Annemin yanına taşınmak istemiyorum.

Ne gibi sorunlar yaşadınız, özel olmazsa anlatabilir misiniz?
Şöyle ki canım bende buraya hastane işlerin için geldim tüp bebek de yardım etmeleri için yani gidiş gelis arabası var ailem in bizim yok onlar teklif ettiler bizde geldik ama işler istediğim gibi olmadı bizi götürürken bile laf eder oldular işimiz var otobüs ile gidin niye bizi bekliyorsunuz vs gibi sonra aynı misafir olayları bizde de oluyor her eve biri geldiğinde sürekli beni arıyorlar artık eşim bile kızıyor akraba neyse ama milletle senin ne işin var bir haftasonu var ailecek birlikte olamıyoruz diyor adam da haklı babam a diyorum sürekli arama işin oluyor diyorum adam kusuyor eşim e kızıyor bana kızıyor dahası evlat ayrımı var aynı şekilde kardeşlere ev alındı ben onların kiracı siyim cüzi bir miktar veriyoruz onu öyle bir anlatıyorlar ki yani sanırsın mirasın hepsi bizim sürekli başa kalkma olayı var her ihtiyaçları olduğunda görevin gibi seni çağırır gelini olduğu halde ona kiyamaz beni arar ona kıyamadım der yani çok soğudum daha bunlar milyonda biri

O zaman söyleselerdi koşarak giderdim. Hatta o zaman müstakil Bahçeli bir evde oturuyorlardı. Ben üst katını hayalimde dekore ediyordum hep. Yani birlik gitmek bile o zaman büyük nimetti benim için.
Babanız ayrı mutlu olacak gelinlere söyleyemeyeceği şeyleri siz rahatça söyleyecek bir telefonla arayıp bugün şunlar misafirliğe gelecek diyecek
Gitmesen işim var desen ne işi var ayıp değil mi bir uğramıyor diyecekler
Annenin sürekli bakıcı kovma hadisesiyle eskisi gibi uğraşmayacak babanız çünkü evde siz varsınız

Kardeşleriniz ve gelinlerin rahatlayacak ufak ufak ilgileniyorlarsada tamamen bırakıp evde kızı var diyecekler
Anneniz ayrı bir alem zaten o bu şekilde olmasaydı bu teklifi düşünmeden kabul ederdiniz
Kendinizi bir anda çocukluğunuza dönmüş gibi hissedersiniz
Hiç ilerlememiş gibi hissedersiniz bu depresyonu daha çok tetikler
Ben öteki konularınızda ailenizle çok gidip geldiğinizi düşünüp mesafe koymanız gerektiğini düşünürken birde tam dibine taşınılmaktan bahsediliyor
Annenize seni uzaktan sevmek daha güzel deyip kesin bir dille kabul etmeyin

Konunu çok meşgul ettim ama son olarak bir örnek vereyim
benim halamın eşinin tayini zoraki bir köye çıktı
O zamanlarda köyün elektriği sık sık gidip geliyordu
Su bir gün var bir gün yok her iş kendi ellerine bakıyor alışveriş haftada bir gün vesaire vesaire
Daha önce kaynana kayınbabayla aynı evde oturuyordu
İlk Kez evlilik nedir aile nedir annelik nedir burada bildim diyordu
Oradan tayinini 15 yıldır istemiyorlar
Daha ne zaman gelmeyi düşünüyorsunuz diye sorana elimden gelse iki mezar alacağız buradan diyor
O ailenin 300 metrekare dairesinde bulamadığı huzuru köy evinde buldu

Havuzlu bahceli bir sitedeyim.oyle aman aman her gun cikayim da oyun oynayayim demiyor oglum.

benim oglanda 11 yasinda.
Hergun sıkıldım diyip duruyor.hatta suan ben bunlari yazarken, anne ben tek okulda sıkılmıyorum cumlesini kurdu dusunun:)

Siz h.sonu oglunuzla etkinlikler ayarlayin ona yeter bence.
Sizin sagliginiz herseyden onemli.

Yazdiginizi yeniden okuyun sakin bir sekilde. Eger tasinirsaniz (anlattiklariniz neticesinde degerlendiriyorum), hayati kendinize zindan edersiniz.

Helal olsun sana valla, Allah gönlüne göre versin.
allah razı olsun. şu anda etrafımdaki herkes bana haksız muamelesi yapsa da, buradaki yorumlardan anlıyorum ki korkularım yersiz değil. normalde çatışmayı hiç seven bir insan değilim ama kabul etmediğim için büyük bir çatışma yaşayacağım. bir de üstüne ev sahibine çıkacağız demiştik. inşallah o yönden sıkıntı yaşamayız.

Bence kesinlikle tasinmayin yakınlık iki taraf sorunsuz olsa bile cok zorken annenizin bu tavurlariyla katlanılmaz yani...

