Annem ve mal ayrımı

Çok üzücü bir durum çocuğun hakkını annesi korumayıp böyle elin adamlarına yedirecekse insan kime güvenecek. Bari dava açma hakkı olmalı çocuğun ne güzel çocuk diye merhametine kaldığı kişi hakkını yiyor, hakkını arayamıyorsun bile. Allah annenin de hayırlısını versin bu durumda yoksa çocukların hakkını koruyacak bir kurum yok o zaman.

Malasef çok çok aci veren bir durum.
Eşim için mesele asla para değil. Hep diyor, annem satip kendi yeseydi gıkım cikmazdi diye. Adama yedirmesi Eşimi ifrit ediyor.
Benim KV hala kendini hakli görüyor. Burnundan kıl aldırmiyor.

bence hakli değilsin.
sonucta ilk zaman annen ustune alsaydi yine ilk evliliginden cocuklarina da hak dusecekti.
ayrica "babamin aldigi altinlar" diye bir sey yok. altin kadinindir. yani onlar annenin altini ve tabii ki çocuklarının hepsinin hakkı var.
bence haddin olmayan şeyde hssap kitap yapip insanlarin tepkisini cekme,üzülüyorsan
uc kuruslik arsa siz 4ü öz allah bilir kac kardessiniz. ustelik annen daha yasiyor. karari o verir.
ama boyle bir sey yapsa diger cocuklarinin nefretini kazanabilir. kendine yar olmayacak bir arsa icin (sonucta satip yemeyecek..o ölesiye duracak kosede bir yerde) neden cocuklariyla papaz olsun ki?
İlk evliliginden derken 2. Kocasının ilk evliliginden olan çocukları kasetmis onlar hak almasin demiş ki haklida konu sahibi 3 kardesmis 2. Evlilikten de 1 çocuk varmış 4 çocuğunun üstüne olmasini istemiş.

Bence konu sahibi haklı,babasının ölümünden sonra Almanya'da kalan evi satıp 2. adamın üstüne ev almış annesi cocuklarinin hakkını alıp(yaşları küçükmüş) şimdi o evi de satıp tekrar Almanya'da ev alacakmış.

İlk evliliginden derken 2. Kocasının ilk evliliginden olan çocukları kasetmis onlar hak almasin demiş ki haklida konu sahibi 3 kardesmis 2. Evlilikten de 1 çocuk varmış 4 çocuğunun üstüne olmasini istemiş.

Bence konu sahibi haklı,babasının ölümünden sonra Almanya'da kalan evi satıp 2. adamın üstüne ev almış annesi cocuklarinin hakkını alıp(yaşları küçükmüş) şimdi o evi de satıp tekrar Almanya'da ev alacakmış.
hee teşekkürler
ne bileyim, okuyunca babasinin altinlariyla alindigi icin annenin ilk evliligindeki cocuklarin hakki yok olarak anlamisim.

Bence evi satmalarını beklemeyin kardeşlerinizle dava açın. Satamasınlar para kaçırır vermez bunlar. Bunlarında canı yansın zaten bunların canı para olmuş. Başka türlü yanmaz. Utanmazlar.
Alıcısı varmış evin birkaç güne sanırım satılacak ben satılmasını şu yönden istiyoeum hava olsun diye düşüncesizce üstüne aldı annem avukatla görüştüğümüzde hertürlü hak sahibi olurlar mahkeme açarlarsa dedi tek yapılabilecek satılması ve yabancıya satılması yani bizlerden birine devrederse mal kaçırmaya giriyormuş falan ve hep söylüyorlar sana hakkını neyse vericez kuruşu kuruşuna diye inşallah öyle olur

Merhaba
Annem ile sorun yaşıyoruz haklımıyım haksızmıyım düşünmekten yoruldum..annem ve babam daha ben ve kardeşlerim yokken yeni evliyken babamın anneme taktığı altınları bozdurup anneanneme guvenip arsa almışlar ( anneannemgilin baskısıyla yeri güzel kaçırmayın demişler ) tapu anneannem üzerine olmuş ( ailem yurt dışında yalıyordu turkiyeye gelme imkanları yoktu ) anneannem bunu senelerce vermedi taa ki bugüne kadar..Annem ve babam boşandı 21 sene önce annemin babamı aldatmasıyla ve babam boşandıktan 2 sene sonra kalp krizinden vefat etti ben o zaman 13 yaşındaydım..annem suan babamı aldattığı adamla evli 21 senedir ve anneannemin zamanında babamın anneme taktığı altınları satıp aldığı arsayı verecek bende anneme dedimki anne orayı biz 4 kardeşin üzerine yap tapuyu ki ne kocan nede ilk evliğinden olan çocukları hak sahibi olmasın nede olsa babamın hakkı var dediğim için kötü ben oldum lütfen akıl verin haksızmıyım ? Ki kendisine dedim satmak istediğin an 4 kardeşte imza veririz sadece onlar hakkımız demesin diye çabalarım
Sen haklısın. Babanın malını üvey babaya kardeşe pay etmek zor gelir insana . Zaten hakları da insanen yok. Üvey babanın malını mülkünü verecekler mi size sanki?

