Annemin bana yaptığı haksızlık mı değil mi?

Babamların iki evi var. Birinde oturuyorlar diğeri kirada, abim evlenirken, ben yıllardır çalıştım, didindim, tek emekli maaşıyla geçim derdi yaşamak istemiyorum bu yaştan sonra, herkes kendi evini tutsun, alsın demişti. En iyisini yaptı bence. Sonra ben evlendim herkes baktı basının çaresine. Annemle babamda rahat rahat yaşıyorlar.

Kimse çocuğuna ev vermek zorunda değil. Bir çocuk ne emeklerle büyüyor, işini gücünü eline alan kendi hayatını kursun bir zahmet. Anne baba canı ister ev verir canı ister vermez.

Babamların iki evi var. Birinde oturuyorlar diğeri kirada, abim evlenirken demişti ben yıllardır çalıştım, didindim, tek emekli maaşıyla geçim derdi yaşamak istemiyorum bu yaştan sonra, herkes evini tutsun, alsın kendisi. En iyisini yaptı bence. Sonra ben evlendim herkes baktı basının çaresine. Annemle babamda rahat rahat yaşıyorlar.

Kimse çocuğuna ev vermek zorunda değil. Bir çocuk ne emeklerle büyüyor, işini gücünü eline alan başının çaresine baksın. Anne baba canı ister ev verir canı ister vermez.
Bizim de aynı şekilde 2 evleri ve 3 kat yazlıkları var. Bugüne kadar ben de dahil kimse ailemizden bir şey istemedi, mal bölünsun demedi. Ama 3 kat evi olup benim durumum kirayi vermelerini isteyck kadar kötüyse ki burdaki durumdaki kadının o şekilde anladığım aile yardım etmeli diyorum ve bu benim düşüncem.

Babamların iki evi var. Birinde oturuyorlar diğeri kirada, abim evlenirken, ben yıllardır çalıştım, didindim, tek emekli maaşıyla geçim derdi yaşamak istemiyorum bu yaştan sonra, herkes kendi evini tutsun, alsın demişti. En iyisini yaptı bence. Sonra ben evlendim herkes baktı basının çaresine. Annemle babamda rahat rahat yaşıyorlar.

Kimse çocuğuna ev vermek zorunda değil. Bir çocuk ne emeklerle büyüyor, işini gücünü eline alan kendi hayatını kursun bir zahmet. Anne baba canı ister ev verir canı ister vermez.
Biz de ilk evimizi 5 ay önce aldık kendi imkanlrmzla. Babam elinden gelen desteği yine oldu ama biz istemeden.

Bizim de aynı şekilde 2 evleri ve 3 kat yazlıkları var. Bugüne kadar ben de dahil kimse ailemizden bir şey istemedi, mal bölünsun demedi. Ama 3 kat evi olup benim durumum kirayi vermelerini isteyck kadar kötüyse ki burdaki durumdaki kadının o şekilde anladığım aile yardım etmeli diyorum ve bu benim düşüncem.
Aile vermiş evi zaten, gel otur demiş daha ne yapsın?
Evi beğenmeyip oturmayan da kendi bilir artık.
Çok ihtiyacı olan mırın kırın etmez, gider oturur ailesinin evinde.

Oncelikle anne babalar evlatlarina mal mulk vermek zorunda degil. Ama birine veriyolarsa digerine de vermeleri gerek. Kardesinize gel otur demisler oturmus. Sizi de ayirt etmemisler siz oturmamayi secmissiniz. Kardesinizin ozel durumu nedeniyle ona 2 ev vermeleri bana mantikli geldi. Siz calisir cabalar kendi hayatinizi garantiye alabilirsiniz. Ama kardesiniz belki sadece 2. Evin kirasiyla gecinmek zorunda kalabilir gelecekte. Bence bunun hesabina oturmamak gerek. Sonucta calismis kazanmislar kime vereceklerini onlar bilir. Ha olene kadar resmiyete dokulmezse devlet nd verirse alirsiniz orasi ayri

Aile vermiş evi zaten, gel otur demiş daha ne yapsın?
Evi beğenmeyip oturmayan da kendi bilir artık.
Çok ihtiyacı olan mırın kırın etmez, gider oturur ailesinin evinde.
Valla şimdilerde 1. Katta ve ailesiyle oturmak istemez evlendiğinde melekte olsa ailesi.

İyi de durumunun kötü olması tamamen kendi tercihi konu sahibinin
Kirada işsiz ve hamile

Ayrıca durumu kötü de değil aslında
Kirayı ödeseler diyor sadece

Biz de ilk evimizi 5 ay önce aldık kendi imkanlrmzla. Babam elinden gelen desteği yine oldu ama biz istemeden.
Kendi isteğiyle yardımcı olması ayrı birşey zaten.
Aile çocuğa asla yardımcı olmamalı gibi birşey demiyorum, buna mecbur tutulmalarını had bilmezlik olarak görüyorum.

Niye ben de birinci katta oturuyorum. Birinci katta oturunca ne oluyor? Vebalı falan mıyız?

Hatta hem birinci katta hem ailemin evinde oturuyorum. Vay bana vaylar bana 😂
Allahtan 3. Katta oturuyorum
Gelip geçerken 1. Kattakileri ezikleyeyim bari 😂
Kendi isteğiyle yardımcı olması ayrı birşey zaten.
Aile çocuğa asla yardımcı olmamalı gibi birşey demiyorum, buna mecbur tutulmalarını had bilmezlik olarak görüyorum.
Üstelik kendi çocuğu da değil
Gazlayan çocuğun eşi 🙄

X