Annem ve mal ayrımı

Mal delisi denildi teyzemler araya girdi sen karışma o adamda size baktı diye bana bağırdı babamı sevmezlerdi bu arada..ama zaten yurtdışındaki evimizi annem babamın vefatından sonra sattı babamın payını devlet bize vermişti onuda çekip turkiyeden ev aldı hem kendi payını hem bizimkini koyup kendi adına ve kocasıda haksahibi oldu yediremiyoeum artık ve kocasının hiçbir birikimi yoktu ve hala yok bir taşı bir taş üzerine koymuş insan değildir benim düğünümde bile hiçbirşey yapmamıştır tüm düğün masrafını damatlığına kdr ben karşıladım
Size dusen hakkinizla Turkiye de ev aldiysa mahkemeye verip hakkinizi ve o kadar yilda potansiyel getiriyi alabilirsiniz diye biliyorum. sonucda Babaniz raahmetli oldugunda siz 13 yasindaydiniz ve anneniz de paranin tumunu kullanarak almis evi. Tabi bunu yaparken ailenizi karsiniza alacaginizi da unutmayin.

Malasef çok çok aci veren bir durum.
Eşim için mesele asla para değil. Hep diyor, annem satip kendi yeseydi gıkım cikmazdi diye. Adama yedirmesi Eşimi ifrit ediyor.
Benim KV hala kendini hakli görüyor. Burnundan kıl aldırmiyor.
Kesinlikle öyle bende diyoeum anne dul olsaydın ben sana bizim üzerimize yap diyebilirmiydim diyorum keşke dul olsaydın kendin yeseydin ama şimdi onları hak sahibi yapıyosun diyorum hala kendi bildiğini okuyor..

Size dusen hakkinizla Turkiye de ev aldiysa mahkemeye verip hakkinizi ve o kadar yilda potansiyel getiriyi alabilirsiniz diye biliyorum. sonucda Babaniz raahmetli oldugunda siz 13 yasindaydiniz ve anneniz de paranin tumunu kullanarak almis evi. Tabi bunu yaparken ailenizi karsiniza alacaginizi da unutmayin.
Şuan satım aşamasında bana payımı vereceklerini söylüyorlar eğer vermezler ise kesinlikle peşini bırakmicam gerekirse karşıma alıcam

O arsa siz öz üç kardeşin hakkı. Yaşanılanlar çok çirkin ve utanç verici.

Ya annen insan gibi size babanızın tapulu malını versin ya da açın miras davasını hem kendisi hem kocası ölene kadar yıllarca tüm mallarda şer kararıyla annemin akıl sağlığı yerinde değil davasıyla uğraşsın dursun. İyilikten anlamayan bundan anlar.
Yanlis. Arsa annenin oldugu ve ikinci esinden olan bir kizi da oldugu icin o kizinin da hakki cunku altinlar kadinindi unutmayin ve kadinin kac tane cocugu olursa olsun kac evlilikden olursa olsun cocuklarinin hakki. Es konusunu bilemiyorum.

Şuan satım aşamasında bana payımı vereceklerini söylüyorlar eğer vermezler ise kesinlikle peşini bırakmicam gerekirse karşıma alıcam
Yani, sonucda o annenin cocugusunuz ve size dusen parayi da kullanarak almis. Yanliz suna dikkatinizi cekmek istiyorum. Babaniz rahmetli oldukdan sonra annem evi satti Turkiye den ev aldi dediniz. Sizin hem Turkiyeden alinan evde hemde anneannenizin uzerine yapilan arsada da hakkiniz var.

Çok haklısınız. Babamın ölümünden de ben annemi sorumlu tutardım araya mesafe koyardim.

Bende çok bilgili değilim ama sanırım hak sahibi oluyo ve kahroluyorum çünkü benim babam bizler için çabalayan bir adamdı hem karısını alıp hem malına göz dikemezsin çok çabaladım tartıştık uçak bileti aldırdım eşime en erkeni cumartesiye malesef ve küs olduğumuzdan odadan bile çıkamıyorum 😁😏
Bence dava açın iyi bir avukatla. Babadan kalan hakları alamamissiniz.