Merhaba
Annem ile sorun yaşıyoruz haklımıyım haksızmıyım düşünmekten yoruldum..annem ve babam daha ben ve kardeşlerim yokken yeni evliyken babamın anneme taktığı altınları bozdurup anneanneme guvenip arsa almışlar ( anneannemgilin baskısıyla yeri güzel kaçırmayın demişler ) tapu anneannem üzerine olmuş ( ailem yurt dışında yalıyordu turkiyeye gelme imkanları yoktu ) anneannem bunu senelerce vermedi taa ki bugüne kadar..Annem ve babam boşandı 21 sene önce annemin babamı aldatmasıyla ve babam boşandıktan 2 sene sonra kalp krizinden vefat etti ben o zaman 13 yaşındaydım..annem suan babamı aldattığı adamla evli 21 senedir ve anneannemin zamanında babamın anneme taktığı altınları satıp aldığı arsayı verecek bende anneme dedimki anne orayı biz 4 kardeşin üzerine yap tapuyu ki ne kocan nede ilk evliğinden olan çocukları hak sahibi olmasın nede olsa babamın hakkı var dediğim için kötü ben oldum lütfen akıl verin haksızmıyım ? Ki kendisine dedim satmak istediğin an 4 kardeşte imza veririz sadece onlar hakkımız demesin diye çabalarım
Annenizde ilginç ama hep 4 ayağı üzerine düşmüş kedi gibi. Gaddar insana hiç bisey olmuyor

Aynı fikirdeler 2 erkek kardeşim var biri çok sessizdir dün artık oda patladı diğeride dediki babamın hakkı aslında bizim bile değil ama vefat etmiş sende evlendin anne ve nasıl evlendin hepimiz biliyoruz kahrından öldü adam.neymiş anneannem dermişki ben kızımdan aldım kızıma veririm çocuklarına bölmem demiş 😏 ne alakaysa
Anneannenize ne oluyormuş sanki kocasının malı. Annende anneannende çok garip. Yetim malına göz dikmişler resmen .o sizin hakkınız

boşandıktan sonra baba öldüyse, anne nasıl o evi satıyor..yaşınız küçük olduğundan sizin mirası o mu yönetmiş, annenin payı olmaması lazım o evde..anneannenin üzerine olan arsaya gelince, nine ölünce mirasçısı tüm çocuklarına kalacak,dedeniz de öldüyse tabii..anneniz tek çocuk mu
Hyr aslında Almanya devleti dediki yarı yarıya bölünüyor vefat eden kişinin payını 3 çocuğa bölüyoruz sende kendi payını alıyorsun dediler anneme..boşanmamış olsa hepsi annemindi boşandığı için babamın payını biz kardeşlere bölündü..Annem sonraktan başvuru yaptı çocuk hakimine (o zamanlarda reşit olmadığımızdan) çocuklarımın yaşam kalitesi için ev alıcam o yüzden haklarını çekmek İstiyoeum diye başvurdu ve onaylandı yani çocukların için istiyorsan veriyordu oda ondan yararlandı malesef..Pay konusuna gelirsek aslında var çünkü oda çalıştı zamanında babamla birlikte yaptılar ama 2nci evliliğini yapıyorsan böyle bir durumda çocuklarına devredersin yaa seni alan kocana al bunuda yiyelim diyemezsin..Hyr annem 5 çocuk ve evet miras bölünecekti nine olacak veresi tutmuş seneler sonra iğreniyorum hepsinden

Annenizde ilginç ama hep 4 ayağı üzerine düşmüş kedi gibi. Gaddar insana hiç bisey olmuyor
Gerçekten öyle ve hep eski kocası sayesinde ve onu yemek ona huzursuzluk vermiyo bende ona karılık yaptım 16 sene diyor mesela babaannemden çocuklarına kalan miras çıktı ortaya biz 3 kardeşler mirascıyız ama o sürede annem turkiyede daha boşanması gözükmediği için oda mirascı gözüküyor ve diyoeumki onu kendine hak görme senin hakkın değil sen boşanmıştın hatta evlenmiştin kocanla sadece turkiyede boşanman gözükmediği için mirasçı gözüküyorsun bana dediği şu niyee almiiim 16 sene karılık yaptım ona onun parasıyla altın alırım oğullarım evlendiğinde takarım diyor..ya diyoeum bende varım ya hani neden 2 oğlunu dülünüyısun senin diyeceğin şey çocuklar benim hakkım değil bu sizin alın 3 e bölün pay edin demen lazım sen ne altını alıp takmadan bahsediyorsun ona ısrar ediyor hala kafayı yicem

