Annemin yanına taşınmak istemiyorum.

sess_s

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2014
3.217
4.656
38
iyi günler hanımlar. Şu anda çok ikilemdeyim. Lütfen çok uzun demeden bana bir yardım edin.

Biz şu anda kötü bir evde, kötü bir semtte, kirada yaşıyoruz. Annemler ve iki kardeşim lüks, havuzlu, Bahçeli bir sitede, aynı apartmanda oturuyorlar. İki kardeşime babam oradan ev aldı. Şimdi bizim de Annemlerin üst katına taşınma durumumuz var.

Normalde tam tersi olur, bizde eşim ailemin yanına taşınmak istiyor, ben istemiyorum. annem, babam, kardeşlerim, dedem, ananem, eşim oğlum hepsine karşı ben tek başıma direniyorum Ama tabi ki Benim de sebeplerim var. Şartları söyliyeyim, siz karar verin.

Taşınmanın pozitif yanları:

1) güzel bir sitede oturacağız, 10 yaşında oğlum rahat oynayabilecek. Spor yapabileceğiz. Şu anda kapının önüne çıkamıyor, sokağımız hep tekstil atölyesi, Suriyeli, Afrikalı tip tip insan dolu.

2) ailenin yanında olmanın avantajları da var. Bir işim olduğunda oğlumu bırakırım, gider geliriz. İleride yüksek lisans düşünüyorum mesela, o zaman rahat olurum.

3) oğlum tek çocuk. Benim de sağlık sebepleriyle uzun süre çocuk yapabilme ihtimalim yok. Çok sıkılıyor. Orada kardeşlerimin bebekleri var. Onları çok seviyor. Onların yanında biraz abiliğin tadını çıkarabilme, oynama, kardeş sevgisini bir nebze tadabilme ihtimali var.

4) oğlum siteyi çok istiyor. Ben taşınmayacağım deyince çok ağladı, ben çocukluğumu yaşamak istiyorum, evden dışarı çıkabilmek istiyorum diye. O sitede okuldan arkadaşları da var.

Taşınmanın negatif yanları:

1) annemle benim aram çok bozuk. Annemin herkesle arası çok bozuk zaten ama bana özellikle takık. Ona yardım eden, elinin altında olan herkese çok zalim. Ona çok pas vermeyen insanlara karşı da o kadar saygılı.

Çocukluğumuzu mahvetti. Kardeşler olarak bir çeşit narsist olduğunu düşünüyoruz. Sevgi yoktu hiç, hala öyle. Sonra MS oldu, şu an çok zor yürüyor. Üç kardeş onun için çok çabalamış olmamıza rağmen, umrunda bile değil. Ameliyat oldu, oğlumu okula göndermedim, ona baktım, mutfağı ikimiz temizlerken temizlikçiyle konuştuk diye beni evden kovdu. Başka gün buzdolabını temizlerken, kurumuş limon kabuklarını attım diye beni evden kovdu. O kadar çok ki. Gülüyoruz artık anlatırken. Annemin temizlikçisi bile buraya gelme, dünyanı da ahiretini de yakarsın. Evde bozulan her şeyi senden biliyor dedi. Ağzından bazen kovmaktan daha beter kelimeler de çıkıyor. Yalnızca bağırınca susuyor. O yüzden ben ya konuşmuyorum, ya da çok karışırsa kızıyorum.

ben hiç yardımımı esirgemedim. İki kardeşimin düğününü ben tek başıma yaptım. Ama yakında olup bedduasını alacağıma, uzakta olup duasını alayım diyorum. Evlerimiz arabayla 20 dakika zaten.

2) Babam yurt dışında çalışıyor. Benim gitmemin ona çok faydası olacak. Aklı annemde kalmayacak hiç. Annem devamlı yanındaki yardımcı kadınları kovuyor, 4 senede 9-10 yardımcı değişti. Üst katında olunca, ben devamlı inmek zorunda kalacağım. Gelinlerimize öyle gidip gelin diyemiyor. Zaten kardeşlerimle biz kızları tembihledik, çok yüz göz olmayın, yaranamazsınız, bir de çok üzülürsünüz diye. Babam şimdi geldiğinde bile evden kaçıyor, ben gidince iyice uzatabilecek gidişlerini. ve annem yardımcıları kovduğunda, acele etmeyecek yenisini bulmak için.

