Annemin bana yaptığı haksızlık mı değil mi?

Benim ihtiyacım varsa birinci katmış falan hiç düşünmez otururdum kardeşinizin rahatsızlığından dolayı geleceğini saglama almak istemişler aslında kötü niyet yok ortada daha sağlar şimdiden ev kimin olur konuları ne bilim çok üzücü ya Allah gecnden versin

İki kardeş arasında ayrım yapılması Tabiki yanlış ama kira konusunda yanlış düşünüyorsunuz.
Annemlerin iki evi var.Birinde erkek kardeşim oturuyor diğerinde kendileri.Hep de derler kendi oturdukları ev benim diğeri kardeşimin.Ben de kendi evimde oturuyorum ve kredi ödüyorum.Ama asla kardeşim neden bedavaya oturuyor bana neden getirisi yok diye düşünmedim.Annemle babamın insiyatifi.Kira beklemeyin.

Anne ve babanız hayattayken mallarının tasarruf kararı onlara aittir, isterse hepsini kardeşinize, isterse size verir. Hatta isterlerse satıp yerler!!!
Kardeşinizin özel durumundan dolayı aileniz ona kolaylık sağlamak istemişler, sizinde bunu desteklemeniz gerekmez mi?
Ayrıca kocanıza ne oluyorda kazanılmasında hiç dahili olmayan mallardan dolaylı da olsa hak bekliyor…
Haddim olmayarak, tecrübelerime dayanarak size bir öğüt vereyim; ailenizle aranızda geçen herseyi eşinize anlatmayın, size kalsın..
Anneniz hangi taraftan bakiyor diye bunu kastetmistim kardesinizin ozel durumundan dolayi ayricalik yapmak en dogal hakki sizi o evde oturtmaya zorlarken belkide kardesinizin üzerinde olsun eliniz kolunuz yalniz birakmayin diye şart koşmuştur.Ama siz olayi miras davasina çevirmişsiniz bisey diyemiycem herkes kendine göre hakli evet bende yazan arkadasa katiliyorum ailenizle olan herseyi esinizin bilmesine hatta ve hatta ailenize ait olan mallarda hak idda etmeye hakki yok.

1 ve 3. katı adilsizce vermesi yanlış. Kura gibi görmeden seçmek daha adil olurdu. Burada haksızlık kesinlikle var. Size ameliyat yapılarsa ablanıza da tedavi uyguladılar yani bu nasıl kıyas?

Eşinizin dolduruşuna mı geliyorsunuz?

Siz karı koca çalışmıyor musunuz, Neden hala kira peşindesiniz anlamadım. Yok durumunuz kötü ise neden gidip annenizin önerdiği evde oturmadınız?

Aileme benim yararın olsun diyeceğinize, daha bana neden para vermiyor diye dert yanmak da ayıp yani.
Hayır tek maaşla geçiniyoruz. Ben çalışmıyorum. Bu yüzden kiraya ihtiyaç var diyorum.

Hayır tek maaşla geçiniyoruz. Ben çalışmıyorum. Bu yüzden kiraya ihtiyaç var diyorum.
Neden? Mezun değil misiniz? Farklı bir durum mu var, iş mi bulamıyorsunuz? Bence çalışın, ama çalışmadığınız için zorlanıyorsanız aileniz zaten daireye geçin demiş, siz istememişsiniz;kirayı talep etmek istiyorsanız, bir konuşun. İnisiyatif onların, en azından siz iş bulana kadar verirler umarım.

Annen doğru söylemiş gayette, eşinizin kira parası beklemesi saçmalık asıl. Annenizin vereceği eve ya da kira parasına mı güvenerek evlendiniz. Bence bu konuda eşinize de çok laf vermeyin. Hem kardeşin gerçekten rahatsız ve senin durumun iyi, başarılı bir hayatın varsa boşver 2 ev onun olsun. Miras aldığınız zaman alt katı satarsınız ya da kiraya verirsiniz en temizi.

miras vefat ettikten sonra alınır, anne babanız hayattayken malları üzerinde istedikleri gibi tasarrufta bulunabilirler. aldıkları kira ile daha rahat bir yaşam sürmek isteyebilirler. siz oraya otursaydiniz, bu da onların ikramı olurdu. ama kabul edilmeyen ikramın parasını bana ver demek olmaz.

diğer türlü paylasim için de şartları siz daha iyi bilirsiniz. kardeşinizin rahatsızlığı hayat kalitesini ne kadar etkiledi, etkileyecek, sizden daha mi çok ihtiyacı var, bu sorularım cevabı sizde.