Açılmıyor malasef.
Hemen hemen aynisi eşim yaşadi/yaşıyor.
Babasi, eşim 15 yaşındayken, vefat etmiş. KV dünya mali ikinci kocasıyla çatır çatır yemiş.
4 tane daire, 1 müstakil ev ve bir şirketi!!
KVnin cebinde kuruş kalmayınca adam toz olmuş.
Ben sonlarına denk geldim. Kendim avukatim zaten ama miras işlerinin ehli olan arkadaşlarda soğuk su içmesini önerdi. Üstüne birde yaşlılık durumunda (KV nin doğru düzgün geliri yok) eşim annesine maddi yardimda bulunmak zorunda. Evlatliktan çıkmak mümkün olsa eşim ilk davayi açan kişi olurdu.
Birgün avukatın biri aradı beni işte üvey babamın oğlu benim numaramı yazdırmış herhalde telefon aldığı yere ve borcunu ödememiş avukat illaki diyor babasına ulaşmamız lazım bu kişinin falan babada ödemezse haciz falan deyince annemi aradım ve baya tartıştık avukata nasıl beni arar oğlunun borcu için diye ki üvey babamın çocuklarıyla konuşmayız bile numaramı nasıl biliyor ona şaşkınım.Neyse ben birkaç avukata danıştım işte dedilerki malesef tapu annenizin adına olduğundan ileride pay sahibi oluyorlar tek çözüm annenizin bu yerleri bi yabancıya satıp garantiye almanız bende annemi zorladım gel bu 2 eve noterlikten kağıt yap bana birşey olursa tek mirasçı çocuklarım diye ve buna kocası olcak surat asmış kimi anneler var gerçekten çocukları için çabalayan ve kimisi var kocalarını mutlu etmek uğruna hak yemekten korkmayıp çocuklarını hiçe Sayan malesef…

Anneannenize ne oluyormuş sanki kocasının malı. Annende anneannende çok garip. Yetim malına göz dikmişler resmen .o sizin hakkınız
Sanırım anneanne de dede de rahmetli çok kişinin hakkına girmişler torunlarını sevmeyen huysuz biri yani..Evet senelerce annem ve babamın tartışmasına neden olmuştur üzerine alıp vermemiştir iğreniyorum.Anneannemi babamın yerini vermiyor diye 1 senedir konuşmuyordum bu sefer veriyor kendi annemin bu hareketiyle karşılaşıyorum yani kan çekiyor diyorlarya aynen öyleymiş

Şaşkınlıkla okudum. Hani fırsatçı olmayı anlarım da yüzsüzlük ya bu. Adamı aldatıp malını yemek hatta aldattığın kişiyle yemeyi kendine hak görmek çok ayrı bir şey. Hukuki olarak peşine düşün ne olursa olsun

bence hakli değilsin.
sonucta ilk zaman annen ustune alsaydi yine ilk evliliginden cocuklarina da hak dusecekti.
ayrica "babamin aldigi altinlar" diye bir sey yok. altin kadinindir. yani onlar annenin altini ve tabii ki çocuklarının hepsinin hakkı var.
bence haddin olmayan şeyde hssap kitap yapip insanlarin tepkisini cekme,üzülüyorsan
uc kuruslik arsa siz 4ü öz allah bilir kac kardessiniz. ustelik annen daha yasiyor. karari o verir.
ama boyle bir sey yapsa diger cocuklarinin nefretini kazanabilir. kendine yar olmayacak bir arsa icin (sonucta satip yemeyecek..o ölesiye duracak kosede bir yerde) neden cocuklariyla papaz olsun ki?
Erkek altın alıyor ama hangi kadın kafasına göre benim deyip harcıyor o takıları ? Ben evliyim asla eşime bu benim demiyorum bizim görüyorum.. Zor zamanlar için değilmidir veya birşey almak istediğinde çıkarmıyormusun birlikte karı koca karar verir ki annemde zamanında sormuş babama alalımmı bu yeri diye babamda al demiş annene güveniyorum verirler üzerimize demiş uzaktan akrabalar adam ne bilsin.Ve satıp yemeyeceğini nerden biliyorsunuz böyle yazmışsınız ? Daha az önce ileride satarız en kötü pay ederiz diyorlardı..Evlimisiniz bilmiyorum demekki annemle bu zihniyette olan kişiler varmış ilk kocasıyla birşeylere sahip olup vefat ettikten sonra kendi üzerine aldığında ikinci kocasını ortak edebilecek mantıkta …

Babanızdan kalan ev için sattı yedi diyerek dava edebilirsiniz ama diğerlerinde haklı da olsanız yasal bir hakkınız yok. Annenizde fikir olsa yanlış seçimler yapmazdı. O yüzden çok şansınız yok gibi anneannenizin üzerine yapılan mal konusunda.