3) babamın en sevdiği şey misafir. Çok güzel bir yönü aslında. Yine de hiç söylemeden 20 kişiyle gelir pat diye. Yine gelinlere söyleyemez ama ben üst katta olunca direkt beni çağırır. Ben daha planlı bir insanım. Misafiri severim ama çat kapı değil. Haberli olmasını isterim. Programım varsa ona uydurmak isterim.

4) annemle benim ilişkim çok kötü, bağırmalar sık yaşanıyor. Bunu oğlumun devamlı görmesini ve bunu normal algılamasını istemiyorum. O zaman onda ben de bağırabilirim imajı oluşacak. Annemin sağı solu belli olmaz. Oğlum ilkokuldayken çarpım tablosunu ezberliyor mesela. Oğluma sen daha bunları ezberle, senin yaşında çocuklar hafızlık yapıyor diyor. Ben de kızıyorum öyle söyleyince.

5) ben öğretmenim. kardeşlerimin düğünlerini yapabilmek için atama olacak puanım olduğu halde Atanmadım, sınavları bıraktım. İki düğün yaptım ardarda. Arada erken menapozda olduğum ortaya çıktı 27 yaşında. işi tamamen bırakıp Tüp bebeğe başladım. bu sırada düğünleri annemlerle kavga gürültü yaptım. Hem onlar için kendimi ve oğlumu sürükledim, hem de bir teşekkür görmedim. Sonucunda geçen sene çok büyük bir depresyon yaşadım. Paranoyaya vardı, bir ay uyutuldum. Şu an ilaçlarla iyileştim ama sinirlerim çok yıpranmış durumda. eskiden hiç dokunmazdı ama Artık en küçük kavgayı bile kaldıramıyorum. Hemen yatak döşeklik oluyorum. Anlattığım ortamda benim devamlı gerilme ihtimalim hep olacak.

Sebepler böyle, evi alım şeklimiz de şöyle: kendimizin Kadıköy’de bir evimiz var, şu an inşaat, bitmesine daha var. Bitmiş muadilleri 700, babamların aldığı ev 900.

eşim bizim evi verelim, baban da 200 yardım etmiş olsun. Benim için ev fark etmez, sabah gidip akşam geliyorum ama sen iyi bir sitede oturur, annenle çok yüz göz olmazsan, ailenin yanında olmanın avantajlarını da yaşamış olursun diyor.

Herkese karşı ben. Manzara oradan nasıl görünüyor? Haksız mıyım?

Kendi evinizin bitmesini bekleyin ailenizin yanına taşımayın.

Bu kadar sorun yaşadığınız annenin yanına gitmenin kimseye bir faydası olacağını düşünmüyorum.

En önemlisi de sizin psikolojiniz.

Son düzenleme:
Aymı evin içine mi giriyorsunuz doğru anladım değil mi? Eğer öyle ise kesinlikle taşınmayın. Zaten uyumsuzsunuz iyice zor olur.

Ayrı bir daire ise akşam işten gelip evinize girin. Kardeşlerinizle olun daha çok. Öyle hemen sorumluluğa girip ev temizlemeye, babanız için anneye sahip çıkmaya çalışmayın. Düzenini bozmayın yani kadının. O alışmış. Dolabındaki limon çürük kalsın.

Şuraya kadar tamam ya ne olacak ki mesafe konur diyordum ama,
Bu farklı bir durum ve başlı başına anneniz ile yakın mesafede yaşamamanız için en geçerli neden.....
Sakın..........

şimdi baban size 200 yardım ederse bahsettiğin gibi annenim bakımına katkıda bulunmanı bekleyebilir. bunu sözlü olarak yapmasa bile beklenti içinde olabilir.
eğer babanla ve diğer herkese annenle olan ilişkine eskisi gibi uzaktan devam etmek istediğini ve senden bir şey beklenmesini istemediğini net bir şekilde ifade edebilir ve herkesin de bu şekilde davranacağına ikna olursan olumlu yanları bana da çok olumlu geldi açıkçası.