Aslında biz öz 3 kardeşiz annem bu ikinci kocasından 1 kızları var ama asla ayırt etmiyoruz onuda katıyoruz hatta 4 çocuk üzerine verin diyoruz.Üvey babamında ilk evliliğinden 2 hayırsız oğlu var ve annemin dediği cümle : en kötü hak sahibi olsalar bile nee olmuşşş bu adamda size baktı diyor 😏 şaka gibi kafayı yemek üzereyim bu adam bize nasıl baktı seni 3 çocuğunla kabul etti bizim suçumuz neydi benimde 1 oğlum var 5 yaşında diyememki ben sana baktım çünkü onu ben dünyaya getirmek istedim ve bakma zorunluluğum var ona bunu yükleyemem
Anneniz gibi koca delisi kadınlara sinir oluyorum. Anneniz neticede ağır konuşmak istemiyorum ama ağır konusasim var. Tam koca delisi de değil de başka bir şey deniyor o tiplere..en kötü anne yine evladı için annedir sizi kırmak istemiyorum. Ama babamin kemikleri rahat etsin diye ne o adamla ne o kadınla muhatap olurum. Nede hakkımı yediririm.

Son kez bekliyorum eğerki bu satılan yerden hakkımı vermezse bende kardeşlerimle ona acımicam üzgünüm..kısa sürede satılacak alıcısı var vericem diyor bekliyorum bakalım..bu yer içinde malesef hiçbirşey yapamıyoruz anneanne üzerinde tapu diye..
Evlilik birliğinde mal kaçırma falan diye gosterilemez mi acaba. İyi bir avukata danissaniz vardır bir çözümü. Şahitler falan vardır.

Gerçekten öyle ve hep eski kocası sayesinde ve onu yemek ona huzursuzluk vermiyo bende ona karılık yaptım 16 sene diyor mesela babaannemden çocuklarına kalan miras çıktı ortaya biz 3 kardeşler mirascıyız ama o sürede annem turkiyede daha boşanması gözükmediği için oda mirascı gözüküyor ve diyoeumki onu kendine hak görme senin hakkın değil sen boşanmıştın hatta evlenmiştin kocanla sadece turkiyede boşanman gözükmediği için mirasçı gözüküyorsun bana dediği şu niyee almiiim 16 sene karılık yaptım ona onun parasıyla altın alırım oğullarım evlendiğinde takarım diyor..ya diyoeum bende varım ya hani neden 2 oğlunu dülünüyısun senin diyeceğin şey çocuklar benim hakkım değil bu sizin alın 3 e bölün pay edin demen lazım sen ne altını alıp takmadan bahsediyorsun ona ısrar ediyor hala kafayı yicem
Ee buna bari hukuki olarak itiraz edin..bunu halletmek daha kolay olur. Evli zaten şu an. Babanızın üstünden düşürün.

Yanlis. Arsa annenin oldugu ve ikinci esinden olan bir kizi da oldugu icin o kizinin da hakki cunku altinlar kadinindi unutmayin ve kadinin kac tane cocugu olursa olsun kac evlilikden olursa olsun cocuklarinin hakki. Es konusunu bilemiyorum.
Zaten öz 3 kardeşiz annemin kocasıyla 1 kızı oldu ve asla ayırmıyoruz bizde 4 e böl diyoruz zaten yani öz kardeşimiz bizim için annemede bizim adımıza yap dememizin sebebi üvey babam var ve onun oğulları var ilk evliliğinden onlar hak sahibi olmasın diye bizim adımıza yap diyoruz

Ee buna bari hukuki olarak itiraz edin..bunu halletmek daha kolay olur. Evli zaten şu an. Babanızın üstünden düşürün.
Düştü zaten ama sanırım babama miras kaldığı sürede evli gözüktüğü için hak sahibi anlamıyorum bu saçmalığı

Evlilik birliğinde mal kaçırma falan diye gosterilemez mi acaba. İyi bir avukata danissaniz vardır bir çözümü. Şahitler falan vardır.
Zaten vermezse banka dekontlarıyla falan halledicem birşekil devletin bizim için verdiğini falan kanıtlarım

Aynı fikirdeler 2 erkek kardeşim var biri çok sessizdir dün artık oda patladı diğeride dediki babamın hakkı aslında bizim bile değil ama vefat etmiş sende evlendin anne ve nasıl evlendin hepimiz biliyoruz kahrından öldü adam.neymiş anneannem dermişki ben kızımdan aldım kızıma veririm çocuklarına bölmem demiş 😏 ne alakaysa
Söyledikleriniz de çok çok haklısınız. Anneanneyle siz konuşsanız ? Bir de sizden dinlesin olanları bence

