Annemin bana yaptığı haksızlık mı değil mi?

etmezdim.Eger esim evlenip aile kurmayı göze aldıysa maddi olarak sonuçlarına katlanmayi da göze almıştır demektir.Ailemin malınin mülkünün tasarrufunda ona laf düşmezdi.Düşmesine de fırsat vermezdim.Siz de fırsat vermeyin.Sorunlarinizi ailenizle konuşarak çözmeye çalışın.
Adam bir de "kirayı versinler o zaman" deme cüretine sahip.
Böyle adama dolayli olarak miras da bırakılmaz.

Eşim de diyor annen senin ev hakkini vermese de en azından aldığı kirayı sana verebilirdi diye. Sizce bu haksızlık değil mi?
Eşinizin bunları söylemesine izin vermeyin bir daha. Herkes yerini bilsin. Hadsizliğin lüzumu yok. Babanız çalışıp kazanırken o mu yardım etmiş? Siz evlat olarak sitem edebilirsiniz ama o edemez.
Yolun çok başındasınız. Eşiniz her kavgada ailenizden vurunca sizi hatanızı anlarsınız.

Yaşarken miras bölünsün denmiş de bunun yaşlılığı, hastalığı var ya
Belki çok masraf gerektiren bi durumda olacağım ilerde
Evleri verip, mirasımı böldükten sonra çocukların gözüne mi bakacağım masraflarımı karşılasınlar diye?
Ona da zaten gelin,damat yine laf edecek mecbur muyuz ödemeye diye
Bi zahmet biz nasıl yaptıysak çocuklar da kendi birikimini kendi gençliğinde yapsın
Hiç o mirasa ihtiyacım olmazsa zaten çocuklarıma kalır

27 yaşındayım ve işim mi yok? Haha Ben yüksek lisansa, akademik kariyere adadım yıllarımı. Gidip tekstil atölyesinde çalışabilirdim ama yapmadım. Emeklerimi hiçe sayamazsiniz
Keşke tekstil atölyesinde hiç yoktan günlük çalışsaydınız, akademik hayatınıza da kötü etki etmezdi. Para nasıl kazanılır öğrenmiş olurdunuz. O okulların parası dedenizin tarlasındaki gazoz ağacından gelmedi herhalde hanımefendi. Üzülmüştüm babanızın önünüze hesap koyduğuna, ta ki bu mesajınızı görene kadar. Benim de sapasağlam çocuğum 27 yaşına kadar bana yaslanıp, üstüne ter dökmediği parayı malı bu kadar rahat talep etse hem de kocası ile beraber, ben bu kadar bile naif olmam.

Yaşarken miras bölünsün denmiş de bunun yaşlılığı, hastalığı var ya
Belki çok masraf gerektiren bi durumda olacağım ilerde
Evleri verip, mirasımı böldükten sonra çocukların gözüne mi bakacağım masraflarımı karşılasınlar diye?
Ona da zaten gelin,damat yine laf edecek mecbur muyuz ödemeye diye
Bi zahmet biz nasıl yaptıysak çocuklar da kendi birikimini kendi gençliğinde yapsın
Hiç o mirasa ihtiyacım olmazsa zaten çocuklarıma kalır
O ailenin aklı varsa vazgeçsin bu sevdadan. Sağlığında mal mülk dağıtırsa ortada kalacaklar belli oldu.

Kardeşinizin özel bir durumu varmış annenizin böyle düşünmesi doğru. Bizim büyük ailemizde de engelli yakınımız var şuan da bakılıyor çok şükür ama ilerleyen zaman için ne olur bilinmez onu düşünerek tüm kardeşler dededen kalan mirasa dokunmuyor. Şunu da söyleyim içlerinde ihtiyacı olanları da var.

Bu yüzden çocuğum bana gönül koysa ben de vermem valla
Yüzüme bakmazlar belli ki başıma ni şey gelse 🙄

İşte çocuğu tanıyıp öyle davranacaksın. Ben ve kardeşim anne babayı asla bırakmayız, yetiştirdikleri çocukların karakterini iyi biliyorlar bırakıyorlar. Ama benim de çocuğum konu sahibi gibi olsa ben de bırakmam. Hatta bırakmam az bile kalır, satıp yerim :p dünyayı gezerim kendi sağlığım için olan kısmı garantiye alıp. Kimse mirası düşünmemeli. Herkes sanki mülksüz bir aileden geliyor gibi davranmalı.

haksızsınız
anne şart koşmuş yanımda oturursanız kiradan vazgeçerim diye
yanımda olmazsanız da KENDİ EMEĞİMLE yaptığım evin kirasını harcarım demiş

kv tarafı da böyle yaparlar genelde
oturursan otur ya da kiraya çık kendin öde derler
bizde burda kaynana kahrı çekeceğine kiraya çık deriz arkadaşlara :)

