Annemin bana yaptığı haksızlık mı değil mi?

Bence de eşine dikkat etsin sonuçta ne yaşanırsa yaşansın ailesi bu kızın .
Yani tamam ama bir evliliği devam ettirmek bence ciddi bir psikolojik güç gerektiriyor kardeşi gayette evlenmeyi başarmış demek ki istese iş hayatında da olabilir. Bazı noktada kendi tercih etmediği için yapmamış. Anne de ortada olmadı bu çocuğumuz bunu yapmadı diye kendini geliştireni itmek mi lazım<?
Anneme göre ben en kötü muhasebecilik de yapar geçirim ama kardeşim atak dönemlerine girince eli bile tutmaz ve hiçbir şey yapamaz. Kardeşim normal zaten. Annem abarttı ve otur yerinde dedi.

İşte bundan bahsediyorum ortada sağlıklıksız bir kadın yok ki. Bizzat yakından tanıdığım iki kişide bipolar bozukluk vardı gayet iyi durumdalar. Cidden ağır atlatan biri olsa hayata adapte olamazdı değil mi?

İleride kötü olması durumu için birikim yapılabilir ama bak sen şunlara şunlara sahipsin snaa mont bile aldık diye diğer çocuktan hınç almanın ne mantığı var?
Şimdi bir konuda gri alan yok mu ben onu anlayamıyorum. İllaha konu sahibi kötü annesi ve kardeşi melek olmak zorunda mı?
Burda gayet hayatını normal yaşayan zaman zaman bir çoğumuzun yaşayabileceği gibi psikolojik rahatsızlık yaşamış kızı için diğer kızını bu kadar itiştirmek bana çok adaletli bir davranış gelmedi. Söyleme vardır söyleme var. Bu arada evet diğer kızın kötü durumda olma olasılığı var ama konu sahibinin taşş gibi kalacağı kesin mi? Kahine mi danışmış annesi .İsteyen parasını istediğine verir ama bir çocuğa yara açmak gerekmez bence
Büşra tavırları ve söyledikleriyle hepimizi irrite etti. O yüzden gri bir alan göremiyoruz kendisinde, komple siyah görünüyor. Annesine de o konuşmaları muhtemelen bu tavrıyla yaptırmıştır. Çevrenizde hiç yok mu böyle insanlar? Verirsin verirsin verirsin sen bana ne yaptın ki der sen de yaptıklarını sıralayıverirsin bir sinir anında. Büşra tam o karakter işte.

Bizzat yakından tanıdığınız kişilerin bipolar olması bu kızın ne durumda olduğunu anlamanızı sağlamıyor işte. Her insanda farklı seyreden bir hastalık çünkü. Anne baba böyle uygun görmüş, çocuklara kabullenip oturmak düşer. Çünkü mal ve emek onların. Bu kısmı niye kimse anlamıyor?

Anneme göre ben en kötü muhasebecilik de yapar geçirim ama kardeşim atak dönemlerine girince eli bile tutmaz ve hiçbir şey yapamaz. Kardeşim normal zaten. Annem abarttı ve otur yerinde dedi.
Kardeşim de hastalıktan ziyade istikrarsizlik vardı. O da annemin verdiği boşver rahatlığı yüzünden. Kurslara yazdırdı gitmedi geri döndü. Okulu istemedi. Iş bulduk ve enerjisi çok iyiydi ama ona rağmen uğraşamam saçımı beyazlatamam dedi . Bunları insanlar bilmeden konuşuyor işte

Mont mevzusu da serin hikayeymiş. Aynı aile estetik faturasını da ödemiş kızının. Bu aile de bi değişik, hem ağlarım hem giderim diyen gelinler gibi, verip verip lafını ediyor😂

ya çok dalga geçtiniz konunun dallarını kaçırdık işte yaaaa ooof

kadın konu sahibine yağdırmış, yağdırmış dediğim işte ne yapabiliyorsa yapmış. Allah bilir sağlık sorunu yüzünden gidemediği kurslar vs için bile kardeşi, yani diğer kızını suçlamış olabilir yıllarca içten içe. Hatta baya dıştan dıştan :KK70: Şimdi de vicdan yapmış, diyor ki 2 evi de ona vereyim. Şu an taşlar yerine oturdu bir kısmı.

Bence de eşine dikkat etsin sonuçta ne yaşanırsa yaşansın ailesi bu kızın .
Yani tamam ama bir evliliği devam ettirmek bence ciddi bir psikolojik güç gerektiriyor kardeşi gayette evlenmeyi başarmış demek ki istese iş hayatında da olabilir. Bazı noktada kendi tercih etmediği için yapmamış. Anne de ortada olmadı bu çocuğumuz bunu yapmadı diye kendini geliştireni itmek mi lazım<?
İngilizce kursuna gidip iki günde ağlayarak kaçan kadın çalışabilir tabi ki. 🤷🏻‍♀️

Biz eşimle ailesinin dükkânlarından birini kullanıyorduk iş için. İçini de baştan aşağı kendimiz yaptırmıştık. İstesek sonsuza kadar da kullanırdık. Ama sonra planlarımız değişti, orayı kapatmaya karar verdik. Orada bir hakkımız olduğunu da hiç düşünmedik, çünkü yok. Başka bir dükkânı da eşimin abisi kullanıyor üstelik.