Şimdi anneniz sizi okutmuş tabiri caizse kolunuza altın bileziği takmış . Artık bizim kız ayakları üzerinde durabilen bir insan oldu , yarın bir gün başına bir şey gelirse işine sarılır diye düşünüyor olabilir .
Kardeşiniz ise hasta ve yarın bir gün onun da başına bir şey gelirse ( boşanmak vs ) hiç olmadı bir evde oturur , diğerini de kiraya verip kimseye muhtaç olmaz demiş olabilir .
İhtiyacınız varsa gidin oturun . Eşiniz bu konuda en kötü niyetli kişi bence . Kira ödenecekse bir ay sizinkiler bir ay onunkiler ödesin . Siz de eşinizin gazına gelmeyin .
Babam ben okurken ettiği masrafları kalem kalem aldı benden . Kredi çektim aylarca babama olan borcumu ödedim. Ama sonuçta hala işim var iyi ki öğretmen olmuşum diyorum .
Para bir şekilde kazandım , evimiz oldu , arabamız oldu ama işim olmasaydı, sağlığım olmasaydı babamın bana bırakacağı ev beni şu andan daha mutlu etmezdi .
Eşinize laf düşmez . Siz de kardeşinize karşı anlayışlı olun . Hastalık bu , hiç birimizin garantisi yok ki ! Ayrıca üst kat asansör yoksa bence çok sıkıntılı . Yarın bir gün bebek olunca ne demek istediğimi anlarsınız .

Neden? Mezun değil misiniz? Farklı bir durum mu var, iş mi bulamıyorsunuz? Bence çalışın, ama çalışmadığınız için zorlanıyorsanız aileniz zaten daireye geçin demiş, siz istememişsiniz;kirayı talep etmek istiyorsanız, bir konuşun. İnisiyatif onların, en azından siz iş bulana kadar verirler umarım.
Ben mezunum ve su an da yüksek lisans bitirmek üzereyim. Ayrıca hamileyim iki aylık. Özel sektörde kimse hamile kadın istemiyor maalesef. Görünen o ki anca doğum sonrası çalışabilicem

2 kardeşin arası açılır bu yuzden. Sonuçta kardeşiniz de evli.

Adaletsiz bir anneye laf anlatamazsınız

Kıra verme kısmına gelirsek
Ancak annenizden sonra alırsınız siz o kirayı.
O kısma bisi diyemem.

Ya da gidip orda oturacaksınız, kıra paranızı da bırıktırmış olursunuz.

Kaynana yeri degil ya gidin oturun işte :KK8:

Kızlar biz iki kız kardeşiz ve yeni evliyiz ikimizde. Annemle babam da emekliler ve üç daireleri var. Bir daire bana iki daire ise kız kardeşime çünkü annem diyor ki " kardeşin bipolar bozukluk yüzünden okula gidemedi, kurslara yazdırdık gitmedi ve okumadı. Ama sen okudun, her kursa gidebildin hatta sana burun estetiği yaptırdık, gözüne lazer yaptırdık ve masrafa girdik" diyorlar. Nasıl böyle kıyaslama yaparlar anlamıyorum. Ben kendi başarım ve emeklerimle özel üniversitede full burslu ve masrafsız okudum. Bir iki ameliyatın lafını yaptılar ve kıyasa girdiler. Asıl olaya geliyorum. Kız kardeşimle ben on gün arayla evlendik ve annem üç dairenin bir katını kız kardeşime verdi yukarı kata gelmek şartı ile. Bana ise alt kata oturma şartı koştu. Yani ben 1. Kata gelicem, annem ikinci katta, kardeşim 3. Katta. Ama ben ve eşim istemedik ve başka bir evde kiraya çıktık. Annem güle güle ozaman dedi. Böyle iyilik mi olur sizce? Kira paramı verebilirdi en azından! Ama o dedi ki "ya benim alt katımda kira vermeden oturursunuz ya da uzakta kendi kiranizla boğulursunuz". Eşim de diyor annen senin ev hakkini vermese de en azından aldığı kirayı sana verebilirdi diye. Sizce bu haksızlık değil mi?
Kardeşiniz hastaysa anneniz haklı, sonucta kimseye de ev vermek zorunda değiller

