım, ara yorumları da okumadım.
Babanız evi size kendi mi alıyor sadece bir kısmını mı karşılıyor?
Babam evi aldı. Biz de ona henüz bitmemiş dairemizi vereceğiz. Biz peşinat verip almıştık o evi. Kalan taksitlerini o ödeyip, onun olacak ev. 200 bin gibi bir para vermiş olacak bize.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…