Şaşkınlıkla okudum. Hani fırsatçı olmayı anlarım da yüzsüzlük ya bu. Adamı aldatıp malını yemek hatta aldattığın kişiyle yemeyi kendine hak görmek çok ayrı bir şey. Hukuki olarak peşine düşün ne olursa olsun
Bunları söylediğimde büyük konuşma diyor bana herkezin başına herşey gelebilirmiş…diyorumki babam senle ayrıldıktan 2 seneye yakın zamanda vefat etti neden diyoeum anne kahrından öldü bugün kocam bana ihanet etse yaşayacağım acıyı düşünemiyorum bile Allah göstermesin ama sen o adamı çok yaraladın ve öyle temiz kalpliydi diyoeum eee ben bunu çektim bana bunu dedi hep bluff kendi açığını kapatmak için babamı kötülüyor 12 yaşındaydım hatırlıyorum çok iyi biriydi hatta fazla iyiydi belki bunlar başına geldi

Tşkr ederim evet artık öyle avutucam kendimi

Yazdıklarınızı harfiyen söylüyorum kendisine çünkü içim içimi yiyor ve evet bu söyledikleri içimi parçalıyor diyorum anne benmi evlen dedim insan bunun lafını etmemeli baktı dan kastı karnımızın doyması gerçekten hiçbirşey yapmadı düğünüm olacağında bile ben yapamam durumum yok dedi o kadar yok elinde tmm suçlamıyorum ama babamdan ne varsa konmaktan gocunmuyor ve tartışmasını yapıyor
Teknik olarak siz ona bakmışsınız başını sokacak bir çatı vermişsiniz babanızın parasıyla.

Babanızdan kalan ev için sattı yedi diyerek dava edebilirsiniz ama diğerlerinde haklı da olsanız yasal bir hakkınız yok. Annenizde fikir olsa yanlış seçimler yapmazdı. O yüzden çok şansınız yok gibi anneannenizin üzerine yapılan mal konusunda.
Evet tek yapacağım şey mesafemi koymak ve böyle mide bulandırıcı insanlardan uzak durmak teyzem bile beni arıyor ve azarlıyor o annenin hakkıydı babanın ona taktıkları sen karışamazsın diyor diyoeum tmm ama annem evlendi değilmi dul olsa ben anne bize böl dermiydim ama babamı aldattığı adamla hak mı annemin bunu çatır çatır onla yemesi diyorum o adamda size baktı diyor aklımı oynatıcam artık

Teknik olarak siz ona bakmışsınız başını sokacak bir çatı vermişsiniz babanızın parasıyla.
Kesinlikle ! Sonrada bana kocasını iyiliyor işte bak şöyle bir adam böyle bir adam..diyoeum annee çünkü sen yapılmayacak şeyler yapıosun o her sene gelip bizim ev diyor hava atıyor babamın parasıyla alınan yere tabiki iyi olucak cebi beş para görmezken adam ettin başımıza artık yeter babamın kemikleri sızlıyordur adam yemedi sen başkasına yediriyosun böyle lanet bir insana evimize girdi çıktı utanmaz ahlaksız insan

Kesinlikle ! Sonrada bana kocasını iyiliyor işte bak şöyle bir adam böyle bir adam..diyoeum annee çünkü sen yapılmayacak şeyler yapıosun o her sene gelip bizim ev diyor hava atıyor babamın parasıyla alınan yere tabiki iyi olucak cebi beş para görmezken adam ettin başımıza artık yeter babamın kemikleri sızlıyordur adam yemedi sen başkasına yediriyosun böyle lanet bir insana evimize girdi çıktı utanmaz ahlaksız insan böyle yapt
bence hakli değilsin.
Ama üzerine almadı ve bugün alabiliyor üzerine ikinci evliliğini yaptı onla ortak olmayı göze alarak üzerine yapıyor ilk kocasının altınlarıyla aldığı yeri 2nciyle yesin o zaman onundu çünkü altınlar gerçekten böylemi düşünüyorsunuz ?

X