Annemin bana yaptığı haksızlık mı değil mi?

Şaştım kaldım bak böyle, :KK57: oldum, kendi ailesinden iğne talep edemeyip kayın aile malı kovalayan damadı müzeye kaldıralım bari ya.
Ama açık sözlü adam o yüzden desteklemiş. Kaç erkek karısına sen anne babandan önce ölürsen miras bana kalmaz diyebilir ki? Bravo adama valla 😂

kızları madem bu kadar kötü durumda cidden 22 yaşında evlenip çocuk yapmasına nasıl izin verirler?
Şu an kötü durumda değildir belki. Kötü durumda olmayacağının garantisi yok sadece. Yıllarca şahane durumda kalıp evlilik sürdürüp çocuk büyütebilir. Ama günün birinde bir şey tetikleyici olur kötü duruma gelir. O zaman büşra elinden tutacak mı kardeşinin sence?

Bir de izin verirler kısmı çok saçma. Zeka geriliği olan, izne tabi değil ki kadın.

Ama açık sözlü adam o yüzden desteklemiş. Kaç erkek karısına sen anne babandan önce ölürsen miras bana kalmaz diyebilir ki? Bravo adama valla 😂
Çok açık sözlü adam, annesine '' Hacıladığın düğün takılarını ver bakiyim. '' diyememiş, utanmış yazık. Baya açık sözlü. Beğendim.

Ben doğruları söyleyince de annesine ve kardeşine üstten bakıyor diyorlar. Halbu ki Allah şahit hepsi doğru. Annem bana alınan ama kardeşime alınmayan montu bile laf etti. Ben de dedim ki ben haftanın 5 günü okula gidiyordum, insan içine çıkıyorum mecburen almam gerekiyordu dedi. Doğru ama kardeşine yapmadık, bak o evde oturuyor dedi. Oturduğu için ihtiyaç duymuyorsunuz yani monta diye sordum..
bence senin ailenden para almaman zaten iyi olmuş belli ki sana her yaptığı sırf diğer çocuğu yapmadığı için batıyor. Annen cidden adaleti sağlamayı becerememiş belki tüm bu konuşmaları yapmasa sen bu kadar iddalaşmazdın kardeşinle . Bence kendi hallerine bırak ama eşinin seni doldurmasına izin verme.
Ne güzel bebeğin olacakmış kendi ailene odaklan onları düşünme bu süreçte kendini geliştirecek şeyler yap dil geliştir mesela bebekten sonra fırsatın olmaz hem kafanda dolu olur.

ay bu da bir garip ya
ben annenizi de anlamadım inanın, olur mu öyle şey yahu.
Belki kardeşiniz de içten içe hep size yatırım yapıldığını düşünüyordur.
Hiç konuşuyor musunuz onunla?
Evet daha kötüsü de kardeşimin gözü önünde defalarca söyledi. "Sen okula, gezmeye giderken sana para döktük ama kardeşinin bir arkadaşı bile yok. Onu gezmeye götür bari kendi arkadaşlarına kat" dedi. Kardeşimin gözü önünde yani ..

Konuşuyorum tabii ki annemle ama bu yaptıklarının doğru olmadığını defalarca söyledim

bence senin ailenden para almaman zaten iyi olmuş belli ki sana her yaptığı sırf diğer çocuğu yapmadığı için batıyor. Annen cidden adaleti sağlamayı becerememiş belki tüm bu konuşmaları yapmasa sen bu kadar iddalaşmazdın kardeşinle . Bence kendi hallerine bırak ama eşinin seni doldurmasına izin verme.
Ne güzel bebeğin olacakmış kendi ailene odaklan onları düşünme bu süreçte kendini geliştirecek şeyler yap dil geliştir mesela bebekten sonra fırsatın olmaz hem kafanda dolu olur.
Maalesef ailem çok iyi kalpli olsalar da kardeşimle bana hep açık açık kıyas yaptılar. Onun sosyal ortamı yok, senin var dediler. İkimizi de yabancı dil kursuna gönderdiler ama kardeşim ilk günden ağlayıp kursu bıraktı, ben iki sene devam edip tüm kurları bitirdim. Bunda bile dediler ki sana yabancı dil kursu parası döktük.

Kimse sınanmadığı günahın masumu değildir bi kere taam mı?
Büşra annem bipolar diyorsa, neler yaşamışta böyle şeyler söylüyor diyeceğiz, anlamaya çalışacağız onu.
Dooru. Bazen böyle mantıksızca davranıyorum.. Tuhaf biriyim galiba..
Büşranın bebesi büyüyünce Büşra’ya “annem de , anneannem ve teyzem gibi bipolar galiba” demez umarım çünküsü bu beni yıkar.

Dooru. Bazen böyle mantıksızca davranıyorum.. Tuhaf biriyim galiba..
Büşranın bebesi büyüyünce Büşra’ya “annem de , anneannem ve teyzem gibi bipolar galiba” demez umarım çünküsü bu beni yıkar.
Umarım sizin çoluk çocuğunuza da siz ileride annem tam bi hasta dedirtmezsiniz.

Annen cidden adaleti sağlamayı becerememiş belki tüm bu konuşmaları yapmasa sen bu kadar iddalaşmazdın kardeşinle .

aslında kendince bir adaleti var kadının da yanlış şekillerde kullanmış hep.
Kardeşine sorsak o da eminim hep ablamı okuttular hep ona değer verdiler, bana bir mont bile almadılar diyecektir eminim.