Evlenirken de ev teklif etmişlerdi, geçin oturun diye, biz istemedik. Orada da bir hakkımız olduğunu düşünmedik. Çünkü yok.

Hem dükkanın hem evin kirasini bize versinler bari. Çok mantıklıymış kullanmadığın malın kirasını istemek.
Hemmmen kocamı doldurmaya gidiyorum :KK55:
Kocana de ki canım ailen öldüğünde ya sen de ölmüşsen öyle olursa sana kalmaz sana kalmayacağı için de bana kalmaz yeni kocamla ananın dükkanını ezemem lütfen tapuyu al de. Dişli ol biraz. Damatlar neler yapıyo bak. Gelinsin sen kendine gel!?!!,!,!

Dünden beri değişen bir şey olmuş mu diye bakmaya geldim. Tez yazmadığım boş zamanlarımda buraya giriyorum. Konu sahibi beğenmediği yorumları yoksaymayı bırakmış yes of course incredible opinion bye sugar ball pumpkin spice latte falan demeye başlamış ingilizce yazınca kapak yapmış laf sokmuş mu olunuyor sanıyor acaba. Gerçekten evde okumuş ve dil bilen tek kişi olmak ilginç etkiler oluşturmuş kendisi üzerinde

Diğer yorumlarınızı da okudum bence siz ve kardeşiniz arasındaki uçurumu en çok anneniz açıyor. onunla konuşabilirsiniz bir daha sana şunu şunu yaptık kardeşine yapmadık derse açık bir şekilde beni babamla yapmaya karar veren sizdiniz karşılığında da her anne babanın yaptığı gibi beni desteklediniz artık beni ve kardeşimi kıyaslamandan çok rahatsızım bir daha bunu yapma diyin. Ebevynler bazen bir çocuğu korurken diğerini istemeden kırıp dışlayabiliyorlar bu bir şekilde eksiklerini tamamlama telaşı bence kendinizi bu konuda bileylemeyin . Annenizin bu davranışından eminim kardeşiniz de etkileniyordur. Belki o da annenize söylüyordur tüm bunları ve anneniz vicdanen rahat hissetmiyordur

Kendi hayatınıza odaklanın ve eşinizin aileniz hakkında yorum yapmasına izin vermeyin.

Diğer yorumlarınızı da okudum bence siz ve kardeşiniz arasındaki uçurumu en çok anneniz açıyor. onunla konuşabilirsiniz bir daha sana şunu şunu yaptık kardeşine yapmadık derse açık bir şekilde beni babamla yapmaya karar veren sizdiniz karşılığında da her anne babanın yaptığı gibi beni desteklediniz artık beni ve kardeşimi kıyaslamandan çok rahatsızım bir daha bunu yapma diyin. Ebevynler bazen bir çocuğu korurken diğerini istemeden kırıp dışlayabiliyorlar bu bir şekilde eksiklerini tamamlama telaşı bence kendinizi bu konuda bileylemeyin . Annenizin bu davranışından eminim kardeşiniz de etkileniyordur. Belki o da annenize söylüyordur tüm bunları ve anneniz vicdanen rahat hissetmiyordur

Kendi hayatınıza odaklanın ve eşinizin aileniz hakkında yorum yapmasına izin vermeyin.
Bunları konuştum zaten. Ama yine de annem daha geçen hafta bile sana doğum gününde hediye aldım ama kardeşine alamadım çünkü borcum vardı diyor. Halbu ki paralar sigaraya gitti

Biz eşimle ailesinin dükkânlarından birini kullanıyorduk iş için. İçini de baştan aşağı kendimiz yaptırmıştık. İstesek sonsuza kadar da kullanırdık. Ama sonra planlarımız değişti, orayı kapatmaya karar verdik. Orada bir hakkımız olduğunu da hiç düşünmedik, çünkü yok. Başka bir dükkânı da eşimin abisi kullanıyor üstelik.

Evlenirken de ev teklif etmişlerdi, geçin oturun diye, biz istemedik. Orada da bir hakkımız olduğunu düşünmedik. Çünkü yok.

Hem dükkanın hem evin kirasini bize versinler bari. Çok mantıklıymış kullanmadığın malın kirasını istemek.
Hemmmen kocamı doldurmaya gidiyorum :KK55:
Böyle şeyler istenmez. Talep etmek ayip oldugu icin ebeveynler kendi düşünüp teklif etmeli. Sitem etmis konu sahibi gözünü karartip onda bile sana şunu şunu yaptik diye fatura cikarmis annesi, ne ayip. Ben olsam çok içerler bi daha konusmam. Anne babanin tavri normal degil.