Adil olmamanin evlat ayrımı yapmanın bipolarlikla ilgisi ne allah askina. Sakasi bile sacma ve komik degil. Ben bu cocuklarina benim ölmemi bekle öyle alirsin diyen anne babalari cok sacma buluyorum. Her seyimi verirsem bana bakmazlar kafasindalar. Cok incitici bunu düşünmek bile. Ben de eşin gibi düşündüm begenmiosaniz kirasini verebilirler. Ama vermeyene de ne denir ki... Bizim durumumuz gorumceme göre iyi o yuzden hep onu düşünüyorlar mesela. Bisey de demiyoruz yeri gelince laf carpio eşim sadece ona bile gerek. Bazisinin kafa sagdaki adalet temasinda calisio çünkü:Eki Görüntüle 2965523
Ben de ölmeden önce miras dağıtılmasını saçma buluyorum. Bakın şimdiden hesap yapmaya başlamışlar. Diyelim ki acil bir şey oldu, hastalık gibi evi satmak zorunda kaldılar. Çocukları yok bizim evimiz satamazsınız derlerse.
Benim babam bize hiçbir şey bırakmadı, aksine ben hep destek oldum hala da anneme destek oluyorum. Kendim çalışıp kazandığım mal varlığının hesabını çocuklarıma mı vereceğim? Hele ben yaşarken benim bırakacağım mirasa güvenmesinler.

Keşke tekstil atölyesinde hiç yoktan günlük çalışsaydınız, akademik hayatınıza da kötü etki etmezdi. Para nasıl kazanılır öğrenmiş olurdunuz. O okulların parası dedenizin tarlasındaki gazoz ağacından gelmedi herhalde hanımefendi. Üzülmüştüm babanızın önünüze hesap koyduğuna, ta ki bu mesajınızı görene kadar. Benim de sapasağlam çocuğum 27 yaşına kadar bana yaslanıp, üstüne ter dökmediği parayı malı bu kadar rahat talep etse hem de kocası ile beraber, ben bu kadar bile naif olmam.
Bence ailesi durduk yere bunların hesabını yapmamıştır, buraya bunları yazan onlara kim bilir neler söyledi ki onlarda neden 2 ye 1 ayırıyoruz diye tek tek bunların lafını etmek zorunda kaldı, cok zor ,kadının anneligini yere vurmuş nerdeyse kendisine 2 daire vermemiş diye onada bipolar teşhisi koymuş,kendisi cok okumuş,cok akilli her şeyi kendisi biliyor, eşi de şark kurnazı ,40 ina gelmiş ,zavallı kadının malının hesabı ona düşmüş. Çok yazık o kadın birisi hasta 2 çocukla ne hallerde çalışmış, 3 ev yapmış bu devirde ,daha hicbir şeyden memnun olmamış.Allah kardeşin de hayırlısını versin ,kardeşim benim canımdır ya herkesten çok ben düşünürüm onu ama sizde o potansiyel olmadığı için, anneniz mecburen kendisi adalet sağlamaya çalışmış

Bence ailesi durduk yere bunların hesabını yapmamıştır, buraya bunları yazan onlara kim bilir neler söyledi ki onlarda neden 2 ye 1 ayırıyoruz diye tek tek bunların lafını etmek zorunda kaldı, cok zor ,kadının anneligini yere vurmuş nerdeyse kendisine 2 daire vermemiş diye onada bipolar teşhisi koymuş,kendisi cok okumuş,cok akilli her şeyi kendisi biliyor, eşi de şark kurnazı ,40 ina gelmiş ,zavallı kadının malının hesabı ona düşmüş. Çok yazık o kadın birisi hasta 2 çocukla ne hallerde çalışmış, 3 ev yapmış bu devirde ,daha hicbir şeyden memnun olmamış.Allah kardeşin de hayırlısını versin ,kardeşim benim canımdır ya herkesten çok ben düşünürüm onu ama sizde o potansiyel olmadığı için, anneniz mecburen kendisi adalet sağlamaya çalışmış
Yorumlarını okuyunca aynı şeyi düşündüm. Aile durduk yere yaptığı harcamayı, iki ev kardeşine bir ev sana dememiştir gibi geldi.
Okumuş olmasını o kadar büyütmüş ki gözünde kardeşine bu konuda üstten bakıp öyle davranmamasi da çok düşük ihtimal. İnsan annesine istediği gibi davranmadı diye nasıl bipolar der? Öyle olsa bile bu yerecek değil üzülüp, endişe edilecek birşey olur evlat için.

Son düzenleme:
Yorumlarını okuyunca aynı şeyi düşündüm. Aile durduk yere yaptığı harcamayı, iki ev kardeşine bir ev sana dememiştir gibi geldi.
Okumuş olmasını o kadar büyütmüş ki gözünde kardeşine bu konuda üstten bakıp öyle davranmamasi da çok düşük ihtimal. İnsan annesine istemediği gibi davrandı diye nasıl bipolar der? Öyle olsa da bu yerecek değil üzülüp, endişe edilecek birşey olur evlat için.
Maalesef kadın kendini çok beğeniyor ve cok bencil ,Allah evladın hayırlısını versin

X