Yine de koca çok sinsi ve uyanık ama bunu belirtmeden geçemeyeceğim.
sana ne benim annemden, ailemin mal varlığından yani.
Üstüne üstlük taş üstüne taş koyamamış beyefendi gelmiş bıt bıt bıt...

daha önce de söyledim konu sahibi banlanacak büyük ihtimalle, kocanın ailenle ilgili bu kadar yorum yapmasına asla izin verme ve aileni kocana asla yerme...

Kardeşine sorsak o da eminim hep ablamı okuttular hep ona değer verdiler, bana bir mont bile almadılar diyecektir eminim.

daha önce de söyledim konu sahibi banlanacak büyük ihtimalle, kocanın ailenle ilgili bu kadar yorum yapmasına asla izin verme ve aileni kocana asla yerme...
Banlasinlar zaten. İyice çirkin bir platforma dönüşü bu yorumlarla

Şu an kötü durumda değildir belki. Kötü durumda olmayacağının garantisi yok sadece. Yıllarca şahane durumda kalıp evlilik sürdürüp çocuk büyütebilir. Ama günün birinde bir şey tetikleyici olur kötü duruma gelir. O zaman büşra elinden tutacak mı kardeşinin sence?

Bir de izin verirler kısmı çok saçma. Zeka geriliği olan, izne tabi değil ki kadın.
İşte bundan bahsediyorum ortada sağlıklıksız bir kadın yok ki. Bizzat yakından tanıdığım iki kişide bipolar bozukluk vardı gayet iyi durumdalar. Cidden ağır atlatan biri olsa hayata adapte olamazdı değil mi?

İleride kötü olması durumu için birikim yapılabilir ama bak sen şunlara şunlara sahipsin snaa mont bile aldık diye diğer çocuktan hınç almanın ne mantığı var?
Şimdi bir konuda gri alan yok mu ben onu anlayamıyorum. İllaha konu sahibi kötü annesi ve kardeşi melek olmak zorunda mı?
Burda gayet hayatını normal yaşayan zaman zaman bir çoğumuzun yaşayabileceği gibi psikolojik rahatsızlık yaşamış kızı için diğer kızını bu kadar itiştirmek bana çok adaletli bir davranış gelmedi. Söyleme vardır söyleme var. Bu arada evet diğer kızın kötü durumda olma olasılığı var ama konu sahibinin taşş gibi kalacağı kesin mi? Kahine mi danışmış annesi .İsteyen parasını istediğine verir ama bir çocuğa yara açmak gerekmez bence

İşte bundan bahsediyorum ortada sağlıklıksız bir kadın yok ki. Bizzat yakından tanıdığım iki kişide bipolar bozukluk vardı gayet iyi durumdalar. Cidden ağır atlatan biri olsa hayata adapte olamazdı değil mi?

İleride kötü olması durumu için birikim yapılabilir ama bak sen şunlara şunlara sahipsin snaa mont bile aldık diye diğer çocuktan hınç almanın ne mantığı var?
Şimdi bir konuda gri alan yok mu ben onu anlayamıyorum. İllaha konu sahibi kötü annesi ve kardeşi melek olmak zorunda mı?
Burda gayet hayatını normal yaşayan zaman zaman bir çoğumuzun yaşayabileceği gibi psikolojik rahatsızlık yaşamış kızı için diğer kızını bu kadar itiştirmek bana çok adaletli bir davranış gelmedi. Söyleme vardır söyleme var. Bu arada evet diğer kızın kötü durumda olma olasılığı var ama konu sahibinin taşş gibi kalacağı kesin mi? Kahine mi danışmış annesi .İsteyen parasını istediğine verir ama bir çocuğa yara açmak gerekmez bence
Siz doğru konuşuyorsunuz fakat burdaki yanlış çoğunluk bizimle aynı fikirde değiller. Cahile laf anlatmak zordur alim için. Ben anladım sizi, yormayın başkalarına cevap vermek için. Teşekkürler

Mont mevzusu da serin hikayeymiş. Aynı aile estetik faturasını da ödemiş kızının. Bu aile de bi değişik, hem ağlarım hem giderim diyen gelinler gibi, verip verip lafını ediyor😂

Bence de eşine dikkat etsin sonuçta ne yaşanırsa yaşansın ailesi bu kızın .
Yani tamam ama bir evliliği devam ettirmek bence ciddi bir psikolojik güç gerektiriyor kardeşi gayette evlenmeyi başarmış demek ki istese iş hayatında da olabilir. Bazı noktada kendi tercih etmediği için yapmamış. Anne de ortada olmadı bu çocuğumuz bunu yapmadı diye kendini geliştireni itmek mi lazım<?

Bunlarin gazina gelip de eşine tavir alma bostan yere. Kendilerine yapilsa on katini der bunlar kocalarinin ailelerine. Burda gururlu magrur kadini oynuolar salla.

Biz eşimle ailesinin dükkânlarından birini kullanıyorduk iş için. İçini de baştan aşağı kendimiz yaptırmıştık. İstesek sonsuza kadar da kullanırdık. Ama sonra planlarımız değişti, orayı kapatmaya karar verdik. Orada bir hakkımız olduğunu da hiç düşünmedik, çünkü yok. Başka bir dükkânı da eşimin abisi kullanıyor üstelik.

Evlenirken de ev teklif etmişlerdi, geçin oturun diye, biz istemedik. Orada da bir hakkımız olduğunu düşünmedik. Çünkü yok.

Hem dükkanın hem evin kirasini bize versinler bari. Çok mantıklıymış kullanmadığın malın kirasını istemek.
Hemmmen kocamı doldurmaya gidiyorum :KK55:

X