Siz çok tepeden konuşuyorsunuz. Bu hastalıklar genetik de olabiliyor. Ve hiç öyle küçümsediğiniz gibi bir hastalık değil. Kardeşiniz o halde kendisine takat getirecek adam bulmuş, sizin eşiniz yanınızda kalacak biri midir yarın başınıza gelse, ona da bi kafa yoruverin bu hesap kitaptan başınızı kaldırabilirseniz.

Kardeşim de hastalıktan ziyade istikrarsizlik vardı. O da annemin verdiği boşver rahatlığı yüzünden. Kurslara yazdırdı gitmedi geri döndü. Okulu istemedi. Iş bulduk ve enerjisi çok iyiydi ama ona rağmen uğraşamam saçımı beyazlatamam dedi . Bunları insanlar bilmeden konuşuyor işte
Yooo mesela benim kardeşim okuyor okulu bitirince min kazancı 15k falan olur ama benim gözümde onun çalışmama çalışmak istememe opsiyonu, aileden gelen kiralarla geçinme hakkı var. Enerjisi ister yerinde olsun ister olmasın. Ben çalışıyorum ele muhtaç değilim, kardeşim de yarın öbürgün evlenir kafası almaz çalışmaz eşiyle oturur ister çalışır yine parayı alır. Algılamadığınız nokta şu ki; Siz kardeşinizi sevmiyorsunuz.

Böyle şeyler istenmez. Talep etmek ayip oldugu icin ebeveynler kendi düşünüp teklif etmeli. Sitem etmis konu sahibi gözünü karartip onda bile sana şunu şunu yaptik diye fatura cikarmis annesi, ne ayip. Ben olsam çok içerler bi daha konusmam. Anne babanin tavri normal degil.
Samantha, sizce konu sahibi sizin vereceğiniz tepkiyi verir mi? Daha çocuk baktıracak annesine.

Kocana de ki canım ailen öldüğünde ya sen de ölmüşsen öyle olursa sana kalmaz sana kalmayacağı için de bana kalmaz yeni kocamla ananın dükkanını ezemem lütfen tapuyu al de. Dişli ol biraz. Damatlar neler yapıyo bak. Gelinsin sen kendine gel!?!!,!,!

Ben hep gururumun kurbanı oldum. Yoksa her gece ağlıyorum 30 senedir benim olmayan ev ve dükkan nasıl bundan sonra da benim olmamaya devam eder diye 😢
Gerçekten aklım almıyor.

Ama kahretsin ki ben hep böyleyim işte, hep iyi niyetimden kaybediyorum canım, sen anlarsın beni. Sen de hep iyi niyetinden kaybeden birine benziyorsun 😢

Büşra tavırları ve söyledikleriyle hepimizi irrite etti. O yüzden gri bir alan göremiyoruz kendisinde, komple siyah görünüyor. Annesine de o konuşmaları muhtemelen bu tavrıyla yaptırmıştır. Çevrenizde hiç yok mu böyle insanlar? Verirsin verirsin verirsin sen bana ne yaptın ki der sen de yaptıklarını sıralayıverirsin bir sinir anında. Büşra tam o karakter işte.

Bizzat yakından tanıdığınız kişilerin bipolar olması bu kızın ne durumda olduğunu anlamanızı sağlamıyor işte. Her insanda farklı seyreden bir hastalık çünkü. Anne baba böyle uygun görmüş, çocuklara kabullenip oturmak düşer. Çünkü mal ve emek onların. Bu kısmı niye kimse anlamıyor?
para tabi ki onların vermek istemezse vermez ama bir anne çocuğuyla bu tarza konuşamaz anne babanın görevi bu zaten çocuk doğmak istemiyor iki kişi sex yapıp bilerek çocuk dünyaya getiriyorsa onun eğitiminden giydiği çoraba kadar her ihtiyacını karşılamak zorundalar bununla ilgili sürekli çocuklarına vicdan yaptırmaya çalışmak bana cidden komik geliyor.

Kardeşinin drumunu bilemem ama evlenecek durumda olduğuna göre gayet sağlıklı şu an diğer çocuğun hamile haliyle sağlığını bozmaya gerek yok. Hamile işten mecbur ayrılmış çocuklarına isteseler bir şeye ihtiyacınız var mı diye sorabilirler değil mi?

Ya konu açmak agzimi actim gelin icine edin mi demek. Boyle bi konuda insan para degil kendisine yapilan tavri o cifte standardi dert eder. Tutturmussunuz bi paragoz paragoz. Neyini anlamiosunuz ailesinin tavrina icerliyor.

Bak ben konu acmadim bunla ilgili ama benim de ailem evlat ayırıyor üstelik hasta olan benim ve bu durum zoruma da gitmiyor ben de yardim ediyorum kardesime bi de üstüne. Ama benim bunu dert etmemem, onlarin evlat ayirdigi gercegini degistirmiyor.
yalnız konuda evlat ayrımı yokki ona da ev vermişler gel otur demişler kibrinden oturmamış.

X