Kendi evinizin bitmesini bekleyin bence. Annenizin yaklaşımı, yazdığınız artıların hepsini götürüyor.

negatif yanları pozitifleri ikiye katlamış. bence beraber yaşamayın. anneniz beraber yaşamaya katlanılacak bi insan değil.. sıkın dişinizi, daha güzel bir yere taşının, tek olun.

Kendi evinizin bitmesini bekleyin ailenizin yanına taşımayın.

Bu kadar sorun yaşadığınız annenin yanına gitmenin kimseye bir faydası olacağını düşünmüyorum.
Onlara faydası olacak, hepsi gelmemi istiyor. ama bana çok Zararı olacak bence.

Kendi evimizin bitmesine daha var, çünkü Müteahit maddi sorunlar yaşıyor. O sebeple çok yavaş işliyor inşaat.

yine de dediğiniz gibi ben bir kaç sene de olsa, evi bekleyelim. Bitince onu satar, düzgün bir ev alırız diyorum. Zaten bu evi de eski dairemizi satıp aldık. Eskisi 350 ye satıldı. Onu peşinat olarak verip bu evi aldık. Taksit ödüyoruz.

ama gitmek istemediğim için, neredeyse hayırsız evlat ilan edileceğim. Babam “anne babaya hizmet etmek bir şanstır, biz uzaktık yapamadık. Ona göre davranın” modunda. taşınmadığımızda bayağı kızacaklar bana.

Babanız yurt dışında çalışıp değerleri 900 olam evlerden alıyor kardeşlerine. Annenin de evi var. Senin evine de destek olacak anladığım kadarıyla. Bu bu miktarlar servet demek. Ama siz düğün yapmak için memuriyeti ekarte edip düğün yapıyorsunuz. Garip bir çelişki yok mu.
Sorunuza gelirsek ASLAAA gitmeyin.

Sizin çekirdek ailenizi kasdettim aslında. Siz mutsuz olunca eşiniz ve oğlunuz da bu durumdan olumsuz etkilenecek.

Anne babaya hizmet sadece üst katına taşınmakla olmuyor. Sizin daha önceki yaşadığınız şeyleri göz önünde bulundurarak kendinizi korumanız lazım. Babanızda bencil düşünüyor, annenizin yapısını, yaşananları bilip siz gel diye baskı yapması bile yanlış.

Dediğiniz gibi yapın ama gitmeyin.

Babaniz evdeyken kacmiyormuydu?yanlis mi anladim?
Once kendisi esine baksin bence.evli cocuklarindan bu gorevi beklemesi sacma olmus

Ben anlamadım konuyu, tüm kardeşler o bina da, ama onlar etkilenmiyor durumlardan,. Siz de taşınırsanız eğer onlar gibi mesafe koyabilirsiniz sanki. Aynı evde yaşamayacaksınız sonuçta.

Neden babanız sanki tek çocukmuşsunuz gibi siz taşınmazanız annenize bakacak kimse yok gibi davranıyor, kardeşleriniz o bina da sonuçta.

Üst katındaki daire. Eşim tam sizin dediğiniz gibi söylüyor. Çok muhatap olma. Gerekirse ben de uyarırım onları diyor. Kardeşlerim ve gelinlerimiz çok iyi sağolsunlar. Hatta onlar abla gel, biz seni koruruz diyorlar. Çünkü annem babam gelinlere hiç katılamıyor. Biz koydurduk o mesafeyi.

Ama kendi ailemden beni onların koruyacağı düşüncesi bile incitici geliyor bana. Bir de çalışmadığım için evde olacağım. Dediğim gibi psikiyatrik tedavi görüyorum. Bitince yine tüp bebeğe başlayacağım muhtemelen. Çalışsaydım, dediğiniz gibi biraz uzak olurdum bu sorunlardan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…