Yazdiginizi yeniden okuyun sakin bir sekilde. Eger tasinirsaniz (anlattiklariniz neticesinde degerlendiriyorum), hayati kendinize zindan edersiniz.
anlattıklarımın fazlası var, azı yok. daha neler, neler... yıllarca bir öğretmen bile olamadın deyip, sonra benim atamam olacağı sırada düğünleri üstüme yüklemeleri.. iflas döneminde, annemin evinde oğluma yemek yedirirken, çok peçete kullanmamın annemin gözüne batması "çok peçete harcadın, sen zaten bu yüzden fakirsin" demesi...

tek pişmanlığım o zaman atanmayı ertelemem. fakat erken menapoz gibi bir şeyin hiç başıma geleceğini düşünmezdim. kardeşlerimin de benim yaşadığım sıkıntıları yaşamasını istemedim. çünkü ben çok eksik evlendim. kınam kına değil, düğünüm düğün değildi. eşimin ailesinin eşime hazırladığı çeyizi kullandım. onlara da kavga dövüş her şeyi yaptım çok şükür. eksiksiz oturttum evlerine.

yani yuva yapmanın bir sevabı varsa, ondan dolayı içim rahat.

yazdıklarımı okuyorum da çok mantıksız geliyor gerçekten fakat şu anda ciddi bir çatışma yaşayacağım hepsiyle. allah yardımcım olsun.

Ben de olaya farklı bir yönden değinmek istiyorum. Biz de çocuklar rahatça oynasın diye güzel bir siteye hatta yaşadığımız yerin en lüks sitesine taşındık. Hiç beklediğim gibi değil sitedeki çocuklar çok kendini beğenmiş, parka çıkarken en pahalı oyuncaklarını çıkarıp gösteriş yapıyorlar resmen ne kendileri oynuyor ne paylaşıyorlar. Oyun oynarken de sürekli birilerini dışlıyorlar. Ben de çoğunlukla çocukları yakındaki mahallenin parkına götürüyorum.Yani illaki evinize yakın bir yerlerde güzel bir park vardır. Anneniz size hayatı zehir edecek gibi. Sağlık sorunlarınız da varmış.Kendi eviniz de eninde sonunda bitecek. Bana oraya taşınmanız hiç cazip gelmedi.

Babası diğer kardeşlere kendi ev almış yalnız.

Bu durumda onlardan daha çok beklenti olması lazım ki bir de erkek çocukmuş onlar. Ataerkil düşüneceksek gelinler gelsin baksın o zaman.

Konu sahibine sadece 200 verecekse bu da bir ayırım.

Hem 200 ver hem anneye baktırt. Haksızlık.

Çok cazip ama sizin vicdan yapıp annenizden çıkmamanızla ve kavga dövüşle sonuçlanacak gibi duruyor.

2 düğün için atanmadığınızı düşünerek yorumladım.

Başka site mi yok diyorum. Hem çocuğunuzun gönlü olur dışarı çıkması kolaylaşır hem eşinizin dediği gibi iyi biryer de oturursunuz hemde sizin istediğiniz gibi annenizle aynı sitede olmamış olursunuz

Tamam anneniz doğru yonlendiremiyor babanızı ama kardesleriniz evlenirken düğün yapılacağını, para gerektiğini bilmesi için birilerinin demesine gerek yokki. Niye kardeslerinizin düğününü babanız değil de siz yaptınız?

Evede eğer annenizle aranıza gerekli mesafeyi koyabilirseniz taşının bence. Yada evi üzerinize alın ve tasinmayin. Çünkü diğer kardeslerinizin nasıl hakkı varsa sizinde var.

Bu hanımı dinle sess_s

estağfirullah, ben konuştukça rahatladım, içim rahatladı yani kararım konusunda. herkes beni eleştiriyor çünkü, ailesine hizmet etmekten erinen hayırsız olarak yansıtıyorlar fakat yorumlarından ben de anlıyorum ki haksız değilim, artık 30 yaşında bir kadın olarak, biraz mahremiyet istemem anormal değil.

benim bütün arkadaşlarım annelerinin yanına, yakınına taşındılar. ama onlar annelerine değil, anneleri onlara yardım ediyor. hiçbiri de minnet etmiyor. daha bizim kızlar niye erken gelmedin filan diye trip atıyorlar. aralarındaki sevgiyi hissedebiliyorum.

millet eşine, beni kendi ailene karşı korumadın diye kızar, ben eşime beni, benim aileme karşı korumadın diye kızıyorum

kendiliğinden evi biz sana aldık deyip verirlerse alırım. ama yok işte taşınacaktın filan derlerse, hiç konusunu da açmadan, eksik kalsın derim.