Anneniz gibi koca delisi kadınlara sinir oluyorum. Anneniz neticede ağır konuşmak istemiyorum ama ağır konusasim var. Tam koca delisi de değil de başka bir şey deniyor o tiplere..en kötü anne yine evladı için annedir sizi kırmak istemiyorum. Ama babamin kemikleri rahat etsin diye ne o adamla ne o kadınla muhatap olurum. Nede hakkımı yediririm.
Sen haklısın. Babanın malını üvey babaya kardeşe pay etmek zor gelir insana . Zaten hakları da insanen yok. Üvey babanın malını mülkünü verecekler mi size sanki?
Hyr nerde hiçbirşeyi yok olsada asla istemem mesela iş yerinden tazminat alcak annem diyorki sizede vericem falan sitem ediyor niye böyle düşünüyosun falan diyor ama diyoeum kesinlikle istemiyorum kardeşimin hakkı o ben istemiyorum almam asla..evet içimi parçalıyor ve teyzemlere kadar beni aramaları ve kızmaları artık kendi kendime sorar oldum acaba haksızmıyım diye eşim diyorki tabiki teyzenler anneni savunucak kardeşi birdaha muhattap olma bunlarla kendini hasta ediceksin Allah yedirmez diyor o yüzdende burada konu açtım

Söyledikleriniz de çok çok haklısınız. Anneanneyle siz konuşsanız ? Bir de sizden dinlesin olanları bence
Aman Allahım asla konuşulacak biri değil rezalet bir
huyu var ne dersen de o bildiğini okur 1 seneden beri konuşmuyorum vermiyor arsayı diye bu sefer vercek oluyo annem böyle yapıyor

Gerçekten öyle ve hep eski kocası sayesinde ve onu yemek ona huzursuzluk vermiyo bende ona karılık yaptım 16 sene diyor mesela babaannemden çocuklarına kalan miras çıktı ortaya biz 3 kardeşler mirascıyız ama o sürede annem turkiyede daha boşanması gözükmediği için oda mirascı gözüküyor ve diyoeumki onu kendine hak görme senin hakkın değil sen boşanmıştın hatta evlenmiştin kocanla sadece turkiyede boşanman gözükmediği için mirasçı gözüküyorsun bana dediği şu niyee almiiim 16 sene karılık yaptım ona onun parasıyla altın alırım oğullarım evlendiğinde takarım diyor..ya diyoeum bende varım ya hani neden 2 oğlunu dülünüyısun senin diyeceğin şey çocuklar benim hakkım değil bu sizin alın 3 e bölün pay edin demen lazım sen ne altını alıp takmadan bahsediyorsun ona ısrar ediyor hala kafayı yicem
Türkiye'de annenizle babanızın resmi olarak boşandığıni belgeleseniz ve başvursaniz oluyor mu acaba?

Malasef çok çok aci veren bir durum.
Eşim için mesele asla para değil. Hep diyor, annem satip kendi yeseydi gıkım cikmazdi diye. Adama yedirmesi Eşimi ifrit ediyor.
Benim KV hala kendini hakli görüyor. Burnundan kıl aldırmiyor.
Çok haklı eşiniz. Aldırmaz tabi, zaten böyle yüzsüz olmazsa yapamaz ki böyle bir şeyi.

Alıcısı varmış evin birkaç güne sanırım satılacak ben satılmasını şu yönden istiyoeum hava olsun diye düşüncesizce üstüne aldı annem avukatla görüştüğümüzde hertürlü hak sahibi olurlar mahkeme açarlarsa dedi tek yapılabilecek satılması ve yabancıya satılması yani bizlerden birine devrederse mal kaçırmaya giriyormuş falan ve hep söylüyorlar sana hakkını neyse vericez kuruşu kuruşuna diye inşallah öyle olur
Ev adamın üstüne mi birde. Yuh yani. Evin yarısını size ve kardeşlerinize vermezlerse gene de dava açın haciz maciz bir şekilde alınır. Dava açmak gözümüzü korkutuyor ama hiç zor bir şey değil avukat ilgileniyor. İşin sonunda dava masrafınıda onlara bırakırsınız çok güzel olur.

Ben olsam 3 kardeş ortak dava açar,anneyi en azılı düşman kocasının katili sayar,dava süreçleri hariç bir daha görüşmez,yok hükmünde sayardim sizin bu kadının evine gidip bir bardak su içmeniz bile çok çok ters ve yanlış.......
En dogru yorum bu. İnsan buna anne demeye utanir ahlaksiz vicdansiz. Adam kahrindan ölmüs ana kiz birde dostu zamaninda adami yiyip bitirmisler kahrindan ölmüşler. Anneside biliyor kizinin pisligini onu örtüyor. Konu sahibi agzina geleni say annene ananene o ise yaramaz sap herife. Oda duzgun adam olsa zateb boyle seylere goz yummaz.

X