Yaptıkları haksızlık kabul ediyorum ama bir yandan bakınca da çok da uçuk bir fikir değil, kardeş bipolar ve çalışamaz durumda. Siz güzelce okudum, iyi mesleğim var diyorunuz sizin hayatta ilerleme şansınız var ama kardeşinizin yok. O yüzden onun güvenceye daha çok ihtiyacı var. Durum buysa önce ailenin sizi karşısına alıp biz böyle düşünüyoruz, kardeşin yardıma muhtaç sen payını vermeye razı mısın demeleri gerekirdi.

Kardeşiniz bipolar, yarın öbür gün kocası terk ederse en azından bir kira geliri olsun demiş olabilirler. 2 adam tanıyorum, biri ünvden tanıdık, diğeri işyerimde juniordu 2si de eşleri bipolar olduğu için boşandılar. Birinin 2 de çocuğu vardı hatta ama ben çekemicem dedi boşandı. Siz çalışırsınız ama kocası çıkıp giderse kardeş ortada kalır.

Gelin evde oturun demişler, madem kira vermek istemiyorsunuz oturcaktınız. Ayrıca aileden kira istemeniz saçma neden kiranızı ödesinler zaten bir eve sahipken:KK51:

2 kardeşin arası açılır bu yuzden. Sonuçta kardeşiniz de evli.

Adaletsiz bir anneye laf anlatamazsınız

Kıra verme kısmına gelirsek
Ancak annenizden sonra alırsınız siz o kirayı.
O kısma bisi diyemem.

Ya da gidip orda oturacaksınız, kıra paranızı da bırıktırmış olursunuz.

Kaynana yeri degil ya gidin oturun işte :KK8:
Eşime göre kaynana yeri ama. Aile apartmanı ve üstte de dayım var

Ben mezunum ve su an da yüksek lisans bitirmek üzereyim. Ayrıca hamileyim iki aylık. Özel sektörde kimse hamile kadın istemiyor maalesef. Görünen o ki anca doğum sonrası çalışabilicem

Ama ablacım bu senin bile isteye, serbest iradenle seçtiğin bir durum. Madem para istiyordun önce iş bulup çalışacaktın daha sonra çocuk işlerine girecektin. Mesleğin var, diploman var ama işgücüne katılmamak senin etrcihin olmuş. Kardeşin bipolar, onun hayatta pek seçeneği yok ne adamakıllı çalışabilir ne de senin imkanlarına sahip olabilir.

Eşime göre kaynana yeri ama. Aile apartmanı ve üstte de dayım var
Her zaman kadın icin zordur bu ortamlar
Eşiniz fazla müdahaleci geldi bana.
Kimseyle muhatap olmasa bılr " niye böyle diyen bıle olmaz " erkek cunku
İşine gücüne gider, haftasonu ailesine uğrar ya da arkadaşıyla görüşür, ya da sizle gezer.

Ayrıca kardeşiniz ileride boşandı diyelim, anne ve babadan maaş alacak zaten
Aklıma geldi bunu da yazayım dedim.

Bir kere insanlarının anlamadığı şöyle bir şey var ,anne baba ,kaynana ,kayinbaba kimseye bir şey vermek zorunda değil.Ha ilişkiler normalse,durum müsaitse zaten yanında götürecek değil, çocuğuna bırakır.Gerçekten bugüne kadar ne kendi ailemle ilgili,ne esimin ailesi ile ilgili bu şekilde tek kuruş hesabim olmadi ,yapanları da anlamıyorum.Kardesiniz hasta ise zaten hayata 1_0 yenik başlamış,cok şükür saglıklısınız, size bir de daire vermişler, oturup oturmamak size kalmış.Ama eşim olacak kişiye benim anamın babamın malının,kardeşimle aramdaki durumun hesabini yapma hakkını vermem ,dış kapının mandalı. Müge Anlının "senin kocanın evi yok" sözü çınlıyor kulağımda

X