babam duyarsız bir adamdır. çok cömert bir yönü vardır ama bir o kadar da parası kıymetlidir yani bir yardım etti mi, önüne arkasına bakmaz, kafana kakmaz, lafını etmez. bu tarafı iyi. ama ondan vermek istemediğini alamazsın, çok pis çamura yatar bozuk tost makinesini almıştım bir gün, tamir ettirir kullanırım diye. evde yüklükte duruyor,senelerdir kullanılmamış. milletin içinde aldı elimden, bize lazım olur diye. ve bilin bakalım, o makine nerede :)) hala o yüklükte ve artık paslanmış durumda.

ilk evlenen kardeşim yurt dışında yaşadığı için, buradaki gelinimizle evi biz kurduk. 2. evlenen kardeşimin de nişanlısı yabancı ve yurt dışında olduğu için bu sefer yine ben yaptım.

biliyorsunuz düğün için bayağı para lazım. babam elime düğün alışverişi yap diye 1000 lira verip yurt dışına gidiyor. neye yeter o para. bir dünya alışveriş. baba yetmez deyince, sanki kendime istiyormuş muamelesi yapıyor. bu sefer ben inciniyorum. sonunda çözümü şunda buldum: babamın toptancı arkadaşlarına gidip, babam size sonra ödeyecek deyip, onlardan toplu alışveriş yaptım. bu sebeple her şeyin toptancısını çok iyi bilirim.

ama onda da sorun çıkıyor. beyaz eşyasını alıyorum mesela. dükkana gidip sipariş etmişim. babam arkamdan bazı şeyleri iptal etmiş. kardeşimin mutfağında, evin eski sahibinden kalma 10 senelik ankastre ocak ve fırın vardı mesela, her tarafı çizik, silinmiş. fırın yanık, lastikleri yapışık. yeni evleniyor, mutfak yenileniyor, fırını ocağı ankastresi yeni olması lazım diye sipariş etmişim. onları hep iptal etmiş, o mutfakta onlar var diye.

aradım, baba lazım, daha yeni evleniyorlar ya filan diyorum. lüzumu yok diyor. en sonunda ocağı değiştirmeye ikna ettim ama fırın ve davlumbaz öyle kaldı.

aynı şekilde, kızların babası geliyor büyük alışverişlere, babam bırakıp gidiyor, benim işim var. kızların babalarıyla ben konuştum hep düğün mevzularını, tarih yer, mobilya, ev vs..

babamla ilk ve son kez kavgamı bu düğün meselelerinde yaptım. kız tarafıyken, her şeyi erkek tarafı yapsın, onların görevi diyordunuz. erkek tarafıyken de hep kız tarafı yapsın diyorsunuz. bana onların ailelerinin yanında bağırıp çağırıyorsun vs. diye.

bu mevzular genelde anneler arasında konuşulur. babalara da duyurulur. biz de annem olmadığı için btün aracılık bana kaldı. hatta çoğu şeyi annemden gizli yaptık. kıyameti koparıyordu çünkü en küçük harcamada. aygaz mevzularında filan babamı fişekleyen o.

Evet bu konularda haklısınız. Bunları annenizin yapması lazımdı.

Düğünü ben yaptım deyince, tüm parada sizden çıktı sanmıştım o yüzden sordum.

Anlattiklariniza göre evi sana aldık demezler, eve tasinmanizi ve onlara yardımcı olmanızı istiyorlar. Bunun kararını da kimsenin etkisi altında kalmadan siz verin. Hakkınızda hayırlısı olsun

işte bu
tam bizde olacak meseleler. balık aldım, gel bize pişir, misafir geldi, hadi hazırlık yap. hastaneye gidilecek, haydi götür, pazar kahvaltısına çağırmıyorsun, kızımız var, biz aşağıda bir başımızayız... allah kolaylık versin cidden,yardımcın olsun. ben de aynı şeyi düşünüyordum. seneye toparlarsam yine tüp bebeğe başlarım, o zaman yardımları dokunur, en azından oğlumla ilgilenirler diye aklımdan geçiyordu. ama olmuyor işte. kimi aile sonuna kadar arkasında, kimisi de senden bekliyor her şeyi.

milyonda biri derken, seni çok iyi anlıyorum. 40 yaşıyorsan 5 ini ancak anlatabiliyorsun. gerisi arada kaybolup gidiyor. ben de anlatsam roman olur ama hatırlamaya dahi üşeniyorum.

allah huzur nasip etsin inşallah, en kısa zamanda huzurlu rahat edeceğin bir yuva nasip etsin.

eviniz yapılana kadar çocugunuzun çocuklugunu yaşayacak ailenızden uzak bır yere tasının.Allah yardımcınız olsun.

Aynen canım rabbim senin de gönlüne göre versin inşallah bizde en yakın zamanda taşıyacağız
arkamızda'çok büyük bir kırgınlık soğukluk bırakarak maalesef
keşke iyi iken hiç gelmese idim hiç değilse bir ailem var diyordum ama artık hem taşıdığımız için herkes küsecek hemde ailemiz den gönül olarak soğudum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…